Príbehy obyčajných ľudí, ktorí zúfalo túžia po ľudskom kontakte v súčasnom svete moderných techológií. Zlyhania v komunikácii ničia ich vzťahy. Byť online v dobe internetu prináša riziko straty identity, krádeže, nehody, poníženia a smútku. Stávajú sa väzňami virtuálneho priestoru a obeťami rizík, ktoré prináša... Tvrdo pracujúci právnik, ktorý neustále visí na telefóne, si nedokáže nájsť čas na komunikáciu s vlastnou rodinou. Odcudzený pár používa internet ako prostriedok na únik z reality ich dávno mŕtveho manželstva. Ovdovelý bývalý policajt sa usilovne snaží vychovať neposlušného syna, ktorý kyberšikanuje svojho spolužiaka. Ambiciózna novinárka vidí svoju životnú príležitosť v príbehu o mladom dospievajúcom chlapcovi, ktorý vystupuje na internetových stránkach pre dospelých. Sú to ľudia okolo nás, priatelia či neznámi, rodina, susedia či kolegovia, ktorí zúfalo túžia po ľudskom kontakte. (TV JOJ)

Tyny

Tohle je fakt síla. Čekala jsem trošku slabší odvárek, tohle bylo i na mně moc. Necelé dvě hodiny silného dramatu, různých lidí s různými problémy. Celou dobu jsem měla napnuté snad všechny svaly v těle. Šílený film, ale skvělý. Skvělý. ()

viperDavid

V mnohém přípomíná Trust ale tady je mnohem lepší kamera a přesto, že mám Rose z přátel rád i režie. Film má za úkol varovat před lehkovážností na internetu. Nevím zda se to podaří, ale až zase budete brouzdat po netu a hledat nahžavené kundičky, nebo chatovat s "přáteli" možná se naokamžit zastavíte před tím, než někomu reknete osobní věci, jako mám malý péro chceš ho vidět ? 4* ()

Tosi

Moderní drama, kde všechny konflikty a lidské zranitelnosti, vzešly z notebooků, mobilů a iPadů. Někteří jsou jen naivní, jiní dravci. Tři smutné příběhy, propojující se v závěrečných minutách filmu, zanechávající v divákovi pachut´ dnešního online světa, kde je sice příliš mnoho informací, ale málo komunikace. Vynikající herectví ve všech příbězích, plus fantastický scénář, dělají z Disconnect jeden z nejlepších amerických filmů poslední doby. ()

Helmutek

Je to samozřejmě skvělej a strašně silnej film, jak tady ale téměř všichni řikaj, že Disconnect je o ligu lepší než Men, Women and Children, tak já to mám přesně naopak. Je to sice čistě subjektivní věc, protože Disconnectu se nedá po tý řemeslný stránce vytknout v podstatě nic, ale prostě to něco navíc, co ze skělýho filmu dělá film životní, to jsem tady prostě (aspoň napoprvý) necejtil. Atmosférou mi to připomínalo Iñárritovo 21 gramů - takovou tou temnou, mrazivou depresivností a bezvýchodností situace... Ve filmu se protínaj tři příběhový linie - jedna je o reportérce mapující internetovou prostituci nezletilejch a snažící se (trochu alibisticky a pokud možno z dálky) pomoct jednomu do tohodle byznysu zavlečenýmu klukovi, se kterym udělá anonymní rozhovor a chce ho z toho dostat úplně, aby se nakonec ale ukázalo, že ne každej pohybující se na okraji společnosti chce pomoct nebo umí pomoc přijmout; druhá linie je o dvou dospívajících klucích, který pomocí fejkovýho holčičího profilu šikanujou nebo až zneužívaj spolužáka, kterej jim bohužel naletí; a třetí o mladym manželskym páru, kterej nedávno přišel o dítě a kterýmu někdo online ukrad identitu, díky čemuž je oba ještě k tomu všemu obral o všechny peníze. Všechny tři příběhy jsou obrovsky silný a ukazujou průnik obyčejnýho a toho virtuálního-internetovýho světa, průnik vztahovejch rovin - jak tý "klasický", která vyžaduje fyzickou přítomnost lidí, tak tý "moderní", která nám díky internetu (kterej lidi dokáže spojovat nově i na dálku, kromě toho ale taky umí lidi od sebe navzájem odcizovat) umožňuje ubližovat si navzájem mnohem snadnějc a anonymnějc, než to bylo kdy myslitelný. A obzvláť na příběhu tý šikany tyhle rizika jsou patrný dvojnásob, dvojnásob je patrný, jak vlastně všichni jsme na internetu zranitelný, a dvojnásob je patrný, jak strašně málo se s tim dá dělat nebo jak téměř nemožný je se proti nějakýmu internetovýmu bezprávi, ať už "jen" morálnímu nebo i právnímu, bránit. Silnější pes mrdá - problém akorát je, že na internetu může každej pes všem svejm temnejm choutkám popouštět uzdu dle nálady a libosti a bez reálnýho rizika, že za to kdy ponese odpovídající odpovědnost - často navíc, jako třeba ty dva šikanující kluci, dokonce bez soudný představy, jak strašně silnou zbraň v ruce drží. ()

