Môže byť napravený zloduch vôbec ešte zábavný? Keď rozpráva rozprávky na dobrú noc? Keď sa bojí o nevinnosť svojej najstaršej dcéry? Keď už nechce vôbec nič ukradnúť? Gru našťastie neskončí ako obyčajný civil, pretože v jeho vnútri sa stále ukrývajú schopnosti, ktoré by hocikto rád využil. Ako napríklad šéf mocnej Antizlodušskej ligy, Sílas. Sílas síce zbabelcami všetkého druhu hlboko opovrhuje, ale kto sa môže do myslenia zlosyna vcítiť lepšie ako zlosyn bývalý? A tak vyšle svoju najlepšiu agentku Lucy Wilde, aby Grua prinútila k spolupráci. Tej sa to s pomocou paralyzéra prezlečeného za rúž podarí a Gru začne na staré kolená páchať dobro. A čoskoro bude mať plné ruky práce, pretože na radare Antizlodušskej ligy sa objavil obzvlášť ostrieľaný zloduch Eduardo, nevysvetliteľne začali miznúť Mimoňovia, Margo sa zapaľujú lýtka, Edith je aj naďalej životu nebezpečná a Agnes sa všemožne snaží zohnať ockovi nejakú mamku. A práve to môže byť pre Grua vo finále tou najväčšou hrozbou. (TV Markíza)

Wolvie

Ne úplně špatné, ale rozhodně zbytečné pokračování (pokud se samozřejmě nevezmou v potaz ohromující tržby). První díl na mě zapůsobil velmi kladně, tohle už se limitně blíží pásové výrobě animáků, kterou vyloženě nesnáším. ()

Anduril

Ďalší skvelý animovaný kúsok. Urobiť druhé pokračovanie filmu býva občas risk. Ale tu sa to veľmi podarilo. Za jednotkou ničím nezaostáva. Nové postavy skvele zapadli, hlášky v slovenskom dabingu stoja za to a príbeh má tiež super smerovanie aj koniec. Ak by sa im ešte takto podarila trojka, klobúk dole. Odporúčam všetkým divákom so zmyslom pre zábavu a chuťou sa zasmiať. ()

Adm.Nelson

Oproti jednotke o dosť slabšie (agentka je taaaaakto otravná), veľa ale zachraňujú Mimoni, bez ktorých by film bol polovičný, podobne ako Doba ľadová bez Scrata. 6/10 ()

BeranSon

Neuvěřitelné zklamání, po delikátní jedničce přišla naprosto opruzující dvojka, tím nemyslím nic odrazujícího, ale naprosto trapné pokusy o vtip. Nevím co na tom kdo vidí pro mě slabí odvar animace. 3/10 ()

Heroine

Něčím mi to připomíná Addamsovu rodinu, akorát je to ještě pro menší děti. Ale je to vynikající styl naschválnického humoru. ()

owwidius

U mna vyborne pokracovanie. Viem ze z jednotky som bol malinko sklamany, takze tuto o to vacsie mile prekvapenie. Epizodky s Mignions su aj tu fasa, no a zvysok je vydareny oddychovy animak o stylovom macho padouchovi :) [#142/2013] ()

oli009

Ještě lepší než 1. díl. Tenhle animák mě tak odzbrojil svojí hravostí, zábavou a roztomilostí, že jsem měla pocit, jako bych byla znovu malý dítě, co s nadšením sleduje ty žlutý potvůrky, který si každej musí zamilovat, protože mimoňové jsou snad ty nejlepší animovaný postavičky vůbec. Vážně tohle je film, kterej vám zlepší náladu nejmíň na celý zbytek dne! ()

HH

Sice o malinko slabší než jednička, ale i tak velice vtipná podívaná. Pravda některé vtípky jsou poněkud infantilní, ale nakonec co od nich chtít, když je dělají mimoňové, no ne? ()

skeptic

Má to niekoľko naozaj vtipných gagov a pritom to končí... a ešte vlastne tony priemerných a príbeh zlátaný z ďalších gagov 70% ()

helloween93

Despicable me 2 je stejně super jako první díl. Z Grua je rodinný typ a zamiluje se do agentky a do ještě toho musí bojovat proti novému villainovi jménem El Macho. Minioni jsou pořád stejně blázniví a vtipní a nedivím se, že dostali svůj vlastní film. Illumination s Universal trefili docela jackpot, protože si Grua spol. přišli téměř na miliardu, a to s rozpočtem pouhých 76 milionů. 4* ()

Sgt.Cliffer

Perfektní, i když o něco slabší jak jednička. Mimoni jednoznačně vévodí celému filmu. Celkově jak to u dvojek bejvá, tak děj je takovej víc rozplyznutej. Moc hraní na city a míň zábavy než bych čekal. Každopádně i tak doufám v to, že tvůrci vymyslí ještě další díl. ()

Cheeker

Ani nevím, jestli byla lepší jednička nebo dvojka. Ale rozhodně mimoni byli lepší ve dvojce. Takže tentokrát musím dát plný počet. ()

kersten

Jedinečná rozprávka, dovolím si povedať že ma bavila ešte viac ako jednotka. Prvý krát sa mi stalo že som sa v kine smiala z plného hrdla, až mi slzy tiekli (a nebola som sama). Dejovo to bolo oveľa zaujímavejšie, krajšie. Samozrejme žltý týpci boli neodolatelní a skveli a dodali ten správny šmrnc. Hlavne v záverečnej scéne : oblečený v bielom alias chlapci z backstreet boys s romantickým songom v kvetoch... som sa tak smiala, až som sa skoro počúrala. Vrelo odporúčam.... Animák má čo povedať deťom a rovnako i dospelým. ()

darkreider

Podstatne akčnejšie. Tam kde jednotka išla na strunu diváčkam, lebo tri deti vykúzlia awwwwwwwww, tu je sústredenie na onoho diváka, lebo vrtuľník osadení gatlingami, ktorý si to bezprizorne páli po hordách zmutovaných minionov vykúzli Hell Yeah a na veku moc nezáleží. Keď ide o veľké palné zbrane (síce na želé) sme skoro všetci rovnaký. Neokukanosť jednotky jej dáva plusy a aj preto je dvojka o hviezdu nižšie. To je úkor väčšiny pokračovaní. ()

IPajule

V 1. díle jsem se smála každou scénu, ale ve druhém tam moc vtipných scén nebylo. Z celého filmu se mi asi nejvíce líbila konečná píseň na té svatbě. Jinak celkově nic moc. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)