Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

Phoenix100

Je škoda, že potenciál tohoto námětu a obsazených herců byl vyplýtván na muzikál - žánr, který považuji za nízkou formu uměleckého projevu. Dvě hvězdy dávám za výborné vizuální pojetí a výpravu. ()

Argondia

Po 20 minutách čirého utrpení, kdy uštěkané, afektované kvílení vystřídal mohutný příval hysterických smyčců a bzučení podrážděného roje včel, jsem měla chuť to vzdát a probodnout si ušní bubínky, ale nakonec jsem přetrpěla celé 2 a půl hodiny. Dočkala jsem se úmorně nudných pasáží, teatrálně vzdorovitého zpěvu v dešti a tragicky zkřivených výrazů s extrémně přehnanou mimikou. Místo původního odpadu, kterým jsem si po první půl hodině byla jistá a chtěla tenhle hnůj s oslavnou písní na rtech poslat na closette, dávám půl hvězdičky za H.B. Carter a S.B. Cohena, kteří to utrpení alespoň trochu zmírnili a oživili to nekonečně natahované umírání. Díky nim můj rozpačitý pocit trapnosti a nevěřícný, tázavý škleb, na chvilku vystřídal úsměv. Druhá půlka za píseň "On my own", která jako jediná nezněla směšně a přemrštěně. Po téhle hořké zkušenosti se příště místo trápení u muzikálu radši hned pustím do knížky. ()

Poken

Bylo by strašně nefér tomuhle filmu dát méně než 4*, ale... Je to zkrátka jen kus dobře odvedeného řemesla, žádná přidaná hodnota. Důkaz toho, že v Hollywoodské produkci se s dostatkem peněz v rozpočtu a správném výběru tvůrců musí povést nadprůměrný film, to je tak všechno. Téma omleté stokrát dokola, syžet jede stejně jako v divadelní předloze a vůbec se nevyužívá jakýchkoli možností, které filmové médium nabízí navíc. Výsledek je něco jako audio záznam z koncertu velmi dobrého hudebníka, kde je odladěn šum a trošku dotaženy aranže. Jinak záliba Toma Hoopera v detailech a polodetailech zpívajících herců s nízkou hloubkou ostrosti jde mimo mě??! Kdyby všechny, nebo aspoň většina, nebo aspoň poslední zpracování bylo horší tak by Hollywoodští Bídníci avizované 4* dostali. ()

PedroPo

Mám rád muzikály, teda dobré muzikály. A Bídníci jsou výborný muzikál. Jako film je to o něco horší, asi proto, že důraz je kladený na vizualitu a hlavní hvězdy. Takže skoro každý druhý záběr vypadá plakát, protože je na něm hlava herce v tak velkém detailu, že už se na plátno nic víc nevejde. Herecky vše tak jak má být, pěvecky je znát, že Russell Crowe se asi víc cítí v rockové muzice a v některých pasážích už to bylo vyloženě nad jeho možnosti. Ale i tak všechno klape a ty skoro tři hodiny se dají vydržet i bez (divadelní) přestávky. ()

Luckyman

S priateľkou sme na tento film čakali nejaký ten mesiac hneď ako sme videli trailer a nevedeli sme sa ho dočkať. Napriek tomu, že sme obaja nečítali knihu a dokonca sme ani nevideli film s Gérardom Depardieu v hlavnej role, tak toto muzikálové poňatie Bedárov nás veľmi prekvapilo a potešilo. Hoci sme očakávali, že pomer spev : hovorené slovo bude väčší, napriek tomu si nás získal. Herecké výkony nás veľmi prekvapili a až šokovali. Či už Hugh Jackman, Russel Crowe, Anne Hathaway, nezabudnuteľná Helena Bonham Carter, ale ani prekvapivo Sacha Baron Cohen sa nenechali zahanbiť a vidno, že sa na svoje role poctivo pripravovali. Parádny film s pekne gradujúcim dejom, strhujúcou hudbou a skvelými hereckými výkonmi všetkých zúčastnených. ()

wolfinek11

Pro mě opravdu krásný a smutný film, jeden z mála, který mě opravdu rozbrečel. Velice jsem si zamilovala hlas inspektora Javerta a dalších herců. Dále mě opravdu uchvátilo hvězdné obsazení s mými oblíbenými herci, kteří zpívali a hráli krásně. Mohla bych na tento film koukat do kolečka a řekla bych, že zvuk písně Do you hear the people sing, se mi z hlavy jen tak nedostane ;) ()

Moiraine

Sledovat tenhle film je jako poslouchat soundtrack - pěkná muzika, ale o ději jako takovém se člověk nic nedozví. Mám pocit, že kdybych neznala alespoň nástřel děje, tak vůbec netuším, o co tam jde. Tak pěkného obsazení je na přezpívání OST úplně škoda. Už nějakou dobu se chystám si tohle klasické dílo přečíst, ale tenhle film by mě skoro odradil. Skoro jen kvůli tomu, že díky stručnému převyprávění knihy vím, že se v tom obsáhlém díle skrývá víc, než jen zdlouhavé nenavazující sekvence. ()

Melvej

No, muzikál jsem neviděl, takže nemůžu porovnat s divadelním provedením, každopádně dá se to, ale jestli chcete vidět, jak mají Bídníci doopravdy vypadat, tak spíš bych doporučil francouzské televizní provedení z roku 2000. ()

waska

Velmi přijemně překvapen, zejména pěveckým výkonec hlavního dua Crowe - Jackman, kteří celý film táhnou. Zaujaly mě i dvě silné ústřední melodie, ale celkově se hudba povedla na jedničku. Hathaway je na mě moc ukvíkaná, ale asi to tak mělo být, když dostala Oscara... ()

Rawar odpad!

