Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

studentice

První část mě bavila, ta druhá akční už méně. Souhlasím s JFlower, že Stallone vypadá poněkud zajímavě:). Jako oddychovka to není špatné, i když klišé je tam více než dost. ()

simoniquita

Tento film bol omnoho lepsi ako som ocakavala! Fakt klobuk dole! Clovek je v napati cely film, zvedavi, prosto, pozrela by som si ho este raz a odporucam kazdemu, kto ma rad akcne filmy! Jedna hviezdicka dole za nerealnost ()

Senátor

Film není určen k procvičení mozkových závitů nad vyřešením logicko-prostorové hádanky jak utéct ze dna láhve od mléka. Film také není určen příznivcům vícevrstvého scénáře s několika dějovými zvraty a náznaky konspiračních teorií. Film vlastně není určen nikomu jinému než mužům (ženy prominou, toto je pozitivní diskriminace, věřte mi…), jenž mají své nejintenzivnější pubertální kino-zážitky navždy spojeny s akčními filmy 80tých let. A jelikož těmto mužům je dnes kolem čtyřicítky, stále musí chodit do práce a mají bříško, jsou už ke svým hrdinům z mládí shovívaví - najednou nevadí, že většinu času se mluví, že jediný prudký pohyb je pád ze židle a dokonce nevadí ani to, že počet holýma rukama usmrcených agentů KGB za celý film je roven nule! Bohatě jim postačí to, že Sláj a Árný jsou v jednom záběru, když dříve každý vyžadoval svoji privátní vietnamskou džungli/planetu Mars/verzi budoucnosti. Odměnou věrným příznivcům „fitness dvojice“ je pak Slájova pověstná schopnost - po všech ranách osudu a obušku - opět se zvednout a nakopat všem zadek i Árnýho legendární etýda s názvem “Sólo pro těžký kulomet”, kterou zase zahrál jednoruč a v tempu prestissimo. Největší předností filmu jsou nakonec dialogy, což u běžně slabikujícího až mlčenlivého dua jistě překvapí - pro nevěřící hláška z největších: Arnold: “You don't look that smart!” Sylvester: “You don't either!” ()

Ollivander

No scénář byl teda tak blbej, že se to nehodí ani k takovýhlemu akčnímu béčku. Na průměr to vytahuje jenom Arnie, ten tomu dodává ten správnej nadhled. S utahanym otrávenym Stallonem tvořili celkem dobrou dvojku. Hudba (Alex Heffes): 3z5 (60%) ()

WHITY

Z počiatku veľmi dobre premyslený a kamerovo veľmi dobre spracovaný filmík s nestárnucimi hrdinami akčných filmom Sylvertrom a Arnoldom. Neskôr trochu futuristicky vyzerajúce vezenie ale dobre premyslený útek. O hviezdičku menej kvôli naivnému scenáru, ktorý sa ale dá prekusnúť. ()

satto66

Já jsem si to užil!! Mám je rád,určitě světovou filmovou tvorbu v tomto směru ovlivnily ,jako nikdo.Splnil se mě sen a viděl je spolu hrát a kopali za stejný tým jako kladní hrdinové. Já dávám 5* i za zásluhy k filmům ostatním. ()

Hanyss_22

Skvělé pokoukáníčko.. No, jak to komentovat. Má to hlavu a patu, člověka to baví a Stallone s Arnoldem se prostě sešli a šlo jim to.. :) ()

milous11

Jednoznačně fenomenální film, od propracovaného plánu až k akčnímu závěru. Arnie a Sly ani v 70 letech neztrácejí nic na své kondičce a jsou pořád tak ve skvělé formě, jak v 90letech a líbí se mi jak se to vše mísí s mladými nadějnými herci jací jsou James Caviezel a Vinnie Jones. Ostatní filmy z prostě věznice nedosahují takových kvalit, jako tady tento film co jsem viděl, je pravda, Skála a další trháky jsou někde jinde, ale tady tento film prostě je opravdu super dílo a jsem rád že Sly a Arnie ještě neodešli do hereckého důchodu a že nás stále obohacují tím vším co jim jde nejlépe, svou akcí. Za mě hodnocení jednoznačně 5hvězdiček. ()

Pucifalek

Začátek slušnej, ke konci se film zvrhne do parodie, kde si dva starý, slavný dědkové léčí komplex z věku. Neni to taková hrůza jako starý Segal, ale nudu večera při náhodném sledování TV, když zrovna člověk nemá nic lepšího na práci, to taky dvakrát nevytrhne. 40% ()

radek.896

Zdrhnutí z vězení pomocí krabičky od mlíka, kouření dozorců a nakonec vyjel s hasičema, to bylo parádní. Po nástupu do extra tajného vězení už přicházelo dost slabších nudných chvilek. Nezachrálili to ani občasné bitky a výslechy + Arnie ani Stallone. ()

