Akční příběh soustředící se na zraněného člověka, který překročí hranici do Mexika s několika miliony dolarů v hotovosti a má v plánu užívat si důchodu v Acapulcu. (Listeroman)

Helo

Ano, neoplývá to příliš kvalitním scénářem, ale co je důležité, snad ani jedna pasáž nenudí! Naopak kecací pasáže nezní trapně, líný pes vypadá vtipně a hlavně přestřelky a bitky jsou nadmíru povedené. A ta písnička v titulcích? Moje srdcová kapela. Tímhle se prostě tvůrci trefili kam měli... alespoň v mém případě. ()

stuntmanMIKE

Hmmm... zo zaciatku to bola nuda ale potom sa to celkom rozbehlo. Akcia dobra... choreografia bojovych scen taktiez... scena s osetrovanim v bare vykradacka Desperada jak svina... dokonca som miestami uvazoval o stvrtej hviezde pretoze ma to celkom bavilo a dokonca to bolo aj obcas vtipne ale ten zaver.... ten zaver s tymi peniazmi ma doslova a do pismena nasral... takze tento raz 3* ()

Flaxik

K filmu mě přivedla stejnojmenná skladba od Manowar a jako spousty jiných věcí, které tahle čtveřice vyvádí v posledních letech, i tohle jim mám za zlé. Obsahem filmu je zmatené poskakování, shánění vody, střelba, bordel, dobíhání autobusu, střelba, nějaká ta kopačka, střelba, bordel, konec. Lze doporučit jen opravdu zarytým fanouškům mexických anebo "mexických" exteriérů. Paradoxně tedy nejlepší je skladba El Gringo v závěrečných titulcích. ()

StanislachKo

Toto bolo nie hrozné. Niektoré akčné scény s celkom zaujímavo originálnym strihom a podfarbením + jedna relatívne oukej 20 minútová strielačka sú ale málo, lebo na druhej strane barikády sú... ehm 1) Najidiotskejší scenár tejto dekády (a to už ju máme skoro na konci... To vážne bez preháňania) 1.2.) Totálne dementné uvažovanie postáv + ich plochosť 2) Zbytočné tarantinovské predstavovačky postáv, ktoré zhebnú po troch minútach čo sú na plátne a príbeh nijakým spôsobom nikam neposúvajú. 3) Príšerne zahrané všetkými zúčastnenými 4) Sex scéna ála Desperadom, teda skôr jej paródia... 5) "You´re only a man and one man can´t change nothing" (pri tom ako Adkins dokazoval obak už som mal prsty na pol ceste v krku) 6) Záver... ako sa ukázalo, že plebs je ten kto má v skutočnosti moc nad vládnucimi (akurát za jednej podmienky, že sa tam musí pred tým objaviť americký gringo, povraždiť pol mexika a hodiť medzi neho bágel plný peněz). No za mňa veľmi zle. ()

Johnny.ARN

priemer, nijak extra neupútal. Adkins ako vždy skvelý, Slater mi liezol na nervy. Dej, takýto western posadený do moderného prostredia je zaujímavý, ale mohol byť spracovaný ešte lepšie. Akcia je pekne dávkovaná, choreografia nieje nijak zaujímavá, čo ma u kombinácie Adkins - Florentino prekvapuje. Inak, akčný film "se vším všudy" :) 3 z 5 ()

Mrkvič

Místo Scotta Adkinse tam skutečně mohl být kdejaký jiný týpek. Žádné roznožky, hopsačky atd. Jen pár náznaků. Bohužel. Co ale vypadalo parádně, byl nadhled, se kterým byly některé scény točeny, a humor všeobecně. Takže jsem po pár minutách myslel, že bude mé hodnocení nakonec nadprůměrné. Jenže se nadhled nějak vytrácel a film se bral stále častěji víc a víc vážně, takže konec je už vyloženě trapárna a utrpení. ()

