Mladí šialenci Ashton Kutcher a Seann William Scott hľadajú zaparkované auto s darčekmi pre svoje priateľky. Po divokom žúre a prebdenej noci, vybavení len hmlistými spomienkami na včerajší deň, sa im však na bláznivej ceste mestom veľmi nedarí...
Dvaja mladíci, Jesse a Chester, sa jedného rána preberú po prehýrenej noci a nevedia si spomenúť, kde zaparkovali auto. Na púti za „strateným“ vozidlom sa stretajú s rozličnými typmi ľudských indivíduí, počnúc ich nahnevanými priateľkami, ktorým zničili dom, cez zúrivý pouličný gang, transsexuálneho striptéra hľadajúceho u nich kufrík s ukradnutými peniazmi, až po skupinu mimozemšťanov... (TV JOJ)

sigf07

Perfektní bláznivá komedie. A i když Ashtona Kutchera nějak zvlášť nemusím, tady mu role skutečně sedla a společně s Sean W.Scottem vytvořili perfektní dvojici. Po prcičkách (1-4) je tohle jedna z mála teen komedií, které mám fakt rád. Jo a soundtrack je také výborný! ()

fool-mood

Výborná komedie, některým hlodům jsem se fakt dost nasmála :) Jednoduše dva blbouni zachraňují svět a nic si nepamatují :) celkem povedená komedie. ()

josieaddms

Vím že je to stupidní až nad hlavu, ale měla jsem hodně špatný a smutný období ale koukla jsem na tenhle film a zlepšila se mi nálada, a normálně jsem se i nad pár vtipy zasmála. Jinak se mi film vůbec nelíbil ale za to co pro mě udělal nemám to srdce dát hodnocení odpad, i když by si to film jinak zasluhoval. ()

Blz2g

„Ty vole lama! Ty vole dvě lamy!“ ..jo, dvě lamy jsou i „hrdinové“ této stupiditky. Zprvu se to tváří jako americká pubertální rádoby komedie, které člověku občas pohnou koutky úst směrem nahoru, i když se povětšinou utápí v trapnosti. Jenže tady to postupem času začne přesahovat veškeré meze, až to vyvrcholí v opravdu mega slátaninu, aniž by to opustilo svoji původní trapnost. ()

Lorge

Lehce palec nahoru, protože mi to přijde přeci jen o něco snesitelnější, než spousty jiných amerických "bláznivých komedií", které nejsou ani bláznivé, natožpak komedie. U tohohle sem se místy i slušně zasmál (ovšem je fakt že pod vlivem měkkých drog :-D). ()

Skautka

Já mám zas američany ráda a tenhle film se mi líbil. Humor tomu nechyběl a jeho hlášky se dostaly do světa. Ashton ještě mladej neznalej pořádně světa, ale časem se ujmul. I přesto tenhle film neztrácí na zájmu a oblíbenosti diváků. A nápad tohohle filmu? Postupně se odhaluje co ti dva vymaštěnci vůbec dělali předešlý den, a proč si z něho nic nepamatují. I to uvede člověka do částečného napětí. A slova ,,vole" a ,,bezva" jsou pro nás všechny tak typická, že vás tohle snad nemůže ani urážet :D. ()

ZnalecH

Neříkám, že se tento film musí každému líbit, ale mě dostal. Nevím, jestli za to může jeho vtip nebo spíše inteligence hlavních postav. Můžu ho doporučit každému, kdo se chce odreagovat a podívat se na film, u kterého se zasměje. ()

