Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

lapaix

Čekala jsem všechno možné, protože někteří tady tento film zatracují a jiní naopak vynášejí do nebe. Po zhlédnutí se můžu s radostí přidat k té druhé skupině. Pojetí, kdy zpívané pasáže tvoří 99% procent filmu bylo sice nezvyklé, ale vyplatilo se. Hudba byla krásná, stejně tak jako zpěv většiny herců (i těch, od kterých se to nečekalo). Perfektní herecký výkon předvedla Anne Hathaway, která sice neměla nijak moc prostoru, ale i přesto byla nezapomenutelná. Dvě a půl hodiny utekly jako nic a já tohoto filmového zážitku vůbec nelituji. ()

anezka123

Hooperovi Bídníci na rozdíl od předešlých zpracování nabízejí divákovi jistou naději, scény nejsou přehnaně potápěné do absolutního zla a dávají pocit, že přes všechno bezpráví a všechen fanatismus svoboda a láska můžou zvítězit.. Samozřejmě emoce přímo cákají (dámy, nesledovat nalíčené!), kostyméři a maskéři se zase jednou mohli řádně vyblbnout a herecké výkony, soudím, taky vskutku zdařilé (i když Hugh tak trochu moc mečí, Russell by mohl přitvrdit a Amanda upustit od toho popu…). Každopádně véélká poklona před herci-zpěváky, díky tomu, že to odzpívali naživo a ne ve studiu, působí zpívané scény autenticky, musela to být fakt makačka (třeba když Jackman pěje s pusou plnou nalepených zkažených zubů!). Co ruší věrohodnost jsou vcelku okaté počítačové úpravy exteriérů a kulisy vhodné spíš do nějakého Burtona… Těžko říct jak si LM povedou na Oscarech (jestli na tom záleží), osobně bych jim nějakého přála! ()

Eres

No já nevím. Je to naprosto perfektně technicky zmáknuté. Říkám si, škoda, že je to muzikál. Ten zpěv byl hrozný, z toho mě opravdu bolely uši. Anne Hathaway mi přijde naprosto tragická, dal bych jí pecku mezi oči, naštvala mě! Tak krásný příběh, ale tohle mě zklamalo. Pro mě neuvěřitelně otravná Helena Carter mě mučila skoro 3 hodiny. Opravdu nádherně natočené, zbytek bída a to je škoda! ()

karmenka

Po zhliadnuti tohto filmu mam naozaj rozpoluplne pocity. Som nadsena a sklamana zaroven. Pravdupovediac film ako celok je desna nuda, velmi mi vadilo to nekonecne spievanie, ale na druhej strane musim uznat, ze Gladiador s Wolverinom musia mat riadne gule, ked sa rozhodli stvarnit muzikalovu ulohu. Myslim, ze boli vyborni, len ten spev... Och, nesadol mi ani jeden, ani druhy prejav.. Zato Anne Hatthaway ma rozplakala prvy krat. Druhy krat Samantha Barks a v zaverecna scena s umierajucim Jeanom Valjeanom- to uz som sa neovladala :) Tieto tri sceny su podla mna najsilnejsie, pozrela som si ich znova a opat ma dojali k slzam. Krasne piesne- co sa tyka melodie a textu ( I deamed a dream, On my own ). Film odporucam pozriet- predpokladam, ze niektori z vas uz druhy krat nanho nebudu mat chut, ini ho asi budu vychvalovat do nebies a urcite sa najde par jedincov ( ako napr. ja ), ktorym sa budu pacit iba niektore useky a kvoli nim na Bedarov nezanevru. ()

Leira

Z kina jsem odcházela se slanou krustou na obličeji a neschopná slov. A ani teď je nenacházím, zmáčela bych si klávesnici. Tohle prostě musí vidět každý, komu filmová a hudební kultura aspoň něco málo říká. ()

ladymarmelad

WOW. Je to dokonalej muzikál s dokonalým obsazením. Mohla bych na to koukat furt dokola a stejně bych byla v tranzu a se slzami v očích. Ten kdo to zfilmoval je borec. Netušim co bych řekla herci byli prostě dokonalý ať Anne Hathaway kterou sem poprvé slyšela takhle zpívat nebo Hugh Jackman a Russell Crowe jejich výkon byl dokonalej neskutečně tyhle dva herci překvapili. No a další heri který sem viděla úplně poprvé ale zaujali na první pohled hlavně Aaron Tveit je prostě úžasnej, řeknu to takhle jít kolem mě tak po něm skočím =D no a a pak samozřejmě Eddie Redmayne taky je to slaďouš =D pak známé herečky jako je Helena Bonham Carter a Amanda Seyfried který jsou boží herečky ale překvapila i Samantha Barks. Prostě a jednoduše je to DOKONALEJ MUZIKÁL, mohla bych na něj koukat furt. =) Určitě všem doporučuji. ()