Ryuuhei

Nebudu se tu tentokrát ze sebe ani snažit vytlačit nějaké intelektuální kecy, které by stejně zanikly v záplavě jiných. Film mi nakonec nesedl tak, jak bych očekával. Na druhou stranu mě dokázal udržet u obrazovky od začátku až do konce bez toho, aniž by má pozornost utrpěla jakoukoliv újmu. Bavily mě všechny čtyři, uměle propletené příběhy, i atmosféra se mi zdála fajn, ale něco mi tam zkrátka nesedlo. Možná lehčí odtažitost postav, nevím. Silnější 3*. ()

ywo666

Veľmi zaujímavý snímok. Celé je to postavené výborných hercoch, hutnej atmosfére a solídnom príbehu. Roubin film vedie s cieľom a relatívne originálne, keď veci neskončia tak ako by sme si mysleli. Osudy sú silné. Nemám až tak rád citové vydieračky, ale raz za čas si aj ja môžem pozrieť niečo serióznejšie. Bateman si zachránil povesť po otrasných Identity Thief (paradoxne aj tu sa vyskytuje podobná tématika). Riseborough ztvárnila už druhú výbornú rolu za sebou, takže sa o ňu začínam zaujímať viac. Grillo, Skarsgard, Nyqvist tradične dobrý. Rozmýšlam, či by bolo lepšie keb režisér ešte viac zatlačil na pílu. Každopádne u mňa za 80%. ()

terunka003

Aktuální, tmavé, nebezpečné, "nahé", důsledkové, bolestivé. Tři příběhy, které se týkají internetu a odhálování informací o sobě v určitém důsledku a vyústění. Hodně se zde objevuje otázka rodiny, lásky, vlastní cti a sebeuvědomování. Trochu temné a depresivní téma, vlastně to končí tak nějak uprostřed bez rozpletení zápletek. ..tak co píšou kámoši na FB..? ()

_DAVE_

Poměrně zdařilý "mozaikový" film, který poměrně trefně poukazuje na temné aspekty on-line doby, kterou momentálně procházíme. Některým méně informovaným a lehce paranoidním jedincům ale může velmi snadno ještě víc zamotat hlavu tak, že budou mít opět tendence chodit na poštu platit složenkou nebo házet pohlednice do schránky u sámošky. ()

elanius

(143/2013) / Raz za čas, keď si človek pustí nejaký neznámy filmík bez toho aby sa moc zaujímal o čo v ňom ide, dočká sa prekvapenia. Podobne bolo aj v prípade Disconnect. Na to aby som sa správne naladil na štýl (pomalý, vykecávací) stačilo pár minút. Čo motivuje v pozeraní je hlavne perfektná pomalá gradácia deja. V tomto prípade skutočná gradácia, čím bližšie je koniec filmu, tým viac je cítiť to pomalé blíženie k tragickému koncu. K záveru sa moc nebudem radšej vyjadrovať z hľadiska deja, každopádne pár ľuďkov tomu vyčíta zbytočné ždímanie emócií. Čo sa mňa týka, tentokrát to proste zafungovalo. (9/10) ()