Muzikály nejsou nic pro mě, že na to ostatní rádi čučí v kině je jejich věc, ale podle mě to patří do divadla. Jediná pozitivní věc na tomhle těžce komediálním, navíc silně přitepleném dílku co se bere smrtelně vážně je, že když si vypiju rád imituji rozbřidlého Russela a jeho úderné písně : " and Im ŽAVÉÉÉÉCHT " " you will stááárv again, unless you learn meaning of the lááw, fííííve years for what you did, and rest for you try to růůůn " :-D A ještě mě pobavilo jeho holywoodské zakončení role. Jinak příšerný srágol, plný nechutných pseudozpěvů a podivných tlam hereckých. Hrůza a děs, ale proti gustu :-) ()

Eventyrer

Nakoľko som mala tú smolu, že som videla film bez titulkov k piesňam a moja angličtina začína "Hello my name is" a končí niekde medzi "sorry" a "fuck", som nerozumela nič. A film ma neťahal natoľko, aby som si dala tú námahu a našla titulky. Dojímavé scény ma nedojímali, romantické scény ma neromantizovali a po videní som si pamätala len Hugha Jackmana s bradou a zhnilími zubami. ()

neo93

Nové hudební zpracování slavného románu Victora Huga. Věděl jsem do čeho jdu a co mám asi očekávat, ale i tak mi to vůbec nesedlo. Herecké obsazení je prvotřídní a téměř každý i v menší roli se snaží vydat to nejlepší. Skvělá je i výprava a celá atmosféra francouzské revoluce. I přesto se nemůžu zbavit pocitu, že kdyby se nezpívalo byla by to parádní podívaná. Pro mě bylo toho zpívání až příliš, třeba někdy příště tomuto filmu dojdu na chuť. ()

Skautka

První polovina filmu-brečím jsem znechucená z tragických okolností a historického dění. Smrt na každém rohu. Druhá polovina filmu - konečně něco co je mi bližší. Láska mladého páru a boj o ni. Naděje za rohem. ()

dudo0606

Krásny film o krutej dobe a ľuďoch ktorí sa pre maličkosť môžu ocitnúť v príšerných situáciách ... príbeh Fantine bol síce len časťou filmu no pre mňa tou najsilnejšiou a Anne si zaslúži obrovský obdiv lebo svoju rolu odohrala aj odspievala perfektne .... najviac mi trhala srdce práve jej bezmocnosť a obrovské nešťastie kvôli ktorému dopadla tak ako dopadla ... ()

vojtylla

Jedinej horší zpěvák než Russell Crowe je Pierce Brosnan, ale jinak fajn film, u něhož se člověk nenudí (za mě zejména díky Heleně Bonham-Carter a Sachovi Baronu Cohenovi). ()

wiix

Pre mňa zatiaľ najlepšia adaptácia Les Miserablés, keďže silnejší a emotívnejší je pre mňa príbeh za zvuku vábnej melódie a chytľavých pesničiek. Aj keď viem, že niektoré zábery vznikli asi na 543. krát, surovosť a bôľ týchto scén na mňa urobila dojem. ()

.sayuri.

Toto nemôže niekto myslieť vážne!! 157 minút kde sa 156 minút spieva? Vždy som muzikál chápala ako film kde je veľa pasáží, v ktorých sa replika odspieva ale aby sa spievalo každé jedno hovorené slovo mi príde moc. A čo je na tom najhoršie tak keby tí herci aspoň vedeli spievať.. Russell prešiel konkurzom asi náhodou kde sa spoliehali len na to, že ako Javert bude vyzerať perfektne ale keď spustil tak škrípali zuby aj mojej mačke, ktorá nevedela či ju volajú k páreniu jej amanti alebo sa vonku niekomu zadrhol motor v tisícdvestotrojke. Ku koncu mi bolo jedno koľko Jackman obetoval kíl, koľko si Hathaway ostrihala vlasov a ako dobre boli zahraté niektoré scény pretože z toho spevu som bola zničená. Bedárov som videla asi všetkých a títo sú rozhodne najhorší. A aby som dodala tak k úplnému nepochopeniu vážnej témy bolo duo S.B. Cohen spolu s H.B. Carter... ()

Puerdraco

Ačkoli miluji muzikály a Bídniky obzvláště, tohle spracování mně iritovalo snad vším možným, od pěvecké interpretace, přes postprodukční triky až po malého Gavroche. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)