Najodvážnejší, najdôkladnejší a najostrejší  lupič, Parker (Jason Statham), je špecialista na tie najnebezpečnejšie a zdanlivo neuskutočniteľné lúpeže. Od svojho tímu očakáva úplnú oddanosť a presné dodržiavanie stanoveného plánu. Keď sa kvôli ľahkovážnosti jedného z jeho kolegov posledná akcia tragicky zvrhne, Parker odmieta spoluprácu s gangom šéfa miestneho podsvetia Melandera (Michael Chiklis). Ten sa ale so zápornou odpoveďou neuspokojí a za trest ho polomŕtveho pohodia na kraji opustenej cesty. Parker, ktorý útok zázrakom prežije, sa zúfalo túži pomstiť a pátranie po gangu ho zavádza do honosného Palm Beach. Tu sa Parker vydáva za bohatého Texasana kupujúceho dom a stretáva Leslie (Jennifer Lopez), neúspešnú realitnú agentku s encyklopedickými znalosťami ostrova. S jej pomocou odhalí plán gangu na lúpež klenotov v hodnote 50 miliónov dolárov a pochopí, že to je ideálna príležitosť na vyrovnanie účtov. (TV Markíza)

Thomassi

Parker je taková tak trochu jiná "stathamovka". Spíš má blíže k vizi amerického kovboje, texasana, který si vyřizuje účty na slunné Floridě. Nevím jak ostatním, ale mně přišel příběh na slušné úrovni. V té hromadě filmů podobného ražení je Parker skvostem. Jedná se o film z loupežnického prostředí, kde nechybí zrada, promyšlené čórky a trocha akce. Té je sice jako šafránu, ale filmu to vůbec neubírá na dynamice. A jako vždy se musí do chlapských věcí přimotat i nějaká ta seňorita. Jennifer, Jennifer, raději zůstaň u zpěvu. Tady, ač se snažila sebe víc, neměla po boku Jasona a bandy zlodějů žádný prostor k tomu, aby vykvetla. Škoda. To ale nemění nic na tom, že film uběhl jak voda, i když na Jasonovy poměry se jedná o dlouhou stopáž. 70%. ()

m@rz

Jednoduše - typická Stathamovina :) Pokud nevíte, co od filmu očekávat, tak věřte, že NEvybočuje z řady Kurýr, Blitz, Mechanic, Safe. ()

FilmFan24

Trochu drsnější thriller, kde se Parker Statham dožaduje ušlého zisku a pomsty. Dějová linie, kde se objeví Jennifer Lopez mě připadala vcelku zbytečná stejně jako scéna, kde jen oděná do spodního prádla ukáže svůj pověstný zadek. ()

JohnMiller

Taký mix filmov Dead Man Down a Kuriér pri konci ešte Die Hard. Mne osobne tieto Holywoodske zlátaniny kde tečie digitálna krv nič nehovoria. Akcia, streľba, bitky podávané popcornovu formou aby nato išlo do kina čo najviac ľudí ma vyslovene štvú a neviem prečo na to vlastne pozerám. Možno preto aby som si uctil dobré filmy. Najhoršie negatívum tejto snímky považujem Jennifer Lopez jej herecký výkon bol abnormálne.... no ... neherecký a za najväčšiu tuposť považujem poslednú lúpež ako 4 zlodeji vykradli drahokamy v hodnote 75 miliónov tak že do reproduktorov natlačili petardy ktoré zapálili v budove záclony Prezliekli za požiarnikov a ušli aj s lupom. Aby som len nekritizoval tak pochválim úlohu Jasona Stathama ten zahral drsného a takmer nesmrteľného Parkera na jednotku keby to režíroval niekto schopnejší verím že by to mohlo byť oveľa lepšie. ()