Margiano

To co se nám v našem dospívání zdálo , nikdy nereálné , se stalo skutečností Arnie a Sly v jednom filmu spolu bok po boku resp bicák po bicáku se jeden musí spolýhat na druhýho. Už žádný srandičky kdy v Posledním akčním hrdinovi ve videopujčovně ukazuje Arnold tomu puberťákovi maketu Teminátora , s hlavou "SLÁJE",nebo ve Dvojčatech kdy si Arnold vyhrne triko koukne na bicák a na obrázek Stalona a zasmějese , nebo naopak v Demolition manovi se SLAJ baví se Sandrou Buldokovou o Schwarzeneggerově knihovně, knihovně prezidenta Schwarzeneger atd..musím říct že ač na začátku mi to moc záživné nepřipadalo jak se děj vyvíjí v táhne vás to do děje.....poprvé jsem taky slyšel mluvit Arnold německy a s fousama, nebo to bylo rakouština ? :-)), každopádně , originální , neotřepaný - příjemý 85% ()

Necrophobic

Ta k tady platí jako u většiny akčních filmů : Moc nepřemýšlet. Ale v TV to běželo souběžně s Bony a klid 2 takže volba byla jasná. A opravdu se to dalo 65% ()

CrashHP

Od čias seriálového Prison Break-u sa toho v tejto oblasti nezmenilo, nuž som bol zvedavý čo duo Stallone - Schwarzenegger prinesie. Prinieslo strhujúci thriller s množstvom zvratov a nepochopiteľných psychických nátlakov. Tak toto by som v skutočnosti vážne nechcel zažiť. ()

tompolicky

Dobrý námět, zajímavý film, který mě dostal zejména tím, že jsem se dozvěděl, že lze uprchnout i z krychle vyrobené z tvrzeného skla, navíc střežené 24 hodin denně 10tistrážnými :o) Teď ale vážně, jsem rád, že se konečně tihle dva setkali i když bych uvítal možná trochu jiný typ filmu. Přesto mi zde však Arnold i Sylwester seděli jak poklice na hrnci, jejich výkony mě bavily a myšlenka filmu nadchla. Jen už je na obou vidět že "zub času" se podepisuje neúprosně na každém a neudělá s tím nic ani vrstva make-upu, ani dobrý osvětlovač, ani kostymér, ani režisér.... Pánové nám prostě "zdědkovatěli", tím však neříkám, že byli špatní. Naopak, zábava a radost se na ně koukat. ()

Helllboy

Stallone jako génius, který se nechá napálit Schwarzeneggerem? A mezitím si ještě stihnout dát párkrát přes hubu? Vlastně, proč ne? Já se bavil. Tyhle béčka vzdávající hold akčňákům z osmdesátek prostě můžu. Škoda jen, že se nesetkali dříve v jiné formě. ()

DEAR303

naši staří známí oblíbení akční hrdinové našeho mládí ... kvalitní comeback :) a Arny tady ani nevypadá tak tlustej jak si ho pamatuju ... třeba zvedl i pár činek ... no Sly mě bavil vždycky a tohle je taková dobrá oddechovka o tom jak nejlíp utéct z vězení ze kterého není uniku ... a jelikož jim oběma fandím tak říkám 65% ()

SatchS

Arnie Čiernyneger si spomína na časy, keď mal ešte obvod lýtka väčší ako obvod pása, cez dvere chodil bokom a do zadku si pichal steroidy. Pozeral som si jeho fotky na pláži, aby som zistil, či je stále taký nasypaný. Nie je. Hruď sa mu transformovala do veľkej, bezrozmernej hmoty a jeho horná časť tela vyzerá ako kocka zo svalov, tuku a ovisnutej kože s bradavkami. Skrátene, vyzerá ako Andy Anderson. Silvester je na tom asi o niečo lepšie. Ja som dal z nostalgie takmer 5, potom som sa prefackal, a tak dávam lepšie 4. ()

Joral

Arnoldova hláška Slyovi: "biješ sa ako vegetarián" je svetová. Budem ju používať. Ale počas celého filmu som premýšľala, prečo treba grázlov ktorí už nikdy nemajú dýchať čistý vzduch zatvárať do tak drahej a vymakanej basy? To guľky do deviny tak zdraželi? ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)