Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

kalap

Nemám muzikály rád, lebo kým to oni odspievajú ja to už tri krát poviem. Manželka ma prinutila ísť na operu, kde chlapík stále spieval daj mi ten kľúč, daj mi ten kľúč a daj mi ten kľúč, až som nevydržal a skričal, šak už mu daj ten kľúúč do riti. No vykázali ma zo sály a večer sme mali tichu domácnosť, na porazenie. ()

dee-key

Narvat Bídníky do jednoho filmu, je úkol hodný titánů, jelikož ta knížka je dlouhá jak telefonní seznam. Udělat z toho muzikál, to byl ale nápad kardinálně pitomý. Herci by měli hrát, ne zpívat. Protože pak z toho vznikne předlouhý, utahaný, disharmonický patos plný kakofonie a občasného přehrávání. Musím samozřejmě nechat plusy za kulisy, kostýmy, exteriéry a podobný hovadiny, kterýma americké velkorozpočty oplývají. Jinak ale žádná sláva. ()

dyfur

....nič v zlom - ale američania nemajú nato,aby natočili európsku klasiku....oni to nechápu všetko točia,aby to bolo IN,bombastické,nešetrí sa ......ale čaro francúzskej klasiky to nemá.... ()

mahler

Za scénu kdy Gavroche dostane od Javerta medaili bych dal ještě hvězdičku navíc, kdyby to jen šlo ...Do you hear the people sing lost in the valley of the night? (PS: České titulky jsou v některých místech docela hrůza, ale dá se to.) ()

Petrasuvicka

Sice se mi ještě nepoštěstilo jít na film do kina, ale zarážejí mě vaše komentáře. Kritizujete úžasnou práci herců a zpěv. Otřesný zpěv? Zkuste si to tam jít zazpívat sami, zkuste si do árie brečet, jaké to asi je! Chtěla bych slyšet zpívat ty, co tohle tvrdí. Už teď můžu odvážně tvrdit, že tohle zpracování nakopalo zadek všem předchozím verzím. Nevybrali "Oblíbené herce" posledního roku. Jen ty, co se pro tu roli hodí. Udělali na tom obrovský kus práce, zpěv točili naživo se skrytými sluchátky v uších, kam jim živě hrál klavír. Oni sami si museli vymyslet, jakým způsobem zazpívají svůj part, jestli tady zrychlí či zpomalí. Všechno proto, aby byl prožitek emotivní a zsaáhl diváka a vy tu jen trapně kritizujete. Navážíte se do obsahu písní, že zpívají o těžkém životě. Jenže ten film JE o těžkém životě. Proto o tom zpívají. Je to doba romantismu, pravděpodobně vás nic v té škole nenaučili, jinak by jste na to nemohli tak hloupě remcat. Neumíte ocenit těžkou práci a kvalitní umění. Hlavně, že oceňujete malou roličku S.B.Cohena...jistě jen proto, že natočil velmi trapné "komedie" ve stylu Borat, že? Jestli se to někomu nelíbí, tak ať si ten komentář nečte, ale můj sarkasmus vůči vám je namístě. Takže, teď už jsem na tom byla a musím říct, že to bylo něco epického. Kdo nemá rád muzikály, tak ať na to nechodí, protože by jen měl plnou hubu blbých keců. Tenhle film je dělaný na to, aby ukázal, jak byl život těžký. Ti, co tu blbě žvanili, bych poslala do té doby, ať si v ní zkusí žít. jistě by se jim to nelíbilo. Na každý pád jeden z nejvíce dojemných filmů, co jsem viděl. V kině brečeli i chlapi. Je naprosto obdivuhodný umělecký výkon, natočit takový film, kde vás rozbrečí už jen samotný trailer. ()

donvitoso

Jsem dosti na rozpacích. Toho zpívání tam bylo prostě moc. Neříkám... při některých písních mi šel mráz po zádech, ale nejsem si jistý, zda museli být i "běžné" dialogy zpívané. v mých očích to bylo spíše na škodu. Mírné zklamání od Bídníků... ()

