Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

Lionheart

Po všech těch spektakulárních komixárnách osvěžující staromilské pomalé vyprávění, při jehož nejnapínavější scéně (ve které nejsou žádné zbraně) jsem měl problém dýchat, abych záhy dostal pořádnou herdu do zad a studenou sprchu. Jednou za čas je třeba se nechat pohltit nějakým pomalejším a zneklidňujícím krimi. ()

TAMEHEMP

No tak to byla pomala jízda. Pomalu jsem se z toho malem udelal v kontextu tech ostatních hoven nejenom v kinech. Zase je fakt, ze to mistama trochu skřípe a některý motivace jsou docela záhada, ale udelat takhle komplexni film s detailní vadou na kráse je tisíckrát lepsi, nez natočit vadnej film s cool detaily. A ten konec bez přestřelky, wtf? Jaktoze tam neletělo aspon hořící auto vzduchem se zavěšenym Hoffmanem za nárazník? No to jsou mi věci. ()

Prochy38

Jeden z posledních filmů P. S. Hoffmana. A chci mu ve stoje zatleskat za jeho přínos americkému filmu. Byl to pan herec. Tento film pro mě nijak velká pecka nebyla. Tohle téma se dnes točí hodně a člověk se v tom začíná dost ztrácet. A hlavně v tom, co je realitou a co si tvůrci přibarví. Za mě to zde stojí právě ne skvělém výkonu Hoffmana. R. McAdams jednak potvrzuje vzestup jedné z nejlepších hereček současnosti a dvak dokazuje, že když nemá ofinu, je to hrozně pěkná holka. Film ode mě na 3*, i když jsme asi přísný. Bohužel vím, že za měsíc dva nebudu vědět, o čem byl... ()

Jaro_slav

Tenhle štěk bude společnej dvěma filmům: A Most Wanted Man a The Maze Runner Viděl jsem je den po sobě. Nejprve hereckej koncert Filipův, jehož agent Günther přebil i záběry na Rášelin zadek, kterak jest v roli právničky Annabel usazen na bicyklu; sám zadek mi totiž poskytl větší zážitek, než účast skvělýho Wilémka a neméně skvělýho Daníka, kterej ale dostal zoufale nevýznamnou roli. Příznačný pro tenhle film je, že se tam to všecko děje fakt loudavě a lineárně, přesto člověk zachovává stav napjatýho bytí a trne, jak to dopadne. A odpustí poté i některý nepravděpodobný a/nebo nevyřčený oslí mosty ve scénáři - mužu si jen domýšlet, proč Annabel tak moc chce pomáhat přistěhovalcům a hned uvěří Issovi jeho historku. Nevadilo mi to. Na pětihvězdu to pro mě pozvedla, přiznávám, hlavně často se vyskytující nová Čína jakožto hlavní auto Güntherovo. Ve srovnání s tímhle pomalu plynoucím zážitkem plnym napětí se ukazuje, že jsem Frantu z porozvodový zatrpklosti podezíral neprávem. Utěk z bludiště vážně je sračka. Zpočátku se zdá, že nápad by byl (resp. další variace na téma týnejdžrové vs. dosplěláci v absurdně nepravděpodobný ale vizuálně atraktivní situaci), ale pak... ...pak se TO rozjede. Vzniklo to podle knížky. Fajn. To všecky tyhle knížky píšou asexuální starý panny/panicové nebo co? Když mezi dvacet nebokolik náctiletejch kluků vrhnete holkoženu, co se nejspíš stane? Mám pocit, že Jaroslav Foglar má po světě spoustu pobíhajících potomků, ač podle všeho, co o něm víme, byl homosexuální hebefil. Tenhle film působí jako zfilmování jeho knížek - jsou to Hoši od bobří řeky prožívajíci své Dobrodružství v zemi nikoho, akorát místo bílýho Rikitana tam maj černýho Albyho. Scény z bludiště, který maj děsit, jsou směšný - tím, že něco uděláte obrovský, dunící a hejbací, se to nestane ani děsivym ani tajuplnym. V mnoha záběrech z tohoto POHYBLIVÉHO bludiště je vidět na stovky metrů daleko krásně širokými prosluněnými promenádami, což je v rozporu s jeho STATICKÝM modelem z klacíků, který si jeden z bobřích hochů udělal. Odpad z toho pro mě není jen díky ukradenýmu slintacímu nápadu z Aliena, kterej tomu dodal komediální rozměr, a pak kulivá účasti Thomase Brodie-Sangstera což je ten roztomilej syn Liama Neesona z Love Actually. ()

