Reklama

Reklama

Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (465)

Fr 

všetky recenzie užívateľa

,,NESMÍTE ZABÍJET LIDI A BRÁT JIM KŮŽI! TO NENÍ FÉR! A PROTO BYCH RÁD ZALOŽIL SOUSEDSKOU HLÍDKU…..“ /// Emzáci stahujou lidi z kůže. Jenže si zvolili pro invazi blbej flek! ONI jsou 4, jsou neohrožení a konečně maj důvod, jak zdrhnout z domu a jezdit autem, který smrdí pivem a chcankama. Fóry na píchání, na péro a spousta hemzů pro náctiletý publikum – jo, můj puberťák (jako syn vole!) se bavil. Já voceňuju ty lehký nakopnutí k odkazům na jiný filmy a když přistoupím na tu jejich hru, že si chtěj vlastně jen dělat prdel – tak to celkem ujde. Škoda že to není moc vtipný (jako i pro mně). Seru na to, aspoň teď vím, že nejsme sami! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda LOTR a několik let přemejšlím, jestli trpaslíci zabíjej jen skřety, či jestli bych trpaslíkem sejmul i ,,emzáka“. 2.) Zjistím, jestli k ,,otevření vočí“ vede cesta přes cucání koulí. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

Rozpočet $68miliónovTržby USA $34,291,152Tržby Celosvetovo $60,906,152Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Ben Stiller a Vince Vaughn by to už radšej mali zabaliť nedá sa na ich výstupy už pozerať, tak suchý prejav sa len tak často ako v ich podaní nevidí, ich mená sa budú už musieť brať ako upozornenie pre nadchádzajúce filmy ktoré je zbytočne pozerať. Lebo toto blato čo vzniklo je tak nemotorne nefungujúce až hrôza, lebo keď sa človek pri komédii mierne pouškrnie len každú pol hodinku tak to je asi dosť málo, fakt toto len vynechať. /videl v kine: 15%/ ()

Reklama

tron 

všetky recenzie užívateľa

„Máte nejaké odtlačky?“ – „Robíte si srandu? Kedy sme to podľa vás mali stihnúť? Sme tu len dve hodiny. Viete, koľko nám trvalo iba natiahnutie tejto žltej policajnej pásky okolo miesta činu?!“ Úplná bieda. Frat Pack zrejme nadobro skončil a ak nie, mal by. Stiller a Vaughn sa snažia, inak sa ale humor Frat Pack vôbec nehodí kombinovať so sci-fi zápletkou, pretože väčšinu času je to zlý sen. Občas sa dá vybrať vtipnejší kúsok, ale takých je skutočne málo a väčšinou je Susedská hliadka len nuda a nevtipná bizarnosť. ()

Malarkey 

všetky recenzie užívateľa

Ať už je to Ben Stiller a parta kolem něj nebo Adam Sandler a parta kolem něj, nikdy vlastně nevím, co od jejich nových filmů mám čekat. Někdy je to lepší, jindy zase horší. Humor přesto pořád tak nějak stejný. Vše je to hlavně o nápadu. Tady ten nápad nebyl úplně zlý, přišel mi ale brutálně odfláklý. Hlášek je málo a postavy se dvakrát moc nepředřou. Třeba takový Moss z IT Crowd by si zasloužil víc hlášek než jenom to, co tu nakonec ukázal. Je to film na jedno shlédnutí, na zapamatování ale už určitě ne. A přitom stačilo málo. Takové nadšení měli kluci kolem Soumraku mrtvých a jak to nakonec dopadlo? ()

B!shop 

všetky recenzie užívateľa

Rozhodne to neni tak hrozny, jak jsem podle komentaru cekal a uprimne receno za delsi dobu nejlepsi film kazdyho z hlavni ctyrky. Samozrejme to ale neni ani nic extra a u spousty foru si clovek rika, jestli to jako mel bejt vtip nebo ne a obcas se tak nejak nedeje vubec nic. Ale hlavni particka je tak akorat vymleta, aby byla zaroven sympaticka, pribeh je na tenhle typ filmu dostacujici a triky nadprumerny. Takze obcas se da zasmat nejaky sprosty hlasce nebo scence, obcas to je trochu akcnejsi, ale ve vysledku vcelku spokojenost za slabsi 4*. ()

Galéria (62)

Zaujímavosti (10)

  • Film se natáčel v Mariettě, v Atlantě a ve Smyrně v Georgii. (rafix)
  • Režisér Akiva Schaffer začal na filmu pracovat okamžitě po odchodu z pořadu Saturday Night Live (od r. 1975). Nejdříve přibral do týmu Bena Stillera, kterému se jeho vize zalíbila. Poté do projektu vstoupil Vince Vaughn a Jonah Hill, jehož role mu byla částečně psána na tělo. Poslední herec měl být někdo ve Spojených státech neznámý a Schaffer vybral Richarda Ayoadea, který ho zaujal v seriálu Garth Marenghi's Darkplace (od r. 2004). Přes víkend zhlédl seriál Ajťáci (od r. 2006) a v pondělí nabídl Ayoadeovi roli. (Brousitch)

Reklama

Reklama