berusche

Jáááááááááá se z tohoooooooooooo asi zbláááááááááááááznim. Tak. Nejdřív mě to nebavilo, tak jsem to vypla. Což se ale bohužel stalo asi tak milionkrát, takže, na nakonec po třech měsících můžu vesele odfajfknout jako viděno.Musím říct, že první polovina snímku je o poznání nudnější. V druhé části je vidět, že tvůrci nejdříve chtěli spoustu prostoru a pak rychle potřebovali dohnat ještě taky ty důležitější části děje. Ani tak by mě asi neurazilo to neustálé popěvování, kdyby ovšem bylo co k čemu. Přiznejme si, Hathaway nám to dokázala v Elle, Seyfried zase v Mamma Mia a předpokládám, že valná část ostatních jsou buď zpěváci nebo zpívající herci. Co ovšem rvalo mé uši a duši byl Crowe. Jackmanovi bych to možná ještě odpustila. Ale je jasné, že kluci umí převážně hrát, s tím zpíváním je to kapku na čtýru a nezachrání to ani sbor nebo lepší zvuk. Barevné to je až hanba, což na dobu trikolorové revoluce není asi na škodu. A byla jsem nakonec docela dojata sólem Eponine. Celkově je to ale na 157 minut slabá záplata a nuda je tu častějším jevem. ()

Beagle

Bídníci Toma Hoopera se valí kupředu celých 157 minut bez jediného škobrtnutí a divákovi nedají moc na výběr - buď se chytí tohohle kolosu a nechá se dovézt až na barikádu obsypanou vlajícími trikolórami,nebo se pustí a pak ho celý ten spektákl prostě semele. Hugh Jackman vynikající, Oscar pro Anne zasloužený,duo Redmayne-Seyfried patřičně krásné a Russel Crowe se snaží taky docela úspěšně. Ale jak zpívá Neil Patrick Harris "See, on Broadway we don't need extreme close-ups to prove we're singing live. We sing live eight shows a week, check it!" ()

Martyska

Krásne spracovanie s výbornými hercami a spevavou melódiou, ktorá vás sprevádza po celý čas. Neviem čo viac k tomu dodať. Najväčšie plus bola určite hudba a výkony hercov, s ktorými proste musíte súcitiť. Jednu hviezdičku ale odobral fakt, že Russel Crowe neviem spievať (vedela som, že Hugh to so spevom dá tak ako som očakávala - neohúril ani to nedopadlo zle) a strašne mi pripomínal Pierca Brosnana v Mama Mia!, kde som aspoň zasmiala na tom jeho pokuse o spev. Lenže toto nebola komédia takže nabudúce by som radšej uvítala menej známeho herca, ktorý nepriláka toľko divákov ale aspoň bude vedieť spievať! ()

applause

Nevěděla jsem co čekat, příběh jsem neznala ani muzikál neviděla, takže mě to docela překvapilo. Písně jsou krásné a skvěle zazpívané. Film je plný spousty skvělých herců, kde vyčnívá Hugh Jackman. Dvojka Helena Bonham Carter a Sasha Baron Cohen mě stále rozesmívala. Příběh je plný lásky a pochopení, konec mě opravdu dojal k slzám. Jen tu stopáž bych lehce zkrátila, kolem druhé hodiny jsem se začínala lehce nudit. Doporučuji. ()