LBsmoke

měřítko funguje perfektně .. nechává tušit možné důsledky počínání teroristických akcí i nadnárodní kolotoč zloduchů :-) a soustřďuje se tam kam síla smrtelníků sahá.. kde začíná a končí.. moc dobrá změna ,ale očekával sem víc hutnějších dialogů (tyto byli ale oto víc realistické) ()

petrskoc

Kousíček chybělo k dokonalosti. P. S. Hoffman v jednom z posledních filmů, které oslavují jeho herecký um a osobnost. Celou stopáž filmu se více méně nic neděje, až na posledních cca 15 minut, které jsou naprosto geniální, a stejně to velmi dobře udrží pozornost a člověk se ani na minutu nenudí. Pro mě je závěrečná scéna snímku jednou z nejsilnějších poslední doby. Jde opět o trošku jiný pohled na látku pojednávající o tajných službách a terorismu v Evropě. Minimalistické vyprávění mi velmi sedělo, stejně tak kladně hodnotím fakt, že tvůrci velmi šikovně balancovali na hraně toho, jestli je film spíš o obecném pojetí tohoto tématu, a nebo zcela čistě osobní zpovědí a filmem o jednom životem zklamaném a vysloužilém zpravodajci, který neměl kdo ví jaké štěstí. Dovedu si představit v plné síle i tuto druhou možnost a popravdě řečeno by zde v tomto případě herecká odlišnost a charisma Phillipa pravděpodobně vynikly ještě více. Po delší době originální špiónský kousek, který přesně zapadá do kategorie filmů, které je třeba vidět víckrát a pokaždé v nich nalezneme něco nového. ()

ac3r

Zas jeden z těch nadhodnocených filmů celkem o ničem táhnoucí se jak smrad. A když děj začne být konečně aspoň trochu zajímavé, tak to utne (ne)konec a nasadí tomu všemu korunu. Jediná světlá stránka filmu skvělí PSH a Rachel. ()

Mikino00

Atmosférické a strohé, bohužel i trochu unylé. Nedovedu si to představit jako knihu, zápletka je standardní, herecké výkony na výši. Konec je nevyhnutelný a trvá dlouho než se k němu propracujeme. ()

laepus

Naprosto nevyužitý potenciál... Dostat takovou výbušnou látku a tolik vynikajících herců a splácat z toho tohle je trestuhodné. Hoffman byl Pan Herec. Ale to prostě nestačí na film s jednoduchou zápletkou a jediným zvratem v ději... Přitom hamburské prostředí je neokoukané, téma aktuální, ale je tam tolik zbytečných scén, tolik scén přehnaně artových, kdy si divák (já teda určitě) říká: "Proč to tam jako je? Co tím chtějí asi říct?" Zkrátka a jednoduše (podle mě) tady chybí jasnější žánrové zařazení a nepřebíhání zleva doprava. Přesto jsem film v klidu dodíval, celkově jsem byl napnutý dost, ale... tři hvězdy jsou opravdu max. ()

Marys

Film, ktorý sa hrá na niečo, čomu nesiaha ani po päty. Zvažoval som aj 2 hviezdy, no až také zlé to asi nebolo. Každopádne nudné, vleklé a vatové dialógy uspávali, film sa vďaka nim zdal o hodinu dlhší. Atmosféra takmer žiadna, dej nedomyslený a prehollywoodovaný. ()