vanadada

Tohle byli první Bídníci, který jsem viděla celý, a který mě neuspali. Nadchli mě zejména svými více než jen výbornými hereckými a pěveckými výkony Hugh Jackman, Russell Crow a nejúchvatnější byla Anne Hathaway. Nebýt to natočené jako muzikál, tak dramatické scény by nevyzařovaly takovou bezmoc, kdyby to bylo natočeno jenom jako klasický mluvený film... Doporučuji všem ()

kritička

Jedna hvězda dolů za těch mizerných řečených deset vět a druhá hvězda za nemožně dlouhé zpracování. Ještě mě tam docela rušila Amana Seyfried, ale po dvou hodinách, koho by nerušila, že?? ()

pedrossa

Ták jsem se na to těšil a tááák mě to zklamalo... Zpívaný recitativ z duše nenávidím a těch je tam hrozně moc. Popěvky bez melodie, bez souvislosti s harmonií... Jsou tam některá místa o nichž těžko říct že nejou dobrá (například čtyřzpěv v zahradě je skvělý) Pět silných melodií je ale na tříhodinové veledílo strašně málo. Navíc nebýt toho, že Bídníky jako příběh znám, naprosto bych tápal v ději. I můj oblíbený Russel Crowe poprvé co ho znám působí utrápeným dojmem (hrozně chtěl, aby jeho výkon byl 100% a podstoupil kvůli tomu kde co) s emočně nulovým výsledkem. H. Jackman zpěv přehání a vibruje až k naprostému uvibrování. Jeho zásluhou jsem se alespoň jednou od srdce zasmál. Když vleze s malou Cosette do zahrady kláštera, požádá šeptem o azyl a z šepotu přejde bez varování v strašlivý ryk - až jsem nadskočil. Obecně ženský to nazpívaly o mnoho líp než chlapi. Hathaway je fajn a tolik rozervanosti při zpěvu (dobrém!) jsem opravdu mockrát neviděl (naposled u Hany Hegerové). Nicméně Amanda Seyfried nad ní i nad ostatními herečkami pěvecky ční tak, že mě u její jako u jediné postavy mrzí, že nedostala větší prostor. Nejlepší z chlapů je S.B. Cohen. A ještě na okraj - počítačové exteriéry mají své opodstatnění a se vkusem a účelně použity jsou skvělým nástrojem. Ale například při pohledu na zbytnělý Notre Damme při Javertově noční árii se musel pařížan docela zasmát. ()

gep

Crowe překvapivě umí zpívat. Jackman ne, ale zase zvedne velké dřevo. Hathaway umí taky zpívat a navíc vypadá žensky i bez vlasů. Seyfried už nehledá tátu. Prší. Střílí se. Obrací často oči v sloup. Za jedno vidění na plátně to stálo. Za víc určitě ne. ()

Alpimera

Příběhu není co vytknout, konec konců jak moc se vůbec dá Victor Hugo. Odpověď na to je ovšem až otřesný zpěv hlavních herců. Anne Hathaway to hodně zachraňuje, ale jak mám rád Jackmana a Crowe, tak spívají hůř než Pierce Brosnan v Mamma Mia! A vzhledem k tomu, že zpívaní je v muzikálu celkem důležitý aspekt, tak 2 hvězdy, Jednu za Anne Hathaway a druhou za kostýmy. ()

Sylvie22

Ja som veľký fanúšik muzikálov, ale toto bolo dosť aj na mňa. Dva a pol hodinový film plný mizerných hereckých aj speváckych výkonov (česť výnimkám)! Samozrejme muzikál bol emocionálne nabitý, ale to nie je všetko. Niekto tie emócie musí aj dobre podať a to sa nestolo. Herci mi boli nesympatický a Marius a Cosette = žiadna chémia! Jediná Anne Hathaway, ktorá by stála za zmieku zomrela po 15 minútach sledovania. Vôbec nič ma na tomto neohúrilo. Čakala som aspoň na nejaké chitľavé piesne, čo by oživili toto predlhé martýrium, ale nič! Do konca som to dopozerala hádam len kôli madame Thénardier... 2* za výpravu a Helenu Bonham Carter! ()

PinkButterfl

Nádherný film so skvelými hercami. Bedári ma dojali, veľmi sa mi páčilo spracovanie filmu. Hoci mám veľmi rada divadelné muzikály, nevedela som si dobre predstaviť ako obstojí muzikál ako filmový žáner. Veľmi milo ma ale prekvapil, piesne boli krásne a veľmi emotívne. ()

