Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

ondra1510

Všechno v tomto filmu je nádherné. Kamera je DOKONALÁ a Leonardo hraje co to jde (ale stejne si víc toho Oscara zasloužil za Vlka z Wall street). Jenže problém je ve scénáři. Běžný divák na tento film bude koukat na etapy a nejspíš se unudí k smrti. A ti více zdatní diváci budou obdivovat režii, !KAMERU!, lokace....ale rozhodně ne scénář :( Pro mě ale kamera zastínila příběh a k dokonalosti chybělo opravdu málo. I tak se jedna mezi jeden z povedenych filmů a smekám Alejandro že jsi zvládl v takovýchto podminkach film natočit! ()

PanIncognito

Snímek REVENANT Zmrtvýchvstání je vskutku ambiciózní. Ať už jde o stránku filozofickou či uměleckou, jednoznačně dílo vyniká. Herecké výkony, příběh nebo třeba vizuální styl hodnotím na výbornou. Díky inspiraci skutečným příběhem je zážitek z díla více intenzivní. Hugh Glass bezesporu patří k těm nejtvrdším mužům amerického západu. Jeho známým příběhem je inspirován i výborný snímek Muž v divočině z roku 1971. Ovšem REVENANT Zmrtvýchvstání je intenzivní podívanou. Jedinečně skvělé! :-o (viděno v původním znění) ()

nawerick

Na to jak se tváří reálně tento snímek je ve většině scénách absolutně nelogický a nereálný. Jako dokument o přírodě dobrý. Ale jako film špatný. Oskara dostal Leo za svou kariéru a za to že už ho měl dostat minimálně 2x. 1. * za Toma Hardyho a 2.* za přírodu. 2,4 * ()

Salsecnew

Dech beroucí, surově realistické, nic pro slabší povahy... Mnoho postav z různých titulů se pere se životem, ale Revenant se pere se smrtí... nedá se... Přežívá tam, kde by většina zemřela a dělá pro to skutky, které by normální člověk nebyl schopen a raději by zemřel. Revenant je skutečně někým, kdo má schopnosti na to projít všemi zkoužkami Jigsawa (sága Saw). ()

gombik5

Právom sa o Revenantovy hovorí, ako o jednom z najlepších filmov všetkých čias. Tento film padol ako uliaty na Leonarda, a som rád že za neho dostal aj toho vytúženého oscara, pretože on si to aj za tento film, aj za svoje predošlé kúsky, naozaj zaslúžil. Čo sa týka tohoto filmu, okrem už spomínaného Leonarda v hlavnej úlohe, perfektný herecký výkon aj na strane Toma Hardyho. Čo je na tomto filme fenomenálne, tak to je réžia a hlavne kamera. Už úvodné zábery vás neskutočne vtiahnu do deja, sú jednoducho fenomenálne. Vrchol filmového majstrovstva je súboj s medveďom, ktorý patrí medzi najlepšie filmové scény vôbec. Ak to mám zhrnúť, je to perfektný film zo všetkým, čo by mal mať a myslím si, že mu nič nechýba. ()

kajicek27

No, co si budeme povídat. Je to taková pohádka na večerní zabití času. Koukat se na to dá, jen některé části jsou velmi nelogické, asi jako v každém filmu. ()

jatt

Glass je trpezlivý a ide si poctivo za svojim. Po tvrdom boji s medvedicou je rád, že žije, ale smrť syna pred vlastnými očami a nemohúcnosť nejako zakročiť mu dáva energiu dokončiť pomstu. Prostredie a celková atmosféra vtiahne veľmi efektne a vypytvanie koňa pripomína starého dobrého Bear Grylls-a. Inarritu nesklamal a Leo si uz dlho očakávaného Oskara jednoznačne zaslúžil. ()

radek72

Film působí důvěryhodně, kromě závěrečné scény a několika drobností v průběhu filmu. Útok medvěda je nafilmován skvěle. herecké výkony jsou výborné. Příroda krásná. Člověk věří, že se vrátil do doby, o které děj filmu vypráví. Bohužel závěrečný souboj zmrtvýchvstalého a hlavního padoucha mi zkazil dojem. ()

Vonter

Repetice Muže v divočině v módním oděvu současné doby a náležitě technologicky vybavena, což vůbec není na škodu, neb výpravu, kameru a některé počítačové efekty, vytvořené na nejmodernějších strojích ATARI 800XL, nutno opravdu pochválit. I syrovost, ukoptěnost a potlačení lidskosti v souvislosti s boji o území a především bojem o vlastní přežití ve velmi drsné divočině, to všechno je tu zpracováno opravdu velice chvalitebně a v jistém směru uvěřitelně. Proč tedy při vší snaze o reálný pokus znázornění drsného boje o přežití kašlou autoři na některé přírodní zákony? Rázem se pokus o solidní nastínění života na drsném americkém západě tříští na několik dalších nechtěných panchartů. Prvním levobočkem je pohádka, neb to co tu lidé a především hlavní hrdina vydrží, co přežijí a z čeho všeho vyváznou, je spíše odbočkou k dětským poudačkám a vědecko-fantastickým filmům a jak je možno vidět v okolních recenzích, je to prvek velice rušivý. Druhým nemanželským dítětem je italský horror, neb některé scény jsou až zbytečně hnány do násilných a krvavých extrémů, jako by je točili italští režiséři horrorů ze 70 let, nebo Peter Jackson na začátku své filmové anabáze. Bez těchto nemanželských úletů bych asi neváhal nasadit plný počet hvězdného přídělu, v tomto případě však hodnotím čtyřmi jako velice zajímavý, intenzivní a lehce odporný a rozporuplný filmový zážitek. ()

