Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

koxin

Zcela spokojen s kamerou, režií a nápadem. DiCaprio mohl předvést více, respektive mohli jeho postavu ještě mnohem víc propracovat - času je ve filmu na nějaký ten chardev spoustu. Ale nevadí, byl to skvělý zážitek. ()

PetrVabruscak

Tarantino a Iňárritu vědí, že jsme si letos zimy moc neužili a tak natočili své filmy (Tarantino - Osm hrozných), z kterých leze zima za nehty. V Osmi hrozných se mluvilo až moc a tady se projistotu nemluvilo skoro vůbec. Oba filmy mají minimálně 30 minut zbytečný vaty, ale The Revenant u mě těsně vítězí, protože je přece jenom napínavější a Emmanuel Lubezki je génius. ()

neoBlast

Revenantovi - Zmrtvýchvstání možná můžete vyčítat příliš jednoduchou zápletku - pamatujete ještě na "primitivního" Avatara, který se teď může tvářit jako nejvyšší škola shakespearovská... ale stejně jako herecký výkon hlavního hrdiny je i děj pouhou berličkou, aby se mohli Lubezki a Iñárritu artistně vyřádit. Leo dle mého ostrouhává stejně jako Michael Fassbender v roli Stevea Jobse, kde je pouhou barvičkou na plátně Aarona Sorkina. V tomto dle mého nemá moc co hrát, téměř všechny dialogy si ukradl Tom Hardy a na DiCapria zbyly vykulené výrazy a pouhé (i když působivé) plazení se nehostinou krajinou. Krajinou, která je natočena jako nikdy předtím, Lubezki nasnímal přírodovědný snímek desetiletí a je jedno, že tak trochu opakuje formulku z Birdmana. Zatím se jí nedokáži nabažit, neumím si představit kolikrát může tento mustr Lubezki/Iñárritu fungovat, ale doufám, že nás nenechají dlouho čekat na jejich další spolupráci. 90 % ()

Mr.Marcellus

Režijní taktovka A. G. Iñárrita: excelentní herecké výkony, výborně zvládnutá kamera, která předvádí vizuální koncert a velmi silný příběh člověka, který bojuje za své hodnoty. Tento film má mojí poklonu. ()

LadyDevil

Hmmmm.. To byla teda síla. Po prvotním oklepání ze syrovosti a krutosti se v klidu zamýšlím nad celým filmem a musím si to v hlavě nějak uspořádat. Největším pozitivem je jednoznačně DiCapriův výkon.. Skoro mám dojem, že si snad střihnul nejúžasněji zahranou roli, vyčerpávající, přespvědčivou, opravdovou... A to jak po fyzický stránce, tak hlasově, výrazově.. Smekám klobouk, jak DiCaprio od dob Titanicu dozrál. Další velkou věcí jsou přírodní výjevy. Tak kouzelný a zastavený scénky, detaily na sluneční paprsky, sněžení, bouřlivou řeku, to se jen tak nevidí.. Jako kdyby tam člověk byl a byla mu zima stejně jako všem v rolích. No ale.. přesuňme se k tomu méně příjemnému. Nevím, jestli jsem moc přecitlivělá, ale tolik krve a nenávisti, syrovýho násilí a bezbřehýho zabíjení mi připadalo zbytečný.. Chápu to v horrorech, kdy se asi určitá skupina diváků ukájí v těhle choutkách nebo vlastním strachu, ale tady mě to zaskočilo. Čekala jsem spíš hlubší děj než boj o přežití se sekerou v ruce. Abych nezapomněla... velká poklona scéně s útočícím medvědem.. Věřila bych skoro, že je to živej záznam. Posledním mým dojmem je uvědomění si, v jak pohodlným světě si tu žijeme... Proč pořád člověk tak škodí a páchá ve svůj prospěch tolik zla? ()

terunka003

Kamera, příroda, zima, voda, sníh, indiáni, plazení se po břiše, medvěd x děj. Nepopírám, že obrazově, kamerově suprový, jakoby jste tam byli. Příroda - prostředí taky paráda. Děj vesměs takový nijaký, prostě obyčejný. Ale herecké výkony, uff, tuším, že Leo dostal Oscara spíš ze soucitu a vytrvalosti (viděla jsem u něj naprosto excelentní výkony v jiných snímcích). Tady se jen plazil, hrčel, vydával zvuky a šeptal "My son, my son". je to zase něco nového, ale znovu bych to asi už nevyhledala. ..bílý se mydlí mezi sebou, a když skončej, přijedou indiáni..upřímně zřejmě první zmínka o tom velkém tabu, protože stejně jako pro někoho neexistovali holocausty, pro amíky je zabírání půdy indiánům tabu s velkým "T".. ()

