Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Jiří Dvořák, Jaromír Hanzlík, Dagmar Havlová, Pavel Zedníček, Zlata Adamovská, Marek Vašut, Petr Kostka, Tomáš Juřička, Michal Dlouhý, Iveta Jiřičková (viac)

Pokračovanie legendárneho seriálu z 80. rokov. Zažijeme stretnutie s pôvodnými postavami, už o niečo staršími, i postavami úplne novými, ktoré sa pripájajú k trinásťdielnemu televíznemu románu o záchrannej službe dnešných dní.

Doktor Jandera, bývalý legendárny riaditeľ záchrannej služby, sa vracia zo svojho pôsobenia v Afrike v rámci Lekárov bez hraníc. Stretáva sa so svojou rodinou, s Eliškou, kedysi veľkou láskou a dnes už iba bývalou manželkou, s dospelým synom Markom, začínajúcim lekárom, bratom Jardou, riaditeľom konzervatória a jeho ženou Alžbetou, ktorej slábne zrak – ale aj so svojou druhou ženou, doktorkou Markétou Foldynovou, nemocničnou lekárkou, pochádzajúcou z veľmi bohatej rodiny. Stretnutie je zložité a mnohé predznamenávajúce: rozpaky oboch manželiek, synova nezávislosť, ale i nešťastie brata a jeho ženy. Sám doktor Jandera sa vracia do neistoty, čo sám so sebou a svojím životom. Prichádza nový riaditeľ záchrannej služby, doktor Kaderka, vynikajúci odborník zasiahnutý osobným rodinným nešťastím. Býva u svojej ráznej matky a začína v Prahe od nuly – zoznamuje sa s pôvodnými i novými postavami, ktorých osudy sú tak či onak späté so Záchrannou službou. Konflikty a problémy však neprebiehajú iba v záchrannej službe ale aj v oboch rodinách doktora Janderu. A čo to skutočne znamená slúžiť v záchrannej službe ukáže konkrétny prípad veľkej záchrannej akcie: havárie plno obsadeného autobusu. (STV)

mira007

Dávám tři hvězdy, protože ve srovnání s ostatními vztahovými seriály je vidět trochu větší rozpočet a některé akční scény které se v českých seriálech radši ani nevyskytují se vyskytují aspoň tady. Co se týká děje, tak je to směs smutných a tragických scének, kde není ani trocha naděje na radost, Jandera se zase tváří ,že svět končí, což zase odnáší jeho soukromý život, Mádr, kterému by mělo být dle výpočtu z první řady sanitky více než sto let nestíhá, Srstka se ze zákeřnýho drsňáka stal nepochopitelně roztomilej ušišlanej děda, a mezi mladými se to hemží rozpady vztahů, sebevraždy, ubrečeností ...... jediný co se mi líbí je občas drajf akčních scén a vtipná mi přijde herecká linka Budař a jeho manželka, a občasná nahota, která v současných seriálech chybí z důvodů americké korektnosti. ()

KM Phoenix odpad!

Nenechte se zmást tento Renčův počin je naprostá zrůdnost. Všechny hvězdy co jsem rozdal jednotlivým dílům, nebyly za kvalitu, ale čistě za nechtěný humor a mimořádnou absurditu. Renč zúročil své těžce nabyté zkušenosti z reklam pro BESIP, takže všechny záběry jsou "ultra cool" a přetékají akcí, rotující kamerou a jsou ze všech možných i nemožných úhlů. Do toho šílená hudba, která má asi ještě víc zvyšovat dynamičnost, stejně jako rádoby akční sledování děje ve více oknech. Všechny postavy jsou mimořádně nesympatické a často není jasné proč jednají jak jednají (jako idioti) a je jedno jestli už byly v původní Sanitce nebo ne. Jandera senior i Mádr senior tu působí mimořádně nevěrohodně a navázání na jejich předlistopadovou interakci bylo trestuhodně promrháno. Nasazení Veškrnové bylo mimořádně obludné, stejně jako Srstky, kterého i se psy vytáhli z pořadu "Chcete mě?" a ani slovo textu mu nemuseli měnit (pokud to mělo být vtipné odlehčení, tak to moc nefungovalo - naopak to působilo smutně až trapně). Jinak seriál se bere tak vážně až to působí mimořádně komicky. Zároveň je většina akcí brutálně přehnaná a vyhnaná až ad absurdum, ať už se jedná o díl s cikány, Nelibova (Vašut) syna či Mádr juniora (Budař) či mnoho jiných. Musím říct, že jsem čekal, že to bude hodně krušné, ale nakonec jsem byl překvapen (nejen šíleností díla) i tím, že jsem se u toho nenudil jako např. u obou pokračování Nemocnice na kraji města (po 20-ti letech a Nové osudy). ()