venison

Mozaikovitý příběh několika lidí, kteří se zapletli s nějakou formou internetové kriminality.. Postupně se všechno skládá a přiostřuje.. Skvělé vyvrcholení v podobě efektních prostřihů a zpomalených záběrů.. Zajímavé, ale nelíbilo se mi vyhrocené pranýřování internetu.. ()

lennyd

Po ztrátě dítěte se on oddává hraní her po internetu, a ona si vylévá srdce na chatu - než zjistí, že jejich společné konto je totálně vyluxované. On, ušlápnutý teenager, konečně našel holku - aniž by tušil, že krásná obdivovatelka je jen výplodem jeho spolužáků, kteří se jeho ponížením dokonale baví - dokud nedojde k nejhoršímu. On, hvězda online pornografie, se rozhodne svěřit se svým osudem televizní reportérce - která si na jeho příběhu postaví kariéru. Všechny tyto příběhy mají jedno společné - internet, a pomocí něj cesta do pekla ... I když mi přijdou tyto příběhy příliš prvoplánovité (proti každému z nich se dá postavit nějaký, který za pomoci online cesty dopadl dobře - ona si mohla online vylít srdce, a tím napravit polámané manželství, teenager opravdu mohl na facebooku najít svoji životní lásku, a on opravdu mohl najít cestu ven z celé té porno mizérie) - nicméně natočené je to celé perfektně, a minimálně prostřední příběh (teenager) musí opravdu každého chytit za srdce (no dobře, nemusí, ale určitě chytne). Líbilo se mi, že jsou příběhy velmi lehce propojené, až se autoři nesnažili za každou cenu propojit vše dohromady násilně. Líbilo se mi herecké obsazení (a vůbec mi nechyběla velká herecká jména). Líbilo se mi, že se jednou někdo zamyslel nad tím, že být (stále) online nemusí mít jen kladné důsledky. A nelíbí se mi, že musím tento komentář psát online, a že si jej online někdo bude muset číst.. ()

anglanek

Tak tohle je naprosta PARADA!!! Jeden pribeh zajimavejsi jak druhy,treti....Perfektni ukázka kam nas muze dostat internet, web a chytry telefon. Myslim,ze dobre varovani pro každého z nas a hlavne pro rodice.......KDYBY SLA DAT SESTKA, TAK JI TAM SOUPNU. ()

Pavlínka9

Je to 8let starý film a přesto tak výstižný. Od té doby se "vyvinulo" tolik dalších technologií, procesů a "zrůdných" záležitostí na netu, že tohle je slabý začátek. Dostalo mě to. Posledních 10 minut byla naprosto ochromujících a moje slzy prostě přišly...A jsem za to ráda. Ten film má za mě všechno - jasné, smutné a výstižné různorodé příběhy, skvělé herce, výbornou plynulou akci a nese v sobě tak silnou myšlenku. Rozhodně doporučuji. A vlastně je to všechno o důvěře.... ()

Narya89

Tento snímek krásně adresuje problémy současné společnosti, které plynou z obrovského množství možností, které nám poskytuje internet. Můžeme být někým jiným a vystupovat pod zcela anonymní smyšlenou identitou, můžeme utrácet obrovské částky za online gambling, můžeme někoho znemožňovat postováním inkriminujících videí, nebo můžeme prezentovat sami sebe ve zcela pozitivním světle s upravenými fotografiemi, zachycující nás v pár šťastných momentech. Můžeme vypadat populárně a reálně nemít žádné přátelé a s kým jít ven. Virtuální a skutečná realita se staly dvěma zcela oddělenými světy. Jak toto dopadá na psychiku lidí? Podívejte se na tento film a prožijte si osudy pár takových jedinců.. ()

