Skupinka amerických studentů natáčí dokument o ilegálních přistěhovalcích do Spojených států. Vyhledají převaděče z Mexika a společně s několika rodinami projdou tajným tunelem, ve kterém se do USA pašují drogy. Do Států projdou celkem bez problémů. Jakmile se ale všichni naskládají do náklaďáku, přepadnou jejich transport neznámí maskovaní muži. Brzy se prokáže, že tito únosci patří k nemilosrdné sektě, která se přiklání k patriotismu a všechny přistěhovalce brutálně likviduje. Nastává krvavé peklo, a protože sekta si hodlá natočit vlastní dokument, jediná záchrana mladé skupiny jsou jejich kamery. (montel)

zolo23

Pozoruhodný a celkovo prekvapujúci filmík. Kombinácia found fotage a "normálnej" kamery bola dobrou voľbou ktorá sa počíta. O nepríjemné, brutálne scény nieje núdza ,herci sú vcelku dobre zvolení, proste Undocumented je jedno z najpríjemnejších prekvapení daného žánru. Peter Stormare v úlohe "Z" famózny a celý film som premýšlal koho hlas mi vlastne pripomínal. Až po hodnej chvíli ma napadlo jedno meno : Tom Hardy v úlohe Banea (The Dark Knight Rises) ...to je ono..pomyslel som si a víťazoslávne som pokýval hlavou aký som múdry :) ()

manonfire

Záporáci měli v podstatě dobrou vůli a bohulibý záměr, který dozajista zahřál srdéčka zdravě xenofobních a přistěhovalecké menšiny opodstatněně nesnášejících diváků, tedy zhruba 90% populace. Tací zloduši ovšem nemohli ze své podstaty budit respekt adekvátní klasickým původcům hororového teroru, když místo rány sekerou by jim divák nejraději vlepil metál přímo na kápy. Navíc si s tím režisér prostě neuměl pohrát. Člověk se neobával, natož aby se bál. 50% ()

Forsberg11

Undocumented je tak trochu iný found-footage film, ktorý nestavia len na prvotnej myšlienke väčšiny žánrovo príbuzných filmov poslednej doby, t. j. čo najviac šokovať, či vystrašiť diváka, poprípade mu podhodiť čo najdôveryhodnejšie handycam zábery. Tu sú zábery ručnej kamery použité skôr len ako doplnok samotného filmu, ktorý balancuje niekde na hranici hraného dokumentu a plnohodnotného snímku. A na mňa to celkom zapôsobilo... Aj keď sa nedá samozrejme povedať, že by len týmto ťahom na mňa Undocumented zapôsobil. Ešte viac ako forma sa mi páčil samotný dej, ktorý slušne bavil, aj keď sa nedá povedať, že by som bol počas celého filmu priklincovaný k obrazovke. Určité fázy boli naozaj nudné, ale viac bolo takých kde som mal pocit, že sledujem kvalitnú hororovú drámu s výraznými prvkami exploitation a navyše hovoriacu o veľmi zaujímavej téme. Najväčšia škoda je len tej americkej priposratosti, pretože určité scény mohli zájsť omnoho ďalej... ()

The Viper

Film bohužel utrpěl na tom samém co většina....a to předvídatelnosti a klišé. Zarazily mě i hloupé chyby členů vlastenecké skupiny a především chyby filmu samotného. Popravdě já jsem už taky pecku el.proudem dostal a ne jednu...a rozhodně jsem potom nebyl schopen řídit a to jsem neměl pěnu u huby. Chtěl jsem dát alespoň tři hvězdy za sympatický nápad, ovšem to by nesměli stavět ty hodné to rolí zlých a zbohatlé fracky co mají rádi buritos do rolí hodných. ()

BlackTom

... a Mexičania sú vlastne dobrí ľudia, ktorí ochotne pomôžu gringovi na úteku, zaprú svoju rodinu a postavia sa zločinným pseudo-náckom so sadistickými sklonmi... Už Rodriguezov Mačeta znovu upozornil na problém ilegálnych prisťahovalcov, no zatiaľ čo Danny Trejo s chuťou killoval rodákov aj bledé tváre, tu sa ničomní bieli supremacisti neštítia medzi seba prijať original mechiko tlmočníka, či tijuanskú upratovačku a vedia si to skurwene dobre odôvodniť a ešte pri tom vypadať desne cool. Me gusta. P.S.: Stormare je tiež imigranto! Viva la gringo piñata! ()

SICK_BREED

Již delší dobu ze svého filmového menu gore a torture porn fillmy vynechávám. Nicméně tady sem udělal vyjímku a musím říct, že se nejedná o zklamání. Film sice nemá žádný děj a jedná se v něm opravdu jenom o násilí, nicméně všechno je zpracováno na jedničku a poměrně dobře sem se bavil. Příjemná žánrová změna. Dokonce i ty prasečiny jsou na snesitelné úrovni, kdy ještě filmu pomáhají - namísto toho aby z něj dělali jenom nechutnou debilitu. Ideálně zvolená a naplněná stopáž 96ti minut. ()