Haniczka

Hodnotit seriál po prvním díle je poněkud - neadekvátní. Já hodnotím až po dvou a trochu mu nadržuji. Zdejší hodnocení si nezaslouží, jeho kvalita je mnohem výš. Za herce dávám hvězdičku, za hudbu (byť vlastně z původní Sanitky) druhou a třetí za technickou úroveň. ()

lukano

Hodnotím zatím jenom to, co jsem viděl a dávám tři hvězdičky. Myslím si, že tento seriál nemá daleko k ideálu, aby byl moderní taky dobře prodejný i do zahraničí. Ale nakonec přece jen dějově pokulhával. ()

Rýža

Co si budem povídat, žádný super kulervoucí příběh nečekejte, nedočkáte se. Na druhou stranu, pokud si chcete - a měli byste - zopakovat jak postupovat v případě poskytování první pomoci v různých případech, jakže se to volá ta rychlá záchranná, co se jim vlastně všechno říká a jak to pak vypadá, nenajdete asi lepší a zábavnější instruktážní video. Nezatracovala bych proto do pekel odpadu, neb víme, že odpad má přecejen trochu jiná kritéria. ()

Greg25

Namísto záchranářské akce je to spíše každý s každým a kolikrát. Z této věty nutno vyjmout poslední díl, který byl teda jiné kafe. A ano, kdyby takhle vypadal celý seriál mohlo to být české televizní překvapení roku (i když tuhle pomyslnou cenu by si rozhodně u mě odnesl Cirkus Bukowsky). Nemá cenu moc rozebírat chyby - nesrovnalostí je tam mnoho (nejvíc asi ta dotýkající se nevěrohodnosti stáří postav), uvěřitelných scénaristických charakterů pramálo a navíc zbytečně moc. Řada postav je jak přes kopírák z původní Sanitky, což je nejvíce vidět na psotavě Bartoška (stará Sanitka) a Michal Dlouhý (Sanitka 2). Snad by bylo vhodnější vymyslet si vlastní charaktery. Ale co už. Výsledkem je, že celé Sanitce 2 jsem co se týče vztahů, na kterých staví, nevěřila vlastně vůbec nic. Kamera je zajímavá (byť z amerických seriálů důvěrně známá), až na to že neustále kudrlinky po čase unavují více než oživují. Pochybná je i gradace (v posledním díle všechno, předtím plahočení se, jen aby se naplnila stopáž) a jakási prázdnost vztahových scén, kterým chybí dost často jakýkoliv náboj. 40% ()

Brusíček

Jsem velmi příjemně překvapen jak akčně to Filip Renč pojal, nesporné kvality seriálu z prostředí rychlé záchranné služby nám ukazují jak nedoceněná tahle práce je. Jednotlivé osudy všech postav seriálu jsou omáčkou která prostě k seriálům patří a né vždy se nám musí líbit, ale trochu nechápu nízké hodnocení, za mě 77%. ()

godycz

jedna za hvezda za kameru a strih. jinak nechapu ze 20let po revoluci, reziser ktery tocil az po totaci a natocil UPLNE stejny shit co byla jednicka. a nebo je tak dobrej, ze to zkopcil na jednicku. tedy na jednu hvezdu. ()

ivamka odpad!

