Najodvážnejší, najdôkladnejší a najostrejší  lupič, Parker (Jason Statham), je špecialista na tie najnebezpečnejšie a zdanlivo neuskutočniteľné lúpeže. Od svojho tímu očakáva úplnú oddanosť a presné dodržiavanie stanoveného plánu. Keď sa kvôli ľahkovážnosti jedného z jeho kolegov posledná akcia tragicky zvrhne, Parker odmieta spoluprácu s gangom šéfa miestneho podsvetia Melandera (Michael Chiklis). Ten sa ale so zápornou odpoveďou neuspokojí a za trest ho polomŕtveho pohodia na kraji opustenej cesty. Parker, ktorý útok zázrakom prežije, sa zúfalo túži pomstiť a pátranie po gangu ho zavádza do honosného Palm Beach. Tu sa Parker vydáva za bohatého Texasana kupujúceho dom a stretáva Leslie (Jennifer Lopez), neúspešnú realitnú agentku s encyklopedickými znalosťami ostrova. S jej pomocou odhalí plán gangu na lúpež klenotov v hodnote 50 miliónov dolárov a pochopí, že to je ideálna príležitosť na vyrovnanie účtov. (TV Markíza)

Lukoboss

Nebýt naprosto otřesné J. Lopez, která svoje neherectví opět potvrdila, dal bych tomu klidně o hvězdu víc. Bylo to akční, v pěstních soubojích nechyběly pořádný cákance krve, pěkný prostředí, parádní Bentley a všepřeživší J. Statham. Takovej solidní akčňak, od kterýho prostě čekáte přesně tohle. "It´s not about the money!" ()

Seti

Naprosto typická stathamovka s terminátorským Jasonem a solidním žánrovým řemeslem na jedné straně, ale také přemrštěnou stopáží a naprosto zbytečnou dějovou linkou se uvadající Jennifer Lopez na straně druhé. Podobné role sice Jasonovi sedí jak ovce v gumácích, ale začíná být jak zaseklý gramofon. Nebudu už proto říkat, že by měl zkusit něco jiného, jelikož to očividně nemá vůbec v úmyslu a hodlá se stále držet svého kopyta. Kdo ho chce tedy vidět po xté ve stejné roli, ten by si Parkera neměl nechat ujít. ()

klukluka

Pohádka o férovým a naprosto nezničitelným masovým vrahovi. Obhajoba zločinu. Jako film mě to moc nechytlo, docela jsem se v tom i ztrácel. Slabší tři, aspirant na dvě. ()

AdamesWWE

[4/10] Prvých cca 20-25 minút veľmi dobrých a zaujímavých. Potom to upadne do nudného stereotypu, bez nulovel gradácie príbehu, samé nezaujímavé dialógy ktoré nikam príbeh neposúvajú, iba ho brzdia a tým pridávajú na svojej nudnosti. No a v závere sa to vylepší, opäť akcia, takže sa bolo načo pozerať. Akcia bola fakt dobrý, boli tu dobré momenty a ani kvalitný krv nechýba. Nemám chuť sa k tomuto rozpisovať lebo mi to zato nestojí, v strede to bola strašná nuda, film má aj dlhšiu stopáž než by mal mať, ani Statham nič extra neprevedie. Jediné pozitívum vidím v slušnej akcií, inak to za veľa nestojí. Po vydarenom akčnom filme Safe som si myslel že aj toto bude dosť dobré, ale nakoniec je to akurát tak podpriemer. ()

Hanys_

Kdyby to byl jen akčňák o pomstě, možná by to bylo fain. Takhle se to ale zcela zbytečně snaží mít nějaký přesah, tahá to do děje zbytečné postavy (Lopez), a ani se to nemůže opřít o kvalitní casting (Nolte jen párkrát zvedne telefon). a navíc 120 minut je na takovýhle (video)žánr s průměrnými vyhlídkami prostě příliš. Jsem vážně zvědavý, jak dlouho ještě Stathamovi tyhle filmy budou cpát do kin. 4.5/10 ()

HArna

Tak Statham nikdy nezklame u některých jeho hlášek jsem se fakt zasmál.Zvládl bych to klidně bez Jennifer Lopez,ale tan její zadek.... Sice to od Hackforda není rozhodně nejlepší dílo,ale klidně se na to kouknu ještě jednou. ()

bloodline

Pišta Seagal novej generácie zas a znova predviedol "herecký" výkon na aký sme zvyknutí. Mňa už, ale tieto akčné jednohubky s lobotomickým priebehom akosi neberú. Pompéznosť 80. a 90. rokov, povýšená na jagavú klasiku, odplavila hromada splaškov bez štipky nadhľadu a štýlu a lá Parker. Korunu (plastickej) krásy nasadila J-Lo. Jej rola akoby odzrkadľovala to, čo už dávno vie slušný divák. Využiť, utiecť a poslať peniaze. Vlk je sýty aj J-Koza je celá (šťastná). 2 a 1/2*. ()

dopita

Z celkem tuctovýho námětu o zradě a pomstě se nakonec vyklubal docela obstojnej žánrovej film. Začátek filmu není nic extra, ale jakmile se děj přenese na Floridu, chytne film druhý dech. Pomáhá tomu i přítomnost Jennifer Lopezové, kterou jinak moc nemusím, ale neměl jsem problém jí uvěřit, že je ve sračkách, a že se z nich chce za každou cenu vyhrabat. Takže nakonec dvojka Statham/Lopezová není vůbec špatná a tahá film do solidního nadprůměru. Režie Taylora Hackforda je jednoduchá, ale účelná a film tím pádem má docela slušnej tah na bránu. ()

