10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

Stružák

Nečekal jsem hodně, ale že se mi do ruky dostane americká tuctovka? To bylo překvapení. Filmů, jako je tento vzniká v USA tak pět za den z čehož také pramení jejich kvalita. Dějová linie nudná, děj předvídatelný, vtipy nemastné neslané. Hudba neurazí, ale ani nepotěší. Suma sumárum, nízké hodnocení a připomenutí, že jediným pozitivem filmu zůstává sympatický Heath Ledger. ()

Paity

Dodnes si pamatuji, jak jsem to viděl na HBO, když to v Česku poprvé dávali. Doba beztarostných studií, kdy jsem u zmíněného kanaálu ztrávil více času, než na toaletě od svých pěti let. A u Deseti důvodů.... jsem se vcelku kvalitně bavil. Jde o takovou klasickou romantiko-drsňáckou komedii. Je tam jeden holko-kluk, drsná s ostrými lokty a k tomu přibude jeden místní outsider, ale také drsňák a tajemný. Nejprve se náležitě kočkují a škodí si, aby se pak dali dohromady a vše skončilo jako ta nejsladší zlevněná limonáda koupená v Lidlu. ()

Hanys_

Poprvé viděno na videokazetě ve stejný den jako "kultovní" Prcičky, které byly nudné a nevtipné (za tím si stojím pořád, že tahle filmová série je nekomediální zlo) a od té doby patří 10 důvodů mezi mé nejoblíbenější teenege romantiky. Tenhle film je ve svém žánru skoro dokonalý a navíc nabízí hodně příjemný soundtrack. 8/10 ()

Gogo333

Žena film miluje, tak jsem si ho po hodně letech zopakoval. Mladý JGL byl fajn, Ledger taky ušel i když ty lepší filmy měl ještě před sebou. Z filmu jsem si už skoro nic nepamatoval, takže pro mě bylo opáčko jako skoro kdybych sledoval novinku. Nijak extra mě to takhle po letech nezaujalo a spíše jsem se nudil. Na komedii málo srandy a po pár dnech už si z toho zase skoro nic nepamatuji. Myslím, že mi to stačilo na dalších 20 let. ()

jasiska

Tento film je jedným z príkladov, že film nemusí byť ani super kvalitný, ani intelektuálne povznášajúci, aby sa divákovi (rozumej mne) páčil. Podľa mňa veľmi roztomilá teenagerská romantická komédia. Navyše jedna z prvých príležitostí zamilovať sa do Heatha Ledgera alebo Julie Stiles. Ani neverím, že tento film má už vyše 10 rokov - bože, ako len starneme... ()

peetriss

Na konci 90. let přišla záplava teenagerovských komedií, která dala zabrat úrovni filmového průmyslu. Několik povedených a vtipných kousků se však mezi nimi najít dalo... a Deset důvodů, proč tě nenávidím je jedním z nich. Film je zábavný, obešel se bez idiotských hnusáren a exkrementů a kupodivu je i celkem dobře zahraný. V mých očích snad asi jediná teenkomedie, která se drápe v hodnocení až k úrovni 70%. ()

Prochy38

Tahle romantická komedie mi přijde jako všechny ostatní. Dokonce i samotná zápletka není nic originálního. Jak to musí dopadnout člověk ví už po 20 minutách. Tady je ale vsazeno, a že to vychází, na velmi kvalitní obsazení. H. Ledger a J. Stiles jsou fakt super pár, a už proto je tahle ''teen komedie'' jedna z těch oblíbenějších... ()

Sasanka20

Podle mě se jedná o nejlepší teenagerovskou komedii, kterou jsem kdy viděl. Celých 94 minut se člověk dívá na sympatické herce (Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levvit), směje se nenuceným vtipům, poslouchá punk-rockovou hudbu, která se k příběhu z americké střední školy výborně hodí, a hlavně nemusí trpět u oplzlých vtipů, jako tomu je to u mé velice neoblíbené filmové série "American Pie". Také si myslím, že tento film v českém znění obsahuje mnoho nesmrtelných hlášek, za které patří dík všem překladatelům, kteří se na filmu podíleli :))) ()

Hanes88

Komediální stereotyp. Neříkám, že to bylo špatné, ale prostě je to pořád dokola. Komedie jsou poslední dobou na to samé brdo. 55% ()

.baris.

"Prodal svoje játra na černým trhu za nějaký reprobedny nebo co!" Moje oblíbená komedie. Začínající Heath Ledger, který měl už tehdy měl ten okouzlující úsměv :-) a emancipovaná až lehce feministická postava Julie Stiles, která je mi hodně moc blízká - dokonce tolik, že mám v některých scénách pocit, jako by snad byla napsaná podle mojí osoby :D... Navrch výborné vedlejší postavy - Gordon-Levitt (je tady prostě ještě dítě, ale roztomilý), Susan May Pratt (je rozkošná a její zálibě v Shakespearovi rozumím :-) ) a nemůžu zapomenout na Allison Janney s Reginaldovým chvějícím se údem :D . Konec je sice klišé, ale jinak je to prostě nebetyčně vtipný! :D Vždycky když jsem hodně vytočená, pustím si Ten Things I Hate About You. "Dneska je den kreténů." ()

angloumene

No když mám film zpětně zhodnotit, prostě se tak nějak nemůžu rozhodnout, jak vlastně... Ale dobře, já tomu ty čtyři hvězdičky dám, i když jsou hodně slabé. Každopádně v rámci teen komedie docela fajn pokoukání. Co ale přidává na exkluzivitě jsou známé herecké tváře v trochu mladším podání. ()

MnamBuchta

YES, přesně takhle se mají dělat romantické komedie pro teenagery. Má to všechno skvělý humor, postavy, zasazení a především tu devadesátkovou hudbu, která ve vás vyvolá pocit americké střední. Heath Ledger a Joseph Gordon-Levitt tu jsou sice mladí ale to jim nebrání v tom aby tak úžasně zachytili jejich postavy a jejich motivace. Prostě PECKOVNÍ FILMEK PODLE MÉHO GUSTA. 9/10 ()

zzuzi

Opravdu skvělá komedie s romantickým nádechem, perfektním scénářem a ještě lepším obsazením. Julie Stiles je výborná herečka a sladký Heath Ledger je bezkonkurenční... ()

Peca7

Můj první film ve formátu DivX co jsem měl. Viděl jsem to snad už desetkrát a pořád mě baví, spoustu hlášek nikdy nedostanu z hlavy. Pro mě osobně je to číslo 1 v žánru teen komedií. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)