salalala

Naprosto rutinní podívaná, jejíž zhlédnutí neurazí, když ji ale v životě neuvidíte, nic se nestane. Taylor Hackford zaujme především v hodně svižném a adrenalinovém začátku, který má náboj, potřebné tempo a výbornou akci, kterou nejspíš celou zorganizoval a natočil druhý asistent David Leitch. Postupem času ale akce ustupuje a zůstává jen klišovitý, předvídatelný a zoufale nenápaditý a občas nudný příběh o pomstě, který nemá moc co nabídnout. Letecké záběry Floridy jsou krásné, vizuálně je vše vytříbené, jenže to jaksi nemá nic navíc. Dojem kazí i to, že se film bere smrtelně vážně a odlehčení, hlášek, případně vyloženého humoru je v něm naprosté minimum. Jason Statham v hlavní roli odvádí svůj naprostý standard, což znamená, že moc nemluví, používá neměnný výraz a budí respekt, což ale k úspěchu stačí. Protihráče k sobě ovšem nemá, protože záporáci jsou zaměnitelní a ne moc výrazní, Jennifer Lopez je tradičně afektovaná, navíc je její linka zhola zbytečná a opravdu působí tak, jako kdyby ji chtěl někdo do filmu dostat násilím. I kvůli tomu je stopáž dost přetažená, protože dvě hodiny jsou na podobný žánr zkrátka hodně a minimálně dvacet minut mohlo zůstat na podlaze střižny. Parker je ve výsledku nikterak ohromující béčkoidní záležitost, která ukrátí jeden večer, druhý den ale zapadne v řadě podobných žánrovek. 60 % ()

vegetol.mp

Pohodové krimi drama, které mě i přes svou dvouhodinovou délku nenudilo. Statham jako vždy solidní a příjemná je i dějová linka s Jennifer Lopez, ve které tvůrci naštěstí nevyužili pokušení budovat mezi nimi romantický vztah. Béčkové znalce zase potěší Daniel Bernhardt v roli chladnokrevného zabijáka. Pokud si Parker zaslouží za něco kritiku, pak za trochu přepálenou stopáž, nevyužité záporáky a za totálně zbytečnou postavu poldy, která v příběhu nikam nevede. I když výsledek není zdaleka tak dobrý jako u Odplaty Mela Gibsona, není Parker vůbec zlý film a fanoušky žánru potěší. Kdo čeká klasickou Stathamovku plnou akce, bude asi zklamaný. ()

grogodil

Ďalšia nudná stathamovka, ktorá sa vám po týždni bude zlievať s poltuctom jeho filmografie a pri ktorej si musíte najprv prečítať zoznam ďalších učinkujúcich hercov, aby ste si to vyjasnili a zaradili, ktorá volovina bola konkrétne práve toto. ()

stuntmanMIKE

no co na to povedat... dalsia stathamovka bez logiky... ak to takto pojde so Stathamom dalej, tak mame noveho adepta na poziciu Chucka Norrisa. Keby som to porovnaval s Odplatou od Helgelanda tak dam odpad! a preto to stym porovnavat nebudem. Logika v tomto filme nema miesto... su tam diery jak prasa. Chovanie postav je uplne dementne najmä tych borcov na konci, ktori maju byt akoze profesionali. Dalsi problem - stopaz. Film sa dal skratit o 20 minut s tym, ze by vzeral daleko lepsie a mohlo sa to hodnotit ako priemerne becko. Problem je, ze film sa berie prilis vazne a nema na to. Stopaz a aj priemerny scenar je prisposobeny na krimi thriller, ale to by sa to muselo najprv vediet natocit. Cakal som od Hackforda viac... no je to lepsie ako stupidny Mechanik... tak jednu pridam... inak celkom slabucke... 50% ()

Frenegonda

Lopezka špulí prdel v každým druhým záběru, Statham je pro změnu naprosto nezničitelný. K tomu přidejte stupidní zápletku bandu nýmandů, kteří Parkra nemůžou ani najít natož tak ho zabít /jen mu to celej film trapně slibujou/. Všechno zamíchat osolit a mate dokonalou holywoodskou šlichtu... ()

fmash

Já tedy mám Stathama nejradši, když do půl těla vysvlečen tanečním stylem dává na držku partě ošklivých maníků — čili si na jeho „propracované“ hrátky typu Parker zase tolik nepotrpím. Nicméně celkem pohoda. ()

Fíla

Je to na 40%. Nick Nolte se neukázal, slabší béčkový film a postrádal jsem jakoukoliv jiskru ze strany Jasona Stathama. Ať už konečně je nad ním nějaký režisér, který je schopný ho kvalitně zpracovat a ukočírovat. Aspoň by z toho nevznikaly bé filmy, bez nějakého smysluplného děje. Chyběla mně kvalitní režie, škoda. Opět škoda. ()

Martin741

Staticka Sunka ma evidentne z kariery sinusoidu. Dnom tejto sinusoidy su jeho solovky, ktore v samotnom USA zatial suverenne prepadavaju. Cosi ale zachrania timovky -- Stallonovi Expendables 1, 2 ....... Tuto aspon doslo na kvalitny vyber trochu znamejsieho rezisera : Krajcir Hackford proste vie, ako natocit slusny film /Dabluv Advokat, Ray/, a v tomto krimi filme opat prinasa slusnu porciu akcie na cele s Jasonom Statickou Sunkou /Expendables1,2, trilogia Kuryr/. Akcnych scen je tu dostatok, a Staticka Sunka aj ked herecky talent nema, je stale za drsnaka "se vsim vsudy" : 50 % ()