Mr.Husts

Proč se jen vždy těším na film se Scottem Adkinsem v hlavní roli, když mu pak dají do ruky zbraň a když už se dostane k nějaké ruční potyčce, nastříhá jí slepý, bezruký stážista tak, aby nebylo vidět absolutně nic z jeho nádherného nadgravitačního umění boje. Jinak to ale byla docela sušná jednohubka s místy zajímavými vizuálními prvky, příjemným mexickým prostředím, prsatou, na pohled příjemnou Yvette Yates a jednoduchým, stravitelným dějem pro méně náročné diváky. ()

ywo666

Nemám veľa pekných slov. Akcia je nasnímaná skutočne otrasne. Slater tam len šaškuje a jeho úlohu mohol zvládnuť aj nejaký rumunský komparzista. Záverečné finále je slabé. A Adkinsova kočka neukáže ani kozu. Pritom má k tomu veľkú príležitosť. A Adkins ako majster bojových umení neopredvedie až tak veľa. A keď aj niečo hej tak to zabije réžia. Navyše nejak pochudol na svaloch. Na Yuriho Boyku zabudnite. A hudba. Hudba je miestami v pohode ale miestami je totálne iritujúca. Zachraňuje to aspoň ten Manowar. Malo to aj nejaké plusy? Áno. Adkins ukazuje, že zvládne širšie spektrum úloh. Dokonca si myslím, že je lepší herec ako Van Damme. A sú tu solidné strielačky. A ani príbeh by nebol zlý. A pár celkom dobrých nápadov sa tu tiež nájde. Ale Rodriguez je kazisvet. Tie jeho hrátky zo strihom farbami a obrazom by zaujali pred 40 rokmi nie teraz. Niekedy som mal pocit, že ten chlap vôbec nevie čo chce divák vidieť. Chcel som dať dve ale to si Adkins nezaslúži. Takže 50% a tri hviezdičky. Ale ruky preč od Rodrigueza. Už teraz sa bojím o Stash house. PS: Na imdb sú napísaní aj Matt Mullins a Darren Shahlavi. Rovno na nich zabudnite vo filme niesú. ()

Beky

Pár slušných záběrů....producent Joe Silver...( WTF? )...jinak strašná nuda!!! Verdict: Komplexně, je to film na odpad!! Fragmenty ale říkají...40%!! P.S. dokoukáno na po páté...v kuse nehratelné... ()

Trustme

Scott Adkins není žádný gringo na bulharském území a Bulharsko se stalo Mekkou producentů akčních filmů, kteří chtějí ušetřit. U tohoto filmu se domnívám, že se všichni tvůrci a herci potkali v sofijském baru U Odpadlíků a rozhodli se přes víkend natočit s místními hospodskými štamgasty něco, co by nevypadalo jako akční film natáčený v továrnách bývalých zemí RVHP. Točilo se systémem bez scénáře a co koho napadlo. Holky ze střižny a kluci z efektovýho oboru 2. ročníku filmové školy Todora Živkova pak měli za úkol dát filmu cool styl (ještě jim nejde moc práce s kontrastem). Herecké umění Scotta Adkinse je zde zcela potlačeno na úkor nízkopudého střílení ze širokorozptylové brokovnice a plýtváním bulharské červené barvy. Vysoko nasazený body count v akčních scénách sice dává Příznivcům hromadných masakrů a přátel Johna Woo jiskérku naděje nebýt zcela balkánsky xenofóbní v rámci budoucnosti akčního žánru, ale Eduardo není Robert a Zlaté písky nejsou Acapulco. ()

JohnSmith

Ach jo. Scott Adkins to tímhle způsobem daleko nedotáhne. Je sice sympaťák, umí rozdávat rány a je celkem i vtipnej. Tentokrát si sice i dost zastřílel, ale ten film je prostě blbost. Zvlášť mě pak pobavilo jak ho nahání Slater ve Volze. ()

kenkaku

Na El Gringa jsem se podíval jen kvůli Scottu Adkinsovi. Ne že bych obdivoval jeho herecké umění, ale líbí se mi jeho umění řešit konflikty hrubou silou. Je to blbý ale je to tak. Když má Scott v ruce pistoli, brokovnici nebo samopal taky dobrý (lepší než kdyby citoval Hamleta), ale tak nějak to není ono. Možná kdyby se to vše zaobalilo do ne-milionkrát viděného scénáře zase by se na to jeden koukal jinak (i když zázrak sem tak jako tak nečekal). Záplatou mělo být trochu toho fyzického násilí ve stylu Yuri Boyka. Pravda že neokoukaná samyce Yvette Yates taky trochu pomohla, nicméně max jen na to, aby z toho nebyl tak nějak podprůměr... Takže dávám rychle hodnocení 3 než si to rozmyslím. ()

