10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

Shakers

Nie je to môj štýl (americké teeneagerské komédie), ale je to prekvapivo zaujímavé a dobre. Vtedy ešte nie moc známy herci utiahli film skvelo a Heath Ledger sa osvedčil ako skvelý herec. Film nič moc zaujímavé nové nenaservíruje, ale vie to pekne roztočiť aj s tým čo tu už bolo.Jednoduchý, ale zaujímavý dej je skvelo zrežírovaný, má tempo a štýl, fajn postavy sa starajú o to aby sa divák nenudil, takže aj vtipný humor a fajn zábava je namieste. Skratka fajn oddychovka s dobrými hercami. 70% - 3* ()

Pepinec

Vzhlížel jsem k tomuto kousku s nadějí, že mě alespoň trochu přivede k zamyšlení, jestli vážně každý americký film pro teenagery musí být šílený a zcela nestravitelný pro téměř již dospělé jedince odlišné kultury. Bohužel, nic takového se nedostavilo. Filmy tohoto rázu už se asi nikdy nenaučím trávit. Sám pro sebe bych si mohl dodat - bohudík za to... ()

Jacinda

Mno trochu rozporuplné. Děj je až trapně předvídatelný a plný klišé. Na druhé straně tato komedie má Heatha Ledgera. Kdykoli se objevil na scéně, musela jsem se usmát. A když se usmál, culila jsem se na něj, jako by balil mě (můj přítel tomu přihlížel s naoko nasupeným výrazem :-)) Musím říct, že jsem se mnohokrát zasmála, nechápu ale moc logiku tohoto filmu. Nepochopím to, protože nejsem povrchní Američan, kterému jako projev lásky postačí zpívání před celou školou na tribunách (už vím co parodoval Bulšit) a který bezmyšlenkovitě poslouchá své rodiče, i když hlásají sračky (k autoritám mám velký respekt, ale co je moc to je moc). Navíc hlavní představitelka prostě není sympatická a rozhodně jí nepomůže, že je zoufale plochá jako prkno (ty modré šaty bohužel odhalily až moc = nic). Dohodli jsme se s Mirkem na ** ale přeci jen dám asi 3. Možná proto, že kontrast mezi Katiným a mým poprsím je natolik enormní, že mi Mirek neustále zvyšoval seběvedomí ;-) ()

JohnnyD

Fantasticky napísaná a zrežírovaná (ten strih!) romantická komédia s údernými britkými dialógmi a výborným castingom, ktorý jednotlivým hláškam dáva až sitcomové tempo. ()

Nin

On je tajemný drsňák, ona emancipovaná žena, a spolu ukážou všem těm středoškolským panákům a panenkám, zač je toho pravý romantický loket. 10 Things I Hate About You nabízí plejádu zábavných postav, se kterými ale nabízí jen průměrnou romantickou zábavu. Celá recenze zde. (6/10) ()

petaspur

Bianca a Kat Statfordovy, přebornice v kopání do mužských genitálií, mají velmi starostlivého tatínka, jež při výchově spolehlivě skloubil svou porodní profesi s vězeňským drilem. Sestry se však poněkud odlišují, neboť krásnou Biancu (pro mne nevýrazný typ ňoumky) všichni milují a svérázně nabroušenou Kat (pro mne ideál partnerky) svět svorně nesnáší. Jenže život přináší nevýrazné uvolnění zákazu randění, tři nápadníky ve složení ňouma, model, pohoďák a klasická romantická komedie, jejíž rozuzlení by pravděpodobně odhalila i obzvlášť rafinovaně retardovaná ředkvička, může v klidu vykrádat velkého Alžbětince. Pro můj pokleslý vkus snímek nabídl dostatek ironických poznámek, zábavných situací i bílých černochů ("Jasně, bratře!"). ()

hippyman

naprosto předvídatelná, přiblblá teen-komedie, samozřejmostí je super teen-hudba a super teen-vtípky, cool teen-party, kde je samozřejmě milion teen-týpků chlastajících neteen-pivko a olizujících náhodné teen-kolemjdoucí... proč je to pořád stejný a pořád stejně tupý?! a proč jsem na to sakra čuměl?! :) vidět to v teen-věku, asi to bude super teen-zážitek, takhle prošuměl kolem se svými (ani nevím pořádně za co) teen-40%... ()

salahadin odpad!