Swoser

Skvělý thriller se znamenitým scénářem a hereckými výkony. Sice to není můj šálek kávy ale musím uznat že se fakt předvedli. Naprosto jasné 4 hvězdy. Díky bohu že Hoffmanovo poslední snímek neskončil jako úplná sračka jako narozdíl od ostatních herců. 8/10 ()

papyrosaurus

Z tématiky špionážních akcí a protiteroristických útvarů jsem měl zpočátku oprávněné obavy (jakkoliv se vycházelo z knižní předlohy). Přece jen se obzvláště v dnešní době setkáváme s tendenčním výkladem toho co je správné, kdo má právo bojovat "za demokracii a svobodu" a která strana je ta zlá. Postupně jsem však pochopil, že mé obavy byly docela zbytečné a snímek si nebere servítky ani si neidealizuje pojmy jako spravedlnost nebo dobro. Co je svinstvo, svinstvem i je a nezáleží na tom jak se kdo tváří a pro co bojuje, jestli za odplatu, nebo "aby byl svět bezpečnější". Příběh plyne pomalu a nechá nás v některých chvílích přemýšlet nejen o jednotlivých postavách, ale i o určitých mechanismech v dnešním světě. P, S, Hoffman velmi pěkně zahrál svou roli. Přitom se zdá jaksi nezařaditelný - chvíli má člověk pocit, že opravdu a uvědoměle bojuje za "bezpečí" dle svého nejlepšího svědomí, jindy se zase zdá stejně nelítostným a zaprodaným jako všichni ostatní poskoci tajných služeb a vlád - čas však ukázal jak to všechno vlastně bylo. Atmosférické drama, které si nehraje na akční záležitost se zuřivou střelbou a honičkami (podobně jako třeba Američan). Když k tomu přidáme neomylnou ruku vynikajícího Antona Corbijna a velmi pěknou melancholickou hudbu, získáme také syrový audiovizuální zážitek. Specifické záběry často ruční kamery, na jedné straně noir prostředí nočního špinavého města a studených kanclů a k tomu do kontrastu prosluněné pohledy na ulice a do luxusních a moderních interiérů (obzvláště "žlutý" kancl budovy tajných služeb je nádherný). ()

Emzet

Snad jeden z nejlepších kinozážitků vůbec. Podobně jako Tinker, Tailor, Soldier, Spy snímek dekonstruuje špionážní fikci z typicky Le Carréovského pohledu... ale činí tak úplně jinými postupy. Tam kde Tinker diváka mátl složitostí vyprávění plného flashbacků a intrik, Nejhledanější muž svou zdánlivou jednoduchostí a přímočarostí záměrně udržuje diváka ve frustraci, kterou cítí (byť z jiných důvodů) i hlavní hrdinové. Závěrečná pointa přichází úplně odjinud, než lze z žánrového hlediska čekat a celá závěrečná scéna je jedním z nejúžasnějších okamžiků (a jedna z největších ran do břicha), které jsem ve filmu viděl za posledních několik let. Seymour Hoffman odešel s parádou; prakticky těsně před koncem si zahrál svou životní roli. McAdams rovněž výborná. Minimálně pro mě jedno z nejzajímavějších a nejzábavnějších používání dlouhých záběrů za hodně dlouhou dobu. Žhavý adept na film roku, který ovšem rozhodně není pro každého. ()

Nolanofil

U mňa niekde tak na pol ceste. Nevadia mi pomalé filmy, Syrianu mám rád, ani filmy zo 70-tich rokov, tie dokonca zbožňujem. Ale toto je presne ten prípad ako u Corbjinovho Američana. Dlhé nudné dialógy, scény do prázdna, poprípade len v náznakoch. ()

WinstonS

Při převedení do filmové podoby jakoby le Carrého knížky ztrácely to nejcennější, co mají. Minimalistické, rozvleklé, ale zevrubné a odtažitě analytické tempo vyprávění funguje na stránkách knížky, ale ne během dvouhodinového snímku, který řadu věcí jen naznačí, ale logicky nedotáhne do konce. Není to špatný film, Hoffman je výborný a popis fungování tajných služeb po 9/11 velmi věrohodný, jenže co z toho, když všechno zabíjí totální nedějovost a s ní paradoxně spojené náhlé zvraty, které situaci bohužel kolikrát nijak nepopoženou dopředu, ale ještě víc zabrzdí. Velká škoda. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)