Môže byť napravený zloduch vôbec ešte zábavný? Keď rozpráva rozprávky na dobrú noc? Keď sa bojí o nevinnosť svojej najstaršej dcéry? Keď už nechce vôbec nič ukradnúť? Gru našťastie neskončí ako obyčajný civil, pretože v jeho vnútri sa stále ukrývajú schopnosti, ktoré by hocikto rád využil. Ako napríklad šéf mocnej Antizlodušskej ligy, Sílas. Sílas síce zbabelcami všetkého druhu hlboko opovrhuje, ale kto sa môže do myslenia zlosyna vcítiť lepšie ako zlosyn bývalý? A tak vyšle svoju najlepšiu agentku Lucy Wilde, aby Grua prinútila k spolupráci. Tej sa to s pomocou paralyzéra prezlečeného za rúž podarí a Gru začne na staré kolená páchať dobro. A čoskoro bude mať plné ruky práce, pretože na radare Antizlodušskej ligy sa objavil obzvlášť ostrieľaný zloduch Eduardo, nevysvetliteľne začali miznúť Mimoňovia, Margo sa zapaľujú lýtka, Edith je aj naďalej životu nebezpečná a Agnes sa všemožne snaží zohnať ockovi nejakú mamku. A práve to môže byť pre Grua vo finále tou najväčšou hrozbou. (TV Markíza)

DuranCZ

Konečně nějaký další dobrý animák. Výborné vtipné momenty, které mě rozesmály, ale jakékoli pokusy ve mě vyvolat jiné emoce selhaly a staly se tak spíše směšnými než srandovními.. Na druhou stranu ale vynikající film. Doporučuji shlédnout ()

cogi

Po dlouhém rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami vyhrály čtyři hvězdičky. Děj přiznávám nic moc, ale ten humor. Jsem se smála od začátku do konce. Dvojce se nemůže odepřít, že je vtipnější než jednička. ()

bararich8

Sakra tohle já můžu, je to hovadina, to ano, ale je to vážně roztomilý a hlavně ti mimoni se snad nikdy neokoukají a fakt mě baví. Snad lepší než první díl. Nic hlubokého za tím nehledejte, jenom jsem měl po celou dobu přiblblý úsměv na tváři. Navíc jsou tu výborné postavy od děcek po Lucy. 5* ()

pepa3rd

Povedené pokračování, i když tentokrát už zdaleka né tak překvapující, jako jednička. Film sází na osvědčené principy z předchozího dílu a vcelku úspěšně rozehrává motiv "a co bylo dál". K tomu skvělí mimoňové, o něco méně drsných holčiček, nový padouch a stále dostatek humoru, aby to při prvním zhlédnutí stačilo nejméně na 70 %. ()

Ondr@932

Pohádka pro malé děcka! Kdyby mi bylo 7 let, tak by se mi to určitě líbilo víc. Takhle je to jen velká blbost pro malé děcka, ale aspoň s pěknou grafikou. 40% ()

Kingjiri

Pokračování Já, Padouch je plně v režii Mimoňů, který dělaj občas zábavný kokotiny. Vyměklej Gru už je mimo hru (teda pokud zrovna nepředvádí lesní vílu) a padoucha ztvárňuje aspoň místama zajímavej El Macho. Příběh sice nabízí dost motivů, ale žádnej se nedaří pořádně využít. Klasickej animák, když přivřu obě oči, můžu jít na tři silnější hvězdy za pár lepších scének. ()

Torgal

V názve filmu je chyba, správne by sa mal volať Minions: The Movie, ja by som sa mu vyhol širokým oblúkom a všetci by boli šťastní. Ja som totiž na tých malých žltých dementov alergický. V jednotke som ich pretrpel, lebo boli len vedľajšími postavami, v dvojke ale majú viac priestoru ako Gru a všetci ostatní dohromady. A tak hoci ma Gru-ove pasáže bavili, neustále trápne pitvorenie bľabotajúcich TicTacov celý film spoľahlivo zabilo. 5-/10 ()

Dimo

Je mi to fakt líto, ale na rozdíl od prvního dílu, kde byl příběh středobodem filmu a všechny drobné doplňky daly velmi vtipný celek, tak u druhého dílu to sladký celek nedává. Hromada drškopádových gagů a malých žlutých potvor "roztomile" se mlátících po hlavě nemůže nahradit pokulhávající příběh, který se vytratil do pozadí. Gru nemá takový prostor, který by mu slušel a ta nová supertenká superhrdinka je neuvěřitelně otravná. 3D občas fajn, žluťáci a pak klepající se fialováci vlastně taky. Škoda, že je "Já padouch 2" vtipný spíše jen v jednotlivých scénkách. Nejvíc jsem se ale těšil na toho zubatýho psa, ten je ze všech nejlepší! :-) ()

guri

Druhy Zloduch uz nemal taky "drive" ako prvy diel a ani pribeh nebol ani zdaleka taky originalny. Napriek tomu nepostrada humor, emocie funguje na 100% a tych 100 minut ubehne pomerne rychlo. Opakovanemu zhliadnutiu sa urcite branit nebudem :-) ()

