Komédia s originálnou zápletkou, v ktorej si večne slobodný profesor češtiny Petr (Jiří Mádl, Filip Blažek), vďaka triednemu zrazu uvedomí, že jediné dievča, ktoré kedy miloval, bola jeho spolužiačka Eliška (Eva Josefíková, Martina Válková). Vtedy v sedemnástich rokoch, nenašiel odvahu jej povedať, že ju má rád a ona sa potom navždy vytratila z jeho života. Petrovi sa naskytne jedinečná šanca. Cestovať späť v čase do svojich študentských rokov a vrátiť sa do júna 1989, kedy chodil do tretieho ročníka. Dostane možnosť napraviť, čo premeškal. Lenže zahrávať sa s minulosťou nie je len tak. Návraty nie sú nikdy jednoduché. Peter sa dostáva do spleti komplikácií a problémov, ktoré našťastie rieši s vtipom, nadhľadom a drzosťou, ktorú dobre pozná od svojich vlastných študentov. Postačia však tieto zbrane na to, aby presvedčil Elišku o svojich citoch a získal jej lásku? (TV Markíza)

MzK

Nebyl to špatný film, zábavné momenty, dobré narážky, špatná rozhodnutí.. Hlavně na vztahy a tu dobu před revolucí. Ale ten konec to zabil. #a co ty, jsi spokojená se svým jménem? Dobré pocity ale převládají takže ***. Po dlouhé době nadprůměrná česká komedie. ()

PROCESOR

Já se bavil a neměl sem čas, jako jiní pitvat, jestli se v 89. nosily takový svetry či na baráku byly plastový okna. Jde o komedii, takže se nebudu pouštět do hlubokých filozofických myšlenek, zda bychom si pomohli , kdybychom se vrátili v čase a zda to, že nemůžeme, nečiní náš život právě neopakovatelný. Eliška byla kouzelná a zamilovat se do ní není vážně vůbec těžký. No čekání 20x let se vážně vyplatilo a země se zachvěla až sloníci s autíčkama popadala z poliček. Závěru filmu dochází trochu dech, ale tentokrát udělám vyjímku a za dobrý konec sem rád. Hláška, windows= vyndej si) ()

pakobylka

Cosi jako "Návrat do budoucnosti" (1985) po česku ? Nebo alespoň do PŘÍTOMNOSTI ... abychom to třeba čirou náhodou s tím přemisťováním v čase nepřehnali. Není bez chuti ani překořeněný, jen takový lehce nedopečený. Kdeže ty loňské sněhy jsou, kdy se točily takové ryze české sci-fi lahůdky jako "Zítra vstanu a opařím se čajem" (1977) ! Zápletka má vcelku solidní, byť lehce okopírované základy, pár jejích scének rozhodně stojí za zapamatování, nicméně na place trochu švindluje a trochu švejkuje, takže nakonec se nedá tak úplně uvěřit přítomnosti ani minulosti ... dokonce ani pokud ji zrovna reprezentuje sprintující králíček. Krom toho: Nemůžu si pomoct, ale čtyřicátník pořád zůstává čtyřicátníkem ... i když se ocitne ve vlastním sedmnáctiletém těle - a veškerá jeho slova i činy působí tak nějak nepatřičně. Činy především, obzvláště pokud se týkají jedné nejmenované spolužačky. Závěr je vcelku lehce odhadnutelný a poněkud usoplený ... ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- ... v podstatě si nejsem jistá, zdali bych chtěla absolvovat takový pozoruhodný přemet v čase, který by mě ve svém důsledku víceméně připravil o vzpomínky na polovinu života. Nejspíš bych si připadala jako po lobotomii ... ale třeba se to všechno nějak srovnalo ... po závěrečných titulcích. Slabounké 3* ()

Pajky3

Tyhle "vracím se časem" komedie mám rád a hned mi to připomnělo povedenou Vrať se do hrobu. I na tohle se dobře koukalo, i když ty reklamy na Shock a Orbit mě štvaly. Proměna Blažka v Mádla se mi moc nezamlouvala, ale Josefíková a Preissová byla trefa do černého. Spousta skvělých miniroliček pro známé české herce. Nápad super a účel to splnilo, dobře to pobavilo, takže za mě spokojenost. ()

Ice123

Do kina jsem šel s tím, že se pobavím a to se také stalo. Reklama na Orbit, Shock a VW z počátku trapná, ale na konec jsem se již jen smál jak to narvali úplně všude kde mohli :D Jinak Mádl jako naprostej blbeček, no k tomu není co dodat, tomu tyhle role vážně sednou :D plus několik opravdu vydařených vtípků dávají konečných a hezkých 80%. ()

c.tucker

Není to žádný zázrak, ale ukamenovat bych to taky neposílal. Párkrát jsem se opravdu zasmál, ale některé prvky byli opravdu obrovské wtf. V českých luzích a hájích je to takový mírný nadprůměr, ale jinak bych nejspíše hodnotil značně níže. Kdo si ještě vzpomene na účastníka první (možná druhé) české Superstar Foreta, který je zde opět parádní dřevák. ()

Riley

60% aneb nadprůměrná komedie a určitě zatím nejlepší český film roku 2012, který jsme mohli vidět v kinech. Děj je kravina, ale Mádlova komediálnost je prostě geniální. ()

papaJA21

Tak po deseti minutách jsem dostal chuť odejít z kina a to se mi jen tak nestává. Naprosto příšerně zahrané od všech postav, snad mimo Preisse a Skopala. Sci-fi prvky a s tím spojené různé nelogičnosti mi vůbec nevadily. V minulosti je pár vtipných momentů, ale je jich zatraceně pomálu. Především jde o prvoplánový humor a skeče a ani ty nejsou bůhví jak originální. Současnost je naprosto tragická, ani nemohu nalézt podobné srovnání. Děj nemastný neslaný a rozuzlení víc než ubohé. ()

Hans.

