Najodvážnejší, najdôkladnejší a najostrejší  lupič, Parker (Jason Statham), je špecialista na tie najnebezpečnejšie a zdanlivo neuskutočniteľné lúpeže. Od svojho tímu očakáva úplnú oddanosť a presné dodržiavanie stanoveného plánu. Keď sa kvôli ľahkovážnosti jedného z jeho kolegov posledná akcia tragicky zvrhne, Parker odmieta spoluprácu s gangom šéfa miestneho podsvetia Melandera (Michael Chiklis). Ten sa ale so zápornou odpoveďou neuspokojí a za trest ho polomŕtveho pohodia na kraji opustenej cesty. Parker, ktorý útok zázrakom prežije, sa zúfalo túži pomstiť a pátranie po gangu ho zavádza do honosného Palm Beach. Tu sa Parker vydáva za bohatého Texasana kupujúceho dom a stretáva Leslie (Jennifer Lopez), neúspešnú realitnú agentku s encyklopedickými znalosťami ostrova. S jej pomocou odhalí plán gangu na lúpež klenotov v hodnote 50 miliónov dolárov a pochopí, že to je ideálna príležitosť na vyrovnanie účtov. (TV Markíza)

mseet

Na stathamovské filmy místy utahané. Zato poznáte nejdrsnější hlášku před popravou záporáka: "Měl jsi zapálit stohy slámy za pavilony s dobytkem...". ()

buchannon

Ze snímku mám rozporuplné pocity. Většinou jsem čekal na nějakou akci nebo aspoň nějaký větší smysl filmu. Je ale pravda, že místy v určitých dávkách akce a napětí byly. Nechyběla však celkem dynamická atmosféra, i díky decentní vhodné hudbě. Kvůli tomu i díky mému oblíbenci Stathamovi hodnotím takto. ()

BarGoldstein

Klasické dvě hodiny kopání do držek a vystřelování krvavých pilin z míst, kde jiní lidé nosí mozek. Ničím neurazí ani nenadchne. Když člověk kažých 15 min vstane a jde si pro další salám a lahváče do lednice a trochu pohoňká na toaletě, děj mu nijak neunikne. ()

B0mb4st1c

Klasická stathamovka té doby, jednoduchý příběh a hlavně akční bitky. Vlastně se to dá připodobnit k filmům Rocka a Reynoldse, co sledujeme dneska. Taky jsou to furt ty samé filmy, co vychází několikrát do roka. Za mě obyčejný akční béčko, ale se Stathamem, takže ještě za 6/10. ()

david141474

No, je to o něco slabší než si pamatuju, ale stále to má svoje Stathamovský kouzlo. Děj je stále zajímavej. Postavy jsou skvělý, ale nejvíc válí Statham. Soundtrack taky jde. Nejlepší na celým filmu jsou potyčky a vloupání s následným ukradnutím. Začátek a konec jsou skvělý scény, ale ta nejlepší je potyčka v hotelu se skvělým vyvrcholením. 9/10 Je to stále skvělá Stathamovka! ()

joker211

Klasická "Stathamovka". Poriadna akcia, veľa fightov a prestreliek + napínavý dej. Trošku som sa bál stopáže, ale na moje prekvapenie tam neboli žiadne nudné časti. Čo viac mi treba? Ja som sa bavil viac než dosť takže Jason to má za 5. ()

pepca72

Dávám 3 zasloužené *. Stethemovky jsou pořád kool, a každý další kousek, tohoto plešatého drsnáka vyhledávám, a hltám mu to jeho charisma i s navijákem. Do parchantů buší jak se na Stethama sluší. Nik Nolte zestárl, ale do filmu sedl svou rolí jak prdýlka na hrnec. Lopezka tam byla tek nějak naroubovaně navíc, ale což, baba je to pěkná, tak co by ne. Filmu nijak neublížila. Scénář byl dobrý, suchý humor, akční scény a rvačky drsné, krvavé, dobrá choreografie a hlavně přehlednost scén. Konečně návrat k poctivé práci, kdy taky něco vidíme. Kdyby film malinko zkrátili, dostal by rychlejší spád, a byla by to nadrůměrná Stethemovka. Ale stejně jsem spokojen a těším se na další elimainace padouchů Stetheminátorem. ()

tonowie

Dúfal som, že ďalšia Stathamovka. Trochu si oddýchnuť a obdivovať regeneračne schopnosti hlavného hrdinu. Tie si síce stále udržuje ale film bola bieda od začiatku do konca ()

Mark1983

Pohodový akční snímek,kde děj od začátku do konce tak jaký slabý akční film?No každému se líbí něco jiného,ale já se bavil celkem dobře. ()

EddyT3

Prijde mi ze ma Jason v posledni dobe smulu na scenare. Kdyby misto nej hral nekdo jinej tak je to uplne o hovne. Bojovy sceny nejsou spatny,ale jinak je to nuda. Nezachrani to ani zadek Jennifer Lopez. ()

ZekiZeki

Lupiči a gauneři sluší Stathamovi přece jen o poznání více, než role policajtů, hodných manželů a hrdinů z donucení. Čerte drž se svého kopyta! ()

Djflash

Herec Jason Statham se opět vpravil do role nezničitelného akčního hrdiny, kterému neřekne nikdo jinak než Parker. I když film trvá bezmála dvě hodiny, tak jsem se toho o panu Parkerovi věru moc nedozvěděl. Z probíhajícího děje mi vyplynulo, že jeho hlavním povoláním, (tedy kromě zabíjeni ) budou nejspíš loupeže na zakázku. Nechce se mi ani věřit, že předlohou pro tento počin byla nějaká kniha. Konstrukce Příběhu totiž tomu rozhodně neodpovídá. Scénář nemá pevně vytyčené body, od kterých by se následně odvíjel. Nad tím si už, ale scénárista zřejmě hlavu nelámal, a proto to ve výsledku vypadá jako slátanina všeho a přitom ničeho. Vzhledem k tomu co Statham poslední dobou natáčí za snímky jsem s tím už tak trochu dopředu počítal, že to nebude po dějové stránce žádná sláva. Těšil jsem se proto především na akci. V tomhle ohledu se díky bohu nedostavilo žádné velké zklamání. Akce je znovu svižná a dynamická s uspokojivě dostatečným množstvím krve, i když připouštím, že jí tu mohlo být klidně o něco více vezmu-li v potaz celkovou stopáž. Mile mě překvapilo, že film hned od začátku nabere vcelku slušné tempo a daří se mu ho i držet do určité chvíle. Tím momentem je vpád postavy, kterou ztvárňuje herečka a zpěvačka v jedné osobě, a tou je Jennifer Lopez. Její přítomnost má zcela jistě fatální dopad na již zmíněné tempo, které tak postupně úplně uvadne. Její role je jako osina v zadku jenž byste se hrozně rádi zbavili, ale dopředu už víte že to nebude možné. A tak určité pasáže budete muset s vypětím všech sil přetrpět. Faktem je, že právě výkon Jennifer Lopez hodně táhne počin dolů. V druhé polovině snímku tak budete rádi, za každou akční scénu, která se naskytne. Parker je určitě to na co jsme si u Jasona statthama poslední dobou zvyklí, Tedy hlavně akce a zas jen akce. V tomto případě však bohužel doplněnou o velké fiasko v hlavní ženské roli. Tím pádem film už nedosahuje ani průměru, a velmi snadno tak sklouzává mezi podprůměrné akční počiny, o které už jen tak divák nezavadí ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)