Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

mirec88

Nádherný muzikál. Bedárov milujem ako vo filmovom, tak knižnom spracovaní a tak som bol zvedavý na muzikálové. Nečakal som, že sa tam bude prakticky non-stop spievať, ale udivilo ma to. Od začiatku až po koniec ma film zaujal a hoci som vedel, čo kedy bude nasledovať, ale bolo to krásne po hereckej, hudobnej, aj spevavej časti. Nemám tomu čo vytknúť. Fakt famózne. Ešte si ho určite pozriem. ()

Casablanca

Prvních deset minut jsem rozpačitě seděla... Nemám ráda počítačově upravované kulisy (copak se už bez toho filmy neobejdou?)... Ale pak! Russell Crowe zapěl... Hudba je tak skvělá, obrazy a práce s detailem vypadá na obrovském plátně v Lucerně fenomenálně. A na konci, scéna Valjeanovi smrti mě dojala tak, že jsem jen horko těžko zamáčkla slzu. Co na tom, že od knižní předlohy je to na hony vzdálené a okleštěné, když si ještě dlouho poté broukáte melodii a vidíte plát vlajky nad barikádami? ()

milancecil

Tak to byla pro mne velmi náročná, až téměř na dno sil vyčerpávající filmová hostina, s opravdu hutnými, jen obtížně a s velkým přemáháním pojídanými pokrmy, které jsou nám divákům podávány v jednotlivých dějových chodech tak surově příkře, až s krutostí, bez omluvy, bez jakéhokoliv vysvětlení, v nevábném, spíše až odpuzujícím stavu, téměř jen výhradně syrové a ne zrovna nejčerstvější, vše až se zlomyslnou pečlivostí vybrané a uspořádané po řadě tak, abychom bez ustání bídně trpěli a ani na moment nepocítili i třeba jen lehkou úlevu, aby na nás stále a co nejbolestivěji doléhala všechna ta mizérie nuzného přežívání, ta dusivá tíha těžkého života, všechna ta ošklivost, až odporný hnus, snad proto abychom stejně jako Hugovi Bídníci nebyli naprosto ničeho ušetřeni a prociťovali s nimi co nejhlouběji ten jejich tak trudný úděl, bídou a nespravedlností utiskované lůzy, přehlížené, jen jakoby pouze zpeněžitelné hmoty, bez duše, bez citů, přesto v nitru stále odhodlanější nespokojeností mokvající lidská masa, pro mne naprosto nejsilnější zpracování známého literárního díla francouzského klasika, které se převedením do formy filmového muzikálu posunulo nepochybně až do sfér bájné dokonalosti!!! Zajímavý komentář: jezurka42 ()

Almásy

sentimentálny gýč, ktorý nezachráni ani fakt, že je to dokonale odspievané. po smrti fantine sa to stalo nekonečne nudné. veľké sklamanie. ()

Lenulinka

Kdyby Amanda Seyfried při zpěvu nemňoukala jako kočka, je má plná spokojenost na místě. V Mamma Mia se to ještě dalo, ale střelit ji do Bídníků... no nevím. Každopádně se mi to moc líbilo, herecké obsazení výborné, pěvecké výkony více, než slušné - Samantha Barks naprosto úžasná! A pokud si někdo stěžuje na 3 hodiny zpěvu, stačí nechodit na muzikály. ()

Trisis

Po prvých pätnástich minútach som to skoro vzdal. Potom som si na netradičné poňatie zvykol, prestal sa chechtať predstave, koľkokrát museli dlhé scény bez strihu točiť znovu, ak niekomu ukápla na kameru pred ksichtom slinka. Rovnako som prehltol nepríjemnú farbu hlasu R. Crowe, ktorý by potreboval operáciu dutín (a vysmrkať). A mal som jeden z najsilnejších filmových zážitkov vôbec... ()

Composter

Bídníci jsou jistě krásně natočení - pěkně se na to kouká, obstojně se to poslouchá. Ovšem to, proč jsem na ně do kina zašel, jsem nedostal. Žádná atmosféra, zkratkovitý děj - a vyzpívané byly snad všechny dialogy! Žádná silná píseň - na to, že Hooper pojal notoricky známý příběh jako muzikál, neuchvátil mě po hudební stránce ničím, snad kromě úžasného nasazení zpívajících herců. Tím, že film jaksi počítal se znalostí předlohy, netrápil se s vykreslením postav, jejich motivů, historických reálií... Děj tedy nemohl chytnout a v půli jsem zažil něco, co již dlouho ne - začal jsem zjišťovat, kdy už to skončí. Jdu vyhledat staré dobré Bídníky z 1958 s Gabinem - to byla ta pravá atmosféra revoluční Francie! ()

