Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

Derek

nechapem tu nenavist na okolo voci tomuto filmu. samozrejme nejde o nejake majstrovske dielo a dokonca ani humoru tu nie je tolko ako som cakal, ale par vybuchom smiechu som sa neubranil hlavne vdaka vaughnovy (ktory je po dlhej dobe opat vo vybornej forme a hlaskuje s prehladom) a mlademu hillovy (s kilamy sa vracia i jeho forma), skoda ze stiller sa snazi az prilis to hrat na vaznu notu co na skodu veci vobec nefunguje... dokazem si predstavit ze nejake mlade ucho v tom moze vidiet najlepsiu komediu vsetkych cias, podobne ako sme my (dnesni okolo 30nici) videli 80tkove komedie (v case pozrenia uchvatne, dnes maju obrovske mnozstvo hluchych miest)... ()

grogodil

Aj s vulgarizmami to treba vedieť, nie sa iba spoliehať, že keď ich vložíte do úst Stillerovi, či Ayoadeovi, automaticky vám vylezie hláška. Trápne, nudné, zúfalé, nevkusné a pri pohľade na bývalé komédiálne pojmy v takejto žumpe skôr k plaču, než k smiechu. ...ak to niekto z nich ako tak so cťou ustál, tak Hill. ()

OG_Swifty

Stillerova stará mi nepříjemně připomínala Polívkovou, ale jinak nic dalšího strašidelnýho ve filmu nebylo a tak jsem to dokoukal. Ačkoliv film není prošpikovanej humorem a ty dialogy celkově byly takový slabší, ten situační humor byl docela fajn a při špehování sousedova baráku sem se zagebil (pivo, mobil .. prostě amatérský píčoviny). Jinak tam byl vtipnej jen ten policajt. Nejlepší na celým filmu je stylovej soundtrack. ()

honajz2

Na tenhle film jsem se chtěl podívat už dlouho, ale dostal jsem se k tomu až teď. Dívat se na to dá, ale jako komedie to na mě moc nezabodovalo. Místy to bylo kvůli tomu, že to bylo trapné, místy kvůli tomu, že to bylo nevtipné, ale že by ten humor byl vyloženě trapný se říct nedá, asi třikrát jsem se zasmál. Hlavní čtveřice mě taky bůhvíjak nezaujala, ten děj taky není nic extra, ale zase na druhou stranu se mi moc líbila vizáž mimozemšťanů, ta byla udělaná dost dobře. Ale tak jako tak, moc mě to nezaujalo. 2* ()

M.i.k.e

nakonec mnohem menší průser,než jsem očekával.Hlídka je možná značně přestřelená a těží hlavně ze "sprostých" hlášek,ale jako celek mě celkem slušně pobavila a pár momentů je opravdu vtipných.Na britský Útok na věžík hlídka nemá ani náhodou,ale pokud vezmu v potaz Stillerovky je tohle pro mě mnohem přijatelnější,než Tower Heist...60% ()

zdenotvor

V podstate to bola obyčajná bezduchá hovadina,no vidieť Bena Stillera s devinou v ruke odstreľovať mimozemšťanom vtákov má niečo do seba. Jonah Hill ma v poslednej dobe veľmi potešil a rola kde sa snaží hrať na drsňáka mu proste ideálne sedí a vyznieva to strašne komicky. A vôbec celá "sousedská hlídka" boli sympaťáci,film bol veľmi svižný,zábavný a myslím že je dosť nedocenený. ()

Aljak

Až kým to nenadobudlo tú sci-fi rovinu s mimozemskou tematikou, tak to bolo relatívne celkom fajn. Herecká štvorka Stiller, Vaughn, Hill a Ayoade bola podľa očakávaní veľmi schopná a tie skvelé dialógy medzi nimi dokázali držať kvalitu filmu nad hranicou priemeru. Bohužiaľ, po dejovej stránke to išlo po mimozemskej zápletke dosť dole a s tým aj moja priazeň. Vizuál mimozemšťanov mohol byť aj menej hnusný. Však to mala byť komédia, nie horor... ()

cariada

Film mě dělal hned od začátku docela problém si na něj zvyknout, hlavní hrdinové byli zoufale nevtipný a spíš otravní, až v druhé polovině se to rázem změní a já se i občas pousmál. Třeba tím, že jak zabít mimozemšťana? urvat mu ptáka, mě dost pobavila. Přesto z toho tvůrci víc jak průměr nevytěžili. ()

