Boxer, ktorému sa rozpadá život, musí zabojovať a prepracovať sa opäť na vrchol, kam patril predtým. (Forum Film SK)

Deus3x

Je to takový podřazený Million Dollar Baby s polovičním emocionálním dopadem, ale fight scény jsou dobré a Gyllenhaal podává životní výkon. Kazí to laciné finále, které zdaleka nemá na Million Dollar Baby nebo Warrior a je naprosto převídatelné od cca dvacáté minuty. PS: Vím, že vzestupy a pády hrdinů lákají, ale ona představa, že čtyřnásobný světový šampion skončí švorc na ulici, aby v no-name posilce čistil hajzly, žral k obědu vajíčka a hrabal si zpět cestu na vrchol... Vážně? ()

Georgeton

Ta povrchnosť dať 4* len kvôli veľkému happy-endu namiesto pre niektorých ideálnej smrti resp. prehry hlavného hrdinu trhá srdce a ničí každú dobrú spomienku na tento tak skvele natočený film. Vyzdvihujem záverečný príspevok na počesť J. Hornera, taktiež mi nedá spomenúť vynikajúci výkon J. Gyllenhaala, a hlavne prípravu na jeho rolu ktorá si zaslúži veľké peniaze aké herci dostávajú (narozdiel od iných hercov-nehercov, ktorý zhrabnú oveľa viac za oveľa menej). A v neposlednom rade je super si všimnúť ako si režisér A. Fuqua hraje s citmi divákov od začiatku až po koniec. Fuqua stále dokáže natočiť super film a tu trafil presne stred. ()

Fajung

To bola dilema, či tento film ohodnotiť 3 alebo 4 hviezdami. Nakoniec som sa priklonil k 3. Pri štyrtoch hviezdičkách to u mňa znamená, že sa k filmu určite ešte vrátim, aby som si ho vychutnal ešte raz. Bojovník je dobrý film, ale len na jednorázové použitie. Výkon Jakea Gyllenhala je bezosporu výborný. (Jake patrí do generácie top hercov, hlavne smerom do budúcnosti, ktorý zreje ako víno a režiséri po ňom radi siahnu v rámci akéhokoľvek žánru). V tomto prípade išlo o skvelú voľbu a role bojovníka sa zhostil skvele. Réžia je na dobrej úrovni, ako aj hudobné vložky, avšak dôležitá je vždy je celková komplexnosť filmu a jej jadro tvorí jednoducho dej, ktorý je už veľa krát obohratý. "Smrť blízkej osoby, príprava na pomstu, a záverečný súboj". To sme už predsa všetko videli v 90tkách v Kickboxerovi, či Karate Tiger a pod.. Navyše jeden kráľ celú šachovú partiu neutiahne. 65% a slušné 3* ()

topvideo

Tak poctivý box v ringu len tak neuvidíte. Príbeh v malých obmenách už viac krát použitý bol, ale JG ho posunul do novej pozície...milujúceho otca. ()

Ace.A.T.L.

Já osobně na box téma nejsem a tudíž jsem se toho bál. Film mě, ale mile překvapil a když pominu, že mi to v celku nic moc tématicky neříkalo, tak jsem se nenudil a podívaná to je v celku fajn. Nemůžu shazovat film, jen díky tomu, že nemám rád téma. Za spracování, herce, a atmosféru dávám silný 3*(možná 3,5*) a DOPORUČUJU ()

Kozlowski8

Podobný příběh o boxerovi (či jiném sportovci), jeho pádu na dno a opětovném bolestivém stoupání zpět na výsluní, byl natočen nesčetněkrát a mnohdy lépe. Žádný z nich však neměl pro mne tak lákavé herecké obsazení, jako tento. Všichni tři moji oblíbenci (Gyllenhaal, Whitaker, McAdams) si vedli skvěle, i když jasná jednička je v tomto případě pochopitelně Jake Gyllenhaal. Skvělé obsazení však samo o sobě dobrý film nedělá, pokud snímek postrádá nápady a kreativitu a z většiny scén naopak dýchá kýč a klišé, jako v tomto případě. 60%. ()

zbigi15

Už takýchto filmov bolo dosť a stále netuším, prečo ich nemôžu prestať točiť. Boxer čo o všetko príde a potom sa to snaží získať späť a na konci je očakávaný "happyend". Zobrali klišé zo všetkých boxerských filmov a dali ich do tohto jedného. Ani herci ako Gylenhaal, Whitaker alebo obsadenie 50 centa tento film nezachránilo. ()

