Bývalý agent CIA Ben Logan (Aaron Eckhart) dúfa, že sa mu podarí znovu naštartovať vzťah s pätnásťročnou dcérou Amy (Liana Liberato), s ktorou sú si pomerne odcudzení. Získa prácu v Belgicku ako bezpečnostný expert pre veľkú nadnárodnú korporáciu. Jedného dňa však príde Logan do práce a zistí, že divízia, v ktorej pracoval, už neexistuje - kolegovia zmazali všetky materiály a jeho asistent je v skutočnosti trénovaný agent s jasnou úlohou - zabiť Logana aj jeho dcéru. Nie je čas premýšľať, čo sa stalo a prečo ich niekto chce zabiť - Logan a Amy musia utiecť a v pätách majú dokonale vyškolených zabijakov. Otec a dcéra, ktorí si vôbec nie sú blízki, sa musia zrazu naučiť spoliehať sa jeden na druhého a budovať vzájomnú dôveru. Tá začne byť ohrozená v momente, keď sa Amy dozvie pravdu o otcovej minulosti. (TV Markíza)

iXtr3m3

Prekvapivo slušný triler držiaci sa pri zemi. Taká Eckhartovská variácia na Taken. Pozeral som teraz v poslednej dobe dva filmy s Kurvylenkovou (Momentum, Courier) a s Echardtom zasa Line of Duty a páčili sa mi ich výkony aj teraz aj vtedy. ()

Rssa

Hloupoučká variace na Taken, která ale není tak zábavná a strhující. Samotný Eckhart není špatný, ale není to také žádné terno. Největší problém je v akci, což je dost blbé, když se jedná o akční film...40 % ()

Hanys_

To si takhle přijdete do rachoty a zjistíte, že je vybíleno. Doslova. Vybíleno ale měl asi i Arash Amel, protože sesmolit takovouhle ptákovinu a vydávat to za příběh.. to chce fakt dobrej matroš. ()

peetriss

Průměrný thriller s konturami 96 hodin, Bournea a dalších, který v sobě určitý náboj a švih má. Bohužel, především se do dění zamotal scénárista, který jakoby neuměl vykličkovat přes slibně nalajnované špionážní nástrahy v nápaditý a inteligentní závěr. Aaron Eckhart i má oblíbená a nadějná Liana Liberato se svých rolí zhostili poměrně dobře, a v rámci možností, daných režisérem a scénářem, jejich projev nijak neuráží. ()

ThomasCrown

Rýchlo odvar všetkého čo tu už bolo, zrežírované v štýle nie som len obyčajný úradník z kancelárie. Neprekvapivé, napriek tomu fajn, keďže pri podobných filmoch väčšinou zlyháva kamera, strih a najmä rozpočet. Zasadenie do Brusselu potešilo. ()

Teabag

Vcelku lehce zapomenutelný akční thriller, který postrádá jak nějakou výraznější akci, tak i thrillerové napětí. Přesto je to koukatelné a Aaron Eckhart hraje moc pěkně. ()

Ondrus

Doporučuji nedívat se na trailer, protože vyzrazuje spoustu informací, které vám sníží zážitek z této klasické žánrové oddechové jednohubky. ()

sona123

Tuctový akčňák, zbytečně zamotaný, neuvěřitelně nelogický. Ale o něčem hrát musí a Aaron je sice fešák, ale na dobré role v poslední době moc nenatrefuje, škoda. ()

bobstock

Uvěřitelný Áron Ekhart v rodinném akčňáku, kde se tentokrát jako agent nebouchl do hlavy, ale byl prachsprostě vymazán z výplatní pásky a k tomu připsán na dead list. 50% ()

Wancohoff

vobec nie spatny film ako ma hodnotenie. inspiraciu si reziser bral z taken,taken 2, unknown, dokonca z macgyvera, ale kazdopadne to bolo dobre a vobec to nenudilo. 65% ()

warrenur

Pre ludi, ktori podobnu alebo rovnaku akcnu liniu poznaju, bude zrejme ako mne, dej jasny uz po par minutach a bude im pripominat X dalsich filmov. Takze napriek mnozstvu akcnejsich pasazi som sa celkom nudil a i "drsna" dcerka posobi ako past na oko, plus dost nelogickosti, co ma sem-tam nechali v udive. Slabucky priemer. ()

Wardan

Vykrádačka Taken a Bournovek. Velmi špatný a zoufale neakční akčňák (akční scény jsou asi čtyři a jsou neuvěřitelně krátké), navíc Philipp Stölzl pohřbívá jakýkoliv náznak akce ještě horším způsobem než Olivier Megaton a to už člověk musí být člověk fakt antitalent. Aaron Eckhart je sám osobě v pohodě, ale děj je tak zmatený a pitomý, že je to stejně jedno. The Expatriate je zbytečnost, která nemůže svým vzorům v ničem konkurovat. ()

MickeyStuma

Akční thriller, který se spíše veze na ději a snaží se navodit nějakou tu atmosféru, která nás přesvědčí, že to lze dělat i bez ponurých rvaček či přestřelek. A zůstalo to tak na půl cesty. Po počátečním představení hlavních aktérů příběhu se to docela rozjelo a vytvářelo dojem, že to bude v celku jízda. A nebyla. Ono to bylo za celý film mnohokrát. Když příběh dostával správnou energii, náhle ji zase ztratil a napětí klesalo až k hrozící nudě. Několik těch rvaček se objeví, ale spíš mi to tu připadalo jako nutnost. Velmi často se děj táhnul a žvanilo se skoro o ničem. Ona dcerka mi zkutečně přišla jako přítěž. Ale pro diváka. Jinak jako thriller se snímek jevil jako běžný konspirační příběh bez ambicí a hany. Dějově zase tak moc neurazí a takže coby nenáročný počin postačí. ()

BOURQUE

Zo začiatku to vypadalo veľmi sľubne, ale potom úroveň postupne išiel dole. Síce je v príbehu celkom veľký potenciál, ale Bohužiaľ, ani z režisérskej ani z hereckej stránky sa to nepodarilo využiť. Priemerný výkon od A. Eckhartha a O. Kurylenkovej. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()