Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

BaseDallas

V roku 2015 sa v komerčnom odvetví natočilo zopár filmov, ktoré stoja za pozretie. Toto je jeden z nich, ale nebude to kvôli najlepšiemu Leovmu výkonu. Oscara by si zaslúžil za iné filmy, (aj keď ani v tomto nebol jeho výkon jalový) no ale čo už, keď je celé to udeľovanie tak pokrivené. Leovo nekonečné zmŕtvychvstávanie je dosť nereálne, až otravné, film je ale nevšedný skôr kôli záberom, vizuálne je to fakt namakané. ()

slamic5

Pokud bych měl hodnotit čistě kameru a celkovou vizualitu filmu, tak je to jasný plný počet. Opravdu jsem si při některých scénách myslel, že jsem toho součástí. Příběh obyčejný, nijak překvapivý, ale herci si s tím poradili dobře. Zvláště Hardy se mi velmi líbil. Co se týče hudby, tak té taky nemůžu nic vytknout. Ano možná to časem přeleze k té páté hvězdičce, ale chce to jistě další shlédnutí. ()

Sidenius

upřímně bych uvítal mít možnost dát 3,75 hvězdičky, na čtyři to nemá, tři je málo. V kostce: výborná kamera, krásně natočené, opravdu věřím tomu že vzali 200kg medvěda a nechali ho poprat s Dicapriem, moc nechápu zlatý glob za herecký výkon, dle mě má Dicaprio daleko více rolí za které měl být nominován na ocenění, u tohoto chápu jeho nominaci za to co ze sebou v rámci natáčení nechal vše dělat. Příběh je skutečně hodně nadnesený a mít představu že se někdo oklepe z útoku rozzuřeného grizzlyho je dětinské. Kamera efekty = pécka :) ()

Gluminator

Takt tohle byla perfektní jízda, film jsem si užíval každičkou vteřinu, každý záběr byl precizní a ten obraz neskutečně čistý. Asi nejlepší kamera co jsem zatím zažil, opravdu neskutečný, o to víc lepší, že vše se fakt natáčelo v přírodě, tak jak je to natočené, pořád ve vodě a ve sněhu, v mrazech. Neskutečné tempo, úvodní scéna boje, byla snad bez jediného střihu, to prostě je neskutečný. Hudba excelentní a napětí ještě lepší. Snímek by mohl být o trochu kratší aby to mělo pořád stejné tempo, nicméně je vidět, že režisér sem chtěl dát opravdu vše co natočil, protože každičký záběr byl opravdu perfektní. No zatím film roku, uvidíme jestli ho letos něco pokoří, zítra jdu na Hateful Eight tak uvidíme. 90% ()