Dave1913

Jediným slovem lze popsat tento film: KLIŠÉ, už od začátku jsem věděl jak to dopadne (spoiler). Hlavní hrdina je na vrcholu, stane se nešťastná událost, o vše přijde a nakonec si to i vybojuje. Jak neobvyklé. Ale i přesto se mi nějakým způsobem film zalíbil a u konce jsem měl emoce. 70% ()

Evbad

Už asi tak stokrát zpracované téma o pádu na dno a těžkém návratu na vrchol. Všechno ale v dobrých kulisách, takže vlastně proč ne. O čem taky chcete furt točit, že jo. ()

Mathyen

Děsně uplakaný drama s obrovskými skoky v příběhu, kterej je děravej jak švýcarskej sejr, ...jako celek je to afektovaný až hrůza a Fu-kua by kua zasloužil vytahat za ucho. Když takhle budu pokračovat v této filosofické rozdumě, tak to za minutu a půl označím jako "klišoidní sračku"... ale ten film má Džejka a Rejčl a Lesana a každý z nich tam má pár detailů, který jsou fakt silný. Né... nebude to ani minuta a půl... je to klišoidní sračka, ale zas kdo si jednou za čas rád nezajde na "3x čísburgr, hranolky a kolu" ()

blade23mc

Velice dobře natočený bojový film, plný emocí, dosti podobný Warriorovi. Tyhle kousky mě prostě berou, letí to, že se ani nevnímá čas, maximálně ten v ringu, který letí ještě rychleji, kde padá rána za ránou. Výborně zahrané od Jakea. Whitaker mi tam úplně nevoněl, ale Samuel L.Jackson nebo Morgan Freeman taky nemůžou být asi úplně všude :) Závěr jako vždy v bojovým filmu předem daný. Což ale vůbec ničemu neubírá. Co jsem se občas zaposlouchal do hudby, tak mi tam vždy sedla. 80% ()

bonovox

Áno, je to jedno veľké klišé, všetko v tomto príbehu sme už niekoľkokrát videli (Rocky, Warrior), ale aj tak ide o vydarený film s opäť skvelým Jakeom. Hlavne zápasy v boxe sú natočené veľmi dynamicky a vierohodne a v celku ma potešilo aj vyznenie rodinnej drámy hlavného hrdinu. ()

stanyko

Nuuuuuda. Prvych 15 minut dementne znepokojivych. Dalsich 15 minut este horsich. Po 30 minutach som sa rozhodol otocit zadkom ku telke a dobre si pospat. 1 chaba hviezdicka za pokojny spanok. ()

pold

Tak ono asi nejde chtít, aby Forest Whitacker byl něco jako Morgan Freeman a Fugua taky není zrovna Eastwood, takže atmosféra je celá veškerá žádná. Navíc hlavní hrdina - který podle mně bude poměrně věrným popisem bežné profimlátičky - žádné sympatie nevzbuzuje, takže hlavní dojem který mnou rezonoval bylo "jooo, dobře ti tak blbečku". Problémy začnou za půlkou filmu. Představa, jak se z prvotřídního vypatlance, profetovanýho do blábolící trosky, stane za měsíc vyrovnanej chlapík, kterej ví co chce, a za další měsíc je v top formě.... mno. Ta nepříjemná baba ze sociálky to samozřejmě myslí dobře, a divže se nestane rodinným přítelem, kterému jsou všichni vděční... mno. Jinak Gyllenhaal se snaží, ale to je tak vše. Ty tři hvězdy jsou spíš za kouzlo nechtěného, kterým je velmi zábavné whitakerovo "filozófování" a černocha jménem králík. ()

esmoke

Jake Gyllenhaal hraje špičkového boxera (mistra světa), který má peníze, slávu, krásnou ženu a vytlučenou hlavu. A tak o vše přijde, aby dostal rozum :-O. Fuqua chtěl natočil boxerské drama, které má být výjimečné... a není. A ten box je tady taky dost nuda. (2D dabing) Rozpočet: $ 30 miliónů, Tržby: $ 91,709 miliónů. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (viac)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (viac)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Hláškař Roman Pierce z Rychle a zběsile 2 má kupu fanoušků. Není tedy divu, že na tom chce jeho představitel Tyrese Gibson postavit hereckou kariéru. Gibson se objevil třeba v Transformers nebo… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)