Lefty86

Typická Stathamovka, která i přes dlouhou stopáž nijak nenudí. Ze začátku jsem si říkal, super nebude to ani tak přehnaný, hlavní hrdina není nesmrtelný, nesmrtelný nebyl ale přežil věci při kterých by byl každý už aspoň 3x mrtvý. Jako celek se mi to líbilo mělo to náboj a klasický námět o pomstě šmejdům který s ním vydrbali. Ani JLo mi nijak nevadila a ta mi přijde otravná skoro všude. ()

ondrula

Tak moc jsem se těšil na další pecku s mým oblíbencem Stathamem, až jsem se vcelku solidně přetěšil a tedy i zklamal. Ono z takový ty drsný a syrový stylovosti anglický gangsterky, pro kterou se Statham hodí, nezůstalo vůbec nic a namísto toho je tu další béčkovej americkej biják. Marketingovým tahounem mělo být obsazení přestárlý J.Lo, která se tu navíc zcela účelově obnažuje, aby ukázala, co se na starý kolená dá všechno vydřít s osobním trenérem ve fitku, ale stejně je to slabota. Úvodní rozvleklá loupežnická scéna se zapálenou slámou aspiruje na zklamání roku. ()

vander19

Filmy so Stathamom sú dnes už klasika. Proste keď si ho zapnem viem čo môžem očakávať, Je to obdobná situácia ako keď si objednám zlatého bažanta, natiahnem pohodlné tenisky alebo si dám k obedu vyprážaný syr. Je to známe, ale občas prekvapí. Niekedy milo, ale niekedy nie. Občas mi jeho film sadne ako to je v tomto prípade. Potom sa po celý čas bavím. Tento žáner nevyžadeje vysoké intelektuálne myslenie a zamýšlanie sa dva dni po pozretí.. Proste je to jazda. A Parker je dosť pohodová jazda by som povedal. Napr. na rozdiel od niektorých mi prítomnosť J.LO prišla v pohode, dokonca bola príjemným spestrením. Až som sa čudoval, že si Parker nechal Clair a nie ju ako svoju kočku. Akčné scény sú v celku dobre spravené, je ich tak akurát takže 72% a milovníkom akcie odporúčam. ()

peetriss

Průměrná akční jednohubka. Ve filmografii Jasona Stathama, pro mě naprosto necharismatického a průměrného představitele akčních hrdinů, patří Parker k těm sympatičtějším kouskům. Film začíná poměrně dobře, buduje si funkční atmosféru, daří se mu držet diváka v pozornosti, kterou si udržuje až do poloviny, kdy se objeví Jennifer Lopez. A není to nic protí ní samotné, nýbrž její filmové postavě, která dostává až příliš mnoho prostoru, do vybudované atmosféry nezapadá a tudíž ji neutralizuje. Akční scény jsou točeny vcelku obstojně, byť rutinně, a především na nich jdou vidět Hackfordovy letité zkušenosti, i když má svá nejplodnější léta dávno za sebou. ()

Perverz

Klasický Statham. Jenže tento typ scénáře zdá se být poněkud na piču. To hrabete odkud? Vždyť i já vymyslím něco lepšího!! Víte je to poněkud okoukané, neoriginální. Tohle nefunguje. Scéna s nožem na balkoně? Děláte si prdel? Stathama mám moc rád. Je to borec. Ale více se mi líbil v akci!! V pořádné akci. 2013kový Crazy Joe se mi líbil víc. Pořád to ovšem zůstává koukatelné!! ()

Dyas

Je mi to líto, ale tohle je nejhorší film se Stathamem. Kurýr 3 byl oproti němu aspoň dost akční a mohl jsem se u toho pousmát, ale tady jsem se dvě hodiny nudil. Objevilo se tu jen pár dobrých bojových scén. ()

Paldiny

Pomerne drsné béčko so spoľahlivým Stathamom aké sa na vlastné nešťastie tvári, že je niečím viac. Skrátiť prostred filmu o 10-15 minút a vynechať vedľajšie línie uberajúce na priamočiarosti by konečnému strihu padlo k úžitku. Inak je Parker vydarená oddychovka bez zbytočného moralizovania, ktorá v závere paradoxne popiera dovtedy hlásajúcu pointu "okrádať zlodejov sa nemá". Upgrade: Dodatočne zvyšujem hodnotenie na 4*, predsa len slabých miest je minimum, nepriateľské strety sú nápadité a párkrát dôjde aj na fungujúci vtip. Vo výsledku spokojnosť k akému sa nebojím znovu vrátiť. ()

lareinna

Veľmi fajn film, ktorý sa hodí na sobotňajšie popoludnie (už skoro ako romantická zábavná komedka na nedeľňajšie) No jedno je pravda, že to bolo hrozne dlhé...Stathamove filmy majú väčšinou hodinku a pol, pretože viac tam nie je čo dať..a tento film toto pravidlo porušil, čo teda nevyšlo. Ale nenadávam, práve naopak, celkom som sa bavila. ()

Imrwere

Opět skvělý Jason Statham ve snímku sice až moc americké akce, ale to není nic, na co by člověk už nebyl zvyklý. Jennifer Lopez ve spodním prádle už také není to, co by mě zaujalo, ale nahradily to litry krve a Jasonova nesmrtelnost a odmítání zemřít. Příběh dle Westlakeovy knižní předlohy jsem na plátně zaznamenal s úspěchem, ikdyž ze čtení jsem jej neznal a už asi ani nepoznám. Každopádně já dám 80 % dílu, které mě sice hodně nadchlo a bavilo, ovšem stopáž opět přehnaná na téměř dvě hodiny. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)