Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

Bezda22

Miluju hudbu Queen, miluju jak Freddie zpíval a co nejen pro rockovou hudbu udělal. Úplně mě v tom filmu sralo, jak se Mercury vlastně choval. Jak nechutnej byl, než onemocněl a srovnal se sám se sebou. Takže řekněme, že mě třičtvrtě filmu jeho postava neskutečně vytáčela. Miluju hudbení filmy, filmy o kapelách a všechno s hudbou spojený. Geniální výkon všech herců, perfektní filmařina, kde není co vytknout... asi. Ale řekněme si na rovinu... Byl by to takovej úspěch, kdyby to nebylo o Queen? Oživení odkazu, který tu kapela pro další generace zanechala a díky filmu nebude jen tak zapomenuta. Ale na to, jak jsem se těšil, tak mě film trochu zklamal. Možná mě zklamal sám Freddie, možná jsem měl vysoký očekávání. Hudba Queen na mě funguje i bez toho filmu a když chci získat ten hezkej pocit u srdce, tak si pustím nějaký video z jejich koncertu a ne příběh zaměřenej na teploušství Mercuryho a jeho nechutnýho kníratýho přítele. Pohled na tuhle dvojici mě sral celej film, dokud to spolu neutnuli. Hezký, ale už jsem viděl filmy, který ve mě zanechali po skončení mnohem, ale opravdu mnohem víc... 70% ()

DaweForeman

Vzhledem k tomu, že jsem na tenhle počin slyšel všude samou chválu, tak jsem měl od počátku už hodně vysoko nastavenou laťku. Po první třetině filmu jsem byl ale velice rozčarován a říkal jsem si, že to snad nemyslí vážně. Chápu, že film sám o sobě už má 2 hodiny a že ne všechno tam dokážou narvat, ale ono počáteční rychlopřeskakování se mi moc zrovna nezamlouvalo (vzhledem k zvyklostem u jiných hudebně životopisných filmech). Na druhou stránku se to pak rozjelo, kdy tu byly ty opravdu zásadní události a konec už byla parádní podívaná (až na docela drobný, ale zásadní detail, kdy bylo vidět, že moc autoři filmu spolu s Rami Malkem nevychytali na závěrečném koncertu pohyb úst na playback). Příběh neboli život Queen a konkrétně Freddieho Mercuryho se nedá v tomhle případě hodnotit, protože to s filmem jako takovým nemá nic společného. Každopádně ale co se dá ohodnotit je volba jednotlivých písní, které docela autoři dobře zvolili a nebylo jich tu poskromnu. Největším plusem v tomhle počinu bych ale viděl hlavně herecké obsazení a způsob jakým to zahráli (až na pár drobností). ()

chelsea63

Omdlévající mainstreamoví diváci. Oskaři. Nechápu. Sice vypilovaný, skvělým zpěvem Maleka podepřený film, ale jinak nic převratného. American Hot Wax, Walk the Line nebo Cadillac Records jsou daleko zajímavější. A The Dirt s Mötley Crëw daleko zábavnější. Závěrečný koncert v BR na Live Aid časově téměř 1:1 je už totální nuda. ()

misar3

Fakticky nepřesný snímek, který sází na citovou notu a songy od Queenů. Rami Malek v roli není špatný, ale oskarový výkon to rozhodně nebyl. Filmu dopomohla k úspěchu síla jména Queen, jinak by snímek zapadl jako těžký průměr a nebýt písniček, kterými je film prošpikován, by na moc lidí nešlo. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Já teda z toho nějak odvařený nebyl. Takový lepší životopisný "dokument", kterých jsem viděl hromady. Každopádně je to kvalitní a Malek excelentní. ()

Sebastianek1

Filmu výrazně prospěla závěrečná koncertní scéna, která byla prostě dech beroucí a nejsem si jistý, co by ji mohlo v hraném filmu překonat. Rami Malek si sošku zasloužil, celkově se jedná o záležitost, která potěšila mnoho lidí a já k nim spokojeně také patřím. ()

fellaZ

Slavná, opěvovaná a mnoha lidmi oblíbená kapela ještě nedělá kvalitní film. Bohemian Rhapsody je režijně nulově invenční, nulově osobitá, nulově "extra" podívaná, která funguje pouze na povrchu a nepřináší nic nového do filmografického kánonu. Kdyby Queeni nebyli slavní, nemyslím si, že by měl film tak vysoké hodnocení. Protože filmařsky je to prostě průměrný film (až tedy na výborného Malika), na který se do dvou let zapomene. ()