Vydržela jsem se dívat asi deset minut. Plno keců, plno postav, neuvěřitelné dialogy. Zrovna Zedníček manévroval se sanitkou a líčil příběh nováčkovi. Ten by tam mohl řídit možná pohřebák. Těšila jsem se na pokračování sanitky a jsem zklamaná. Hlavně mně dojal dramatický výraz naší první dajmy hned v úvodu, tak jsem zapřemýšlela, že z toho měli udělat parodii. Pokusím se zhlédnou druhý díl. Tak druhý díl úplně zmatený, rádoby vtipy pořádně skřípaly. Bylo teda určitě neplánovaně, ale úplně k popukání vidět první dajmu jak hraje pani doktorku. Rozevlátý plášt´, rouška nonšalantně spuštěná pod bradu mi teda chvilku trvalo, než jsem pochopila.---je to parodie ()

Smejdik

Ano ano, místní sport ČSFDistů je dávat novým českým dílům automaticky co nejnižší hodnocení... přehnané hodnocení by to nezvedlo, tak hodnotím zatím objektivně - po prvním dílu 3*, protože se bohužel ztratila atmosféra původní Sanitky (ta se zde objevila jen v jedné scéně) a nový herec, který má být asi jednou z ústředních postav a který hraje mladého Janderu, je mi krajně nesympatický. Taky jsem nepochopil reinkarnaci starých scén (nosítka - Vašut vr. Srstka, ml. Jandera vs. st. Jandera). Ale není to špatné, zatím nezavrhuju... přeci jen je to první díl. ()

REBARB0RKA

Očekávání bylo nízké, a přesto jsem z pilotního dílu zklamaná. V první půlce se jenom kecá, což by nevadilo v případě, kdyby by to nebyly řeči vyplňující dlouhou chvíli (rozhovor hoteliéra s dcerou), kdyby by to bylo vtipné nebo nedej bože dramatické. Kdyby ryby. Říkala jsem si tedy, že aspoň Renč tomu dodá nějaký šmrnc, ve spotech Nemyslíš, zaplatíš dokázal v pár minutách vytvořit drama jako blázen. Ale bohužel, zpomaleným záběrem rozvířeného prachu drama nevykřešeš. A dějová linka s bulvárními novinami? Ha, ha, ha. A navíc, pokud někdo z tvůrců doufal, že k nové Sanitce přitáhne mladé publikum, troufám si říct, že s jedním nemastným neslaným mladým doktorem a dvěma ucházejícími slečinkami, se to určitě nepovede. Pokud takový záměr ani neexistoval, tak je to ještě smutnější. Do prvního dílu to chtělo víc odvahy - za sebe říkám: radši uvalené drama s akcí (vždyť je to proboha o záchrance!!) než utlachaný záprtek z kanclu. Po šestém díle: je to fraška. Viděno celé: je to trapná fraška. ()

canucks333 odpad!

Celé zle! Zlá kamera, strih, napätia, infantilný humor a otrasný príbeh. Čudujem sa Lábusovi a Bohdalovej, že do toho išli. Celé je to neprehľadné a o ničom. Nechápem Búrlivé Víno s lepším spracovaním a podľa mňa aj príbehom má ledva 18% a táto spodina českej produkcie... Videl som iba jeden diel no zdá sa mi akoby režisér nevedel poriadne udávať temp seriálu. Ide z toho strašná amatérčina... 5% za chvíľku napätia a Lábusa ()

MickeyStuma

Po předlouhých letech vzniklo volné pokračování dobrého seriálu, tentokrát v režii Filipa Renče, čímž vzal na sebe obrovskou zodpovědnost. Scénář opět napsal Ivan Hubač a pochopitelně vzal v potaz současnou dobu. A tak se struktura původního počinu poněkud změnila. Některé postavy zůstali, mnohé nové se objevili, trápení a starosti jsou stejné. I tentokrát se tu prolínají pracovní příhody a potíže s osobním životem. Podle očekávání už tu je zařazeno i hodně akčních scén v podobě zásahů, takže jsme při jejich sledování i svědky záchranářské práce. Bohužel však mnohé vypadají poněkud nelogicky a značně zjednodušeně. Tempo a dramatičnost seriál má a tak se rozhodně nejedná o průser a určitě to dopadlo daleko lépe, než veškerá pokračování Nemocnice na kraji města. Některé motivy soukromých etud některých postav mi však přijdou poněkud nedotažené, či dokonce zbytečné. Jako např. postava, kterou výborně Ztvárnil Marek Vašut. Dějová linka o jeho synovi někde v Americe mi přijde tak jednoduchá, až tu je zcela zbytečná. Filip Renč dělal co mohl v rámci scénáře a hlavně rozpočtu a musím uznat, že jeho režijní práce je zcela na výbornou. I přes mnohé nedostatky si seriál své místo určitě najde a neupadne do zapomnění. ()