Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

Evander

Netradiční a povedená, nepříliš dobře předvídatelná kriminálka s teroristickou zápletkou. Potěší předvedené herecké výkony (zejména Philip Seymour Hoffman) a schopnost vtáhnout diváka do děje. Trošku zamrzí otevřený a nepříliš pozitivní závěr. 80% ()

hazaba

S největší pravděpodobností film věrně kopíruje knihu, kterou jsem četla kdysi dávno - pomalé plynutí je typickým rukopisem Le Carrého. Bohužel ve filmu jsou docela omezené prostředky, takže co v knize funguje jako budování napětí, tady způsobuje, ze se film vleče a v podstatě až nudí. Výkony herců jsou velice dobré a kamera taky není špatná, ale obávám se, že pokud si budu film pamatovat, tak to bude právě tou nudou. ()

PDcz

Koukam, ze jdu proti proudu. Moc mne to nebavilo, pomale a nerozjelo se to, nechytlo mne to. Dokoukal jsem jenom proto, ze mi bylo lito to po hodine a pul uz nedokoukat. ()

GOREGASM

Již třetí úchvatná adaptace románu spisovatele Johna le Carré. A Most Wanted Man stejně jako například Tinker, Tailor, Soldier, Spy sází na autentickou atmosféru a velmi věrně a zároveň nevyzpytatelně vykresluje svět, v němž se musí agenti jednotlivých zemí, potažmo zájmových frakcí dokázat zorientovat. Filmu velmi sluší syrově civilní a neakční režie Antona Corbijna, protože tady jde především o vysokou hru psychologickou, v níž nevíte, co bude za 10, za 5, za 1 minutu. Ale nemusíte mít strach, protože vypjatými okamžiky různé intenzity se zde nešetří. Mistrně adaptované dílo posouvají na úroveň špičkového psychologického spy-thrilleru pestře obsazení herci, kterým dominuje Phillip Seymour Hoffman, před jehož výkonem smekám. Neuvěřitelný talent. Jak jsem zmínil na začátku, pro Carrého fanoušky nezbytnost a pro mě překvapení roku 2014. 100% ()

Olík

Recenzí samotnou může být již fakt, že jsem se tímto atmosférickým dramatem prokousával téměř dva měsíce.....ano i to jde. Čtvrt hodiny - týden nic, deset minut - 3 dny nic a když už jsem to martýrium chtěl mít úspěšně za sebou, tak jsem si dal posledních 40 minut naráz.....ovšem z novinami v ruce. Prostě jsem do toho nedokázal naskočit. A přitom bezesporu atraktivní téma.....o hereckých projevech v čele s P.S.Hoffmanem nemluvě. Problém je buď v antidinamickém pojetí a nebo, a to nespíše, ve mně. Přitom celkové hodnocení (v době mého komentování 69%) značí jistou kvalitu snímku. A tak radši končím, protože jsem filmové adaptaci le Carrého trháku nevěnoval patřičnou pozornost.....pozornost, kterou si dle některých uživatelů zasloužil. ()

BOURQUE

Film „A most wanted man“ vôbec nie je zlý. Je aj trošku iný, s ktorými sa v danom žánru môžeme stretnúť. Miestami komorné ale miestami však až príliš pomalý dej. Herecká skupina veľmi dobre vybraná, ale herecké schopnosti niektorých zostali nevyužité. Škoda, že dej nie trošku dynamickejší. Dobrá rola pre P. S. Hoffmana. PS. Jeden z posledných filmov P. S. Hoffmana (R.I.P.). Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

