Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

jungewolf

Pokračování katastrofické oddechovky z r.1996 : pro sledování v busu z Brna do Prahy vhodné.... :-) . Dávám 3 * a 51 % za vizuální efekty. ()

Bbbulanek

Ach jo. Tenhle film je pro mě obrovské zklamání a série opakovaných utrpení. Podařilo se mi ho zhlédnout asi až na osmý pokus, protože jinak jsem usnula nebo chtěla za každou cenu dělat něco jiného. Zkrátka, příběh se mi zdá ultra nevyvedený, stejně jako výprava. Postav je mnoho a vůbec ničím na mě nepůsobí. Film nevyužívá původního Dne nezávislosti, ze kterého by si mohl vypůjčit pár žertů, narážek apod., což by diváka (fanouška) nesmírně potěšilo. Hrdinský patos fungoval v prvním díle díky neuvěřitelnému napětí a duetu Smith&Goldblum, tady je to zkrátka jen patos. Zkrátka těch nedotažených věcí je tu více než dost. Celkově to na mě působí, jako by měl režisér peníze na film a měl za úkol za den napsat scénář - nic vás nepřekvapí, nepotěší, nepobaví, neuspokojí. 35% ()

Markeee

Som veľkým fanúšikom Rolanda a jeho filmov a Deň nezávislosti je moja naozaj veľká srdcovka, ale toto bol dosť veľký trapas. Moje fanúšikovske srdce mi ale nedovolí dať menej ako tri hviezdičky, takže jedna je určite za Jeffa Goldbluma, jedna, že je to Deň nezávislosti, značka, ktorá definovala moje filmové detstvo a jedna aspoň za snahu a že je to Roland a proste Deň nezávislosti... Ale ak bude trojka a ja dúfam, že už fakt nebude, tak taký zhovievavý naozaj nebudem ;-) ()

sebulba1981

Tento letní blockbuster mě neskutečně bavil.Sci-fi žánr byl velmi populární v devadesátých letech.Jedničku jsem viděl v kinech v patnácti,takže jsem se u druhého dílu vrátil zpátky v čase.Super,bylo tam všechno,co má takový film mít.Všechno bylo větší,hrdinové sympatičtí,jak stará parta,tak i omladina.Triky opět neskutečný.Mimozemšťani vypadaly výborně.Emmerich nezklamal a předvedl destrukce ve velkém stylu.Za mě velká spokojenost,v rámci žánru je toto asi vrchol. ()

Majoslav11

"Ani vtedy sme nemali šancu..." V podstate dôstojný sequel, aj keď prvá časť bola vskutku lepšia. Film je klasický druhý diel - všetkého viacej. Vizuálne je to skvelé, humor vcelku vydarený a má to aj zopár originálnych nápadov (vojna afričanov s votrelcami). Čo ma vyslovene teší, výrazne ubudlo pátosu a amerického vlastenectva. Klišé je tam stále prítomné ale to v takomto druhu filmu riešiť nikto nebude. Vojna je bohužiaľ nevyhnutná a ostane to tak asi naveky. ()

Dzusifruit

Prvý krát som jednotku videl ako 6 ročný a ten kto v tomto veku nesníval o tom byť pilotom stíhačky, ktorá bojuje proti "chápadloidným" potvorkám, tak sa narodil buď omnoho skôr, alebo omnoho neskôr alebo vôbec. Ešte stále mám doma VHS-ku. Keď som vyrástol, stala sa z toho príjemná "mindless" zábavka s charizmou, energiou a vtipom. Dvojica Goldblum a Smith je jednoducho neprekonateľná a Smithov syn to jednoducho nie je (teda vlastne ani jeho skutočný syn nezdedil nič po otcovi, ale o tom potom) a Hemsworth je len na pohladkanie ženského (nielen) libida. A mnoho ďalších postáv, ktoré sa Emmerich snaží nejakým spôsobom dostať do deja. Ehm.. Načo Rolandko? Všetci tam ideme len užiť si tie monumentálne ničenia a vypnúť mozog, dostať dávku trápnych vtipov, ktoré sú účelovo trápne, takže sú vlastne vtipné a samozrejme v čase Brexitu trošku tej spolupatričnosti a jednoty ľudstva a lásky a....... Takže, kedy nás navštívite extraterestriálci?? ()