Piere

Nalijme si čistého vína. DiKapr už nikoho neohromí. Před lety měly role kluka z Titaniku svoje kouzlo. Dnešní diváci berou Lea jako toho bez Oscara. To neznamená, že jsme to vzdali. Naše DNA laboratoř se snažila stvořit nového adepta na plešouna – většího, chlupatějšího a s méně zuby. Dobrou zprávou je, že naše pokroky ve spojování genů nám otevřely nové obzory. Ursus Actor Dicaprios. Náš první geneticky modifikovaný herec. Co si budeme, já bych mu tu sošku přál. A to dokonce za to plazení, ale ve Vlkovi. Ne v Revenantovi, kde přehrává, že scény s ním jsou to druhé nejhorší na filmu (a že je tam skoro furt). Hugh Glass je ve filmu prostě stopař, o kterém za celý film nic nezjistíme. A všechny snahy ponořit se do jeho charakteru se okamžitě pohřbí. Lepší než koukat na film o jeho boji, je přečíst si nějaký článek – je to kratší a mnohem zajímavější (fakt – byl to pirát, přežil asi milion střetů s indiány + 1 s medvědicí). Mnohem lepšími charaktery jsou Hardyho Fitzgerald i Poulterův Bridger (mimochodem taky oblíbená postava americké historie, jako Glass – čekal bych spin-off). Vlastně i Domnhall Gleeson je za tu chvíli na plátně zajímavější, než hlavní hrdina za mnohem delší dobu. A jo, je to ten generál ze sedmičky Star Wars. Víc než výkon DiCapria už mi vadily jen snové sekvence symbolizující jeho vůli žít. Protože jsem po hodině koukal na hodinky, tak jsem doufal, že to zabalí, my půjdeme domů dřív a ušetříme 90 minut svého času. Při odchodu z kina mě po konci dokonce zastavil pár, co šel ze sauny, s tím, jak film skončil, že odešli už po té první hodině. Nakonec jsem vydržel jen díky kameře, kvůli které jsem to na internetu vypnul s tím, že si na ni počkám do kina. Lubezski bude bojovat o třetího Oscara v řadě (Gravitace, Birdman). A první střet lidí a orků, ehm lovců kožešin a indiánů, je fakt lahůdka. Ale s přibývající nudou mi začalo docházet, jak mě ta krajina nezajímá. Nevím, jestli za to může využívání přírodního světla, ale ve filmu mi chyběl ten distributorem popisovaný pocit čarokrásna. Divoký západ nebyl žádný med, ale upřímně jsem se ve filmu těšil, že uvidím nějaký záběr, kdy si řeknu „páni, to chci vidět naživo“. Místo toho člověk dostává pořád drsnou, chladnou a hlavně tak nějak šedou krajinu. Naturalistické pojetí film celkově není pro nikoho se slabším žaludkem. Máme radost? Nemáme. Je jasné, že si film najde svoje fanoušky. Ale člověk, který půjde do kina hlavně kvůli lidem před a za kamerou může být ve výsledku zklamán. Takže nabízím pár variant na co kouknout místo toho. Chcete vidět krásnou krajinu? Určitě najdete hezký dokumentární pořad. Nebo boj o přežití? Poslouží Bear Grylls. Je libo trochu pomsty? Kill Bill, John Wick nebo Tenkrát na západě. Hrdina, který trefí každý terč a sám je nezasažitelný? James Bond. Teda před Craigem. Anebo byste rádi Terminátora? No tak to je asi jasný. ()

Martinko991

Dicaprio mi v tomto filme prišiel ako praprasynovec Beara Gryllsa a sem tam to pripomínalo Ultimate Survival na Discovery channel, ale prostredie, kamera, herecké výkony tento film vyšvihli u mňa na veľmi slabé 4 hviezdičky s oboma prižmúrenými očami. ()

Chadzi

Revenant je naprosto skvělý film! Neskutečně brilantní řemeslná práce. Práce kamery je jedna z nejlepších jakou jsem kdy viděl. Výkony herců tak samo...práce těla, očí...gesta...tohle se jen tak nevidí. Mistrovský kousek! ()

bigmatko

5 hviezd kvoli Dicapriovi a Hardymu, ktorí si to určite zaslúžia. Aj keď v tomto prípade ide skôr o sólovú jazdu Dicapria a Hardy mu robí komparz aby bolo komu sa pomstit. Pre mna rozhodne jeden z TOP filmov 2015, ktorý určite treba vydieť. Určite sa to ale nebude páčiť všeobecne kadžému. Je to pomerne zdĺhave a vacsinu casu bojuje Leo o svoj holý zivot v naozaj drsnych podmienkach, ale stojí to za to. Ak si odmyslíte prvok reality, ktorý je prítomný asi len pri zobrazený prírody tak budete spokojný. Netreba zabúdať že je to legenda a označenie - na motívy skutočných udalostí - je v prípade americkej legendy naozaj prehnané. Pretože toto by určite neprežil ani Rambo. Čize ak sa už pred filmom zmierite s tým že je to Survival Fantazy a nebudete v tom hľadať realitu, tak budete očarený a fascinovaný príbehom, kamerou a samotným bojom o prežitie, ktorý Leo oscarovo zahral. 12 nominácií by mu skutočne mohlo priniesť tu sošku. a ak nie tak mne to isto vadit nebude lebo film je tak ci tak skvelý. ()

fabregas1

Co všechno musí Leo protrpět aby dostal toho vysněného oscara? Možná se nechat rozervat medvědem, skočit ze skály nebo si zaplavat v mínusové vodě a žrát surové pochoutky? Revenant ho snad k tomu dostane. Tento film je totiž fascinující divadlo o utrpení a bolesti natočený v přírodě, která tu je vyobrazena se všímvšudy a v plné kráse + nevyspitatelní indiáni. No prostě je na co koukat. ()

