Territoires

• Kanada Territories (viac)

Skupina priateľov sa vracia zo svatby domov. Cestou ich zastavia dvaja colní policajti, ktorí im v aute nájdu drogy. Zatknú ich, no po chvíľke sa ukáže, že dvojica policajtov to v hlave očividne nemá v poriadku a pre skupinku začína nočná mora. (TomX2)

SOLOM.

Není od věci si takhle při pondělním poledni odskočit k nějakému tomu filmovému mučení a nebudu se tajit tím, že mne začátek filmu příjemně navnadil. Dvojice magorů Torrance a Sotos (tedy jejich představitelé) sehráli své role s grácií a já si ono lidské ponižování a „jako“ mučení celkem užíval. První polovina filmu skutečně příjemně ubíhala, atmosféra měla správné grády a vypadalo to na další zajímavý francouzský kousek. Jak však čas plynul, začala to být trošku otrava, protože jim asi došli nápady a prvotní kouzlo se začalo postupně vytrácet. Korunu všemu dala přítomnost soukromého očka, která rozhodně svěží vítr do umírající zápletky nepřinesl, ba spíš naopak. Začala to být nuda a konec považuju za hodně nešťastný. Otevřené závěry mi nevadí, ale tohle byla prostě bída, spousta otazníků zůstala nezodpovězena a já se cítil ochuzen…50% ()

iamek

Úvodní scéna celní kontroly je úžasná a oběti mi bylo úpřimně líto, i když se jednalo o film. I když nevěděli, že se jedná o dva magory, tak při takové policejní buzeraci nemůžete nic dělat. Takže začátek byl hodně slibný. Bohužel postupem času film upadl do průměru ve svém žánru. Hodně mě pak zklamal závěr. Čekal jsem nějaké brutální vyvrcholení, ale konec tak nějak vyšuměl do prázdna. ()

ricci.s

Od Francúzov som teda čakal viac, ako otrepaný exploiťák s minimom brutality. Rozbiehalo sa to nádejne. Partička mladých sa vracala zo svadby z Kanady do USA, ale natrafili na párik vyšinutých colníkov, ktorí ich začali považovať za nebezpečných teroristov (a to len kvôli tomu, že im v aute našli marihuanu). Takže ich pochytali, zatvorili do klietok uprostred lesa a začal sa menší teror. Do tejto chvíle som bol nadšený, pretože film obsahoval všetko, čo má v správnom exploiťáku byť (dokonca mi to z nejakého neznámeho dôvodu trochu pripomínalo Captifs). V druhej polovici však znudili čo sa dalo. Nebolo tam už ani žiadne mučenie, len nudné vypočúvanie a zamiešal sa do toho aj jeden súkromný detektív (očakávané a zbytočné). A keďže ani záverečné rozuzlenie už nič zaujímavé neprinieslo, tak nebudem skrývať sklamanie z nevyužitej príležitosti. Ledva mi to vychádza na priemer. ()

Forsberg11

"Partiu mladých ľudí vracajúcich sa autom z Kanady zastavia pár kilometrov po prekročení hraníc s USA colní policajti. Požiadajú ich o všetky doklady a keďže sa im niečo nepozdáva, požiadajú pasažierov, aby si vystúpili. Následne im prehľadajú všetky veci, pričom nájdu sáčok marihuany..." Už od tejto úvodnej scény som mal z Territories dobrý pocit. Žiadna zbytočná omáčka či otravné keci sa tentokrát nekonali. Film hneď od začiatku smeruje za cieľom, na ktorý bol vyrobený. Colníci sú veľmi nepríjemní a ich postavy sú zahrané veľmi kvalitne. Takmer som mal pocit, že v tom aute sedím namiesto hlavných hrdinov ja sám a doslova som cítil ten nezmyselný psychický nátlak na nič netušiace budúce obete. Hlavná fáza filmu, teda samotné "explo", síce už trochu povoľuje slučku, ktorú nám okolo krku uviazal úvod, ale pravdu povediac ani som nečakal, že to bude celostopážová nadupaná jazda bez hluchých miest. Samotné mučenie sa tentokrát uskutočňuje takmer výhradne na psychologickej úrovni. A aj keď sú obete dosť výrazne týrané hladom, smädom, či zimou, na mňa zrejme najviac zapôsobila jedna odstrašujúca audio-vizuálna torture scéna, ktorá, bola podaná divákovi nanajvýš reálne. Trošku nezmyselná záverečná pásaž s charizmatickým súkromným detektívom síce odsúva tento film trochu zbytočne na inú koľaj, ani ona však môj celkový dojem z neho výrazne nezhoršila... 70 %! ()

Rodriguez

Ze začátku film vypadá hodně dobře, leč postupem času ztrácí na své intenzitě a ke svému konci se svým dechem sotva stačí. Svojí stopáží sem se u tohoto tématu Thrilleru s prvky psychologie vyloženě nudil! Jsme svědky mučení a týrání čtveřice lidí, které zajala dvojice "úchylů" ujíždějících na "čistotě" amerického kontinentu, bez jakékoliv náplavy cizinců, její národnosti a vyznání víry. 20% ()

• Číslo hotelového pokoje detektiva je "18". Stejným číslem jsou označeni i "vězni". Všichni mají na krku vypálené "Delta 18". (kery-)