marrrrian

Ťažkopádny priemer rútiaci sa k zemi pod váhou nenápaditosti, prvoplánových postáv (z ktorých tryská hollywood namiesto herectva) a v neposlednej rade pod závažím nútených hlášiek. Jediné, čo spomaľuje pád kolosu útočiaceho z hlbín vesmíru, sú staré postavy, u ktorých je vidieť aký taký osobnostný posun. U nich funguje faktor nostalgie, na ktorom, ako sa ukázalo, vlastne stojí všetko záživné v Novom útoku. Vlastne nie, ešte na efektných deštruktívnych scénach, za ktoré ide značné plus. Napriek očakávaniam tvorcovia nezodpovedne vypustili nový útok akurát tak na prvý diel, na ktorý nenaviazali po žiadnej stránke, nieto ešte šancou stať sa podobným kultom, alebo aspoň trhákom, ako sa to podarilo Jurskému Svetu. Určite si to žiada viac pozretí, aby človek triezvejšie vstrebal celú tú dvojhodinovú pohromu filmovej značky. ()

Saxos

Problém natočených dvojek - sehnat prachy, navázat na jedničku, získat původní přeživší herce a zasadit je do časového posuvu, atd. Něco se povede a jistě něco ne. Na dvojku a následnou trojku nekývnul Will Smith a to ani za 50 míčů v doláčích. Co se mi nelíbilo: jde jen o recyklát jedničky s ubraným humorem; jedeme multikulturu, tak přidáme taťku číňana s dcerkou stíhačkou a jednoho čistého hlavosekáče z Afriky; vetřelci ještě tupější než při první návštěvě. A co líbilo: je doba efektů a na velkém plátně IMAXu to je znát. Za rok chtěj stihnout pokračování, tak uvidíme. ()

fritol34

Co tady všichni blbnete viděno ve 3D v imaxu byl zážitek, šel sem na to protože jsem doufal že uvidim solidní nářez 20 let po premiéře jedničky, všechno na sebe navazuje, starých známých postav je více než dost a je to výborně udělané, prý že je to přeplácané - no jasně :) ()

ivanek.b

V novém Dnu nezávislosti nám Emmerich opět ukázal, co umí nejlépe. Záběry, kde se vše buď zaplavuje mohutnou vlnou z moře nebo propadá do země, případně obojí najednou, okořeněné přiměřenou dávkou humoru. Od začátku děj plyne a nikde nezadrhává, je nám servírovaná přímočará a leckdy předvídatelná sci-fi zápletka, ve které potěší narážky na první díl a hlavně navrátilci mezi hlavními hrdiny. Nováčci o několik let mladší jim zdatně sekundují. Kdo půjde do kina na Emmericha, dostane Emmericha. S přehnaným očekáváním se jistě nedostanete v hodnocení na víc než tři hvězdičky ... ale právě proto já musím dát čtyři, protože přesně tohle jsem chtěl vidět a zklamání se nedostavilo :-) ()

v.indruchova

Nemohu doporučit. Slátanina. Hraní na city, nezajímavý děj, předvídatelné. Ke konci jsem u toho usínala (28C v místnosti:) Kdo patří mezi nenáročné, bude se mu to líbit. Opírá se to o první díl, ale nějak zvlášť šikovně. ()

esmoke

Po dvaceti letech přichází pokračování filmového hitu, odehrávající se také o 20 let později, ovšem v alternativní realitě. Lidstvo totiž používá mimozemskou techniku, ukončilo všechny války a žije si v míru a pokoji. A "prezidentkou světa" je žena. A mimozemšťané se vracejí... Původní Den nezávislosti u mě k nějakým zbožňovaným filmům, prostě jsem ho viděl a bylo to fajn a s pokračováním to vnímám podobně. (3D dabing) Rozpočet: $ 165 miliónů, Tržby: $ 176,136 miliónů. ()

zissou

Mrzí mne, že jsem tomu neodolal. Dvě hodiny v hajzlu. K ději nemá smysl nic psát, tak jen poznámka k designu: V jedničce měly ty talíře takový elegantně dokonalý děsivý tvar. Tady jen všechno jen megavelké, rozeklané a radoby zajímavé.. a když vás u invaze z vesmíru nebaví ani design korábů... :/ ()

Naghavi

Oproti výborné jedničce je novinka jen hloupý digitální bordel bez smysluplného děje i akčního humoru...:/ Dvě hvězdičky jen za vzkříšeného potrhlého vědce z Area 51 a Goldbluma...Viděno v kině a lituju toho. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)