RomeroIsGod

Přidávám se k ostatním s názorem, že jde o velký překvapení. Dobře vobsazenej polo-dokumentární exploiťák se sympatickou fašounskou bandou v hlavní roli. Pan Z má styl a vytříbené názory a tak s kámošema omezuje příliv přistěhovalců do júesej. Víc nebudu prozrazovat. Za mě spokojenost - docela neodhadnutelnej děj, dobrý postavy, napětí a sem tam nějaká prasárnička. 75% EDIT: Po druhým shlídnutí přidávám 5% a láme se to mezi čtyřma a pěti hvězdama. 80% ()

Hernycztek

Výborné téma, kdy chtějí mladí američtí studenti natočit dokument o tom, jak probíhá ilegální imigrace občanů Mexika, do jejich milovaného USA. Když jsou ale uneseni skupinou ''vlastenců'', začne psychický teror, mučení a nemilosrdné vraždění. Film je sám o sobě velice přesvědčivý a navíc tomu přidává myšlenka, že se tohle může někde doopravdy dít, a nikdo o tom nemá tušení, protože jak bylo řečeno ve filmu ''tyhle lidi nikdo hledat nebude''. Co se týče mučení a vražd, tak je to většinou mimo záběr a to tomu bohužel hodně uškodilo. Jen by mě zajímalo, jestli to náborové video na konci má mít nějaký skrytý význam? Kdo ví. ()

Flopik

Rozhodne veľmi zaujímavý počin, kde sa partička študentov rozhodne natočiť prechod mexičanov cez hranice, kde ich následne chytí skupinka patriotov. S postavami súcitíte, film viac menej nešetril ani deti. Po krvavej stránke to už dnes nie je nič prevratné ale atmosféru to malo výbornú a tak samotné scény vyzneli lepšie ako mali. Za mňa rozhodne doporučujem. Koniec slabší ale celkový dojem ostáva pozitívny . ()

owwidius

Nebyt toho sileneho found-footage stylu, a miestami trosku divnych hercov, tak to mohol byt veeelice podareny filmik. Atmoska super, 'rednecks' su taki akurat, nasilie tiez primerane ale hlavne sa mi lubila tema - akoze toto moze byt v amerike dost aktualne a film tam moze posobit az dost extremisticky :) [#36/2013] ()

Rathalos

Americke prekvapenie v ramci hororov,film zaoberajuci sa ilegalnymi pristahovalcami,skupina mladych ludi nataca dokument o tejto teme a dostanu sa do ruk pochybnej sekty a zacina boj o zivot,vyborna napinava zalezitost...:-) ()

Charlie84

Začínám se opakovat, ale je boží nevědět o filmu nic předem...chytí je v Mexiku? Chytí je až v USA? Chytí je magoři nebo ještě větší magoři? "Whatever you think the situation is, it is much worst..." Ve své podstatě značně originální filmík, i když určitým rámcům (např. kdo má největší šanci dožít se závěrečných titulků) se nevyhneme. Na konec, když už jej pojali tak, jak jej pojali (na jednu stranu opět žánrová klasika, na druhou nutná gradace), mohlo být té akce více, je to škoda, protože filmaři prokázali načasování a talent pro snímání každého výstřelu. Závěrečná "přestřelka" boží. Velké plus za střídaní first person kamerových záběrů a běžných filmových záběrů, protože se daří na výbornou, a těží to nejlepší z obou stylů. Při závěrečných titulcích jsem si uvědomil po celou dobu sice nijak zvláště výrazný, ale úžasně atmosférický hudební podkres. Výtky by byly, ale zaslouženě zaokrouhlím nahoru... ()

helraiser

Docela mazec. Tohle by si měli povinně pustit všichni sluníčka a oni by je ty jejich nesmysly přešly. Hnusný, špinavý, brutální filmek o nelegálech a o bandě jejich lovců. No tohle prostě nechceš. ()

Vabr

No, očekávání se absolutně lišila od výsledného produktu, který mi byl naservírován. Místo partičky studentů, což si já osobně představím osoby ve věku 16-20 let, dostanu bandu dospěláků, místo nonstop nepřerušovaného FF plné zběsilých útěků, střelby a nějaké té třesavé kamery, dostanu několikadenní dění a kroužení okolo vedení samozvané patriotské sekty a místo těsné spjatosti s imigranty (třeba že by byli v jedné cele nebo tak) se nám partička segregovala. Takže jo, bylo to hořké zklamání, především to, že to byli asi tak třicátníci 🤨. Byl to zkrátka zcela jiný film, než jsem očekával, což zamrzí. Ale tak sledoval jsem to samo sebou až do konce, a musím říct, že to bylo nakonec ok. Dokonce bych řekl, že když už zbyli jen dva, tak film působil nanejvýš reálně, až mně z toho přeběhl mráz po zádech - sekta, skandování, blití, piñata. Bohužel ten samotný závěr je takový... mno mohl být trochu lepší. Celkově bych řekl, že to ale šlo, avšak podruhý se nepodívám. Vyhodnocení: To snad jen Američani dokážou být takoví patrioti ()

Lumberjack

Tak originalita se tomuto filmu upřít nedá a na nízkorozpočťák celkem povedený film, kde není skoro žádný detailní gore (který mi tam ani nechyběl) a tudíž se na něj mohou koukat i slabší povahy... ;-) ()

Miagy

Mne sa film ako horor a vôbec celá tá téma nepáčili. Vizuálne pekne natočené ale s pomerne zmeteným dejom. PLUS: kamera, herci, MINUS: téma, málo prvkov hororových - skor slabší thriler, nudné pasáže. ()