Hunter x Hunter

• Japonsko ハンター×ハンター (viac)
Japonsko, (2011–2014), 56 h 44 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Jošihiro Togaši (komiks)

Keidži Fudžiwara, Mijuki Sawaširo, Aja Hirano, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Ičiró Nagai, Ikue Ótani, Mamiko Noto, Mamoru Mijano, Miina Tominaga, Romi Paku (viac)

Snem mladého Gona Freakse, vychovávaného doposud tetou Mito, je stát se po vzoru svého otce Ginga tzv. hunterem, což je v tamním světě někdo, komu není dobrodružství a odvaha cizí. Hledá například vzácné tvory a poklady nebo chytá nebezpečné zločince. Přestože Gon svého otce nikdy předtím neviděl a zná jej pouze z vyprávění své tety, je plně odhodlán stát se hunterem, aby se mohl s otcem setkat a pokračovat v jeho stopách. Musí však podstoupit náročnou hunterskou zkoušku, která vyzkouší nejen jeho schopnosti fyzické, ale i psychické. Potkává při ní nové přátele, jakými jsou třeba chamtivý a zbrklý, avšak loajální a vtipný Leorio, tichý a přemýšlivý mstitel Kurapika nebo tajemný zabiják Killua se svým skateboardem, ale také nepřátele, jako třeba zvráceného kouzelníka Hisoku nebo gang s názvem Spiders, který vyvraždil Kurapikův klan Kurta.
Jedná se o remake stejnojmenného seriálu z roku 1999, jehož se tentokrát ujalo animátorské studio Madhouse. Protože původní seriál končí otevřeně a manga, podle níž je seriál natočen, byla i po ukončení seriálu nadále vydávána, rozhodlo se studio Madhouse po jedenácti letech vytvořit remake, jenž bude obsahovat i příběh odehrávající se po událostech popsaných v původním seriálu. (Hromino)

Sorry

Proste suverenne nejlepsi anime, co jsem kdy v zivote videl. Souboje jsou zajimave, pribeh je dost svizny (az na Chimera Ant arc, jehoz posledni tretina se tahne neuveritelne) a postavy velmi zajimave. A nen je rozhodne nejlepsi system, co jsem kdy videl. ()

baiskon108

Svatý grál shounen žánru! Tahle omalovánka dýchá, je živoucím místem, je vstupem do rozsáhlého světa plného nápadů a myšlenek. A postavy v ní jsou vrstevnaté a naprosto přirozené – jednoduše kvalitní. Už jen sledovat ty jejich rozdílné pohledy na život, na jejich původ a na cestu, kterou se ubírají (klidně až za hranice vyprávěného příběhu), už jen toto vidět je čirá radost. HxH ale nabízí mnohem víc, a to hlavně v případě soubojů, které jsou díky systému Nen extrémně kreativní, unikátní a taktické. Jedinou výtku (kvůli které by to někdo mohl i vzdát) mám asi k samotné expozici, protože působí celkem tuctově a jako klasický dětský shounen, ale když člověk vydrží, tak rázem zjistí, že se autor za tento žánr jen skrývá a všem jeho zavedeným klišé mrštně uhýbá. Za mě nezapomenutelná odbočka v mé cestě! ()

Angelos

V první polovině seriálu jsem měl pocit, že sleduju další ze seriálů, který doplní můj top list. Ačkoliv první dojem působí hodně dětským dojmem, z omylu vás v zápjetí vyvede brutalita a to, že krví se zde vůbec nešetří. Příběh utíka rychlostí světla a já hltám každou další epizodu. Pak ovšem přijde arc mravenčích chimér a mé nadšení opadává... Z 90% byl pro mě tento arc utrpení, a tak seriál, který měl v mých očích obrovský potenciál, ztroskotal na extrémně dlouhém, ukecaném a nudném arcu. Možná kdyby tento arc byl zkrácen o polovinu, dalo by se na to koukat, ovšem zápletka a následný konec arcu mě neuspokojil ani po stránce příběhu a tak mi nezbývá nic jiného, než udělit pouze 3* ()

