Skupinka amerických studentů natáčí dokument o ilegálních přistěhovalcích do Spojených států. Vyhledají převaděče z Mexika a společně s několika rodinami projdou tajným tunelem, ve kterém se do USA pašují drogy. Do Států projdou celkem bez problémů. Jakmile se ale všichni naskládají do náklaďáku, přepadnou jejich transport neznámí maskovaní muži. Brzy se prokáže, že tito únosci patří k nemilosrdné sektě, která se přiklání k patriotismu a všechny přistěhovalce brutálně likviduje. Nastává krvavé peklo, a protože sekta si hodlá natočit vlastní dokument, jediná záchrana mladé skupiny jsou jejich kamery. (montel)

*CARNIFEX*

Skupinka mladíkov sa rozhodne natočiť študentský film o trhu s ilegálnymi prisťahovalcami do krajiny neobmedzených možností - U.S.A. Všetko ide hladko až do momentu keď sa dostanú do "rúk" skupinke vlastencov, ktorá má na tento problém svoj vlastný názor. Dokument sú ochotní dokončiť, avšak svojou vlastnou formou myšlienok. Filmári sa rázom dostávajú do pozície, keď začínajú bojovať nie len o život Mexičanov, ale aj o ten svoj vlastný. Herci, prostredie, kamera, zápletka, vraždy, logické chovanie (až na jednu malú výnimku) splnili všetky kvóty ratingu úrovne 4 hviezd. Pre mňa osobne milé prekvapenie, ktoré si zaslúži byť medzi mojimi obľúbenými filmami. Za zamyslenie ešte stojí úplný záver filmu kedy si zoberie slovo hlavný boss skupinky vlastencov. Zaujímal by ma názor samotného režiséra čo vlastne chcel týmto filmom povedať a k akému názoru sa prikláňa on sám. Vyznelo to totiž všelijako - aspoň pre mňa. ()

castor

Násilnická rasistická hovada můžou bouchat sekt!! Po tomhle se totiž budou tetelit blahem. A to to měla být mimo jiné cesta za vysněným Disneylandem.. Jedinou dočasnou záchranou před bitím, ponižováním a popravou jsou pro ně obyčejné kamery a ozvučení. Jejich prostřednictvím se má svět dozvědět o tom, jak mexičtí přistěhovalci „znesvěcují“ ty nejlepší a nejúžasnější Spojené státy. Alespoň tak to vidí radikální organizace plná dementů, kteří rádi řežou do živého, hrají vědomostní patriotistické kvízy, a divák jen vyčkává, s čím tvůrci přijdou. Výsledek je nakonec překvapivě nápaditý, nedělá z diváka idiota a z námětu tříská „maximum“. Vraždy mimo záběr vlastně spíš potěší (dokazují, že o samoúčelnost tu nikomu až tak „nejde“), metoda found footage je skvěle využitá nejen proto, že pomáhá na přesvědčivosti. Nejprve jsem to viděl na tři hvězdy, které si tenhle neveselý kousek zaslouží spíš, ale za žánrové překvapení jdu o stupínek výš. ()

Dellamorte

Amerika si leští ego aj takouto formou .Pokúša sa podsunúť už aj horrorovému divákovi , aké " kalamity " nám sťahujú slučku kolo krku. Prisťahovalci / emigranti , vydieranie / terrorizmus a zbytok... Konzumné spracovanie NEoriginálného námetu pod 4 nepustí. Je to ale vďaka len neuveriteľne presvedčivému castu , ktorý pôsobil , ako by to celé už niekedy prežil. Ak vynechám Mastera "Z " ( ktorý mal akurátny voice - absencia charizmu zreteľná ) , tak parádne odvedená filmárčina. Tento x spokojná , ale podobné námety rada vynechám. ()

honajz2

Já nějak nechápu, co na tom všichni vidí. Na exploitation dejme tomu, jenom toho viditelného gore tam není tolik, jak bych čekal. Má to napínavé chvíle, zajímavý nápad (i když, jak vidím v komentářích, hodně lidí je zmatených, že neví, na jakou stranu se přiklání pan režisér... mě přišlo, že se snažil ukázat, jak šílení můžou být tihle "patrioti", ale natočil to tak, že jedna skupina je až moc zlá a ta druhá až moc hodná - a pak je tu ta třetí, ta hlavní), každopádně to na mě nezapůsobilo jako celek. Kamera, která je chvíli ruční a chvíli normální, mi tady lezla na nervy. Sice to sem patřilo, ale přece jenom, nepřišlo mi to úplně nejlíp propojené. Chvílemi je to nudné a utahané, moc se tam toho taky nestane a úplně mi lezlo na nervy, jak se ve skupině těch únosců náhodou vždycky objevil někdo, kdo mezi nimi ani nebyl, třeba ty ženské. Jako jo, dívat se na to dá, ale přece jenom to nic extra není a už vůbec nerozumím tomu hypu tady. Slabé 3* ()

pornogrind

Nechápu proč sem se tomuto filmu tak dlouho vyhýbal.Naprosto mě překvapil a dokonale mě vtáhnul do děje.Určitě tomu pomohla found footage kamera a hudební podkres.Musím říct,že mě film ani na chvíli nenudil,protože se tam prakticky pořád něco dělo.Nervydrásající exploitation,který určitš nenechá nikoho chladným a který dokazal naplno využít třesoucí se kameru ve svůj prospěch.Pro mě jednoznačně jedno z nejlepších found footage co jsem zatím viděl.Nějaké chybyčky by se našly ale na to sere pes.Na to,že je to Peckoverova prvotina je to parádní filmový zážitek a jen doufám,že tohle jméno neslyšíme naposledy.DOPORUČUJU ()

• Tetovanie "mom" ktoré počas celého filmu môžeme vidieť Klausovi (Noah Segan) na ruke, je skutočne jeho. (metal.storm)