Jedno je jistý, Mádl se svými ksichty dokáže utáhnout film, aniž by to hraničilo s trapností. Skvost to rozhodně není, vtipný to je,což je někdy víc než nějaký umělecký dojem a nějaké ty nelogičnosti to přebije. S přimhouřeným okem a za krásnou Josefíkovou to vyjde na 4. ()

blitzer

Cestování časem je vděčné téma a tady bylo podáno celkem nenásilně a zábavně. Z předrevoluční doby toho šlo sice vytřískat ještě víc, ale i takhle jsem se příjemně bavil nad různými odkazy "z budoucnosti" (Chinaski, licokniga, Vyndejsi). Celkově pro mě bylo Probudím se včera příjemným překvapením, protože se mi nestává často, že bych se u novodobé české komedie ani chvilku nenudil :-) ()

KajusaK

Jedna z nejlepších českých komedií za poslední roky.Velmi nadrůměrné, vtípky byly ujeté - pravdivé. Celý film byl skvělý až na konečné části - nahánění Elišky mě opravdu už nebavilo, bylo to až příliš zdlouhavé. ()

dr.fish

Návrat do budoucnosti v české produkci. Divím se, že na výlet v čase "z kapitalismu do socialismu" nepřišel nikdo dřív. Změna letopočtu vždycky nabízí netušené možnosti zábavy (to věděl Polák i Zemeckis) a záleží jen na tom, kolik se z příběhu odváží tvůrci vytřískat. Osobně jsem nečekal vůbec nic. Bohužel tvůrci sešlápli pedál plynu jen velmi zlehka, nabízený potenciál námětu téměř nevyužili. V druhém plánu nenajdeme absolutně nic. Mádl se dokázal celkem slušně vcítit do postavy jemu napsané, ale dialogy nám tu prostě kulhají na obě nohy. Lidová zábava na průměrné úrovni. Pokud se film trefí do nálady, tak by to docela šlo. 65% ()

Šimpy

Tak nakonec musím hodnotit lépe než jsem zamýšlel zpočátku. Rozjezd je totiž strašně pomalý, scénaristicky nedotažený a hlavní myšlenka uměle naroubovaná. A taky hlavní představitel, ač typově k Mádlovi velmi dobře vybrán, je jalový a toporný. Jakmile však dostane do rukou otěže Jirka Mádl a s ním scénář možnost pracovat s rokem 89, kteří si mnozí pamatujeme, film dostane jiný grády. Jirka v pohodě uhraje svoji roli mladého kluka se starším myšlením, navíc je místy vtipný on i scénář a především připomenutí reálií té doby stojí za to...VB, stánek PNS a spousta dalších drobností potěší. Svatopluk Skopal dokazuje, že mu role tatíků z dob socialismu padnou na tělo; Táborský má podobnou roli jako v Koljovi a ostatní taky hrajou celkem dobře, včetně mladých představitelů. A závěr je, jak se na správnou sci-fi komedii sluší, vypointovaný, správně beznadějný a přesto happy. Jak už jsem mnohokrát zmiňoval, miluju cestování časem, proto jsem se rozhodl dát tomuto snímku šanci a jsem rád, že aspoň něco ze současné české produkce za něco stojí. A i když samotné "cestování časem" je velká scénaristická berlička, ne příliš logická, tak důsledky této cesty jsou krásně využity. A pak, kdo by se nechtěl vrátit zpátky do dob střední školy? Já jo!!! ()

PanZahadnyCZ

Jeden z nejpříjemnějších novodobých českých snímku, během dvou let od premiéry jsem si tento film celkem oblíbil, místy opravdu vtipné dialogy. Škoda těch reklam na každém rohu a celé té absurdity s cestovaním v čase. ()

Doldus

Na doporučení, že je film fakt nadprůměrná záležitost, jsem se do něj s chutí pustil, a bohužel ve mně zanechal spíše negativní pocity. Nevím jestli je to prostředím školních lavic, sterilní režií, či nenápaditou zápletkou (cestování časem fajn, ale je použito prachobyčejně), ale téměř vůbec mě to nebavilo. Mádl to trochu zvedal, to se mu musí nechat, ale valná většina vtipů se u mě minula účinkem. Nakonec jsem se nejvíc smál brutálnímu product-placementu, který působil absurdně, až paranoidně. ()

sir-dave

Nikdy nesbal holku, dokud jsi neviděl její mámu. Konečně mě nějaký český film strašně mile překvapil a hlavně pobavil. Za poslední tři roky bych napočítal filmy na prstech jedné ruky, u kterých jsem neusínal. Po Občanském průkazu zase nahlédnutí do doby z pohledu studentů. Dojem mi trochu kazí akorát dvě věci. PP bylo hodně, ale kde dneska není... a slabší začátek a konec s dospělýma verzema hrdinů. Mádl s Evou Josefíkovou a jinými to celé odtáhli. Trefné hlášky, fajn scény (sázející se rodiče, křeček, pařba na Nonstop, narážky na Krejčíře atd. atd.). Jenom s Vaculíkem? Ne, dělala to se všema v družstvu. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012

Brněnská filmová komunita v březnu ožije festivalem CINEMA MUNDI. Ten ve své jedinečné koncepci přinese během osmi dnů kolekci těch nejlepších českých a světových filmů za uplynulý rok. V hlavní… (viac)