bigstorm

A oscara získava .... Tom Hardy !!!! Je to tak, je mi to ľúto, ale Leo mal zaujímavejšie role za ktoré by si sošku zaslúžil ( Prokletý ostrov, Skrytá identita ) . Nemal to ľahké ale to ani celý filmový štáb asi, ale dve hodiny chrčania a plazenia sa po zmrznutej riti južnej Dakoty nie je na oscara , čo sa týka DiCapria! Za to Hardymu som hltal každý jeho pohľad, ten človek má svoj štýl hrania . Nie je to Hardy akého ho poznáme, ale tu skutočne rozpráva, hádže držky a niečo sa snaží riešiť. Smutné je to že mi pripadá ako jediný , čo tam skutočne niečo rieši a ostatný sú len do počtu ako aj samotný Glass. Jeho cesta je ako dokumentárny film ako prežiť zo slovenskej výplaty... Nevadí mi ani tá stopáž, pretože mam rád prírodu hlavne zimnú , takže sa dalo na čo pozerať. A musím uznať ,že aj boj s DIGImedveďom bola pastva pre oči. Jedna jediná vec mi tu hrooozne vadí , všetkými ospevovaná kamera . Je rozdiel medzi pomalými nájazdmi na prírodu, rieku, zvieratká a pod. a je rozdiel , keď je to isté použité v boji v rýchlejšom prevedení - Nájazd na kovboja , z kovboja na indiána na bežiacom koni , z indiána na druhého kovboja atď. rovná sa "znásilnenie kamery" . Strihači by sa mali začať báť o prácu. Ja osobne nemám z takýchto záberov dobrý pocit , bezduché blúdenie kamery v akčných scénach postráda dej , ale je to len môj názor samozrejme. ()

Jirka.Daniel

Možná by se film měl přejmenovat na Nesmrtelný. Celkově to bylo dost přitažené za vlasy - jen kvůli krvavým scénám. Ze mě velké zklamání... ()

radek.896

Začátek byl famózní, příběh a scény také, jenže se zde vyskytují zbytečné scény jako dlouhá jízda po objevení indiána svačícího při ohních. Jak to skončí bylo jasné, ale gradace při honbě pohřbívače zaživa se povedla a to mě přesvědčilo dát 5*. Sice jsou to 2 různé tipy filmu, ale Nolanův Temný rytíř je v 5* mnohem silnější než tento Inňaritův počin. Jsem ale rád, že dostal konečně DiCaprio oskara, ale měl ji mít už za poctivý výkon ve Vlkovi z Wallstreet! ()