Lefty86

Film ve kterém vlastně o moc nejde, o jednu tašku ale plnou prachů a taky odjezd autobusu kterej ne a ne chytit. El Gringo je slušnej akční kousek, přestřelky ve stylu videoher jsou možná naivní ale vypadají ve filmu dobře. Adkins předvede nemálo ze svého umění a do toho Slater kterej sekunduje zdatně. 70% ()

TERRORDROME

Všichni jsou už v Mexiku... alebo si to aspoň myslia. El Adkins s partou si urobili vlastné Mexiko v Bulharsku, Je to jednoduché, trocha piesku na zemi, fľaša El Tequily na stole a rozdiel nepozná ani rodený kaktusák. Adkins alias The Man si to štráduje s taškou plnou špinavých peňazí do najzapadlejšieho Buritova na svete, kde tvrdou rukou vládne gangsta šerif a jeho kartoffel mučačov zmaľovaných sťa by El smrtky. Prvým problémom však bude zohnať niečo na pitie, pretože miestny El strachopudos majú zákaz baviť sa s cudzincami a tak si hrdina jednoducho nedokáže kúpiť pohár El vody ani za všetky prachy El sveta. A piť El močku z verejného vodovodu znamená koledovať si o Montezumovu pomstu, to by sral v kuse až do konca El filmu. Komediálny podtón tomu svedčí, Adkins vďaka všetkým ranám osudu čo sa sypú na jeho hlavu môže po celý čas hrať proste naštvaného a naštvanejšieho, čo bohate stačí. Film má taktiež zaujímavý El vizuál, ktorý ho vyťahuje z lacnoty, aj keď občas to preháňa. Mám na mysli flashbackovú prestrelku v púšti ktorá je inak zmáknutá pekne a krvavo, avšak to stroboskopické blikanie-sekanie ktorým je prekladaná pôsobí akurát zvyšovanie očného tlaku a rozšírenie zorníc. Vrchol filmu prichádza asi v strede kde sa The Man pokúša stihnúť autobus a len tak mimochodom musí pobiť a postrieľať takú pätdesiatku kaktusových maníkov. Kadencia prestrelených hláv je kurevská, hlavne záber s prieraznými strelami v úzkej uličke. Adkins síce nemá možnosť ukázať všetky svoje El prednosti, veď vieme čo dokáže, ale ja by som zasa nerád len hundral že netancuje presne tak ako by sme chceli. Tak trochu ma sklamal El záver kde tvorcovia uberú El paru a miesto vytúženého megamasakru zbytku mesta na to ide skôr takou vyjebávacou metódou. Čo sa týka El Slatera, ten sa snaží hrať takého rozkokošeného parchanta, ale nejako som mu to nežral. Keď to zhrnieme, nejaká tá sranda plus kynoženie mexického gangsterstva v zaujímavom vizuále, na fajn béčko úplne dostačujúce. Ale stále platí že by to chcelo El Boyka Grande! ()

masiko

Jo, je to hloupe becko, ale ja budu jeden z tech lidi, kteri kontruji ty jedno/dvouhvezdickove hodnotitele, aby mel El Gringo adekvatni 60% hodnoceni. Nejsem smutny, ze Scott nepredvedl vice akrobacie, naopak jsem rad, protoze Adkins je i bez svych kopu tim sympatakem, ktery film odtahnul na bedrech. Podle jednech je to vykradacka Desperada, podle jinych Sin City... Je mi to jedno, takove spojeni se mi celkem zamlouvalo. Konec filmu bohuzel opravdu slabsi a take je skoda, ze titulni song od Manowar nebyl ve filmu vyuzit nejak napaditeji nez behem zaverecnych titulku. ()

Luk Skywalker

Klasický béčkový film, který silně připomíná film Desperado a obsahuje pár moderních 3D efektů, jako sledování dráhy letící kulky (samozřejmě zpomaleně) a pár Matrixovských skoků. 2,5 hvězdy a půl hvězdičky za Manowar skladbu. ()

Hapretor

Čekal jsem akční rubačku. Jen blbá střílečka a Adkins tam dělá hlavně kotouly. Nuda! Ale ta barmanka? Oh My God! Chci zase Boyku v akci !!! Jinak neberu. Takže vlastně tímto má i pan Adkins své béčko - ne-li céčko. ()