Azrail

Skvělý film o skvělé legendární kapele. Herecké výkony výborné, muzika výborná, kulisy výborné, kamera výborná. Prakticky jen samé superlativy. Důstojná pocta legendárnímu zpěvákovi, Odpočívej v pokoji, Freddie. ()

joelly01

Jako ne ze by to bylo spatne, ale cekala jsem jinacejsi pecku! Kor kdyz je znamo, jak dramaticka a bohemska persona Freddy byl. Tohle byla takova "brav" ucesana verze. Fyzicky Rami Malek Freddiemu moc podobny neni, ale bodylanguage od nej odkoukal fenomenalne natolik, ze jen kvuli tomu vytahnu hodnoceni na 4 hvezdy. Stejne ale bozi kapela, ty songy nezestarnou. Nejaci Edove Sheeranove se muzou jit zahrabat. ()

papilon395

Viděla jsem svého času na ČT Art dvoudílný dokument o kapele, ve kterém účinkovali samotní členové Queen. Paráda. Nabitý fakty, oduševnělý, se všemi druhy emocí a se spoustou písní, tak jak vznikaly. V porovnání s ním mi film Bohemian Rapsody, který se stal celosvětovým fenoménem, připadá jako slabý odvar čaje. ()

papadoce

Skupinu Queen v zásade nemám rád, lebo ich piesne mi nič nevravia a Freddie Mercury mi bol vždy maximálne nesympatický. Čím viac detailov z jeho života vo filme ukázali, tým viac mi bol odporný (ale babu šukal prekrásnu). Preto nebudem hodnotiť z pohľadu Queenu, ale hodnotiť budem rýdzo film. Veď o to tu ide, nie? Ale nie nejde, všetci štyria boli hnusní. Všetkých by som ostrihal, prezliekol a rozkopal. Ale. Ale film je postavený na hudobnej zložke, veľmi dobre namixovaný, ak vezmeme do úvahy, že takto naozaj tie piesne vznikali, tak to bolo natočené výborne. Tá hudobná aj ľudská chémia medzi Mercurym a Mayom bola neuveriteľná. Tak j*****é piesne (niektoré) ako má Queen sa môžu zrodiť len pri takej vzájomnej genialite akou tí dvaja čoby umelci disponovali. Ostatní členovia taktiež neboli len do počtu. Poctivá skupinová robota a inakosť ich dostala na vrchol a Bryan Singer to dokázal celé vtesnať do 134 minút filmu. Kvalitná filmarina. Z pohľadu životopisnosti a histórie veľmi zaujímavý, z pohľadu hudby dokonale namixovaný, z pohľadu Freddieho osobnosti odporne odpudzujúci (pre mňa) nábeh na Oscara. We will rock you v Madison Square Garden bolo famózne, Another one bites the dust v štúdiu nenomááálna šupa a tak ďalej a tak ďalej. Live AID na konci vyvolalo zimomriavky. Bohužiaľ štandardná rovnica čiary + promiskuita = výlet do Dead Valley. Nemal to inak ani výstredný ornitológ Freddie a tak Queen naživo stíchol a ostal im už len priestor v rádiách a fanúšikom oči pre plač. Singer im teraz daroval film za päť. Šov mušt gov ón. ()

simi78

Strašně přeceněný, nedůvěřivý, a nezapomínejmě "životopisný" "film", který spoléhá na lidi plné nostalgie a extravagantní milovníky muzikálů aby jej hodnotili lépe než já. Měl to dostat Sacha Baron Cohen, aspoň by z toho něco bylo. ()

fandadofilmu

Kapelu Queen jsem kdysi měl rád a dost poslouchal (hlavně 2. a 3. album)- spolu se spoustou dalších skupin, konkurence kvalitního a zajmavého bigbítu byla v těch letech obrovská.  Když se k nim budu chtít vrátit nebo zavzpomínat, pustím si je z cédéčka nebo na videu - je toho k dispozici spousta. Rozhodně k tomu nepotřebuji tuto navoněnou stylizovanou trapnou šaškárnu... Když tady okolo vidím to hodnocení, tak mi připadá, že všichni zapomínají, že tu hudbu tvůrci filmu nevymysleli ani nenahráli - jen zpeněžili. Takže jak? - Hodnotí se tady film nebo původní hudba Queen? ()

topi80

Já jsem velký fanoušek hudebních filmů, hodnocení mnohých z nich (Still Crazy, Rockeři, Spinal Tap, Rocker, Rock Of Ages) je z mé strany až nekritické. Jenže když srovnám Bohemian Rhapsody s filmem The Dirt, který vznikl ve stejné době, tak nejenže prohrává na celé čáře, ale dostává přímo drtivé KO. Proč tomu tak je?  Nedokázal vytvořit vztah mezi divákem a hlavním hrdinou. Přestože Mötley Crue, o kterých pojednává The Dirt, jsou bandou idiotů, které bych nechtěl v životě moc potkávat, prožíval jsem s nimi jejich úspěchy, jejich pády, jejich osobní průšvihy. Oproti tomu Fredie, který v tomto filmu vypadal spíše jako Martin Severa, co v 90. letech uváděl zprávy na Nově, mi byl po celý film ukradený, ne-li kvůli své afektovanosti přímo nesympatický. Scénář je naprosto bezradný a snaží se vytěžit aspoň náznak konfliktu z úplných banalit. Ne, prostě to ani trochu nefunguje. ()