bubblebobble

Napriek nemastnej - neslanej jednotke som sa vrhol aj na pokračovanie tohoto hitu a urobil som dobre. Dvojka je totiž oveľa zábavnejšia a zasmial som sa "už" 5 krát. Neviem aký mám z touto rozprávkou problém pretože sa ju snažím mať úprimne rád ale stále mi tam niečo chýba... Nejaký hlbší zmysel? Toť jedno. Y.M.C.A a Underwear za 5* ()

redwik

Despicable Me si už nejako extra nepamätám, ale viem, že sa mi celkom páčil. To je asi najväčší rozdiel oproti Despicable Me 2, ktorÿ ma takmer vôbec nebavil. Opäť to bolo robené viac pre deti ako pre dospelých, a i keď tomu by som sa nemal čudovať keďže sa jedná o rozprávku, aj tak by som si prial niečo lepšie (keď to šlo napríklad vo Frozen alebo Wreck-It Ralph, prečo nie aj tu?). A k tomu sa pridala mne nepríjemná Lucy Wilde. Môj názor našťastie zachránili skvelý dabing Steva Carella a väčší priestor pre žltých minionov. Steve Carell - Gru /:/ Kristen Wiig - Lucy /:/ Benjamin Bratt - Eduardo/El Macho /:/ Miranda Cosgrove - Margo /:/ Russell Brand - Dr. Nefario /:/ Ken Jeong - Floyd /:/ Steve Coogan - Silas /:/ Elsie Fisher - Agnes /:/ Dana Gaier - Edith /:/ Moises Arias - Antonio /:/ Pierre Coffin - minions /:/ Chris Renaud - minions ()

Ihuj

Hrooozně dětinské. Navíc rozjívené a totálně to postráda vtipy, které by cílili na lidi starší deseti let. Být malé dítě, tak asi přidám dvě hvězdy, dospělým lidem ale radím se tomu utrpení vyhnout. ()

MrGregor

Druhý film mi přišel zábavnější, přeci jen se pracuje lépe, pokud už máme představené postavy a můžeme se věnovat něčemu jinému. Byť se z velmi slibného příběhu bojovníka proti zlosynům rychle stala další citovka o hledání maminky, přibyla notná dávka vtipů, menších gagů a nových postav, které filmu pomohly (hlavně Lucy, El Macho zas až tak ne :) dokonce natolik, že jsem zvažoval 5* ... Ale přeci jen... stále tu máme Gruův přízvuk (na který jsem si už snad zvykl, nebo tu nebyl tak uširvoucí), mimoni dostali více prostoru (což o to, kdyby šlo jen o více gagů, jenže stále větší prostor dostává žvatlání, i když to se dětem asi líbí) a alespoň pro mě byl definitivním utvrzením pro 4* závěrečný tanec a zpívání, které jsem rozdýchal v historii animáků snad jen u Shreka, ale to jsem byl tehdy ještě cílovka :) ... Taky si nemůžu odpustit poznámku k hudbě, která se mi na rozdíl od prvního filmu moc nezamlouvala; a především k jakési akční špionské znělce, která mi hned na první poslech přišla známá, až v průběhu sledování filmu mi došlo proč, ach ti dnešní talentovaní umělci. Takže shrnutí: Lepší než první díl, ale k dokonalosti přeci jen něco chybí, možná lepší příběh (myslím, že by děti snesly o něco složitější zápletku; možná se dočkáme ve třetím díle, když se jistě zapojí už i Gruova děvčata) ()

geek.ondra

Jednička na steroidech. Ještě víc infantilní zábavy a věková hranice diváků se snižuje. Tohle už může zaujmout snad jen děti chodící do mateřské školy. 5/10 ()

artuš

Když jsem šel na dvojku padoucha, čekal jsem všechno možné od naprostého propadáku, který potvrdí, můj názor, že dobré filmy by neměly mít pokračování, protože pokračování v mnoha případech není tak dobré jako první film. Ale tady jsem byl mile překvapen, tvůrci vsadili na jistotu a doslova "napumpovali" film mimoněma, kteří odlehčovali jedničku. Příběh byl pěkný i když jednoduchý, nápad postavit vedle ex-padoucha Jamese Bonda v sukních byl trochu přehnaný. I tak je tento film pěkný a trochu poupravil můj názor na pokračování úspěšných filmů. Na druhou stranu byla velká škoda, že se více nevěnovali "novému" záporákovi a vztahu Grua a Lucy, ale humoru prováděných mimoni, ale co je to film pro děti a a pro ně je tento film více než dobrý. Proto dávám 3* za film a z nostalgie přidávám 1*, takže celkem zasloužené 4* ()

vikino1

Poslední dobou začínám zjišťovat, že kvalita (tím myslím zábavnost) animáků je nejvíce ovlivněna humornvou vedlejší postavou (popřípadě více). To čím jsou tučňáci (popřípadě Jelimán) pro Madagaskar, šavlozubá veverka pro Dobu ledovou, Yetiové pro Legendární partu, Poskok pro Megamysla, tím jsou Mimoňové pro Padoucha. Příběhu bych dal 3 (ta zamilovaná pásáž mě moc nebavila), nicméně sledovat každý dvě minuty ty malý žlutý blbečky jak tam dělaj nesmysly, kterým se prostě musíte smát vás donutí hodnocení určitě zvednout.... Námět pro třetí díl: docela by mě zajímalo jak Grů k těm Mimoňům vlastně přišel a proč jich má tolik :-D ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)