Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Godhaj

,,What kind of man would choose to spend most of his life in prison?“ No přeci drsňák Sly! Tady jsem měl sice trochu problém mu uvěřit tu jeho geniálnost, jenže o tu nakonec ani nejde. Možná je to i dobře, že tvůrci vsadili na akčnost a příliš se nezaobírali přípravou a vymýšlením plánu, jak utéct. Chemie mezi Arniem a Slyem funguje na výbornou, příběh odsýpá a nenudí, tak co si víc přát? Možná nějakou tu zapamatovatelnou scénu nebo něco výjimečného. Celkově tak tento film působí příjemně průměrně, ale asi se na něj už podruhé nepodívám. ()

Hisnuklusi

Nezaujalo. A scénář alá Útěk z vězení? No tak to pardon jako.. A rerjža by se mohl spíš držet hororů, protože se mi jeho horory docela líbí. ()

Don82

Celkem slušná žánrová jednohubka, která se téměř neliší od toho, co se točilo tak dvacet let zpátky. Možná jen trochu modernější. Už od začátku je z filmu cítit, že si chce u diváka "odkroutit" to svoje a nepouštět se do žádných promyšlenějších experimentů, včetně sofistikovanějšího scénáře. Jede se v očekávaných kolejí a jen občas je možné si zadumat co nám tam tvůrci šoupnou za scénu teď. K obsazení asi jen to, že Stallone je pořád ve formě a tyto vyzrálejší role mu fakt sednou. Arnold mu bohužel moc nestačí. Na druhou stranu, spojení této dvojce funguje velmi dobře a díky tomu je ve filmu několik opravdu povedených sarkasticko-hláškových scén, kdy jsem si s chutí zasmál. Ale to byla spíše výjimka, protože s humorem je to v tomto filmu hodně špatné a bohužel asi nějaký skrytý náznak ironie v jiných pasážích jsem nenašel. Atmosféra je hodně sterilní, postavy k divákovy odměřené. Nakonec ještě k logice a fungování "vesmíru" ve filmu: celí útěk je postaven na hodně "náhodách", nelze upřít pár fajn vychytaných nápadů, ale genialitu ze seriálu Prison Break nečekejte. ()

Chuppa

No musím říci, že jsem čekal trošku víc. Arnold hrál jak prkno, Sly standartně dobrý. Nakonec si nejlepší roli zahrál James Caviezel jako ředitel věznice. Kdo viděl Tváří v tvář s Cagem a Travoltou, toho lokalita věznice určitě nijak nepřekvapila, takže žádnej náser se tentokrát nekonal. ()

Gromit

Na tuto chvíli jsme sice čekali hodně dlouho, leč vyplatilo se. Arnie a Sly se konečně sešli v jednom filmu jako dva rovnocenní spoluhráči! Na svůj věk jsou v obdivuhodné kondici a navíc si ze sebe umí dělat docela slušnou legraci. Plán útěku je mimořádně osvěžující podívanou, která sice nebude patřit k tomu nejlepšímu, co oba akční titáni natočili, v rámci jejich filmografií se ale pořád jedná o velmi sympatický nadprůměr. Takže nezbývá než doufat, že se ti dva - navzdory komerčnímu neúspěchu - brzy dají znovu dohromady. ()

sigi2

... a hovorím, celkom ma to chytilo, no čakal som na pointu, čakal. A keď som sa dočkal, tak som bol čo? No sklamaný. Ale inak beriem, plnohodnotné tri, ako vystrihnuté z 86-teho. ()

RAFT

Tak tenhle film se opravdu vydařil.Herci z 80.let,se tu opravdu hodí.Navíc film mě mile překvapil,herecké obsazení ve filmu bylo vybráno skvěle .Sice mi,tam trochu vadil Curtis Jackson ale,budiž.Sam Neill sem ve filmu viděl po dosti dlouhé době.Trochu mi film připomínal seriál Útěk z vězení i když ve filmové podobě.Navíc ve filmu se sejdou skvělé záporné postavy ,James Caviezel a Vinnie Jones.Ani sem nečekal ,že režisér ,takových filmů natočí ,skvělý film se skvělíma hercema ve filmu. ()

hamir0

Kluci obstarožní se v Expandables 2 jenom z dálky oťukávali, ale tady už patří celý píseček jenom jim dvěma. Škoda, že v sobě scénáristi nenašli víc rozumu a smyslu pro humor a napsali dílko, ve kterém občasné pokusy o prvky vážného vězeňského dramatu působí vedle Termoše s Rokoušem neúmyslně vtipně. I tak je ale tenhle výlet do domova aktivních důchodců docela dobrej program na deštivý nedělní odpoledne. ()

Dantte..

Béčko jak vyšité, ale mnohem lepší než Expendables a všechny Arnoldovi a Sylvestrovi projekty dohromady po znovuoživéní jejich hereckých kariér. 60 % ()

haffen

Toto všetko som už kdesi videl. Terorizovaný Sly bacharmi (Kriminál), utekajúca dvojica z väzenia, aby chytili vinníkov (Tango & Cash), pár minut efektne trochu zábavne akčné (Expendables). Pri tom spoločnom "korytnačom" veku 135 rokov by už mali trochu zvoľniť, lebo miestami je komické sa pozerať na geriatrikov ktorí sa snažia ešte zapôsobiť. Scenár je dosť dementný a ak očakávate silnejšiu akciu so zaujímavým príbehom, asi budete sklamaní. Záver dosť predvídateľný. Ak si ho nepozriete, vlastne o nič zásadné neprídete. A to aj ak máte radi filmy z väzenského prostredia. Je to skrátka až príliš bezduché bez silnejších postáv a zápletky. Pol hviezdy za záporáka Caviezela. Celkové hodnotenie 3*. P.S. Začínam mať pocit, že Slyov Kriminál asi nebude nikdy prekonaný. ()