Já bych našel asi stovku důvodů, proč tenhle film nenávidím, ale to bych přesáhl běžný limit komentáře... zformuluji to obecně: Tyhle filmy jsou pro mě jako hodiny matematiky...chvíle muk. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +výborný scénář, casting, hudba, v podstatě téměř vše, navíc film zviditelnil oba hlavní představitele -tak možná do dokonalosti chybý nové zpracování :-)/// Tahle romantická Teen komedie se v rámci žánru řadí mezi to nejlepší co je k vidění. Dnes už je snímek trošku starší a po čtvrtém zhlédnutí už film nijak nepřekvapí. Spíše bych řekl, že ho znám nazpaměť. Přesto vždy pobaví a dost dobře se u něj nasměji. Skoro bych řekl, že některé scény se staly již klasikou. Jen je škoda, že film nějakým způsobem nekatapultoval pohlednou Larisu Oleynik (znát ji můžete jako tajůplnou Alex Mackovou ze stejnojmeného seriálu ) do dalších rolí. Ale třeba se nekdy dočkám. Každopádně kdo neviděl, tak to hleďte napravit, rozhodně doporučuji./// Celkem 89%/// ()

Rosaviva

"I hate it when you’re not around, and the fact that you didn’t call. But mostly I hate the way I don’t hate you, not even close…not even a little bit… not even at all." Jedna z těch lepších "teenage" komedií co kdy vznikli. Tenhle film mám hrozně ráda a to nejen kvůli Heathovi. Julii tady zkousnu, ale kdyby její roli hrál někdo jiný, nezlobila bych se. Nemůžu si pomoct 5* ()

Disk

Heath Ledger, Joseph Gordon-Levitt - minimálně dva důvody, proč tuto svěží záležitost vidět. Přidejte si k tomu další sympatické tváře, příjemný soundtrack a máte báječný film pro sobotní večer. ()

Cappuccino

Viac menej priemerná, teenagerská komédia. Obyčajná jednohubka, ktorú si viac krát už asi nepustíte, ale to jedno zhliadnutie vás určite nezabije. ()

Allien.9

Je vtipné, jak se člověk mění... Dříve jsem Kat nemohla vystát, dnes je mým hezčím dvojčetem. Spolu s tímto se samozřejmě mění i můj názor na film, takže místo nesympatického filmu bych teď "10 Things I Hate About You" nazvala spíše příjemným teen béčkem. A funguje to i bez zbytečných sexuálních či vykousávacích scén.;-) Doporučuji komentář uživatele misterz, fascinující názor... ()

misterz

Priemerná, pozerateľná teen komédia, ktorá narozdiel od väčšiny, aspoň nerozčuľuje a dá sa bez ujmy na zdraví dopozerať až do konca. Ja však nesúhlasím s výrokom Kat Stratfordovej: ".....nechcela som ísť so stádom, chcela som byť iná..." Myslím si pravý opak. Je veľmi dôležité udržať sa v "stáde". Chápem, že to môže byť lákavé, a keď je človek dobrý, môže si dočasne získať obdiv od ostatných, ale nakoniec... časom ho aj tak všetci znenávidia, pričom dôvodov bude veľa a budú sa od človeka k človeku líšiť. Človek mimo stáda dlho "neprežije", takto sa šťastie nedá nájsť. Je dôležité naučiť sa žiť v tom stáde a radšej si s každým vychádzať. Myslím, že na konci to pochopila aj ona. 60/100 ()

HAL

Dobré teen romantické komedie jsou vzácnější než jednorožci... a vlastně na rozdíl od jednorožců nepotřebujete pannu aby jste je nalákali, ale je to s nimi other way around. Anyway - když už se nějaká náhodou najde, je to důvod k oslavě. Zvlášť když ta komedie objevuje pro svět nejlepší mladé herce své generace a ještě je nechá parafrázovat Shakespeara. 8/10 ()

kingik

Pan Walter Statford má dvě dcery v středoškolském věku- krásnou a mezi, lidmi oblíbenou Biancu, která ještě nikdy neměla rande, a starší, věčně špatně naladěnou Katrinu, která svojí nepřístupností odradí každého potencionálního nápadníka. V domě Statfordových však panují přísná pravidla- Bianca nesmí jít na rande dřív než Katrina. Naštěstí, Bianca dostane úžasný nápad. S pomocí chlapce, který po ní touží, se snaží spřátelit svoji sestru s Patrickem Veronem, studentem se záhadnou minulostí, který je pro ostatní rovněž tvrdým oříškem. Obě černé ovce se však do sebe zamilují a divák, tedy v tomto případě já, musí tuto nezáživnou kravinu o ničem doslova přetrpět. Ani slibní herci nedokázali z téhle podprůměrné komedie nic vydolovat a tak zůstal jen slibný potenciál, který se tvůrcům nepodařilo naplnit. Dobře jim tak. ()

Aknah

Nápadité, zábavné, kouzelné, romantické, vtipné, příjemné, přirozené, dojemné, upřímné - prostě asi takové, jak by měla vypadat teenagerovská komedie. ()

Tsuki

Příjemná a nenáročná teenage romantika na motivy Shakespearovy komedie. Skoro se divím, že mě vždycky tenhle film míjel, ale konečně jsem to napravila. Čiší z toho nostalgie starších romantických komedií, je to dobře obsazené, zábavné, s chytlavým hudebním výběrem… a samozřejmě bylo fajn vidět mladé „nadějné“ herce Heatha Ledgera a Josepha Gordona-Levitta. Nemám v podstatě co vytknout. ~(4,0)~ ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)