Ali_Kristy

Uprímne poviem ja som ani nevedela že to bude v kuse len spievané vedela som že je to muzikál ale že nebudú v nom ani naznak dialogov ... Ale ma to príjemne prekvvapilo !!! Film má užastne obsadenie mám rada všetkých tých hercov !! :) to je u mna plus . Odporúčam pozriet si to . A hlavne tým čo maju trpezlivost z dlhým spievaním :D ()

yuuko

Prečo???!!! Film sa chce tváriť ako umelecké dielo, ale pritom je úplne povrchný a násilný. To neustále kvílenie reže do uší a to som fanúšik muzikálov. Menej je niekedy viac. Jedna * za tie "dve" hovorené slová čo tam padli, keď si moje uši kúsok oddýchli a druhá pasáže so Sachom a Helenou, ktoré akoby patrili do úplne iného filmu a teda ozajstného muzikálu. Veľmi ale naozaj veľmi ma rozčarovalo herecké obsadenie, ktoré očividne nevyberali podľa knižnej predlohy a ani podľa speváckych schopností. Viacej ma oslovili vedľajšie postavy. Výnimku tvorí krehká Anne Hathaway. Výsledok: Shift+Delete. ()

jana141

Předně chci podotknout, že Les Misérables mám ráda, a považuji je za jeden z nejlepších muzikálů. Z verze Toma Hoopera jsem ale hluboce zklamána. Co se safra stalo? Víme, že Jackman i Hathaway zpívat celkem umí, to jim to režisér zakázal? Russell Crowe nemá jako Javert žádnou autoritu, spíš působí jako chudáček. Nebyla cítit absolutně žádná atmosféra - při úmrtí jedné z postav obvykle bulím jako želva, a tady jsem uvažovala o tom, že mají divný déšť a vypadají, že mají na hlavách helmy. Jediné za co mě potěšilo, jsou kostýmy a účast divadelních hvězd, které i přes drobné role zastínili hlavní aktéry. A co se týká Oscara, myslím, že ho Anne Hathaway dostala jen proto, že tady vypadá jako hnuska. ()

Kneeler

Bez nějakého delšího přemýšlení by se člověku chtělo říct: "Vynikající film". Nicméně když si člověk uvědomí, jaký byl rozpočet a shlédne verzi koncertu Bídníků například z roku 2010, zjistí, že až taková sláva toto dílo není. Ty 4 hvězdy jsou s hodně odřenýma ušima. Písně jsou melodické a většinou chytlavé, což ale není zásluhou tvůrců tohoto filmu. Herecké/pěvecké výkony jsou velmi rozdílné a rozporuplné. Například pomalu již legendární výkon Anne Hathaway, který stojí za to vidět je pravým protipólem výkonu Eddieho Redmayna, který mi byl nesympaticky ještě než začal rádoby zpívat. Kupodivu většinou odsuzovaný Russell Crowe mi přišel překvapivě velmi dobrý, co se pěveckého výkonu týče. Bohužel ty jeho psí oči nakonec v člověku vzbuzují soucit namísto nějaké nenávisti. Ke konci jsem snad i více "fandil" Javertovi namísto Valjeanovi (Hugh Jackman), jehož výkon byl také úctyhodný. Russella mám moc rád, ale tahle role k němu prostě nejde. Celkový pohled na herecko-pěvecké výkony však zůstává kladný. Mé výsledné hodnocení je nejspíše ve veliké míře ovlivněno mou láskou k tomuto muzikálu. Nejspíše jsem byl pomalu rozhodnu dát tomuto filmu plný počet hvězd, ještě než jsem jej vůbec viděl. Nicméně plný počet nakonec nedávám, jelikož jestli bylo něco, co mi lezlo opravdu na nervy během sledování tohoto filmu, tak to byla kamera, která polovinu filmu strávila přilepená v těsné blízkosti obličejů prakticky všech aktérů. Z počátku to působilo vcelku slušně, nicméně když už hodinu nevidíte nic jiného než každou vrásku, každý chloupek v nose toho či onoho herce a v druhé hodině je to to samé....tohle se zkrátka opravdu nepovedlo. Na úkor toho pak divák přichází o například potenciálně bohatou škálu záběrů Paříže apod. Tom Hooper zde prakticky nevyužil toho, že se jedná o film a předvedl průměrný divadelní muzikál (který ovšem stál přes 60 milionů dolarů). Přesto se domnívám, že film potěší (minimálně neurazí) i lidi, jimž muzikály nic neříkají. Já musím dát 75%, i když chápu, že je to spíše kvůli Bídníkům jako takovým,než kvůli kvalitě této verze. Kdo chce kvalitní bídníky, doporučuji Les Mis in Concert 2010. ()

Losarchivos

Podle mě se Bídnici vydařili. Anne Hathaway svojí roli odehrála bravurně a myslím si, že si toho Oscara zaslouží. Já osobně se na muzikály skoro vůbec nedívám. Ale tohle mě hodně bavilo. Herci zahráli své role velmi dobře. Dala jsem pět hvězdiček, protože jak přemýšlím, tak jsem na tom filmu nenašla jedinou chybu. Velmi mě překvapil, ale to bude také tím, že jsem od toho filmu nic neočekávala. Jinak bych se vyjádřila tady k odpadům. Chápu, každý máme svůj subjektivní názor, ale dávat tomuhle filmu odpad? No ták. Odpad očekávám například u telenovel a hloupých filmů pro tennagers, ale tohle mi tady teda připadá doopravdy přehnané. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)