PRASÁK

Americkej spisovatel, advokát, akademik a politickej analytik Michael Punke (nar. 7. 12. 1964) napsal román „The Revenant: A Novel of Revenge“, kterej v USA vyšel 10. června 2002. Tato kniha byla vydána poprvý v češtině pod názvem „Zmrtvýchvstání“ dne 14. prosince 2015. A právě z tohoto literárního díla vychází částečně i film „The Revenant“, kterej natočil mexickej režisér, scénárista, producent, střihač a hudební skladatel Alejandro González Iñárritu (nar. 15. 8. 1963). Ten se proslavil pohyblivejma obrázkama jako: „Amores perros: Láska je kurva“ (2000), „21 gramů“ (2003) nebo „Babel“ (2006). Všechny tři patří mezi skvosty světový kinematografie. Westernový drama „The Revenant“ začíná v roce 1823 ve státě Jižní Dakota, kde lovec kožešin Hugh Glass (herec Leonardo DiCaprio), jeho syn Hawk (herec Forrest Goodluck) a kapitán Andrew Henry (herec Domhnall Gleeson) bloudí krajinou a snaží se něco ulovit. Zatímco jsou na lovu, na tábor lovecký družiny zaútočí indiánskej kmen Arikara, kterej se snaží získat zpět unesenou náčelníkovu dceru Powaqu. Mnoho lovců v táboře je pozabíjeno. Ti, co přežili, vyrazí pěšky do obchodní stanice s kožešinami z 19. století Fort Kiowa na řece Missouri a vede je Glass. Ten později pátrá po zvěři a samice medvěda grizzlyho jej rozmačkává a nechává na pokraji smrti. Jeden z lovců John Fitzgerald (herec Tom Hardy) v obavě z dalšího útoku idiánů kmene Arikara tvrdí, že skupina musí Glasse milosrdně zabít a pokračovat v cestě. Avšak Andrew Henry nabídne peníze tomu, kdo s Glassem zůstane a případně ho pohřbí, pokud zemře. Jedinejma dobrovolníkama jsou Hawk, mladý Jim Bridger (herec Will Poulter) a John Fitzgerald. Po odchodu ostatních se Fitzgerald pokouší Glasse udusit, ale Hawk zasáhne a překazí mu to. Hawk vyhrožuje, že zastřelí Fitzgeralda, a křičí na Bridgera, který je pryč a sbírá vodu, takže Fitzgerald ubodá Hawka k smrti, zatímco Glass bezmocně přihlíží. Druhý den ráno Fitzgerald přesvědčí Bridgera, který o Hawkově vraždě neví, že se blíží indiánskej kmen Arikara a oni musí Glasse opustit. Bridger zprvu protestuje, ale nakonec následuje Fitzgeralda poté, co ten nechá Glasse napůl pohřbeného zaživa v provizorním hrobě. Když se Fitzgerald a Bridger později setkají s Henrym v pevnosti, Fitzgerald Henrymu sdělí, že Glass zemřel a Hawk zmizel. A v tomto momentě začíná Glassova namáhavá pouť divočinou, kdy se snaží přežít a také se pomstít… A my jsme se ve čtvrtek 4. 2. 2016 vypravili na tenhle všemi vychvalovanej velkofilm do kina Cinema City Flora na Praze 3 (Žižkov). Po zkouknutí tohodle snímku jsme se přemístili přes cestu do Restaurace Na Křižovatce (Vinohradská 1612/149, Praha 3 - Žižkov), kde jsme si poseděli venku na zahrádce, dali si epesní hovězí guláš s knedlíky, několik piv Plzeň a rozebrali jsme celej film. Shodli jsme se na tom, že to VŮBEC NENÍ TAKOVEJ ÚŽASNEJ FILM, jak o něm všichni píší. Taky názor, ne? Celosvětová premiéra snímku „The Revenant“ se stopáží 156 minut proběhla 16. prosince 2015 v Hollywoodu v Kalifornii a do českejch kin tento film s českým distribučním názvem „Revenant: Zmrtvýchvstání“ zavítal v premiéře 14. ledna 2016. () (menej) (viac)

J.Trinity

Strhující drama, kterému vládne DiCaprio, jenž si zaslouženě a po právu vydobyl svého prvního Oscara. Po zadu rozhodně nezůstává ani postava Toma Hardyho, kterému rok 2015 vyšel naprosto skvěle. ()

Generi

Pro mě prvoplánové, prostě Leonardo už toho Oskara dostat musíííí!!! A tak ho necháme roztrhat grizlym, aby se pak plazící zimní divočinou postupně zotavil do podoby nezdolatelného hrdiny a jako bonus americký závěr. Dvě hodiny nudy, nudy, kdy se na plátno díváte jako na reklamu na tampóny a nemůžete se dočkat, než to skončí. ()

A_Shearer

Není to vůbec tak špatný, jak zlí jazykové tvrdí. DiCaprio sice furt neni extra herec, takže vidíte jak usilovně hraje, ale první půlhodina je filmařsky naprosto skvostná a funguje to i pak. Lhostejná příroda, krutí lidé, všechno bez příkras. Má to atmosféru a cítíte tu chladnou prázdnotu světa daleko od čehokoli hřejivého, daleko od boha. Jenže pak už se ta dobrodružství kumulují trochu moc a do jinak realistického ztvárnění postav začínají probleskovat už trošku za vlasy přitažená dobrodružství, bláznivé hrdinství a nesedícím způsob klaďácké charaktery (padáme s koněm a nic nám není, zachraňujeme indiánku proti celé tlupě francouzů, hrozně morální velitel, nesmyslná vychytávka s větví jak z Vinnetoua). Už je toho prostě moc. Zachraňuje to až závěrečný souboj, jehož brutalitu zároveň jakoby zastírala zvláštní snová mlha. A konec, který jako by se ptal, to všechno si absolvoval.A co teď? Kdyby se režisér i scénárista trochu krotili a škrtali, mohlo to být opravdu top. Takhle slušných 3,5 hvězdy ()

teekanee

Tenhle film mě opravdu dostal. Zejména díky skvělé kameře a režii, které byly právem odměněny Oskarem. Iňarritu, stejně jako jeho kámoš Cuaron jsou zatraceně dobrý režiséři, co se týče technické stránky filmu. V tomto případě tomu ještě dopomáhá naprosto úchvatná příroda. DiCaprio hraje opravdu dobře a toho Oscara beru spíš jako odměnu a omluvu od akademie, že jim to trvalo tak dlouho. Víc se mi líbil Hardyho úlisnej padouch, kterýmu sem na konci i fandil :D. Kdybych měl něco vytknout, tak možná to, že emocionální stránka filmu mohla být o malou trochu lepší a některý scény byly trochu nuda. Jinak, ale velmi povedený film, který jsem určitě neviděl naposled. 84% ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)