Argo: Nebezpečný útek

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Réžia:

Ben Affleck

Predloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scenár:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (viac)

Skutočný príbeh o tajnej operácii na záchranu šiestich Američanov, ktorá sa odohrala na pozadí rukojemníckej drámy v Iráne. Dňa 4. novembra 1979 obsadila skupina iránskych študentov americké veľvyslanectvo v Teheráne. Študenti zajali 52 ľudí, ktorých držali v zajatí 444 dní. Ale uprostred chaosu sa podarilo šiestim Američanom utiecť a nájsť útočisko v dome kanadského veľvyslanca Kena Taylora. Aby USA mohla dostať týchto šesť diplomatov späť do Ameriky, tak Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom, prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC. A hoci ide o skutočnosť, tento plán je taký neuveriteľný, akoby sa odohral len vo filme... (TV Markíza)

Nolanofil

Výborná dobová atmosféra, hudba, herci, kostýmy, výprava a napätie pred koncom, aj keď každý vie ako to skončí. A tu chvála končí. Argo nieje o nič viac lepší film, ako hociktorá epizóda, hociktorého priemerného USA seriálu, s politickou tematikou. Netvrdím že je to zlý film, ale ani nieje dobrý. Pozerateľným ho robí len tá maškaráda na okolo a za to ho netreba vychvaľovať a dupľom mu dávať nezaslúžené ceny, ktoré sú aj tak len čisto politickou záležitosťou. ()

crozet

Blockubuster s klasickým scénářovým schématem, ovšem okořeněný silně autentickou atmosférou boje o život v cizí a nepřátelské zemi, na pozadí historických událostí. Docela děs.. Jinak nemyslím si, že Ben Affleck je nějaký herec, ale pro jeho civilní styl ho mám docela rád. ()

TheSpearCZ

Affleck se mi jako režisér hodně líbí, vybírá si pořádné herce, pořádná témata a dělá z nich pořádný filmy. Napínavých thrillerů dle skutečných událostí není nikdy dost a tenhle se povedl. Čisté 4* ()

honelnik

Zručne natočená, nevýrazne zahraná nuda. 3 dni po sledovaní si nespomeniem na jednu zaujímavú scénu (možno okrem celkom pekne vygradovaneho finále). Okrem výborneho excentrickeho producenta Alana Larkina tam v podstate nikto nemá čo hrať. Politický thriller je veľmi nebezpečná škatuľka a ak do toho tvorcovia nejdú s nejakým esom v rukáve dopada to podobne. Chladný príbeh, ktorý mi nedáva možnosť vžiť sa do extrémnej situácie ktorú zobrazuje si zaslúži presne 3*. ()

jorgus

hodne casto kdyz jsem nerozhodnuty zda jit nahoru ci dolu, dam nahoru..tentokrat jdu niz..protoze jsem nastvane..cekal jsem pecku a dostanu tohle..sel bych jeste niz, kdyby nebylo aspon trochu zajimaveho konce..jinak nudny film o nejakych loutkach co chteji odnekud utect:) ()

ellegrey

Snímek Argo mě velmi potěšil. Z této návštěvy kina jsem si nedělala veliké iluze, četla jsem si pár recenzí, viděla trailer/y, nechala jsem tomu volný průběh. A ono to dopadlo. I když je zápletka poměrně jednoduchá a směr, jakým se bude film ubírat, je jasný už od samotného začátku, pro mě je Argo velmi milým překvapením a řadí se mezi jiná kvalitní díla svého oboru. Za mě tedy ano. ()

jasanka

Velké překvapení, způsobené především, že jsem čekala něco úplně jiného (více bojů, méně psychologie). Příběh vyprávěny jednoduše, ale zároveň zajímavě. Poslední půl hodinu jsem byla napjatá jako kšandy. ()