RetroGamer

Aj keď 148 častí sa zdá byť dosť a v seriáli sa toho naozaj veľa stane a v poslednej spomienkovej časti si poviete, akú dlhú cestu hlavný hrdina a jeho kamaráti prešli, celý seriál mi prišiel ako taký úvod do fantastického sveta. Je škoda, že nie je pokračovanie, pretože posledným dielom sa seriál akoby začal a my sme z jeho sveta videli veľmi malý kúsok. S huntením monštier tento seriál nemá naozaj nič spoločné, ako nám to autori v prvých častiach stále tlačú do hlavy. Zo začiatku postavy nijako nevynikajú a autori neukazujú ich minulosť, no od 27 časti, keď skončí hunterská skúška a Gon ide pre Killua začne byť seriál zaujímavejší. V nebeskej aréne sa hrdinovia dostanú na nový level, celkovo sa počas seriálu stále zlepšujú. Pri Yorknew sa konečne ukážu výborné záporné postavy. Greed Island bola taká blbosť - intermezzo pred hlavným príbehom o mravcoch. Celkovo, kapitola o mravcoch bola príliš naťahovaná ale na druhej strane to skončilo úplne inak, než by skončilo 99% anime seriálov. Ku konci už hlavný hrdina nebol využitý vôbec. Epické momenty by sa tu nejaké dali nájsť, zato sa tam dosť umieralo a občas boli niektoré scénky pekne krvavé. Viac som sa ale bavil u My Hero Academia, možno aj pretože tam nebolo toľko veľa častí. 4/5. Jednotlivé kapitoly: 1-21: Hunterská skúška, 22-26: Zoldyck familly, 27-36: Nebeská Aréna, 37-58: Yorknew mestký, 59-75: Greed Island, 76-136: Mravenčia chiméra, 137-148: Voľby trinásteho predsedu. ()

Franta

Hunter X hunter se na první pohled jeví spíše pro mladší publikum, tento pocit se však rozplyne ve chvíli, kdy uvidíte nějakou postavu brutálně zemřít. Seriál neobsahuje téměř žádná klišé a úmrtími opravdu nešetří. Zpracování je sice na nadprůměrné úrovni, ale samo o sobě nestačí. Prvních padesát dílů je sice výborných, poté však začne tempo rychle upadat a to až na takovou úroveň, že celý díl posune děj o pouhých deset vteřin!!! Velmi mi vadilo, že spousta věcí zůstala nedořešených a nebylo to kvůli nedostatku času. Za 150 dílů by se dalo vše stihnout. Hodnocení přes 85 procent je naprosto přehnané. Za mě slabší 4 hvězdy. ()

Recenzon

No, nevím, kde bych začal. Anime jako takový je dobrý. Pěkná animace, skvělá hudba a výborné postavy. Přibližně prvních 50 dílů jsem si užíval a pociťoval jsem z toho opravdu promyšlený a živý svět, ale najednou se něco zpomalilo a já vyhořel. Posledních 12 epizod bylo strašně nudných, ale vždy to zachránil třeba i jediný dobrý moment. Líbí se mi, že hlavní postava není žádný vyvolený nebo nejdokonalejší. Je to jenom malé ubrečené dítě, které chce poznat tátu. ()

darthvader77

Považuji za správné napsat jako svůj 500. komentář Hunter x Hunter, protože tohle anime si své současné hodnocení zaslouží. Viděl jsem již 23 epizod, což na to, abych si mohl udělat nějaké první dojmy stačí bohatě. Především oceňuji příběh, který je výtečný Gon má správné charisma a i ostatní postavy jsou krásně propracované, jak se na anime sluší a patří. Baví, mě že souboje neprobíhají jenom pěstmi, ale že tu máme velmi promyšlené souboje inteligence a důvtipu(o tom svědčí konfrontace s pěticí vězňů). Celou zkouškovou část musím hodnotit za plný počet a i její rozuzlení, které dává podnět k pokračování příběhu. Vzhledem k tomu, jak na tom je bohužel poslední dobou Naruto je tohle velmi příjemné osvěžující a milé překvapení. Nejsilnější scéna pro mě byla, když Killua vytrhne srdce. To mě opravdu překvailo, protože zároveň je to ohromuje i děsí, ale neznechutí. Takovou silnou brutální scénu bych asi v Narutovi nenašel. Oblíbené postavy : Kilua Zoldyck a Hisoku. No, ale teď už musím končit, protože na mě čekají další díly, kterých je díkybohu opravdu hodně. ()