M.i.k.e

veskrze klasická Stathamovina o tom kterak sympatický a pravidly se řídící zloděj ke štěstí (v tomhle případě pomstě) přišel.Jen je velká škoda,že když už zase Jason řádí ve velké formě a akvce je vydařená je zbytek filmu zbytečně nastavovaná kaše.Takhle triviální příběh,který tu byl již nesčetněkrát natáhnout do pomalu 2 hodin je prostě špatně a chvílemi tak snímek nudí.Já mám Stathama ale rád,takže s odřnýma,ale za tři...60% ()

Figu

Jason Statham je bourák, o tom žádná. Jsme u něj během jeho celé herecké kariéry zvyklí, že perfektní akční béčka, které jsou někdy i mírně nadprůměrné, střídají filmy, které jsou směšné, zbytečně dlouhé, nudné a v podstatě i dost hloupé... Parker tomu je dalším důkazem. Nevím jestli filmu měla pomoct Jennifer, pač její role byla ukrutně srandovní a zbytečná, taky nevím jestli borec typu Stathama potřebuje při jeho tvrdých kopech a ránách, takový debilní střih kamery u kterýho vidíte tak maximálně rozmazaný postavy a slyšíte zvuky ran... Už to tady bylo u druhého dílu 96ky a já to fakt vidět nepotřebuju! Takže tento podprůměrný film si zřejmě už nikdy nepustím, protože dvě hodiny se dají zabít daleko lepším způsobem. Z povinosti za Stathama 3 hvězdy, i když ani nevím proč... 50% ()

peiton

Vo všeobecnosti,ked môj volný čas vyplňam sledovaním akčného filmu,čo sa u mňa stáva asi tak často ako je často sviatkov v roku,ale predsa ked už,som nesmierne rada,ak okrem tradične sústavného strieľania do ľudí,kopancov do hláv či vybuchovaniu bômb atd.je k dispozícii nejaká sexy kosť alebo romantická zápletka,ktorú má na svedomí žena.A palec hore má odo mňa ak ako bonus dokáže pomútiť hlavu nejednému drsňákovi.V tomto prípade ,,misia splnená" ,pretože Jennifer Lopez je skutočne nádherná žena. ()

zbyshek

Opět klasická "Stathamovka", která už asi nikoho nepřekvapí, ale ani nezklame. Jason Statham muž ze železa se železnými zásadami, samozřejmě na straně dobra, jak jinak než hnán pomstou, která je podána tak, že jí každý divák chápe. Stojí proti padouchovi, nejvlivnějšímu muži na planetě, tedy alespoň v US. Skončí to většinou stejně, všichni oponenti skončí pod drnem, nebo pod zámkem. A Jason prošpikovaný kulkami se vrátí k běžnému životu spící mega sopky. Někoho to baví, někoho ne. Pro mě je to příjemná oddechovka. 50%+Jennifer Lopez = 60%. ()

bourec

Naprostá pecka.Pravda je ,že námět filmu je náramně omšelej,kecy se tam taky opakujou pořád dokola,ale když prostě v tom filmu hraje skvělej J.Statham,tak to všechny nedostatky zastíní.Bomba,ve který se krví nešetří,navíc bitky na úrovni,hlavně ta v hotelu,i kdyby film byl celej černej,a uprostřed byla tahle desetiminutovka,prásknu tam v klidu tři hvězdy.Prostě znovu překvapení,a znovu hodnocený dementama,ale nevadí,sami jste vytvořily v životě leda kupu hnědejch hoven,tak prskáte na ostatní.100%. ()

WoWoW

Hodně rychle by si měl Statham rozmyslet co dělá. Nemyslím si, že tenhle film je špatný, ale bohužel Statham je pořád stejný. Jeho herectví se zaseklo v jedné poloze, která by mohla znamenat konec jeho hrdinů a začátek dob, kdy i on skončí ve starém železe jako jeho akční předchůdci. Strašně mu přeji, aby se konečně začal rozhlížet i po jiných žánrech (třeba nějaké srandě). Hrát totiž umí. A jinak k filmu samotnému, je to prosté, mě se to líbilo a to hlavně zásluhou zajímavých Stathamových hereckých parťáků a to jak Nicka Nolteho, tak hlavně Jennifer Lopez. Je pořád sexy... ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)