Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

jiri88

Muzikálů jsem mnoho neviděl, filmových zpracování Bídníků taky ne, ale v tomhle provedení mě vyloženě štvalo, že i scény, které volaly po tom, aby se rychle „odvykládaly" a šlo se k tomu podstatnému, tu byly taženy zpěvem až do nekonečna, což je asi i důvod šílené stopáže 157minut!!! Kde jsou ty časy, kdy měl běžný film 90minut, a když to táhlo ke dvěma hodinám, muselo to být něco... Vím, že muzikál je o zpěvu, ale tady se mělo více i "pouze" mluvit. ()

Sshania11

Vdaka tomuto filmu som dala opat sancu Kurtovi Russelovi. Mne osobne sa tato filmovo-muzikalova verzia velmi pacila, dolezite je podotknut, ze som dosial videla len jednu jeho podobu a to s hlavnou postavou zahratou Liamom Neesonom. Muzikal ma necakane nadchol, pribehy, ludia, revolucia ma neraz dojala k slzam a obcas, musim priznat, ze som piesne spievala v duchu spolu s hlavnymi postavami. Pre mna prekvapenie roka, skvely vykon: Hugh Jackman, Russel Crowe, Anne Hathaway a Isabelle Allen ako mala Cosette. ()

Rauchmaster

Zajímavý experiment a na rozdíl od muzikálových znalců jsem si užil pro mne zajímavé obsazení (s výjimkou Anne Hathaway) a x-té zpracování románové klasiky. Doporučuji všem, kteří nemají problém s hlasitostí a nedokonalostí herců zpěváků. ()

Alan00

Nevím proč, ale tenhle muzikál se mi strašně líbil, nejvíc asi s vynikajícím Russellem Crowem. Ano, ano 99% tvoří jen zpěv.. Ale strašně se mi líbilo zpívání na place.. je to 100x lepší než na playback.. Ale Anne Hathaway, překrásná scénka.. zpívat a do toho brečet prostě nádhera.. A ano, určitě se chybičky ve filmu najdou takže dávám 90%. ()

tajemna

Nebudu lhát, Bídníky miluji snad v každé podobě, samozřejmě, muzikál na plátně může být lehce kontroverzní, ale i tak, bavila jsem se (pán vedle mě se moc nebavil a zřejmě neměl tušení o co půjde a dost nevybíravě komentoval děj). Velkému plátnu písničky a melodie slušela, Oscarový výstup tomu dodal sladkou tečku. Sice to asi nebude film pro který poběžím na DVD, ale někdy v budoucnu se ráda podívám zase...za mě tedy zasloužených pět hvězd ()

JARDAHONDA

Bídníci získali celkem tři Oscary a to včetně ocenění pro nejlepší herečku ve vedlejší roli pro Anne Hathaway za dechberoucí vystoupení v roli Fantine. Snímek Bídníci je velmi podařený.. citlivý i dojemný.. Atmosféra diváka vtáhne ihned do děje a ztotožní ho z netradiční muzikálovou adaptací, která je plná emocí a kouzelného komorního zpěvu. 85% ()

Tesaros

Tento film (muzikál) se buď líbí nebo je odsuzován. Já jsem první případ už jen díky tomu že jsem fanoušek divadelní verze tohoto muzikálu. Film je velmi dobře natočen, herci skvěle obsazeni (má jediná drobná kritika míří na Eddieho Redmayna) a ze sóla Anne Hathaway až mrazí. (9/10) P.S. Nechápu kritiky typu: "Film se mi nelíbí, protože se v něm celou dobu zpívá." Kde jinde by se ale mělo zpívat, když ne v muzikálu. :) ()

Anka1597

Vůbec jsem netušila, že jsem v kině, tak mě příběh uchvátil. Díkybohu, že byl film udělaný jako muzikál - mluvené slovo by kouzelnou atmosféru zkazilo. ()

marky.04

Román od Victora Huga, který je opravdu zajímavý a poutavý. Skvělé herecké obsazení. Jackman, Crowe, Hathaway.. V muzikálovém podání krásné písně, většina písní byla moc hezká, dojemná až sentimentální. Mně se hlavně líbili H. B. Carter a S. B. Cohen, jejichž scény byly opravdu zábavné a vtipné. Naopak se mi nelíbilo, že tam nebylo ani trochu mluveného slova a že zpívali i když řekli pár slov a nebyla to píseň, A také mě odradilo, že film byl celkově až moc dlouhý, chvílemi nudný. ()

killerko13

Muzikál a opera. Dva žánre, ktoré nedokážem pochopiť a napriek tomu sa musím skloniť pred týmto veľdielom. Je až neuveriteľné ako dokážu niektorý ľudia narábať s kamerou a iný hrať. Tento film je skvelý a nabitý množstvom emócii. ()