Lastsurvivor

Paráda. Moc jsem od toho nečekal, ale tenhle seriál je pravá shounenovská bomba. V klidu srovnatelné s giganty žánru jako Naruto či One piece. Nechybí akce, humor, napětí, ale co mě zvlášť (příjemně) překvapilo, je množství teroru, smrti a děsu, kterému jsou oba dětští hrdinové vystaveni. Navíc hned po pár dílech nepatří mezi nejsilnější hráče na světě, ale naopak, dost často dostanou solidně na držku. A není to takové to: "dostal jsem na hubu, teď budu týden trénovat a budu dvakrát silnější než soupeř", je to "trénuju měsíce jako magor, abych měl vůbec šanci proti němu vydržet pár vteřin, a pak se ukáže, kdo má větší koule", tenhle jejich přístup jsem si opravdu zamiloval. Navíc oba hlavní aktéři jsou naprosto odlišní, takže se krásně doplňují, ale jsou také věci, kde jsou Kilua a Gon úplně stejní, a na nich se ukazuje, že jsou to opravdu ještě děti. Opravdu krásně propracovaný příběh i svět, myslím, že se jedná o budoucí klasiku žánru. ()

Víteček

První řada mě opravdu hodně bavila (kromě děsných rekapitulačních dílů) a navnadila na dlouhý zbytek seriálu. Líbil se mi Gon, Leorio, Kilua i Hisoka. ale jak se to pak od druhé řady začalo celé točit kolem, zen, ren, nen, ten, gyo a všech těch aur a kategorií, tak to šlo hodně rychle do háje. Hisoka najednou používal svou aurovou žvýkačku, všichni se museli učit ovládnout stejnou blbost, naši protagonisté byli samozřejmě nejtalentovanější ze všech talentovaných a třeba takový Kuropika už používal ty nejultimátnější z ultimátních schopností (i když věřím, že se později objevily ještě víc ultimátní) a já jen plakal. Dal jsem tomu 48 dílů a to jen proto, že mi pak zbývalo pěkných 100 do konce. Jinak bych skončil ještě dřív. Jsem z toho smutný, protože to začalo dost pozitivně, ale tohle aurování mě dohánělo k šílenství. 40 % Z toho 75 % ro první řadu a 15 a 25 pro následující dvě. P.S. Docela mě překvapilo přiznání, že hlavní hrdina neřeší morálnost svých činů, to se v podobných příbězích příliš často nevidí. ()

Agraynel

Začnu s kladnejma stránkama HxH. Rozmanitost: tady se najde fakt široký spektrum fanoušků, na začátku je nahozenej koncept  výpravy za otcem, kterýho se animéčko snaží dost dlouhou dobu úspěšně držet. První + druhej arc je dobrodružnýho žánru asi tak na lvlu 9,5/10, následuje čistě fightning arc into krimi into isekai GL dračí doupě into horror/drama into zakončení politikařením s dost emocema, jakožee, má to všechno. Postavy: je tu hooodně hoodně charakterů, kde jich je tak možná víc jak 90% suprově vytvořenejch se schopností rychle přirůst k srdíčku (Kurapika, Killua, Hisoka, Morel, Pitou, všichni Zoldyckové... stropky). Vizualizace: HxH patří k dalším bombám, který jsou graficky topově zpracovaný - jak boje, tak projevy postav a hlavně to okolí (viz. Greed Island, NGL nebo i třeba opuštěný město s pavoučím úkrytem...). Děj: mimo hlavní linku se setkáme i s pár side linkama, který jsou často zajímavější, jak putování Gona s Killuou , takže to nemá jen takovej ten jednotvárnej směr. Negativa - Hmyzí arc: já nevim, najde se hodně lidí, co to kladně hodnotí právě kvůli tomuhle arcu, proč já ne? Za A je to zbytečně dlouhá část (cca od 70 do 136 dílu), absolutně se v tom ztratí hlavní point anime, o bojích se tam dokáže x dílů akorát tak kecat, aby to pak skončilo tak trapně, jak to skončilo... díky tomu se vytratil prostor pro rozvinutí již známých postav atd... no, ve zkratce je tenhle arc jednim z důvodů, proč tomu nemůžu dát plnej počet. Jako další negativum tady vidim tu nedokončenost. Psal jsem o side linkách a jak bylo super, že je přidali, bohužel většina z nich není dokončená a ty postavy z nich se tam prakticky už neukážou (Kurapika? Hisokův life plan? Pavouci?!?), tohle vypadalo nějak jako "dáme to tam why not, but pár dílů na to hmm f*** it" a to je fakt strašná škoda ještě když vezmu fakt, že to v manze nechybí, ale tady to prostě nepokračuje... Nicméně to, jak bylo anime různorodý a super zpracovaný víceméně od začátku do konce dělá z HxH must watch kousek, kterýmu dávám 80%. Btw nejlepší část je za mě Greed Island a poslednich 10 dílů, gg wp. ()