MickeyStuma

Filmový počin na základě románu Johna le Carré se plně nese v moralizačním hávu prezentující skutečné důvody rozhodnutí migrantů přicházet k nám. A hlavně, jak to nemají v životě jednoduché. Centrem dění Hamburg, kde se jedné krásné noci objeví muslimský migrant. V Čečensku mučen, v Rusku vězněn a nyní v Německu pronásledován tajnou službou v rámci boje proti muslimskému terorismu a zároveň jinou tajnou službou využít jako návnada, aby se dostal k přímým muslimským teroristům. Jak tohle dopadne a která tajná služba bude mít navrch už je jen otázkou. Scénář je slušný a snímek dobře obsazený, což je záruka skvělého filmového díla. I když se nejedná o přímé špionážní drama plného napětí a akčních scén, je rozhodně na co se dívat. Je to příběh daleko více zohledňující realitu všedních dnů, ve kterém žijeme. Ano, svým způsobem je to pomalý film a však přímo ukazuje boj proti terorismu připomínající touhu o vyřešení ne zrovna lehkého hlavolamu. Styl kamery a vyprávění krapet dávám myšlenku přenesení daného příběhu do artu, avšak tuto hranici jedinkrát nepřesáhne. Snímek má své kvality, ale zkrátka není pro každého. A jedná se zároveň i o filmové rozloučení s Filipem Seymourem Hofmannem, který tu, ostatně jako obvykle, opět doslova zářil. ()

Ben Nevis

Čekala jsem víc toho dramatu nebo thrilleru. Místo toho jsem dostala konverzační film ze života muslimských rozervaných mladých mužů a zneuznaných agentů s poslední šancí udělat si reputaci. Přitom stačilo počkat pár let a mohli ty islámisty brát kosou. Na každého by se dostalo. Ale bravo Němcům, že všechno umí dělat  pořádně. Ať už se bavíme o rozvracení starověké říše nebo o genocidě nebo o rozvědce na potírání terorismu. Žádný velký čin se dětičkám Mutti Merkelové nepodařil do dnešního dne. ()

Dm1tr1j

Pomalý dej, natiahnutý zbytočne a zle. Herecké výkony dobré, konieckoncov nehrajú tam žiadne neznáme mená. Záver mi prišiel až priveľmi psychologický. Nieje to moja značka vodky takže len 2 hviezdy za film a tretia je pre Rachel McAdams. ()

bararich8

Na tohle musíte mít vážně chuť a být na to naladěni., jinak se asi budete nepředstavitelně nudit. Kdo si ale najde cestu, bude navýsost spokojen. Dvě hodiny se pomalu vlečou (ale příjemně) vlečou až na pro mě nečekaný, ale o to lepší konec. Hoffman se pro tyhle role snad narodil, RIP. Kvalitka 4*. ()

Kubeska

Jeden z posledních triumfů P. S. Hoffmana, který hraje s ledovým klidem podobně jako třeba Rudolf Hrušínský. Příběh pomalu plyne, pár zvratů, jinak je to taková zákulisní špionážní tahanice, ovšem inteligentně a zručně natočená. Víc se mi tematicky líbil Jeden musí z kola ven, měl lepší děj a atmosféru. ()

Stíba

Do kategorie špionážních filmů určitě významný a oživný počin se silně evropským duchem ať už zpracováním či exteriéry Hamburku. ()

misbos

Je to špionážní Europa report, s pevnou režií a soustředěnejma hercema, takže plná nálož. Hoffmanovo zvednutý obočí vydá za půl hodiny akce nebo hodinu srceryvnýho kecání ve filmech, který... prostě nejsou tak dobrý. ()

papaguy

Kvalitní zpravodajské drama, které buduje napětí odlišným způsobem, než je, řekněme, obvyklé. Film charakterizuje civilní zpracovaní a úsporné dialogy a oproti tomu téměř úplné vynechání akční složky - tolik typické pro filmy z tohoto žánru (hlavně ty americké, zde se evropský přístup nezapře). I přes to děj "odcejpá", někdy je až zkratkovitě tlačen v před. A přesto nemám pocit, že bych byl něco podstatného připraven. 2 hodinová stopáž uběhla jako nic. Pro mě příjemné překvapení, kterému nemám naprosto co vytknout. ()

dalziel

Čo dodať.Absolutna špíčka žanru.Kontra rozviedku nikto nemá rád."Píše ako pero,vyzerá ako pero,odpočúva ako pero,keď ho rozoberieš je to pero ,takže normálne pero ".Günther Bachmann. Mimochodom Nina Hoss alias Irena je najlepšia agentka čo som kedy videl.Tie jej manipulácie asi nie sú také zrejmé,ale dívajte sa lepšie... ()

katmandzoo

Ani vynikajúći Philip Seymour Hoffman nezachraňuje tento nudný, neoriginálny a pomaly sa vlečúci snímok. Pozeral som ho na 2x a len z úcty k nebohému Hoffmanovi som ho dopozeral do konca. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)