Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Heywood

Tahle jednička mě svou propracovaností docela nadchla a konec byl vtipný. Těch 70% si zaslouží. Další díly byly o hodně slabší. ()

Gregor_Samsa

Přece se potkají, přece se potkají! Příběh vystavěn tak, aby si Arnie se Sylvestrem mohli spolu konečně a plnohodnotně zahrát. A dobře jim tak! Dobrá oddychovka, dokonce jsem na tom byl v kině, pamatuju, ne-asi! [60%; někdy 2015 CinemaCity Háje] ()

Matej.Soukup

Hvězdné herecké obsazení slibuje fantastickou podívanou, ale ta se po celý film v mých očích jaksi nedostavuje. Scénář je tak trochu nabitý nelogickými botami a klišovitý až běda. Ve filmu nebyla pasáž, do které bych se dokázal opravdu upřímně zadívat a čekat, co přijde, celé to bylo takové ploché, plytké a předvídatelné. ()

swenyx

Kombo Stallona a Arnolda funguje skvěle, vzájemně se doplňujou a role vězňů jim seděla. Film se nezastaví, stále se brouzdáme z jedný akce do druhý a to moc cením. Jsou tu mírné fuckupy jako třeba to s těmi nýty, ale jinak podařený kousek ;) ()

Rambo00

Viděno 16.10. 2013 v 19 hodin na předpremiéře. Mám rád filmy o vězení, tenhle bych stylem řadil mezi Van Dammovo Peklo a Stallonův Tango a Cash, je to film plný akce a hlášek jak z 80. let. Nejlepší scény je první bitka mezi esy, Arnieho němčina a nákres mapy a Arnieho kick-ass kulomet. Ale přesto mi tam něco chybělo a to hlavně v závěru. Proto dávám 4*. ()

hloupej

Správnej starej oldschool! To nej z 80s a 90s dohromady. Hlášky included, jednoduchej příběh included, nesmyslné akční scény included... přesto mi tam něco chybělo. 80% ()

Terminator666

Myslím, že na tento snímek se dá koukat pořád dokola. Má totiž jednoduchý děj, který má příjemný spád a nabízí i jistou dávku napětí. Což mě zaujalo, poněvadž dnes se již netočí mnoho snímků, které by Vás nadchly dobře zpracovaným napětím. Vše ještě vylepšuje všudypřítomný humor hlavních hrdinů a kreativní nápady Breslina. Film bych asi doporučil každému, kdo si chce u filmu příjemně odpočinout zhlédnutím nezcela tradičního snímku. ()

Dusin

Na film jsem se moc těšil a naprosto naplnil má očekávání. Návrat do mladších let, kdy na tyhle dva herce neměl žádný jiný na světě. Jako by se to u Slye posledních pár let vracelo :))) 85% ()

Suteren

Názorná ukážka, že aj v dôchodkovom veku sa dá baviť inak, než navštevovať predvádzacie akcie:)Sly aj Arnold sa pred kamerou cítia očividne dobre a ani tých pár vrások navyše nebráni tejto starej generácii machrov z 80tých rokov vyvolať na tvárach fanúšikov úsmev a vo filmových srdciach pocit z dobre odvedenej práce. Jasné, scenár je dosť tupučký a kopec vecí nesedí, ale keď človek vypne mozog, užije si túto väzenskú jazdu ,,se vším všudy". Caviezel v zápornej úlohe fajn, ústredná dvojica prvykrát pred kamerou spolu sama a na jedno kinopozretie je to slušná zábava viac, než dosť. ()