PELC

Dobrý muzikál,ale na plný počet hvězdiček to není. Hudba je VYNIKAJÍCÍ - děj je velice silný ! Bohužel se dalo vytěžit mnohem víc. Chybí jakákoliv choreografie. V Pařížských ulicích za revoluce, by byla možnost kromě mávání jednoho praporu nebo dvou - natočit obrovské hudební davové scény. Chybí celkový pohled kamery na revoluční Paříž.Místo toho trapné digitální záběry - dnes bohužel zcela běžné. Bude ještě někdy natočen muzikál jako FANTOM OPERY nebo HELLOU DOLLY? Říkalo se, že při natáčení muzikálů se musí peníze oknem vyhazovat, aby se dveřma vracely. V tomto případě to rozhodně nehrozilo. Vyčerpal se námět, ze kterého by se dalo udělat mnohem víc. ()

milo_wade

Janě, že to bylo hollywoodsky nasazené, ale to se přece dalo čekat...A mám dojem, že zpívali pasáže, do kterých se to podle mě vyloženě nehodilo, ale i přesto se mi to dost líbilo...zatím za 4*. Uvidímě..třeba to časem snížím ale zatím to tak nevidím:) ()

1kiki16

Pro mě jeden z těch nejkrásnějších filmů - muzikálů. Nádherná hudba a herci jsou neuvěřitelní, líbí se mi i jak zpívají. V prožitku, který do toho dávají nic nechybí. Skvělý zážitek, který můžu každému doporučit a taky doporučuji. Přála bych aby proměnil tento film hodně oskarů. A když ne víc, tak aspoň pro Anne Hathaway, která mě opravdu překvapila...a píseň Stars od Rusella Crowea si pouštím ze soundtracku pořád dokola, to je prostě nádhera. ()

jefff

Velkolepá, dobře natočené, ale nedokázalo mě to vtáhnout do děje a do osudů postav. Bylo zde příliš mnoho "dojemných scén", které příliš tlačily na pilu emocí diváků. Crowe i Jackman však byli víteční, stějně jako vedlejší postavy Carterové a Cohena. Nemohu filmu vytknout téměř nic, ale nechal mě bohužel chladným. Snad jindy pane Hoopere. ()

voleman

Bohužel velmi průměrný muzikál, který je sice hezky zpracovaný vizuálně, ale obsahová stránka je velkou část celkem nuda. Od začátku dokonce se snad nepromluví jediné slovo a jen se zpívá, což mi po čase už dost lezlo na nervy. Herci jsou sice dost dobří, hlavně Jackman, ovšem víc než 3* ode mne muzikálový Bídníci, kvůli velké nezábavnosti prostě nedostanou. 55% ()

Ludivitto

Je to jiné, je to krásné a je to..divné. Je to zkrátka tak odlišné až to lehce otravuje. Každopádne po druhé, třetí,.. to může být lepší a lepší. ()

LondonGirl

Pre mňa to bol neskutočný zážitok. Skvelí Jackman s Hathawayovou, konečne som si všimla talentovaného Eddieho Redmayna a najväčším prekvapením je pre mňa Samantha Barks, ktorá hviezdila aj vo vedľajšej postavičke. Nápad, že sa bude spievať naživo filmu veľmi pomohol, herci mohli precítiť scénky a nie iba hrať a otvárať ústa na playback. Dobrá kombinácia hercov (Cosette do toho trošičku nezapadá) s režisérom. Darmo, Hooper sa vie zariadiť. ()

Liqid

Muzikál opravdu nemusím a tento není výjimkou. Vypadalo to zajímavě, ale nedá se na to koukat. Jako muzikál to jistě dle předlohy má světové kvality, ale bohužel je nedokáži v tomto podání ocenit. ()

jenik71

Nečekal jsem nic mimořádného a ejhle - vyklubal se z toho celkem kvalitní kousek. Nalákalo mě hlavně hvězdné obsazení. Po přečtení jmen hlavních představitelů jsem zapochyboval, jak tito herci můžou zpívat. V převážné většině však nejde o zpěv v pravém slova smyslu, ona je to v podstatě taková zpívaná recitace. K filmu to ale výtečně pasuje a slyšet notovat Jackmana, Crowea a další je opravdu nevšedním zážitkem. Výtečná je také výprava a kostýmy. Snad bych udělil i maximální hodnocení, ale to si zaslouží jen verze s Jeanem Gabinem z roku 1958. I když Gabin nezazpíval, je to pro mě nejlepší verze Bídníků. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)