Jonash87

Ani jsem nečekal, že mě bude muzikál takhle bavit. Neříkám, že některé nemám rád, ale přeci jen představa 2 a půl hodin zpěvu mě před začátkem trochu znejišťovala. Naštěstí to po prvních pár minutách odeznělo, a já si tak mohl vychutnat tuto povedou adaptaci Bídníků. Abych se přiznal, ze starších verzí se mi více vybavuje jen ta s čtyřdílná s Gérardem Depardieu, ale o to víc jsem se ponořil do této - a nemusel srovnávat děj a scény s filmy minulými. Krásné písničky, které byly bravurně zazpívané (naživo!), pěkná vizuální stránka, skvělé herecké výkony všech protagonistů, ačkoliv to táhli hlavně Jackman a Crowe, a EMOCE. Ty se samozřejmě daly čekat, ale stejně... v kombinaci s hudební složkou a některými dlouhými scénami bez střihu to bralo dech. Navíc všichni herci byli nadmíru sympatičtí a do rolí se hodili. Při závěrečných titulkách jsem se zmohl už jen na: wow. Za mě plnej počet. PS: Vedlejší role Sachovi Baronovi Cohenovi sedla jak prdel na hrnec! Bylo fajn se mezi tím smutným i zasmát. A sehnat si soundtrack je snad povinnost. ()

Aljak

Boj, Sen, Nádej, Láska - štvorica tém, ktoré rezonujú celým očarujúcim muzikálom. Priznám sa, že vzhľadom na vynikajúci príbeh z pera "nesmrteľného" Victora Huga a bohatého hereckého obsadenia som do tohto čakal naozaj veľa - no a napokon som bol maximálne očarený, dokonca by som povedal že viac ako len veľmi! Vynikajúce muzikálové spracovanie celého úžasného príbehu, ktorý je krásne dynamický a pestrý. Aspoň vidieť aké je široké spektrum ľudských túžieb - presne ako v tomto filme, aj v skutočnom živote každý túžime po niečom inom. Nuž, želám tomuto filmu-muzikálu, aby zožal svoju slávu a úspech v čo najväčšom množstve. Verím, že aj samotný Victor Hugo by tomuto fascinujúcemu spracovaniu zatlieskal. U mňa nie je o čom : 5 HVIEZDIČIEK a veľké uznanie pre všetkých, ktorí sa na tomto filme podieľali. (a aby som nezabudol - zakázal by som tento film predabovať alebo akýmkoľvek spôsobom ničiť originálnu autenticitu nejakým zásahom do muzikálových textov a prevedenia), ()

HelloNiky

Anne Hathaway me naprosto dostala.. Jinak opravdu skvele zpracovani a moc pekna podivana.. na konci filmu jsem mela chut tleskat jako na zivem predstaveni. ()

M.i.k.e

ač mám Bídníky rád,k těm Hooperovým jsem přistupoval lehce rozpačitě.Na jednu stranu veliké natěšení a očekávání,které podpořilo vynikající obsazení.Na druhou stranu nejistota,jak dopadne tenhle muzikálový experiment.I mě první nevlídné ohlasy docela zarazily,ale nakonec vše bylo smazáno hned první písní Look down,kterou navíc režisér podpořil opravdu epickými záběry a strach byl ta tam.Obsazení je v pravdě vynikající.Počínaje výborným Jackmanem a konče skoro až groteskní dvojicí Baron Cohen a Bonham Carter.Jejich společná a neuvěřitelně chytlavá Master of the house už se mi několikrát protočila i mimo film.S kým jsem měl z počátku docela problém (a to ho mám jako herce hodně v oblibě) byl Russel Crowe.Nakonec jsem si ale i na jeho zpěv zvyknul a jeho zartputilý Javert se dostal pod kůži i mě.Po lehce vyhajpované Králově řeči dokázal Tom Hooper stvořit opravdový velkofilm a za mě určitě nezůstane u jediného shlédnutí...90% ()

Lischai

Pokud člověk nemá rád muzikály, je to předem prohraný boj. Ale co se kontextu žánru týče, je to prostě báječné. Výprava je místy přestylizovaná, některé příběhové zvraty vyznívají strojeně, protože jsou odehrány tak na dvou vteřinách -- ale vám je to stejně jedno, protože když se rozpláče Anne Hathaway, na nic se neptáte. ()

