Shim Gun Wook vymyslel plán na zničení rodiny vlastnící společnost Haeshin Group a i samotné společnosti. Co ho k tomu vedlo? Mstí se za to, co mu tato rodina provedla, když byl malý. Postupně se zaplete s celou rodinou a pokusí se jim zničit jejich „idylický“ život. Nechá se najmout jako asistent nejmladšího syna Hong Tae Sung, aby byl svému nepříteli co nejblíže. Jenomže se seznámí se zaměstnankyní Haeshin Group, Moon Jae In, která se zalíbí jemu i Hong Tae Sungovi. Koho si Jae In vybere? Navíc pomsta zaujímá první místo, nějaké city jí nemohou otřást… (Zíza)

Zíza

To první, co mě na tomto seriálu zaujalo, byla hudba (to mi připomíná, že si musím stáhnout OST :-)). Prišla mi perfektně padnoucí a až do konce mě nezklamala, což se nedá říct o samotném konci seriálu... Pomalu se dozvídáte, o co tady běží. Díváte, díváte a říkáte si, jak tohle kurva může jen dopadnout. Charaktery jsou zajímavé, občas je dokážete milovat, občas nenávidět, často litovat. Jste muž žijící pro pomstu, říkáte, že až to všechno skončí, tu pomstu si vyberet na konci, ale ten trest je pro vás asi příliš velký šok, že ano? I když by vám mohlo být odpuštěno... I když tu máte někoho, kdo by pro vás dýchal (třeba spoustu fanoušků - ty jejich komentáře na triko hlavního hrdiny byly jasné. "Achichach" :-D). Ale tak dobrý, je to seriál za 4* ani víc ani míň. Postavy, příběh, hudba, všechno tu má něco do sebe. Přeloženo. ()

Ceres

Po všech těch nasládlých, teenagerských korejských seriálech (Big apod.) tohle byl balzám na pro moji duši. Konečně po dlouhé době (od perfektního Alone in Love) vidím něco, co netrpí zmíněnou kategorizací a staví na velmi dobrém příběhu, postavách a nečekaném finále. První epizoda byla pro mě těžko stravitelná, jelikož žádná postava mi tam nebyla sympatická, zvláště Shim Gun Wook. 2. a 3. epizoda byly tak kvalitní, že mě velmi rychle ujistily, že toto bude stát za to, zvláště to rebelování se v takové míře moc často nevidí u korejců, to odmlouvání rodičům v podání Tae Songa bylo pro mě dobrou ventilací od zajetých kolejích korejského slušného chování, i když byste byli v právu. Epické vyvrcholení jsou pak předposlední dvě epizody, ta finální to už je dramatický dojezd a konečné zúčtování a rozuzlení. Vedle Snow Queen, i když jsem to nečekal, se u mě v hitparádě k-dramat postavil právě 나쁜 남자, korejské více realistické dramata mě baví mnohem více, než ten běžný konzum, co se řítí z obrazovek ze všech stran. Jen škoda toho konce, který by mohl být více propracovaný. Btw hodnotit něco po první epizodě, je hodně zkreslené a hlavně idiotské (pabulator). ()

Sykon

Revenge dramata asi opravdu nebudou můj šálek kávy. Prostě mě nebavilo sledovat, jak jeden chlápek systematicky rozebírá jednu (beztak sotva držící pohromadě) rodinu. Zvlášť když jsem zcela od začátku nesouhlasil se zdůvodněním té pomsty, která začala mít smysl až někdy čtyři díly před koncem. Když už mluvím o konci, ten byl též jeden z těch, které nedělají dobré jméno korejské tvorbě. Uspěchaný, nepravděpodobný, na jedné straně až příliš okatě vysvětlující, jak to vlastně bylo myšleno, ale na druhé straně nedotýkající se zásadních otázek. Prostě špatný. Za něco stálo jen to opravdu závěrečné vyřešení hlavní mužské postavy, které ovšem bylo dlouho očekávané, a ani to mě nepřesvědčilo o tom, že Bad Guy je seriál pro mě. ()

pabulator odpad!

Ať je to s pozdějšími díly lepší nebo ne hodnotím po pilotu při kterém sem měl chuť jít ven a prostřelit si hlavu abych zažil zábavnější večer tak žalostnou sračku aby pohledal levná kamera z jiho amerických telenovel, nudná zápletka , steží uvěřitelné herecké výkony a hlavně příšerně nesympatické postavy. jestli bude jižní korea do budoucna produkovat takové škváry skončí jako česká republika kde každý debil sleduje růžovku a pojiš´tovnu štěstí, ()

Mkqp

Jeden z nenápadných seriálů, který mě hodně překvapil. Sice je plný intrik, manipulací a otravných charakterů, ale kupodivu se na něj dobře koukalo. Hodně to asi ovlivnila velice kvalitní volba herců a dobře napsané postavy. Ti působili nejen jako hezké tvářičky, ale také jako obyčejní lidé. Jediný vroubek má Bad Guy za tolik omílaný konec, jenž byl asi vážně způsoben nemilou komplikací v podobě narukování hlavního herce na vojnu, takže v tomto směru budu méně kritický. ■ Kim Nam-Gil. si tady jako v Shark zahrál pomstychtivého chlapíka a musím říct, že se pro tuto roli asi narodil. ()

• Uprostřed výrobních prací televizní série obdržel jihokorejský herec Nam-gil Kim oficiální vyzvání k nástupu výkonu povinné vojenské služby u armády Jihokorejské republiky. Jeho žádost o dočasné odložení povinného nástupu byla zamítnuta, a tak herec odtočil necelou polovinu z původně plánovaných záběrů. Jeho postava byla pro zbývající epizodní díly nahrazena dublérem. (Conspi)