Phietros

Zaslouženě! Leo podal úchvatný výkon, plný bolesti, přeživších podmínek a kruté odplaty! Na mě sice krapet delší, ale chápu že oscar se mu upřít nedá! 80% ()

Jazzzz

Nee, prosím. Proč herec dostává oskara za toto uplazené, uchrchlané, ucukané výkony? Tím nechci říci, že si ho DiCaprio nezaslouží, ale rozhodně si ho zaslouží více za každý jiný film než za tento. Pokud ho dostal za jeho tak moc medializovanou scénu s medvědem, pak promiňte ale to bych dokázal zahrát taky. Jde o množství speciálních efektů a opět trocha toho kříčení a chrchlání. A pointa? Myšlenka filmu? Já nevím, ale zažil sem něco jako zklamaní u filmu Grant Torino. O to větší zklamání tím, jak kladně je film hodnocen. Ano kamera, scéna a tyto prvky jsou ve filmu naprosto špičkové. Tím film převýšil mnou zmíněné Grant Torino několikráte, ale zbytek? Děj? Scénář? Myšlenka? Herecký výkon, který je oproštěn o veškeré emoce, protože hlavní hrdina se defakto jen plazí a chrchlá? Vždy jsem říkal, že udělat si karieru herce je nejsnažší na bláznech. Nyní však uznávám, že DiCaprio v roli blázna (Co žere Gilberta Grapea) byl naprosto ÚCHVATNÝ oproti tomuto hereckému výkonu. Upřímně se domnívám, že oceněni by měli být maximálně maskéři. Myslím, že jsem nastínil dostatečně jak na mne film působil. Opravdu mám nutkání film ohodnotit hůř, ale to by bylo nespravedlivé. Film je totiž koukatelný, ale pro mne osobně opravdu nedosahuje červených hodnot. ()

ivan bohatyr

Slušný film, příběh i prostředí, bohužel - a doufám že za to někdo dostal vyhazov - úplně špatně zvolný DiCaprio. Herec pro takovou postavu má být tvrdý chlap, což DiCaprio nikdy nebyl ani nebude, DiCaprio je úlislák co se hodí do filmů Titanic apod. rozhodně ne sem, já naopak mám rád Hardyho, takže jsem celý film řval "Tome už konečně doraž toho sraba!" (ano DiCapria osobně vůbec nemám rád). Za další nevím proč není řečené že to je sci-fi - stačí selský rozum ani nemusí být člověk lékař, aby věděl že Glass 100% nemohl přežít, ať už podvýživa, infekce, podchlazení... cokoli dalšího, tam bylo 10 různých věcí, které by toho člověka zabily. ()

noriaki

Co všecko neudělá Leonardo DiCaprio pro Oscara... Jen tak mimochodem, za roli Hugha Glasse bych mu ho nedal. Už jen ten Tom Hardy ho v klidu přehrál, a tak jako tak byl tenhle rok Bryan Cranston lepší. Na ocenění za celoživotní přínos, respektive za to že v devadesátém sedmém ženská část publika brečela u Titanicu, má ještě dost času. Větší přínos na celkovém zážitku má Emmanuel Lubezki se svou famózní kamerou a Iñárritu se svým vším ostatním. Atmosféra je neskutečně pohlcující a to až do té míry, že jsem se v tom kině třásl chladem. Každá scéna je pečlivě nasnímaná a odžitá. Někdy bych chtěl vidět záběry z natáčení a zážitky štábu a herců. To že v těch dvou a půl hodinách není výrazné hluché místo, je malý zázrak, protože scénář nijak složitý není a zbytečně protahovaná mystická linie vede odnikud nikam. Jenže i ona vypadá tak parádně, že by byla škoda ji vystříhat. Velmi dobrý Domhnall Gleeson, skvělý DiCaprio a špičkový Tom Hardy. ()