Dajtin

Zatiaľ som videl 143 dielov, ale každý stal za to. Takto si to predstavujem. Zaujímavé nejednoznačné charaktery, žiadne čiernobiele videnie sveta, krv nie je problém, súboje vynikajúce mentálne a fyzicky prepracované, epické momenty, ktoré vám väzné nedovolia nepustiť si ďalší diel a smutné zas nevypustiť nejakú tu slzu :) Vtipne momenty skutočné dajú brániciam zabrať a nie len trápne vyfučia do vetra. Obľúbené postavy Killua, Hisoka, Kurapika, Chrollo no vlastne ono je ťažké si neobľúbiť nejakú, keďže každá niečo zaujímavé ponúka. Musím pochváliť aj soundtrack, ktorý tomu dával správne grády.Na scénu s tými stonôžkami asi nikdy nezabudnem. Snáď moje nadšenie nie je spôsobené iba tým, že som nečítal mangu, ale i tak sa nemôžem dočkať ďalších dielov. ()

NiksCZ

Za mě bezkonkurenčně nejlepší anime, jaké jsem měl kdy tu možnost zhlédnout. Absolutně všechno zde funguje na jedničku, svět je rozmanitý, postavy bezchybně napsané a jednotlivé arcy se od sebe liší až tak moc, že nenajdete dva, které jsou si byť jen trochu podobné! Ale abych tento skvost zhodnotil číselně, tak je to samozřejmě 10/10 a určitě se těším na případné pokračování tohoto krále šónenů! ()

Mancunian

Dlouho jsem si nechával tenhle skvost ujít, ale konečně jsem se k němu dostal. Musím uznat, že se jedná o naprosto skvělé Shonen anime se zajímavými postavami a výborným vyprávěním. Příběh Gona a Killua s námi prostě už zůstane. Zejména Chimera Ant arc a Yorknew city arc byly naprosto dokonalé a hltal jsem každý díl. Úžasně napsané hlavní i vedlejší postavy, a to včetně záporáků. 10/10 ()

Katakimiku

Téměř dokonalé anime, u kterého si můžu stěžovat maximálně na to, že by to chtělo ještě víc dílů, protože tohle bylo fakt něco. Skvělé postavy, jak z řad protagonistů, tak i záporáků. Zajímavé arcy, co si nikdy nejsou podobné a všechny jsou originální. Super vzhledy postav, prostředí i kreativní schopnosti. Do toho poměrně kvalitní animace a úžasná hudba. Dle mého skromného názoru jedno z nejlepších anime, co kdy vzniklo. 10/10 ()

mcclane412

SPOILERY! Jasně hunter x hunter vypadá ze začátku jak pohádka, hlavnímu protaGONistovi je 12 let a děj je neskutečně přímočarý, ale to se postupně mění, a graduje to až do části s pavouky, kde hlavní záporáci vyhladí prakticky celé město (!). To je ale furt málo, chce to přitvrdit a to se taky stane, s příchodem obřího mravence... a to beze srandy, protože chimera ant arc je nejlepší část celého anime a absolutní špička v žánru, kdy každý díl mi přivede epileptický záchvat, způsobený koncentrací děje tak hustýho, že evidentně zakřiví časoprostor, mající za následek zkrácení průměrné délky dílu na přibližně 3 minuty. Neskutečně nedoceněné (jen 70 hodnocení? To jako fakt???). ()