Nifgai

Stal se z toho to kousku můj nejoblíbenější film. Ještě se mi nepovedlo nebrečet u závěrečné scény (a ne jen u ní a opravdu ne kvůli špatným hereckým výkonům) a to už jsem to viděla nejméně 50x. Je to prostě naprosto parádní, jak obsazení tak písně, které jsou samozřejmě světoznámé, ale tahle verze mě prostě úplně okouzlila. ()

vydumnica

Niekoľko rokov bola táto verzia Les Misérables moja najobľúbenejšia. Zmenilo sa to až teraz nedávno, keď som mala tú česť vidieť verziu z roku 1958. Tá sa mi zapáčila tak, že by som si najradšej prečítala aj knihu. Každopádne toto muzikálové spracovanie je pre mňa tiež päťhviezdičkové, pôvodné hodnotenie ostáva samozrejme nezmenené a môžem s istotou povedať, že sa jedná o jeden z mojich najobľúbenejších muzikálov na svete💙. Jediný môj problém je, že pri každej jednej pesničke sa mi chce plakať :-). Je to úžasné, precítené, nádherne zaspievané a dokonalo zahrané. Klobúk dolu pred hereckými aj speváckými výkonmi, wow a ešte k tomu (čo nie je málo!!!) všetko moji obľúbení herci, Hugh Jackman, Anne Hathaway, Amanda Seyfried. Výborní boli aj Eddie Redmayne a Russell Crowe. Nádherné. Prekrásne. Pre lepšie pochopenie príbehu (ak ho niekto nepozná) je lepšie najprv si pozrieť niektorú staršiu verziu a potom si vychutnať túto. Moja najobľúbenejšia skladba je I Dreamed a Dream, ale celý soundtrack je super. Čo by som za to dala vidieť Bedárov v divadle alebo v kine! ()

Tomik12345

Vizuální stránka filmu ušla, ale muzikálové pojetí nic moc. Je pravda, že jsem netušil jací jsou Hugh Jackman s Anne Hathaway výborní zpěváci, ale to je tak asi všechno. Příběh je tak jednoduchý, že by se dal shrnout do půl hodiny filmu, díky zpěvu jsou z toho však téměř tři hodiny, což je opravdu zbytečně moc. Musím také vytknout tvůrcům výběr Russela Crowa. Pro roli, kterou v tomto snímku hrál, se výborně hodí, ale jako zpěvák? Proboha, tohle mu prostě nesedí a já se při každé jeho pěvěcké etudě musel upřímně smát, když Gladiátor zpívá :-). Za sebe s odřenýma ušima 3*. ()

Caym

Sacha Baron Cohen a Helena Bonham Carter oprášili kostýmy ze Sweeneyho Todda, Anne Hathaway se ostříhala a Hugh Jackman ukázal, že nezpívá - ale zato umí skřehotat. Oni vlastně všichni v close-upech roní slzy a skřehotají. Je to tak realistické, až mi to rvalo uši jak Bimbova stojedenáctá technopárty. Tak realistické, že kdybych měla bambitku, tak se odpravím (jde se odpravit bambitkou?!). V překladu: jsem Tom Hooper a chci natočit emotivně vypjatý muzikál odehrávající se v bahně reality a zakonkurovat přímým přenosům opery a baletu (tam ty close-upy mají smysl, tady smysl neměly). Když jsem se konečně vymanila z dojmu "sleduju Sweenyeho Todda zasazeného do dob francouzské revoluce", došla jsem k závěru, že film funguje jako perfektní wikipedie děj Bídníků "zazpívej to ve čtyřech větách a dvou melodiích". Hlavně, že je všude krev, sračky, slzy a bahno. Po Bídnících mám dojem, že by se muzikály měly vrátit k Mary Poppins a roztomilým tučňákům. PS: MrHlad to shrnul nejlépe ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)