Filmslover14

Skvělé muzikálové zpracování, které je podle mě skvěle obsazeno, má skvělou atmosféru a patří mezi nejlepší filmová zpracování Bídníků. Neřeště, že zde není spousta věcí vysvětlených a berte tento film ne jako adaptaci knihy, ale jako muzikál. Pokud vám jde o příběh, přečtěte si knihu. ()

Paolo123

Naprostá katastrofa !!!! jak Hugo, tak třeba i Gabin a mnozí tvůrci jiných adaptací tohoto románu se obracejí v hrobě. Jedna hvězda za zpěv a za představitele Javerta. Jinak průšvih. Zase jedna nepovedená adaptace literárně-divadelní předlohy. Co na prknech, kt.znamenají svět, vypadá dobře a je svébytným tvarem, nemusí převedené na plátno fungovat stejně. ()

SandyStar

Rve mi srdce, že filmu, který je natočen podle Hugova příběhu dávám pouhé ****, protože vím, že by to klidně šlo na *****, nicméně zaslouží si tak ***. Příběh je boží, hudba je boží, herecké obsazení až Amandu Seyfried, kterou nesnáším, je boží, kamera a kostýmy jou dobré, ale zbytek je prostě divný a konec přímo příšerný. Čekala jsem víc. ()

Youngova

Původně se mi do tohoto filmu vůbec nechtělo jít. Byla z toho strašná hitovka, všichni o tom básnili a pouštěli poněkud divné písničky, které všechny zněli naprosto stejně (a navíc u nich pofňukávali jako děti). Nakonec jsem se ale nechala strhnout davem a rozhodně nelituji. Příběh je to dojemný od začátku do konce a je doprovázen poměrně dobrou hudbou, s kvalitním textem. Dokonce vám ani nevadí, že je to neskutečně dlouhé a za celou dobu tam neřeknou snad jediné slovo bez toho, aniž by ho museli zazpívat. Herecké výkony jsou také poměrně nadprůměrné, zvláště bych chtěla vyšvihnout herečku Eponine a malého Gavroshe. Hudba dodává celkovému dojmu z filmu jen pár plusových bodů, díky kterým se nakonec i rozbrečíte, přestože by ta scéna bez hudby nebyla zas tak hrozná. Mimochodem, tolik jsem ještě u žádného filmu nebrečela. A emočních šoků jsem také neměla zas tolik... ()

Chenile

Bidnici jsou muj oblibeny muzikal a proto mi chvilku trvalo nez jsem si zvyknul na trochu jinak podane pisne a ne uplne bezchybne zpevecke vykony, ale nakonec to dopadlo dobre.. Protoze narozdil od muzukalu klasickeho tento fimovy dokaze vice vtahnout do deje, herci dokazi lepe podat emoce a diky tomu to cloveka proste dostane... ()

Mischak

Muzikálový velekus jak má být. Zpěv, sentiment, napětí. Obávala jsem se, že se budu nudit, ale nakonec to dobře dopadlo. Nedá se to srovnávat z verzí klasickou nemuzikálovou, kde jasnými favority v roli Jeana Valjeana jsou Jean Gabin (1958) a Lino Ventura (1982). Ale pokud jde o muzikál, tak tohle dílko se opravdu povedlo a stojí za poslechnutí a shlédnutí. ()

misanova

Já osobně nejsem fanda muzikálů, takže abych se na to šel podívat vyžadovalo veliké odhodlání. Zprvu se mi to moc nelíbilo. Přišlo mi to nudný už jen proto, že jediná věta kterou člověk tam řekl a ne zazpíval byla modlitba. Ovšem po druhém zhlédnutí mi už tento film nepřipadal tak nudně. Pomalu ale jistě jsem se začal více a více vžívat do tohoto příběhu. Když si člověk zvykne na to, že obyčejná konverzace probíhá zpěvem tak je to nakonec pěkný film. ()

Rembrant.F

Dlouho jsem odkládal shlédnutí, protože muzikály dvakrát nemusím, ale po shlédnutí jsem změnil názor. Ikdyž některé herce nemam rád, tak film doporučuji. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)