Winnetou

• Česko Vinnetou (viac)

Mladý nemecký inžinier menom Karl May, pricestuje do Ameriky, s cieľom pomôcť neskrotenému americkému západu v rozvoji a výstavbe. Do krajiny sa okamžite zamiluje a chce byť pre ňu užitočný. Čoskoro zistí, že okrem takých ako on, pricestovalo do tejto krajiny aj veľa ziskuchtivých neprajníkov a uvedomuje si, že ich nenásytnosť a neúcta k nej, narúša životy pôvodných obyvateľov, ktorí v nej žijú. Karlovou prácou je preskúmať pozemok, ktorý patrí indiánskemu kmeňu Apačov. Na svojom prvom výjazde do prérie sa zraní a je zajatý synom náčelníka Apačov, Winnetouom. Karla vylieči Winnetouova krásna sestra Nšo Či a dvaja mladí ľudia sa do seba zamilujú. Karl sa vydá na dlhú a náročnú cestu uzmierovania Apačov a „Bielych", ale tí medzi sebou zvádzajú stále intenzívnejšie boje. Pre Karlovu lojalitu a oddanosť mu Apačovia udelia čestný titul „Old Shatterhand" a mladý náčelník Apačov mu prisľúbi, že jeho trvalým úsilím bude udržiavať mier medzi Indiánmi a Bielymi. Každý vydobytý mier a každé dobrodružstvo prehĺbi puto priateľstva medzi Old Shatterhandom a Winnetouom. (STV)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (4)

Winnetou (2016)

Německá tv série, která renovuje tři ze čtyř ikonických zfilmovaných mayovek, samozřejmě nedosahuje velikosti a slávy původních , ale není špatná ( dokonce si říkám, že kdyby někdo dvacetiletý viděl obě zpracování dnes poprvé, asi by mu ta barevná, dušínovsky čistá legenda moc neříkala ) . Nové zpracování je syrovější, moderně realističtější a jestli má pro mne geniální plus tak osvětluje lépe vývoj Odl Shatterhanda z inženýra s fousem v pionýra divokého západu ( ten závěr opravdu evokuje Tanec s vlky ) a perfektně odpovídá na následující otázky přesvědčivěji než šedesátkové filmy: Jak potkal Vinnetoua, jak získal svůj nickname, jak koně, pušku, kožené oblečení atd. Samozřejmě film sráží malý rozpočet a některé hlouposti, ale pár věcí krom jmen a příběhů spojuje s Vinnetoui s Bricem: Chorvatsko jako Amerika, muzika a záporák Mario Adorf (!!!! bravo ) plus Gojko Mitič . ()

Nový svet (2016) (E01)

Jak poznal Oldšetrhend Vinetoua v daleko uvěřitelnější a realističtější formě. Tento film beru jako nové zpracování knihy Karla Maye než jako nějaké "pokračování" ikonických Vinetouů šedesátých let. Na ty tento nový počin nikdy nedosáhne ani omylem, ale jako samostatný filmový počin to nebylo vůbec špatné. Jako drobné plus vidím v obsazení nejen Gojka Mitiče, ale i Predraga Bielace česko-srbského herce známého např. z Gangster ka. Žádná nostalgie se nekoná, snad jen úplný závěr u táboráku za zvuků ikonické vinetouovské hudby. To byl pro mne krom jmen hrdinů jediný spojovatel s původními dobrodružnými indiánkami. ()

Tajomstvo strieborného jazera (2016) (E02)

Poklad na stříbrném jezeře reloaded 2016 za slabší tři hvězdy, protože oproti prvnímu dílu mírný pokles kvality. Co se mi ale líbí je vývoj Old Shatterhanda ikdyž z něho tady udělali zloděje. Zdejší zobrazení cesty k jeskyni s pokladem se mi zdálo věrohodnější než v šedesátkovém zpracování, ale do kytek to posílal zdejší psychopatický záporák s utkvělou představou převtělování, který mne iritoval jako nějaký hysterik. Herbert Lom byl charismatická extratřída o pět levlů výš. ()

Posledný boj (2016) (E03)

Tři silné hvězdy hlavně za Maria Adorfa... střihnout si jednoho záporáka po padesáti letech je celkem unikát v dějinách kinematografie. ()