Yong si během dne hraje na neurvalce, ale jakmile zapadne slunce, mění se ve zloděje Iljimae, který okrádá vysoké hodnostáře a obdarovává chudé. Jenomže jeho pravým motivem není zase až tak pomáhat chudým, jako najít jistý meč, který viděl jako malý chlapec při vraždě svého otce, králova stoupence. Jednoho dne se setká s Eun Chae, dcerou jednoho z těch, které okrádá. A ta, protože má soucit s chudými, mu pomůže, aniž by kdy viděla jeho tvář. (Zíza)

vercinek

Nechtěla jsem vidět tento seriál právě kvůli Jun-Gi Leemu, který mě ničím neoslovoval. ALE nyní musím uznat, že je to pan HEREC, zvláště v komických situací. Seriál nikdy neztrácí tempo a napětí, každá epizoda končí, tak že se nemůžete dočkat další. Supr pro mě také je, že se děj nezaměřuje zbytečně na vedlejší příběhy, ani žádná velká kýčovitá romantika zde nebortí linii. Je to něco v žánru "Robin Hood", ale mnohem kvalitnější od podobného Hong Gil Donga. ()

vett

I přes směšné maličkosti (například 10 chlapů tvořících armádu, běhání okolo divokýho králíka - ne děcka takhle vážně divokej králík nevypadá, ženská v převleku Iljimae, kterou nikdo neprokoukne, atd. atd.), kterých je Iljimae plný, mě tohle dorama vážně bavilo. Jung- gi Lee prodává svoji pěknou tvářičku co to dá (a já se ráda kouknu), své herecké umění už o poznání méně, ale pořád to stačí. S romantikou se tady naštěstí nikdo neotravoval, protože předmět tužeb Iljimae v podání Han Hyo- Joo opravdu nemá co nabídnout (ani postava, která je plytká a bez života, ani herečka, která hrála nejhůř z celého ansámblu včetně komparzu). Naštěstí to zachraňuje Lee Young-ah (postava Bong Soon), která hrála neuvěřitelně a já být Iljimae, tak k ní okamžitě zdrhnu od té unylé panny s jedním výrazem. Poklona patří také Kim Moo Yulovi (Shi Wan), který se mi tady hodně líbil. A jinak vyzdvihuji hezkou hudbu, dobrou akci, sympatické postavy a ještě jednou Jung-gi Leea, protože ikdyž nezahrál tak jak umí, stejně si tak jako vždycky nakonec ukradnul celé dorama pro sebe. Ale teda bez mučení přiznávám, že nevím co ten konec měl jako znamenat, ale spoilerovat nebudu:) ()

Naslund

Hraných akčních seriálů, na které se dá dívat, je asi jako počet výrazů v obličeji Kristen Steward. Proto mě dost překvapilo, že zrovna v Koreji jsem na něco podobného narazil. To mě utvrdilo, že korejské seriály jsou schopny přebít západní v každém žánru. Jenom na sex nikdy nedojde. Iljimae není dokonalý seriál, ale patří do kategorie "ještě jeden poslední díl a půjdu spát" a takové mám nejradši. Komu to nestačilo mohl by zkusit seriál The Return of Iljimae, ale není sranda se k němu dostat. ()

ainny

Mám ráda takovéhle pohádky a mám ráda korejskou tvorbu. No a taky mám ráda legendy. Tři dobré důvody proč si Iljimae pustit. Teď po dokoukání jsem tak nějak rozpačitá. Ne že by se mi to nelíbilo, Líbilo, ale chvílemi mi přišlo, že Lee Joon-gi přehrával až moc, hlavně v první polovině seriálu. Sem tam mi už lezl solidně na nervy. Nebavily mě pasáže s králem. Ač ústřední, tak hrozně nudná figurka... Naopak mě hodně bavil Soe Dol (Yongův nevlastní otec) a Ja Dol, o tom jsem nevěděla, co si myslet skoro až do konce. Líbilo se mi i samotné finále. Nápad s malým klukem byl originální a pobavil mě. ()

Ivuse

Historie Jižní Koreje, a ještě v kombinaci seriál, akční, komedie a Lee Jun Gi - no tak to jde jakákoliv moje objektivita stranou :-) . Seriál mě chytil a odmítl pustit. Soundrack považuji (podle doposud zhlédnutých seriálů) za jeden z nejlepších - klasické korejské hudební nástroje jsou prostě dokonalost sama. Po dalších seriálech a s pominutím prvotní euforie :-) musím upravit na 4* ()

• Se stejným námětem se do této doby na televizních obrazovkách objevilo hned několik rozdílných zpracování; Iljimae (1993), The Vigilantes In Masks (2011), The Return Of Iljimae (2009) a další. (Conspi)
  • Z malé části si snímek pohrává s komiksovým námětem "Iljimae" publikovaným v době od roku 1975 do roku 1977. Ten pracuje se skutečným čínským folklórním příběhem z doby vládnoucí císařské dynastie Ming o maskovaném ničemovi s dobrými úmysly a dobrým srdcem. (Conspi)