Booomer

Ten konec se mi prostě nelíbil. Nejlepší hunteři oblečení jako nějaký maskoti, zbytečná vsuvka s volbami, nic neříkající shledání s otcem... Výpadá to, jakoby chtěli mit tvůrci tenhle seriál uz hodně rychle za sebou a tak přišel rázný střih, kdy skoro nic není vysvětleno a několik věcí zůstává nedořešeno. Je to škoda, protože jinak byl seriál většinou parádní. ()

Tezuka

Můj osobní názor na tohle anime je značně rozpolcený. Do první poloviny této 148 episod dlouhé jízdy, tedy zhruba do 75. dílu, kdy skončila kapitola Greed Island, jsem si to neskutečně užíval. Celý děj byl vysoce dynamický, napínavý, postavy byly naprosto geniální, že se kolem nich doslova vytvořil kult osobnosti a všechno bylo mezi sebou skvěle provázané, že jste si připadali jako byste byli součástí toho světa. Hunter Exam, Zoldycs, Heaven's Arena, Yorknew City a Greed Island jsou kapitoly, které zabírají první polovinu seriálu a pro mě představovaly absolutní vrchol geniality umění. Nebylo tomu co vytknout, naopak zvědavost a nadšení vás nutily pokračovat stále dále a dále. Bohužel, následně přišlo 60 epizod temna, které se zabývali něčím, co bych v tomto ději absolutně neočekával - invaze zmutovaných mravenců v lidské velikosti. Dobře, kdyby vypadali jako mravenci, tak to ještě skousnu, ale jak proboha může mravenec zplodit mutanta v podobě lva, geparda, krokodýla, chameleona, netopýra a já nwm čeho ještě. Přišlo mi, že se autoři musel úplně zbláznit. Ještě ke všemu byli lidožraví, takže to sjelo i do žánru hororu. Děj podle toho taky vypadal. Všechno to, co vás tu od začátku těšilo a co vám přišlo geniální se v této části vypařilo. Lidé umírali, mutanti umírali, Nen se stal jenom zbraní na hromadné ničení a nakonec to starej Netero vyhodil do luftu atomovkou, protože nás diváky z toho chtěl evidentně vysvobodit. Jediným pozitivem na této kapitole bylo zrození krále (japonsky: Ó) Meruema, který měl představovat tu nejsilnější a nejinteligentnější entitu, která kdy na svět přišla. Později se však místo ovládnutí světa zažral do hraní deskové hry Gungi s neporaženou šampionkou Komugi, kterou jako jedinou z lidí nedokázal v něčem porazit. Nakonec spolu zemřeli na toxickou otravu z atomového výbuchu ruku v ruce při hraní této hry, vůči které i šachy vypadají jako hra pro děti. Otravný tři královy strážce tu jmenovat ani nebudu, protože z nich mám pachuť v ústech. To co mě v této kapitole však pobavilo byla invaze na palác, která probíhala ve zpomaleném čase, takže 3 epizody ve skutečnosti zabraly třeba jen 3 minuty v ději. To věčné čekání hlavních protagonistů a rozmýšlení co budou dělat začalo být tak neskutečně otravné, že jsem měl chuť přeskočit celé episody. Když si to tak shrnu, tak jediné souboje, které mě tu uspokojily, byly souboj vytočeného Gona s Pitou a souboj Netera s Meruemem. Poslední kapitola, která byla zfilmovaná byla volba nového předsedy hunterské asociace. Samotné volby nebyly zase tak zajímavé, ale velmi se mi líbila dějová linie Killuy a jeho tajemné sestry Alluky, která disponuje druhou identitou jménem "Nanika" tedy něco. To něco má schopnost garantovat jakékoliv přání, ale nejprve musí být tomu něco splněny 3 žádosti, které však mohou být různě složité, od pouhého pohlazení po smrt či darování orgánů. Jediný Killua však dokázal ve své sestře najít harmonii, lásku a řád, a proto se tato podmínka na něj nevztahovala. Byla to velmi emotivní část děje, a proto mě o to více mrzí, že se vyplýtvalo 60 epizod na nesmyslnou kapitolu, když tu bylo tolik možností rozvoje a nedokončených příběhů. Přiznám se, že jsem zvažoval i snížit hodnocení, ale nemůžu to udělat. Už za těch prvních 75 a posledních 10 epizod by to bylo nespravedlivé, protože ty si zaslouží opravdu to nejlepší hodnocení. Arigato Nippon :)) () (menej) (viac)