Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Komédia
  • Animovaný
  • Dráma
  • Dobrodružný

Recenzie (18)

plagát

V hlave (2015) 

Som sklamaná. Dobrý nápad. Nevyužitý potenciál. Paradoxne najlepšie scény prišli so záverečnými titulkami.

plagát

Joogoonui taeyang (2013) (seriál) 

Veľmi svieže a nápadité. Charizmatický hlavný hrdina a zaujímavá hrdinka, ktorá sa povahou vymykala tradičným kórejským hrdinkám. Seriál veľmi oživili zaujímavé príbehy o duchoch (ale okolo hororu to ani nešlo), čo mi tak trochu pripomenulo môj obľúbený xxxHOLiC. Hlavná dvojka si sadla a hlavne, zahrali to dobre. Pekné.

plagát

Exodus: Bohovia a králi (2014) odpad!

Nemalo to žiadneho ducha, bolo to suché a bez štipky emócii (okrem toho, že každý po každom vrieska). Postavy konajú bezmyšlienkovite, bez akýchkoľvek nám známych pohnútok. Keby sme nepoznali predlohu, len ťažko vydedukujeme myšlienkove pochody postáv. Áno, Mojžiš sa proste rozhodol, že pôjde, že sa ožení, že odíde a že zachráni Hebrejcov a že mu to všetko bude neskutočne dlho trvať... Okrem toho Christian Bale bol otrasný a pôsobil ako päsť na oko. A ešte sa nás snažia šokovať "iným" zobrazením Boha?!! To netreba .. ja už som v šoku z toho, čo poslednú dobu na nás chŕli západná produkcia... A že to všetko pekne vyzerá? Lajno zostane lajnom aj keď ho zabalíte do darčekového papiera.

plagát

Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan – Seisó hen (2001) 

Kenshin je môj "the best". Hoci som sa rada opäť stretla s mojimi obľúbenými hrdinami, toto mi nesedelo. Bolo to príliš smutné a depresívne. Kresba sa mi nepáčila. Vzťah Kaoru a Kenshina vykreslili skôr z tej dramatickej stránky, čo by bolo zaujímavé, keby to nebolo úplne mimo charakteru celej mangy/anime. Z tohto pohľadu tak ich život vyzerá akoby bol len plný utrpenia a beznádeje. Aká som šťasná, že manga skončila úplne inak a toto môžem vymazať z mojej pamäti.

plagát

Iljimae (2008) (seriál) 

A také to mohlo byť zaujímavé...! Kórejci zasa raz dokázali, že to s emóciami vedia (dokaziť). Hrdina spočiatku veľmi sympatický vo svojej nespútanej a hravej povahe a zároveň neskôr taký neznesiteľný s afektovaným výrazom na tvári, snažiac sa z dramatickej situácie vyžmýkať čo najviac, na úkor mňa ako diváčky. Nakoniec toho plaču a skrivených ksichtov bolo už aj na mňa moc a hrdina sa mi voľky-nevoľky strašne sprotivil (drsne povedané). Jeho parťáčka v láske ma taktiež moc nebavila, bola až príliš...ehm...jednoduchá, akoby sa tam len náhodou ponevierala a sem-tam zavzdychla. Celý čas som si priala, aby sa ten Iljimae spamätal a všimol si tú chudinku Bong, či jak sa volala. Neskutočný bol však mních (Kil-kang Ahn), či nevlastný tatko Iljimae-ho. Paradoxne vedľajšie postavy zasa raz zažiarili. Takisto ma sklamal i koniec, pri ktorom som si rezignovane povedala: načo to všetko vlastne bolo?! Na základe toho, že pri druhej polke seriálu som neskutočne trpela a dopozerala som to len kvôli tomu, lebo som chcela vedieť ako to skončí (a skončilo to zle), dávam len **

plagát

Jeon Woo-Chi (2012) (seriál) 

Nedokážem tento seriál ohodnotiť, keďže som videla len prvých cca 30 minút a z obavy o svoje srdce som ho ďalej nemala chuť pozerať. Hovorím len o prevedení bojových scén, ktoré boli natoľko hrozné (vrátane výrazov v tvárach), že ma tento fakt odradil od ďalšieho sledovania. A to toho znesiem celkom dosť....Keďže tu vidím celkom pozitívne čísla, čo sa hodnotenia týka, možno dám tomu v budúcnosti šancu (samozrejme, že akciu preskočím).

plagát

Crossbones (2014) (seriál) 

Na rozkošný hrdlorezmy, utečencami a zlodejmi obývaný ostrovček New Providence, ktorého neohrozeným demokratickým vládcom je Edward Teach (hrôzostrašný Blackbeard) jedného pekného dňa dotrepú nového zajatca Toma Lowa. To však ešte netušia, že ide o britského tajného agenta, ktorý je poverený ultratajnou misiou zabiť najväčšieho nepriateľa kráľa Blackbearda. Tom má možnosť svoj plán veľmi skoro uskutočniť, avšak na(ne)šťastie zistí, že za všetkým sa skrýva niečo viac a on to teda musí rozlúsknuť. Ale rovnako i Teach má nekalý úmysel čo najskôr svojho nechceného a podozrivého návštevníka zbaviť života. Po tom, čo zistí, že Tom je i veľmi zdatný lekár a jeho predsa neustále trápia tie preludy a nekonečné migrény, od tohoto plánu upustí a obaja sa začnú navzájom potrebovať... Od začiatku ma to celkom bavilo. Preplávala som sa prvými dielmi pomerne rýchlo a pritom som sa nenudila. John Malkovich bol ako Blackbeard proste úžasný a charizmatický. Dialógy boli šikovné a spôsob rozhovorov medzi hlavnými hrdinami ma fascinoval. Avšak neskôr dej začal trochu zadrhávať. Nebavili ma vedľajšie príbehové linky, romantickú zápletku (trojuholník?) som akosi nepochopila a zdala sa mi tam úplne zbytočná (celkovo postavu Kate Balfour mali hneď na začiatku zastreliť). Škoda, že tvorcovia nespravili seriál viac dobrodružnejší. Podozrievavosť obyvateľov ostrova k Lowovi smerujúca k snahám o jeho smrť neustále kol dokola sa stala klišé. Výborná však bola Blackbeardova šialená bývalka, ktorá dostala svoje nenahraditelné miesto i vo finále. V obavách že seriál skončí "nijak", keďže ho pre nízku sledovanosť zrušili, som doplávala do jeho veľkolepého finále, ktoré až také veľkolepé nebolo, ale prekvapivé teda áno.

plagát

Žhavá láska (2012) (seriál) 

Tak ale, nikdy by som si nemyslela, že takémuto niečomu dám také vysoké hodnotenie...!!! Film vystihol úplne všetko, čo je na reality show tohoto typu také trápne a absurdné. Sledovala som ho s úplným zadosťučinením a kŕčmi v bruchu.

plagát

Seonggyoonkwan seukaendeul (2010) (seriál) 

"Ak to budeš robiť stále, stane sa to zvykom!" Veľmi milé a príjemné, sympatický hlavný pár, výborné postavy s originálnymi charaktermi (Yeorim!!!). Prvých 7 epizód za 4* a od 8 epizódy skoro všetky za 5*. V praxi je to tak, že všetky dobré časti, boli až natoľko dobré, že som zabudla prečo boli tie zlé také zlé.

plagát

Nappeun namja (2010) (seriál) 

Dobré, dostatočne zaujímavé, dostatočne napínavé, vo svojej rafinovanosti možno až trošičku úchylné. ALE ten koniec! Príliš, až príliš dramatický....možno až od veci. Škoda.