Aquaponik

Nejlepší survival jaký jsem kdy viděl. Leonardo DiCaprio prostě musí dostat Oscara. Rád se na tento film podívám znovu a zážitek na velkém plátně k nezaplacení. ()

tosastava

Iron Man a Rambo v jednom filme a v jednej osobe, neuveriteľný fantasy príbeh, to je the Revenant. Ak je čo i len 30% pravdy na tomto "skutočnom" príbehu, tak zožeriem kovadlinu. Amíci tak ako aj Rusáci veľmi radi zveličujú a svojich ľudí stavajú do role nesmrteľných superhrdinov. Ako dobrodružná rozprávka je tento film OK ()

Mangus

Kamera, scenerie, hudba, Tom Hardy super. Pribeh sam o sebe nie je taky slaby, ako sa zda, skor prevedenie u cloveka nevyvola ziadne city. Ten indiansky chlapec mi je celu dobu ukradnuty, pretoze je taky nesympaticky a najma ani divak nema moznost k nemu citovo prilipnut. A podobne je to aj s Glassom. DiCaprio hra o zivot, ale nemozem sa zbavit dojmu, ze je to len kvoli tomu Oscarovi. Mal by vypustit paru, uvolnit sa a pride to samo, v nejakom nenapadnejsom snimku, nie vo velkej parade, ked si to on najviac zela. Film to zly nie je, ma svoju atmosferu, scena s Medvedom je vyborna, aj naturalisticke sitie ran a zaverecna bitka s Hardym. Ale asi si tento film tak skoro znova nepozriem. (7/10) ()

stefano

Příběh opravdového člověka versus Míša Kulička versus Zrada a pomsta.Tentokráte ze Západu.Divokeho.To vše ramováno širokouhlím záběrem zimní krajiny.Za tři hvězdy a ani o chlup více.Ty pseudo new-age halucinace si fakt mohl pan režisér odpustit. ()

franti11

Fantastická, přenádherná, naprosto uchvancancující podívaná. Všechno co se Leonardovi stalo a že toho nebylo málo, jsem mu věřil. Děkuji režisérovi, celému štábu, všem hercům. Toma Hardyho bych klidně bez výčitek zabil i já, mírumilovný člověk, zahrál to parádně. Dlouhé záběry bez střihu jsou excelentní. ()

vito_s

Pomsta mrtvého muže. DiCapriovy salta mortále nebo chcete-li eskapády jsou prostě k neuvěření, přitom by stačilo trochu ubrat. Iňaritu tlačí na pilu a je to vidět. ()

Nýdnol

Působivé survival drama s mrazivou atmosférou jako lidská povaha sama. Drsné a zároveň nádherné scenérie s parádní kamerou. Hudba, napětí, syrová akce, to vše tu rovněž exceluje. Scéna s grizzlyho atakem působí až děsivě autenticky. V životě bych nevěřil, že v nacpaném kině může nastat takové ticho. Kdy naposled někdo natočil takovou divočinu lze jen polemizovat. A že v tom někdo vidí trochu víc nadsázky? Proč tedy vůbec koukáte na hollywoodské filmy? Po loňském Birdmanovi (mnohými zatracovaném) má u mě pan Iñárritu opět plný počet. ()

kaller

Velice silný a místy neuvěřitelně intenzivní filmový prožitek, kterému však kazí renomé stopáž. Být tohle dobrodružství kratší, bylo by určitě stravitelnější a uvěřitelnější. Nicméně i tak byste si zdejší putování mrazivou přírodou s několika vskutku strhujícími pasážemi rozhodně neměli nechat ujít. ()

KatnissEver

Super kamera, výprava, hudba a Leo, který se opravdu hodně snaží. Jinak epická nuda. Dle mého tenhle film hrozně rychle zapadne, zapomene se na něj a je to škoda, protože tvůrci si na tom dali sakra záležet. Leo by si Oscara už zasloužil, ale myslim, že s Eddiem Redmaynem to budou mít dost o "prsa" ;) ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)