Shitonit

Na tenhle film rád vzpomínám, dostal jsem se k němu kdys dávno totální náhodou v situaci, o který tady fakt nechci vyprávět. Zatím co Sly byl pro mě vždycky takovej na hraně mezi dobrým hercem a divným potrefeně vyzerajícím pološílencem, Arni pro mě je byl a bude Termonukleator forevr. Takže když je mám možnost sledovat pospolu, navíc v base, tak kdybych si měl tipnout, čí hnědej věneček to odsere, vsadím si na Staloneho, protože Švarcnegr je prostě nepřemožitelnej super hero, a navíc si nedovedu představit, kohožebytonapadlo, nechat si uskřípnout péro v Arnoldově kovořiti. Nicméně vrátím-li se konečně k původnímu tématu, kterýmžto byl ten film, nenapadá mě nic jinýho než Silvestrova křivá tlama, když zjistil, že je v hajzlu. Jakože je to jiný než jindy. Jelikož má Silvestr tlamu křivou furt, jsem na pochybách, jestli byl..skutečně překvapenej, jestli to jen nehrál, jestli ho to vyděsilo, nebo jestli si tu tlamu nenechal přeoperovat těsně před nástupem do vlaku slibný herecký kariéry, v zájmu anomalické výhody. Snažím se tedy opět přestat plkat a vysoukat myšlenku, která mě trápí od začátku týdle bohapustý recenze. Bohužel, musím přiznat, že v průběhu těchto nevymáchanejch řádků, mi myšlenka oskákala jak Šemík k Neumětelům, tudíž poslal jsem adekvátně hvězd a snad ze mě něco vypadne jindy. Doufám že to nebude Schwarz.. P.S. Všimli jste si, jak je snadný psát hovno o hovně ??---------- Změna . Asi po x letech jsem to viděl znovu. Je to o tom: Přestárlý nabotoxovaný a chirurgický vytahaný nestvůry se nasrali do vcelku nezajímavýho filmu, kde hrajou dementně dementy. Sly je trapnej, Arni je moc Arniovatej, ale ten ještě ujde, a zbytek je o ničem, po 3. reklamě jsem vzteky usnul. No, a pak si z komentářů udělej názor... ()

Jamajdzan

Celý film je nejen postavený na hlavní herecké dvojci, ale také je jí zcela podřízený a přizpůsobený a vlastně proč ne? Arnold a Sly best broes, Arnold vs. Sly, Arnold a Sly vs. všechno co se hýbe, tak či tak to funguje na jedničku. Jen škoda, že pokulhávají takové ty bezváýznamné filmové drobnosti jako děj, logika věci, smysl a posleství příběhu, napětí, scénář, kvalita filmu atd.. Určitě to ale stačilo na to, abych se dobře pobavil a Schwarzenegger alias Rottmayer, alias mr. Imback se postaral o nejlepší scénu z celého filmu a to měl přitom původně získat jen trochu času navíc :) V češtině je Arnold nevýraznej svalovec, v anglicko-rakouštině válí, ale jak dostane příležitost šprechtit německy je naprosto legendární! ()

TaNya_

A tady začala moje prvotní myšlenka, že i obě dvě hory svalů nebudou zas tak příšerní herci a možná by stálo za to přestat bojkotovat jejich filmy. Escape plan mám ráda, je to oddechovka, viděla sem ho už hodněkrát a pokaždý splní svůj účel a pobaví. ()

topi80

Dokud se zkoumalo, vysvětlovalo, geniálně přemýšlelo, házelo tunami testosteronu a špikovalo se všemi dostupnými vězeňskými klišé, bylo to skvělé. Nutno říci, že velmi osvěžující bylo, že dva představitelé kultovních akčních hrdinů nesoutěžili ve svalech, nýbrž v intelektuálních schopnostech. Takže závěrečná střílečka pak působila poněkud nepatřičně. Na druhou stranu, přece byste nechtěli, aby Stallone a Schwarzenegger vše vyřešili pouhým přechytračením systému... Ale jako nostalgické navázání na vše, co tito dva mistři po sobě zanechali, to stejně bylo více skvělé. ()

himor

Nejak som si zvykol v poslednej dobe na to, že Stallone už netočí také sračky. A tu je toho dôkaz. Síce je celý film pritiahnutý za vlasy, som zvedavý ako by sa ktorýkoľvek šesdesiatnik pokúšal o takéto veci, ale to nevadí, plátno toho znesie. Kupodivu ma film chytil, dvaja somári Sly a Arnie sa celkom našli, predviedli voláke to herectvo a ja som bol spokojný. Myslím že výborný film na oddych. Arnieho nemčina ma pobavila, rovnako ako hlášky v celom filme. Dávam vysoké hodnotenie 90%. ()

Scraffy

Vcelku skvelý thriller, ktorý je mega akčný. Má to super casting, výborný a inteligentný scenár v ktorom je plno vychytávok a prostredie sci-fi je tiež parádne. Koniec je už len čerešnička na torte. ()

celticek

Nevím kolikrát už tady byl námět Sly vs vězení, ale toto jistě nebylo poprvé. Lock up, Tango&Cash, v Rambovi ho chtěli taky zašít hned na začátku:) S Arnoldem se ale ještě nepotkali. Taková klasika, rychle to uběhlo a dalo se na to podívat. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)