GTS_PUNK

Jesse (Asthon Kutcher) a Chester (Seann William Scott) sa v noci poriadne "vysmažili". Ráno sa budia, nemohúc si spomenúť na nič, čo sa v noci udialo. S ich priateľkami - dvojičkami (Jennifer Garner a Marla Sokoloff) majú oslavovať výročie, ale darčeky, ktoré im kúpili nechali v aute. A to sa kdesi stratilo. Dvojica sa tak vydáva hľadať auto, pričom pri svojej "púti" narazia na zaujímavú sortu postáv, dokonca aj takých, ktoré nie sú z tohto sveta. Ak sa vám takýto stručný popis tohto snímku zdá byť dosť zvláštny a uletený, verte, že režisér Danny Leiner v konečnom dôsledku zachádza ešte omnoho ďalej. Ďalej do filmových vôd, ktoré však ťažko nazývať zvláštnymi či uletenými, ako skôr nezábavnými a trápnymi. Pretože presne taký je celý tento snímok. Bohužiaľ, akokoľvek sa divák snaží na ňom nájsť čo i len jedno väčšie pozitívum, nenachádza ho. Keďže by sa malo v tomto prípade jednať o komédiu, divák očakáva, že sa zasmeje, aj keď herecké obsadenie hneď z úvodu naznačuje, že sa jedná o ten druh komédie, v ktorom humor nie je priveľmi prepracovaný a v mnohom je dosť prvoplánový. Ale niekedy skvele dokážu zafungovať aj takéto záležitosti, tak prečo by to nemohlo fungovať aj tu, pomyslel by si nejeden divák. Nuž, v tomto prípade to nefunguje preto, lebo scenár je takou neskutočnou hlúposťou, až sa tomu nechce veriť. Spája v sebe prvky "stoner" filmu so sci-fi, pričom sa to celé snaží tváriť ako bláznivá komédia. Ale jediné, čo je na tomto filme bláznivé, je skutočnosť, že sa ho vôbec niekto rozhodol natočiť. Ak divák sedí pri komédii takmer hodinu a pol s výrazom "pokerface", pravdepodobne s tou "komédiou" niečo nebude v poriadku. A presne to sa deje tu. Odhliadnuc od už tak zvláštneho námetu, by divák čakal, že jednotlivé "humorné" sekvencie snímok vylepšia. Ale deje sa presný opak a tento miestami až trýznivo trápny "humor" sťahuje všetko ešte viac ku dnu. Film postráda čo i len maličkú štipku základnej logiky, čím ho nemožno zaradiť ani na najspodnejšie priečky bláznivých komédií, pretože toto nie je ani bláznivá komédia. Je to absolútna a nezábavná hlúposť, ktorá ale zrejme vyhovuje veľkej väčšine cieľovej "stoner" skupiny. S "príbehom" a "humorom" kráčajú ruka v ruke aj jednotlivé postavy. A tie, ako ste zrejme uhádli, sú rovnaké ako "humor" snímku - nudné, nezaujímavé, nezábavné. A v prípade Seanna Williama Scotta aj otravné už len pri pohľade naň. A "dokonalou" čerešničkou na torte je výprava, ktorej jednotlivé lokácie sú až kŕčovito postavené a naaranžované. Otras. Dude, Where's My Car? je zúfalým pokusom snažiacim sa tváriť ako bláznivá komédia. Je to zúfalý pokus snažiaci sa tváriť ako komédia. Je to zúfalý pokus snažiaci sa tváriť ako film. Ale nič z toho nie je. Bohužiaľ, je to len 83 minút dlhá nelogická a nezábavná zlátanina, ktorá je do maximálnej možnej miery iba stratou divákovho času. Jej jedinou zúfalou záchranou, malým vyfučaným záchranným kolesom, tým najmenším možným pozitívom je vskutku chabý, ale poctivý soundtrack, za ktorý si tvorcovia zaslúžia tú najmenšiu možnú pochvalu. Ale ani to nič nemení na tom, že tomuto dielu by sa mal každý vyhnúť veľkým oblúkom a stráviť svoj čas zmysluplnejšou činnosťou. () (menej) (viac)

TetaJane

Tohle je tak trochu "kultovní" snímek. Ano - není to nic intelektuálního, nemá to logiku, je to trapárna, není tam humor pro náročné, ale je to prostě oddechovka plná divných scének a hlášek, které si lehce zapamatujete. Ve své kategorii "praštěná komedie" to patří prostě mezi ty lepší. Takže "Zoltán!" a 3,5*. ()

Hannibal1913 odpad!

Dabingforum: v českomoravském znění: Michal Jagelka - Ashton Kutcher (Jesse Montgomery III), Filip Švarc - Seann William Scott (Chester Greenburg), Anna Fialková - Jennifer Garner (Wanda), Zbyšek Pantůček, Otto Rošetzký, Martin Kolár, Antonín Navrátil, René Slováčková, Radana Herrmannová, Ivana Měřičková, Michal Michálek, Ladislav Novák, Jiří Kvasnička, Bohdan Tůma, Alena Mihulová, Vojta Kotek Překlad: Natálie Nádassy Zvuk: Antonín Němec Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska, studio Budíkov pro Bonton Home Entertainment v roce 2001 ()