Rodriguez

Mě připadlo, že Sousedská hlídka neví, kterým směrem se má vlastně vydat. Jestli tvrdým akčním sci-fi nebo komediálně laděným sci-fi. Každopádně to byla slušně ulítlá jízda, kterou sem si parádně užil. 70% ()

Crawler-D

Aspoň už víme, proč je Moss z IT Crowd tak divný... Herecky využitý potenciál asi jenom u Jonaha Hilla. Ostatní se filmem pronudí. Na mysl se bere obligátní otázka...who watches the watch? Volám po lepší dramaturgii a dalšímu brainstormingu nad scénářem, jehož můstek k závěrečnému vyvrcholení staví z principů deus ex machiny. ()

wohna

S touhle sestavou se dalo pracovat o mnoho líp. Přece jenom jak Hill, tak Stiller, tak Vaughn a dokonce i Ayoade jsou dobří komici a herci. Dát jim do rukou pořádný scénář, popasovali by se s tim o mnoho líp. Dost nudných částí. Několik doslova blbostí, při kterých si prostě řeknete, co to je tohle? ()

sulimo

Když máte příběh se zápletkou, kterou dokážate převyprávět během jediný minuty, tak vám pak nezbývá nic jiného, než zbytek dějově prázdého filmu vyplnit totálně blbejma a zbytečnejma kecama a pak v návalu nepochopitelného kreténismu, naivity a asi i důsledků nedávno p(r)odělané lobotomie očekávát, že se to někomu bude líbit. Fakt nebude. Tolik k postoji tvůrců a vlastně i herců, kteří zjevně neměli soudnost na to, aby z projektu vycouvali po první přečtené větě ze scénáře, který by byl užitečný asi jen jako topivo. Mimochodem, nikdy bych nevěřila, že někdo dokáže natočit film, který mě donutí, byť na krátkou dobu (než si spravim chuť dávkou Ajťáků), nesnášet Ayoadea, no, zjevně to je možný. ()

Flynn

Příjemná oddychovka. Musím uznat, že jsem se párkrát fakt zasmál. Dobře sestavená čtyřka. Všichni tak nějak na své parketě :-) Ben Stiller prostě klasika, která mi nevadí, ta jeho bunda snad je ve všech filmech.... Vince je klasický.... Jonah je správný magor.... a Richard si taky drží svůj šálek kávy... ale nějak si to docela sedlo... není to pecka, na kterou budete dlouho vzpomínat, přesto příjemné.... ()

Juto

Tento film rozpráva príbeh manažéra supermarketu, ktorý tvorí susedskú hliadku po tom, čo bol v jeho supermarkete brutálne zabitý jeho zamestnanec. Je to veselé a zábavné stvárnenie niekoľkých nepravdepodobných hrdinov, ktorí zachránia svet pred mimozemskou inváziou. Celá zápletka je tak pritiahnutá a smiešna, že to znamená, že film nemožno brať vážne. Ben Stiller to hrá priamočiaro a môžete vidieť morálku, ktorá sa skrýva vo filme... už počas prvých 5 minút. To filmu neuberá na zábave a hlavné 4 postavy sa tak bavia, že je to na obrazovke vidno. 6/10 ()

necisty

Jakože by to byl nějaký masterpiece to néé, ale sobotní večer u telky s popcornem to zpříjemní. Čekal jsem trochu více srandovních scén, tak to vyvážila akční pasáž s neobvyklou zápletkou. Kvalitní banda nezklamala. ()

campix

Absolutně nic jsem od Sousedské hlídky nečekal a pravdou je, že jsem se na ní podíval spíše tak nějak z nudy. A jsem mile překvapen. Jako komediální týmovka mi přijde, že funguje daleko lépe než například Machři. Mě tam strašně baví ten fantasy námět a některé jednotlivé scénky a gagy jsou prostě super. Obsazení se mi také líbilo. Vhodně doplněné Stiller, Hill nebo Vaughn. Samozřejmě to není bůhvíjak převratné dílko, jenže já jsem se bavil a čas strávený se Sousedskou hlídkou mi setsakramentsky utíkal. ()