gorilajenej2

Jakožto obrovský fanoušek Queenů, jsem vlastně docela spokojen, byť film určitě není perfektní. Co se týče technické složky filmu, je vše perfektní, hudba samozřejmě skvělá, i to jak zkombinovali několik hlasů jak Freddieho tak zpěváka Marca Martela, který má podobný hlas. Musím pochválit práci se zvukem celkově. Kamera vypadá nádherně, finále v podobě slavného pětadvacetiminutového koncertu na Live Aid, bylo epické, dojemné, a vůbec to, že se film rozhodli ukončit na tomto koncertu, bylo správné a jsem rád, že to nehnali až do Freddieho smrti. Můj problém s tímto filmem je odůvodněn tím, že toho o Queenech vím hodně, viděl jsem spoustu dokumentů a četl jsem pár knih, a problém je, že film nestihne zdaleka probrat vše, co je potřeba. Jasný film má nějakou minutáž a nesmí být příliš dlouhý, i přesto si myslím, že kdyby měl film o alespoň hodinu víc, výsledek by působil více uceleně, minimálně začátek filmu je na mě příliš rychlý, postavy si nejsem schopen oblíbit, více je poznat. Další pro mě už menší problém je, že film je hodně ořezán, aby byl pro celou rodinu, nepotřebuju vyloženě porno scény, ale více ukázat to jak Freddie řádil, to jak nechutné toto prostředí bylo, by za mě bylo fajn. Za mě je to film, který byť postupem času u mě trochu upadl, pořád si ho rád pustím a je to pro mě srdcová záležitost, která dostává 4 hvězdy (8/10). ()

Marrow

Je dobře vidět, že myšlenka filmu o Queenech zrála jako víno a až nyní, 21 let po smrti Freddieho, se podařilo natočit film dostatečně vystihující jeho život a zároveň natolik uvolněný, aby mohl pobavit i publikum, které nezná písničky Queen do posledního slova. Remi Malek byl úžasná volba a je vidět, že si dal opravdu záležet na vystižení Freddieho mimky a pohybů. Vrcholem je scéna na koncertu Live Aid, která je do posledního gesta, do posledního nádechu přesnou kopií originálu. Kombinace výborného hereckého osazení a poutavého vyprávění historie Queen dělá z Bohemian Rhapsody fantastickou podívanou. Nejsem si ale jistý, jestli to tak vidí i ti, co jim Queen nic neříká. ()

Mire

Fantastický film. Fantastický a veľmi presvedčivý výkon Ramiho Maleka, ktorý do tejto role vložil úplne všetko a je to na ňom patrične poznať - gestikulácia, pohyby, spôsob reči, akoby sme mali na plátne ozajstného Freddyho Mercuryho; celkovo je kasting veľmi vhodne zvolený - Gwylim Lee je ako čistá kópia Briana Maya a roztomilá Lucy Boynton je krajšia ako "originálna" Mary Austin :) Pri filme sa aj zasmejete, a niekomu možno aj slza ukvapne - pri dychberúcom finále na koncerte Live Aid vo Wembley je to veľmi pravdepodobné. Ak odhliadnem niekoľko faktografických chýb a to, že film nešiel úplne do hĺbky škandalózneho súkromia speváka, tak stále mi z toho vychádza majstrovský kúsok, ktorý si treba užiť v patričnej kvalite - na veľkom plátne a s poriadnym zvukom! ()

kymla

Také jsem měla veliká očekávání od tohoto snímku. Myslím, že se tvůrcům podařilo vystihnout atmosféru dobu i zákulisí showbyznysu. Rami se úkolu zhostil se ctí, vystihl Freddieho osobnost. Velmi se mi líbily detailní záběry, průlety kamerou při koncertech. Pátou hvězdu dávám za závěrečnou scénu, kdy jsem měla husinu :) ()

petisek

Film o živote Freddieho Mercuryho a skupine Queen vhodný pre celú rodinu. Hnevalo ma to? Nie! Nudil som sa? Nie! Ani raz som sa počas premietania v kine nepozrel na hodinky. Strhujúci výkon Ramiho Maleka človeku nedovolí odtrhnúť oči z plátna. Kvôli záverečnému Koncertu prosím nečakajte na webové verzie a choďte do kina. Na čo najväčšie plátno s najlepším zvukom. Toto je šanca pre nás všetkých, ktorí sme Freddieho nestihli zažiť naživo, precítiť jeho hudobnícku genialitu. Neviem posúdiť, ako film zapôsobí na nefanúšikov Queen, ale pre ich priaznivcov je film povinnosťou vidieť. Pre mňa doteraz film roku 2018. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

07.06.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)