Winnetou

• Česko Vinnetou (viac)

Mladý nemecký inžinier menom Karl May, pricestuje do Ameriky, s cieľom pomôcť neskrotenému americkému západu v rozvoji a výstavbe. Do krajiny sa okamžite zamiluje a chce byť pre ňu užitočný. Čoskoro zistí, že okrem takých ako on, pricestovalo do tejto krajiny aj veľa ziskuchtivých neprajníkov a uvedomuje si, že ich nenásytnosť a neúcta k nej, narúša životy pôvodných obyvateľov, ktorí v nej žijú. Karlovou prácou je preskúmať pozemok, ktorý patrí indiánskemu kmeňu Apačov. Na svojom prvom výjazde do prérie sa zraní a je zajatý synom náčelníka Apačov, Winnetouom. Karla vylieči Winnetouova krásna sestra Nšo Či a dvaja mladí ľudia sa do seba zamilujú. Karl sa vydá na dlhú a náročnú cestu uzmierovania Apačov a „Bielych", ale tí medzi sebou zvádzajú stále intenzívnejšie boje. Pre Karlovu lojalitu a oddanosť mu Apačovia udelia čestný titul „Old Shatterhand" a mladý náčelník Apačov mu prisľúbi, že jeho trvalým úsilím bude udržiavať mier medzi Indiánmi a Bielymi. Každý vydobytý mier a každé dobrodružstvo prehĺbi puto priateľstva medzi Old Shatterhandom a Winnetouom. (STV)

Recenzie používateľa Alagaesie k tomuto seriálu (3)

Nový svet (2016) (E01)

Když jsem asi před dvěma lety zaslechl o remaku Vinnetoua, upřímně jsem se vyděsil . ale po včerejšku říkám: 1. díl vůbec nebyl špatný. Pierre Brice byl a vždy bude jen jeden a náčelník apačů byl v jeho podání famózní, Nik Xhelilaj byl taky dobrej. Nebylo to moderní, bylo to s původním rázem. Mě se to celkem líbilo. ()

Tajomstvo strieborného jazera (2016) (E02)

Trochu nám to nové zpracování zkomičtělo, ale co čekat od "Skopovejch" (...). „Běloši pořád spěchat!“ - pravda. Banditi tady nic moc - i když 6000 zabití bylo úsměvné. Sam to zas klasicky čeřil. U ohně to vypadalo jak při pálení čarodějnic. Urazit spojence se nemusí vyplatit. Líbila se mi legenda s jezerem a hezký byly i malby v jeskyňi. Sam za 3 dolary dobrej. A přitom se potřeboval jenom umejt. Ale coby oholenej nebyl ono - to nebyl správnej Sam. Ale pobavit pořád uměl. Scény s "Mayem" byly zase zajímavý. Dřív se stavěla železnice, dneska obchody. Šamanismus hezkej. To Mayovo (Shatterhandovo) sako mě sralo - to na divokej západ nepatří. Shatterhand se, dle mýho, neměl prozrazovat. Loco se s ničim nemazal - správnej zloun. Vodní „kolo“ bylo hezky vyřezaný. Totem v jeskyni skvělej. Krásná scéna rozeštvání banditů. Zasypání špica. „Zapáchající zálesák s volně nasazenou kšticí“ zas vytáh Oldu a jeho bráchu z bryndy. Ruleta s totemem byla vtipná. nicméně 1. díl nového zpracování byl taky hezký. Nový Vinnetou zatím nezklamal. ()

Posledný boj (2016) (E03)

Santer Junior prostě nebyl ono. Titulky s mapou byly skvělý. Potěšilo mě, že původní hudební motiv nebyl jen na konci. Objevení ložiska ropy pobavilo. Jasně: nikdo se to neměl dozvědět, ale všichni to věděli. Soud byl narafičen a zmanipulován. Sam zas dorazil tak-tak. Plamen těsně nad dynamitem působil dost výhružně. Prezident – „náčelník bělochů“ zněl úsměvně. Souboj tomahawků u ohně byl neslaný a přeřvaný. Domluva na nezabití Tokvi-Kawi byla příliš sladká a teatrální. Olda s modrým proužkem a tím spíš jeho rudý bratr s modrou bradou vypadali dobře. Přestřelka solidní. Bohužel to schytala Samova křepelice. A následně došlo i na náčelníka. Necejtil jsem smutek jako v původním filmu. Prostě jen konec slavného náčelníka. Ale že náčelníkem bude Shatterhand byl vtipný závěr. ()