sskrblik

Dwa westerny za Vánoce stačí drahoušku! Druhej a pro mě vlastní první zhlédnutej novej western, kterej utekl díky Emeričinům na internet. Tady musím říct, že Revenant je dle mého skromného názoru vítězem na celé čáře oproti Hateful Eight. Zajímavější a poutavější příběh, který byť není bůhvíjak vznešený, tak přesto svým napětím dává Tarantinovy na frak už v pátém kole, kdy jde Tarantino na prdel. Můžu ujistit, že na 120cm plazmě vypadaly oba uniklé filmy naprosto v pohodě. Ano sice to nebylo FULL HD, ale proč si už letos nerozbalit Vánoční dárek ze zámoří? Navíc oproti Hateful Eight Revenant nemusí vždy vyprávět brutálním způsobem, což beru jako kladný prvek. Nejlepší na celém filmu pak je jedinečná kamera. ()

Unnamed

Vizuální 'Life of Pi' či 'Gravity' tohoto roku. Od začátku do konce jsem jen s otevřenou pusou hleděl na krásné záběry filmové kamery. Vážně krásně natočeno, Oscar doufám v kapse, protože by byl vážně zasloužený. Příběh nic světoborného, ale ani nic otřesného, a za ten vizuál to v každém případě stálo. DiCapriův výkon v hlasové oblasti pokulhává (není to tak docela jeho chyba), ale jak dokázal zahrát tělem vše ostatní, klobouk dolů - vážně jsem měl zatnuté zuby při každém jeho pohybu a "dobrodružství". Silné 4*. ()

Jolinar

Za mě opravdový masterpiece! Neuvěřitelně strhující prostředí, originální scény, výborní herci. Holky, vy na to ale radši nekoukejte, je to moc drsný, zbytečně dlouhý a děj o ničem. Navíc Leo se ani jednou neučeše a celou dobu mu něco teče z nosu. Nebo z pusy. Taky z krku, z ramene, z nohy... ()

JohnSmith

Tak tohle bylo pro mě největší a nejpříjemnější překvapení roku 2015. DiCaprio naprosto výborný, zlatý globus zaslouženě. Pozadu nezůstal ani Hardy. Sice mě místy zdlouhavé záběry trochu uspávaly, nicméně kamera je naprosto dokonalá. Ani triky nejsou špatné, zvlášť s medvědem. Fakt moc prima drsný chladný pokoukání. ()

Eleanor05

Nevím, co se Iñárritovi stalo mezi Babel a Birdmanem, ale od Birdmana už neumí natočit dobrý film. V Revenantovi má k dispozici dva výborné herce v hlavních rolích, historický příběh o pomstě, krásnou krajinu a je to přesto strašná NUDA. Dvě a půl hodiny především sledujete, jak se DiCaprio plazí po zemi, jak se DiCaprio brodí vodou, jak DiCaprio pojídá syrové maso, jak se DiCaprio třepe zimou a jak DiCaprio rozdělává oheň. Tohle se střídá se záběry holých stromů proti obloze. Jako naučný film o tom, jak přežít v divočině, by to mohlo být ucházející, ale jako celovečerní film je to špatné. K tomu se soundtrack skládá ze tří tónů a jak to dopadne je vám jasné od začátku... Už to nikdy nemusím, ani nechci vidět. 2* dávám jenom proto, že to bylo lepší, než Birdman. ()

Mishqo

80-85% ... Cesta za pomstou na pozadí prírody v jej plnej kráse a sile a odvekého nepochopenia sa medzi indiánmi a prisťahovalcami. Muž dodrbaný medveďom, na pokraji smrti, no odhodlaný za každú cenu pomstiť smrť svojho syna. Kvalitka, v ktorej niečo absentuje. Výprava nádherná, och tá príroda. Birdmanovská kamera je aj tu prítomná, no samozrejme nie v takej intenzite. Herecky bezchybné, nielen DiCaprio ale aj Hardy. Hudobne mi tam niečo tiež chýbalo. Jednoducho nebolo som bezmedzne spokojný. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)