doogiemus

Začalo to vytrhávaním stránok z Biblie...hmm, pre mňa ako veriaceho človeka to bolo nemilé. Do kina som šiel myšlienkou na Demolátora, ktorý v aute so Sandrou neveriacky krúti hlavou nad Schwarzeneggerovou prezidentskou knižnicou, a bol som veru zvedavý, ako to dajú dokopy. Našiel som prekvapenie. V prvomm rade HLAVOU pracujúci starci, ktorí až v nutnosti používajú zbrane. A celkom spolu vychádzali! Zmení staroba podobne aj mňa? Bolo to však veľmi dobré, aj keď mi hlavou vírila otázka, ako to, že boli stále slušne oholení...? Jedným z najväčších zážitkov však zostane Arnoldova nemčina, aj keď vo svojom "prejave" mohol použiť inú tematiku. Takto som ho nepočul ešte nikdy. Viem, že som tu nový a nemám veľmi právo tu filozofovať, ale predsa akosi musím vyjadriť aj jeden taký malý smútok. Viera a modlitba tam boli využívané ako účelové veci, po ktorých sa dá siahnuť, keď si človek zmyslí. A to nie je o tom. Ale nechám tak. Dej ma strhol so sebou, zbehlo mi to ako voda, až som zatúžil po pokračovaní. Som zvedavý, kde ich ešte spolu obsadia. ()

Luciaaas2

Konečně se sešli oba borci z 80.let a natočili spolu plnohodnotný film. K filmu nemám žádnou výtku a náramně sem si ho užival a hlavně oba protagonisty. Jen mě velice mrzí, že spolu tahle dvojka v 80.letech spolu nic nenatočila..... ()

R-2

Film kde se potkávají legendy akčních filmů 80let. Popcornová zábava, která neurazí, ale ani nepřinese nic nového. Viděl v kině 70% (10% je za oba hlavní hrdiny a pro ně je i 4tá hvězdička). Prostě nic nečekejte, posaďte se a jdeme na to... ()

medveed

Setkání legend akčního žánru se povedlo! Nával euforie z toho, že fanoušek akčňáků z 80. let vidí tyto dvě ikony vedle sebe na plátně, již proběhl v Postradatelných, ale oba aktéři dokázali, že mají stále co říct a čím překvapit (zejména Arnold se ukázal v nových polohách a na plátně z něj čišela naprostá uvolněnost). Co mne mile potěšilo, byla jednoduchá zápletka, přímočarý děj a výkony herců ve vedlejších rolích. Film by i bez Slye a Arnolda byl na 4 *. Pátou dávám z radosti, že jsem je zase viděl pohromadě :-) 90% ()

mansonn

S obavami som vstupoval do kina, ale zbytocne.Klasicka akcna mastenica im vysla.Vtipne hlasky medzi ikonami akcnych filmov z 80-90 rokov boli na mieste tak ako dej az na par drobnych chybyciek :-), ktore samozrejme clovek rad ozelie. Najlepsia hlasku ...udieras ako vegetarian.... v druhej verzi som sice v originaly videl you hit like pussy :-) Kto ma rad klasicke akcnaky urcite sa oplati vidiet ()

tuctovychlap

a mně se to líbilo, velebnosti..minimálne na 80 %..ani po treťom pozretí nemám z filmu pocit, že "rozdáva rany ako vegetarián":) priznávam, príbeh už nebol natoľko pútavý ako pri prvom zhliadnutí, avšak na jeho príťažlivosti to neuberá; priznávam, 10-15 % z hodnotenia tvorí "fandění" ústrednej dvojici; priznávam, pustil som si to znova a zase hlavne kvôli kultovým S&S..za dôležité však považujem to, že S&S, spolu s Jimom a Vinniem, ma ani tentokrát nesklamali.. ()

james11

Film má určitě své zápory, hlavně v tom, že neskutečně sází na to, že záporáci jsou naivní. Ale film má výborné tempo a pobaví. ()

TOPmoovie

az privela dialogov co sme uz poculi velakrat, take prilis jednoduche, prazdne, bez napadu. vypravu to ma, aj kamera ok. moze to byt za 3 hviezdy, pre 13-14 rocneho co nikdy podobny film nevidel ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)