hroubek

Jsou filmy, které chci vidět hned, a pak jsou filmy, u kterých vím, že jsou kvalitní rád si na ně nějaký čas počkám, abych si je naplno užil. Disconnect je ten typ filmu, který chce něco zdělit, ale zároveň nechce, aby to vyznělo jako nějaké kázání. Každá část mozaiky by obstála jako celovečerák, což je podle mě dost velká pochvala. Každý z příběhů je perfektně vygradovaný, má výborné herce a příběh, který dokáže chytnout a nepustit. Samotné propojení je dosti nahodilé, ale to není vůbec na škodu, díky tomu se nemusíme tolik zabývat odkud zná on toho a ona a tu. Příběhy jsou natolik silné, že Vás občas bude mrzet, že se v dané části nezdržíte. Velkou zásluhu si podle mě zaslouží režisér Henry Alex Rubin, pro kterého tento film byl debut. Z jeho režie, bylo cítit řemeslnost v tom jakým způsobem se bude příběh vyprávět, a kdy příjdou dojemné momenty. Dokonce mi nevadila jakási přímočarost a jednorozměrnost. Prakticky většina postav jsou oběti vlastních chyb a rozhodnutí. Samozřejmě je nelze soudit, takhle jednoznačně a říkat, že já bych se takhle nezachoval. Jason Bateman mě mile překvapil tím, že mu vážné role nedělají vůbec žádný problém a určitě bych ho rád v nějaké zas viděl. Alexander Skarsgård jde z role do role a co film to parádní výkon. Andrea Riseborough mě dostala v Nevědomí, a tady je to samé. Pro mě v celku neznámá herečka, kterou si díky jejím perfektním výkonům čím dál více oblibuji. Frank Grillo svoji postavu zvládl skvěle, a rozhodně bych nechtěl být v jeho situaci nakonci filmu. Jonah Bobo hrál moc dobře v Bláznivé, zatracené, lásce a tady předvádí parádní výkon, které dodává danému příběhu neuvěřitelnou sílu. Ve filmu je spousta herců, kteří mají sice menší role, přesto jejich výkony jsou velmi intezivní Hope Davis, Paula Patton, Michael Nyqvist nebo Max Thieriot či Colin Ford. Moc se mi nechce vybírat nějaké výrazné momenty, jelikož je dobře vidět vše před tím. Disconnet je velmi povedený film, který se nám snaží ukázat, jak moc jsme závislý na internetu a jak se navzájem odcizujeme jeden od druhého. Upřímná zpověď o naší době. ()

Pump

Aneb střety a konflikty jako motivace dnešních dnů. Střety jsou zde na každém kroku. Střet hodnot, střet povah, střet věkových skupin, střet na příč střety. Nevím zda se druhotnému efektu, který na mne u sledování působil říká prvoplánovitost, ale mám pocit, že to je zde záměr. V podstatě nám film říká, co je pro jednoho dobré je pro jiného špatné a nechává nás se s tím poprat, aby s námi na konec trochu manipuloval. Autoři snad chtějí, abychom si mysleli, že jejich realita a podání dnešních problémových skupin je jediná správná a snad mám pocit, že chtějí, abychom si na tyto věci tak trochu zvykly. Film chce vyvolávat otázky a už není jisté, zda je i nositelem odpovědí. Na druhou stranu přináší i naději, že pokud zapojíme zdravý rozum, pak lze v dnešní přeinternetované době přežít. Závěrem si neodpustím poznámku: "ruka trhu je velmi mocná čarodějka" a zákon nabídky a poptávky ji zdatně sekunduje. ()

Kicune

Když se jednou potkají osamělost a internet, vznikají zajímavé i děsivé věci. Tento film je příkladem toho druhého. Propojené i nepropojené příběhy tří úplných či neúplných rodin a pár jednotlivců tvoří celek, který nevinně vtáhne do děje, představí postavy a nastíní kostlivce ve skříních. Ty nakonec vedou k osobním tragédiím, sbližováním, obviňováním nebo odcizením. Každý něco řeší, každý něco prožívá, prostě nějak existuje v dnešním odcizeném moderním světě přehlceném informacemi, internety a médií. Sociální sítě podněcují onu odcizenost, ta ve spojení s osamělostí podněcuje prosperitu sociálních sítí a všeho šedého kolem nich. Tvůrci nejsou pro, abychom se vrátili do jeskyň, pouze ve skvěle strukturovaném filmu ukazují některá proti a nechávají si diváka zamyslet. ()

Mishqo

Ako sa internet vkráda do našich životov a pomaly ich rozkladá. Perfektné i miestami perfektne depresívne. Soundtrack takisto zabil! Vrelo odporúčam... 85-90% ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)