El-Barto

Ze třech dosavadních Affleckových filmů je Argo rozhodně nejnezáživnější, nejzdlouhavější a nejméně zapamatovatelné. Má sice určitý politický přesah, ale ten neni tak silný a to co jim v ulicích Teheránu hrozí neni podáno tak nebezpečně ani napínavě, jak jsem čekal a neúměrně tomu, jak je šestice "zajatců" podělaná. Tohle měl Ben dokonale zmáknutý v Gone, Baby, Gone. Argo je první Affleckův film, kdy mě zklamal jako režisér/vypravěč. Jako herec zklamat nemůže, protože od něj jednoduše nikdy nic nečekám, 5/10. ()

tomo41

Od začiatku vieme ako film skončí, nie je ničím inovatívny, príliš sa nesnaží vyhýbať klišé a citovému vydieraniu. Napriek tomu som po celý čas Affleckovi fandil. V závere, keď už skupinka bola na letisku som neuveriteľne držal s nimi a prežíval som ich napätie. Naposledy som mal takéto pocity pri United 93. Hlavne preto dávam 5 hviezdičiek. ()

ashtangi

Skvělý film. Byl jsem velmi mile překvapen, jak skvěle, svižně je tento film natočený a výborně zahraný. Opravdu skvělý film. ()

Vazbič

Krásný film s úžasně stístněnou atmosférou, se skvělými herci a zajímavým námětem. Ben Affleck se již definitivně řadí mezi tvůrce jehož počiny budu s napětím a natěšením očekávat. ()

fisus

Od filmu jsem čekal nudný politický thriller a dostal jsem porci pro mě skvělé zábavy.Akce a napětí vydrželo až do konce.Z letošních oscarových adeptů je tohle zatím můj favorit,ale ještě jsem neviděl všechny nominované,tak uvidíme. ()

warrenur

Silny pribeh s realnym zakladom, nakruteny velmi precizne. Affleck mi tu kupodivu i pasuje a celkom dobre hra, co sa nedalo povedat o mojich predoslych skusenostiach s nim. Samozrejme, viac sa mi pacilo sledovanie akejsi "druhej" polovice, ked uz agent odletel na blizky vychod a "pripravy v Hollywoode", co som vnimal ako dost pomaly rozbeh, co miestami nudil, uz mali za sebou. Taktiez sceny pred americkou ambasadou a nasledne vtrhnutie davu stali za to a salala z toho dusna atmosfera. Este by ma zaujimalo, ako daleko od skutocnosti bola scena, ked lietadlo rolovalo na start a za nim.....viete, co mam na mysli. Zrejme sa uz jednalo o filmarske zatraktivnenie. Kazdopadne slusna zalezitost. Odporucam. ()

KOZEL84

Do Města sem se nedávno vracel rovnou dvakrát,smazal svoje pindy a ze 4 udělal 5.Tady to udělám rovnou a rád.Pořád stejné mouchy na které sem ale stejně neměl čas,protože sem měl nervy v kýblu a nehty ohlodané už i na nohou jestli to Ben zmákne na sekundu přesně,nebo mu nějaká ta její setinka přebude.Takový timing by se občas taky šiknul.A jak byl Ben dobově věrný....Dokonce si i zapálil v letadle aniž by spolupasažéři začali panicky ječet: ''Všichni tady chcípnem!''.Člověk pak začne radostně provolávat slávu Hollywoodu i CIA a nenávidět Blízký východ (jupíí).To je všechny pěkně přechcal (samože kromě chutyrých a škarohlídů-fuck yourself).Benovo herectví mi zase nijak nevadí (bůhvíco to není no),ale to rejžování to je už fakt definitivně extraliga a ted' už moje top.Fajnová práce. ()

Saur.us

Velmi dobře Bene! Po tom, cos mi chrstl do xichtu nudu v Městě sis to u mě stoprocentně vyžehlil. Je vidět, že máš stěstí na silné příběhy a že sis konečně vzal ze sedinky do hlavy a něco se svým režiséřstvím udělal. Například to napětí by se dalo krájet. Navíc kamera Rodriga Prieta a hudba Alexandra Desplata ti taky dost pomohla. No jen tak dál, myslím, že Oscaři už čekají. ()

theSaint

Ben dokazuje, že je špičkou mezi režiséry. Jeho poslední snímek není tak skvělý, jako předchozí dva, ale to nic nemění na faktu, že odvedl perfektní řemeslnou práci a "jeho" film se velmi jistě řadí mezi nejzajímavější filmy roku. ()

Snake.Charmer

Ben Affleck divákům servíruje dokonale autenticky působící politické drama, v kterém dokáže od začátku do konce mistrně stupňovat napětí. To vše ještě zvládá naprosto přirozeně a nenuceně ochutit ironickým humorem na adresu Hollywoodu. Naprosto profesionální práce Afllecka - režiséra mě dokonce nechala zapomenout na všechny neduhy Afflecka - herce... ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)