Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

oasismanik

Po geniálnej českej Pustine som bol nahypovaný na podobný, mrazivý krimi seriál, tak som si pustil hneď Bron v očakávaní podobnej, ak nie ešte vačšej kvality. Bohužial...toto nie je moc pre mňa, ten mrazivý chlad sa akosi počas celej prvej série nedostavil a celkovo som len čakal, nech to skončí, aby som to mal dopozerané. Plus dávam iba za geniálnu, rozkošne komickú Sagu...slabé 3, v dalšej sérii asi nepokračujem. Ale je to napísané aj zahrané kvalitne, len som mal proste asi vysoké očakávania... ()

AlexUnited

1.séria - absolútna špička, vynikajúca napínavá kriminálka, ani sekundu som sa nenudil ... 2.séria - taktiež fantastická, s výnimkou posledných cca 25 minút záverečnej 10.časti - voči takémuto vyvrcholeniu mám vážne výhrady, najmä čo sa týka scény na záchodoch (amatérske nelogické počínanie, ktoré nedokážem akceptovať). To je ale jediná moja výhrada, odhliadnuc od toho ide opäť o skvelý divácky zážitok po všetkých možných stránkach (dej, postavy, atmosféra,...). Teším sa na 3. a 4. sériu ... Tak 3.séria posunula latku ešte vyššie, zatiaľ úplne najlepšia, čiastočná obmena ústrednej dvojice vyšetrovateľov sa vydarila, nový parťák je omnoho lepší než predošlý sukničkár, plus prekvapivá likvidácia jednej (škoda že vcelku sympatickej) postavy ... 4.séria - tak predsa sa podarilo opäť zvýšiť už tak enormne vysoko nastavený level kvality a prekonať všetky predchádzajúce série. 4.séria je absolútna mega pecka, iba ľutujem, že má byť definitívne tou poslednou (tvorcovia sa asi rozhodli riadiť heslom „v najlepšom treba prestať“). Je to škoda, čo by som dal za to, keby seriál ešte pokračoval. ()

Vera2613

K seriálu na pritiahol skvelý Kim Bodnia, no zostala som kvôli Sofii Helin, ktorá hraje svojskú Sagu bravúrne. Seriál celkovo je perfektný o čom niet pochýb. Prostredie, napätie a dej je totálne pohlcujúci. A aj keď som to nečakala funguje tu aj taký jemný humor o ktorý sa postarala neobvyklá povaha workoholickej policajtky. Niet čo dodať. Právom to tu má tak vysoké hodnotenie. ()

Mamlas

Typická severská detektivka, tedy nezajímavý casting, šnečí tempo, furt tma nebo šero, protivná cinkavá hudba, kupa otravných vedlejších linek a zejména převeliká nuda. Na hranici odpadu. (11%) ()

donnovann

Výborná severská kriminálka, která měla svá hluchá místa ale v celkovém dojmu převládají pozitiva. Po konci druhé série jsem byl zklamaný z odchodu postavy detektiva Martina, nahradil ho ale Henrik, ke kterému sem si okamžitě našel vztah a za mě se jedná o nejlepší postavu celého seriálu. Výborné ukončení 4.série i důstojný odchod postavy Sagy Norén nakonec stačil k tomu abych ty **** nakonec přeci jen dal. Po filmu "Hon" má druhá zkušenost se seveřany a musí se nechat, že drama zatraceně umí. ()

Frix

Se7en rozvedené do 10 hodin. Neskutečně jímavé a lidské, neexistují tu hluché, jen pro forma napsané postavy, tady se vše děje prostě přímo před vámi. I díky tomu velmi bolestné a vyčerpávající - tuhle minisérii nelze doporučit každému. ()

xpaja

Kvalitních kriminálních seriálů je, zvlášť mimo produkci vybraných amerických kabelovek, minimum. A těch opravdu kvalitních z evropy je jako šafránu. A toto je jedna z čestných vyjímek. Jistá inspirace http://www.csfd.cz/film/2671-sedm/ je znát, ale scénář je jinak velmi kvalitně udělaný. S tím, jak má v příběhu každá postava své místo, přichází jak pozitiva tak jedno negativum (pachatele je možno odhalit o něco dřív než si tvůrci představovali). Ústřední dvojice je naprosto skvělá, pochmurná "severská" atmosféra jakbysmet. Sociální moralizující přesah zde nijak nerozčiluje, protože zapadá do děje a nijak nevyčnívá. Příjemným zpestřením jsou některé úlety Sagy v sociální interakci s okolím. Ovšem jako brunetce to Sofii Helin slušelo daleko víc. Vizuální ztvárnění seriálu též nemá chybu. Zvlášt pro ty co znají Malmö i Kodaň mají zaběry na obě města a Öresundsbron svoje kouzlo. Dávám ---== 88% ==--- . ()

DonBraso

Naprostá paráda.Sice jsem místama hlavně ke konci,kdy se dostáváme pachateli na kobylku byl mírně skeptický a ne zrovna dvakrát uchlácholen vyšším tempem do finále,kdy jsem se občas i ztrácel co a jak,přesto výborný seriál ze severských lesů a hájů.Seriál dělají herci a tady ustřední duo je bezkonkureční,protože tyhle charaktery si člověk zamiluje hnedka i kdyby celých deset dílů mluvili o globálním oteplování.Do toho typická atmosféra,šedý kamerový přeliv,výborná theme od Choir of Young Believers,napětí a hlavně to co máme tak všichni rádi,jakmile skončí jeden díl,musíme hnedka na další a všechny tyto ingredience tento seriál má. ()

NeMiQ

Neviem ako to tí škandinávci robia, ale opäť a zase vo mne ostal po dopozeraní posledného dielu ten typický sladko-horký pocit v tele...taký príjemný divný pocit keď som ešte pár minút sedel a rozmýšľal o čom mám rozmýšľať. Zaujímavá zápletka na začiatku, ktorá sa v polovici už začínala trochu naťahovať, ale len nejaké 2-3 diely a koniec tomu dal to správne vyvrcholenie. Hlavné postavy, dej, kamera (hlavne v intre) všetko príjemné a nepredvídateľné. ()

Marwe77

výborný Švédsko/ Dánský seriál...zamiloval jsem si neokoukaný seveský prostředí a strašně jsem si ho užíval, i když. celková dějová linie mi nepřišla nijak extra originální tak doporučuji všem co mají rádi kriminálky... a i těm kteří ne :D.. a hlavně miluju postavu asociální Sagy Noren!!! :) ()

Bolek82

První serie skvělá, Saga je neskutečná a celému seriálu dodává nečekanou vtipnost. Martin jako zástupce "normálního" policisty ji skvěle doplňuje. Všude je cítit hutnost a napětí. Kdo má rád knihy od Jo Nesbø, tak bude nadčen. Druhá serie má pomalý rozjezd a nějak moc vedlejších linek. Napětí není už tak velké. Bohužel mi přijde, že se scenaristé lehce více do příběhu zamotali. Finální rozuzlení je hodně nečekané a možná i trochu nelogické :-( První serie 90%, druhá 80%. ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)