Nová holka

• USA New Girl (viac)
USA, (2011–2018), 53 h 23 min (Minutáž: 20–24 min)

Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lake Bell, Rachael Harris (viac)

Nová holka se vyznačuje mladým hereckým obsazením, které přináší nový pohled na přátelství. Jess Day (Zooey Deschanel) potřebuje po těžkém rozchodu nové bydlení. Hledání na internetu ji zavede do skvělého podkrovního bytu… a ke třem nezadaným klukům, které nikdy předtím nepotkala. Nick (Jake Johnson), absolvent právnické fakulty, který se stal barmanem, je nejvíc při zemi… a zároveň nejzarputilejší. Schmidt (Max Greenfield) je hýřivý mladý profesionál, který je pěkně pyšný na své břišní svaly. Winston (Lamorne Morris), je silně soutěživý bývalý sportovec, který neví, co dál. Skupinu doplňuje Jessova nejlepší kamarádka z dětství Cece (Hannah Simone), modelka se zabijáckým mrtvým výrazem. Pětice si uvědomí, že se navzájem potřebují víc, než si mysleli, a nakonec vytvoří půvabně dysfunkční – nebo podivně funkční – rodinu. (Disney+)

karinakari

New girl jsem se fakt strašně dlouho vyhýbala. Hlavně kvůli Zooey Deschanel (od snímku 500 dní se Summer se mi zaryla do paměti jako zlá ženská:D). Jenže všichni o seriálu mluvili, jak je super a jelikož jsou sitcomy má vášeň, neodolala jsem. Jako první musím podotknout, že Zooey se mi do role Jess nehodí. Nepochopte mě špatně, nemám nic proti jejím hereckým výkonům. Ona je neskutečná kočka a to mi k postavě ztřeštěné Jess nepasuje. Umím si představit 100 jiných hereček do téhle role, ale nevadí. Na začátku mě nadchla jedna jediná postava a to Coach, což je docela pech, protože hrál celkem v jednom díle (hahaha). Tak jsem si musela najít jinou oběť a tou se stal bezesporu Nick. Schmidt patří k těm, které bych s radostí oželela (fuj, je prostě nechutnej). Cece potěší svou krásou lidské oko a občas i bránici, když má vtipný den. Druhý černoch je jen náhražkou za mého Coache. Neumírám u New girl smíchy jako i jiných sitcomů, ale pouštím si jí s radostí. Prostě a jednoduše hezký průměr. ()

Natha

Chlapom neodporúčam. Iba v prípade, že sú platonicky zamilovaní do Zooey Deschanel. Podľa môjho názoru to je taká oddychovka pre ženy. Priznám sa, že som od toho čakala trochu viac, ale už len kvôli Zooey Deschanel som sa na seriál "namotala". :) ()

chrispe

No... po prvních deseti dílech musím říct, že je to takový průměr. Nicméně postavy jsou mi sympatický - až tady (při striptýz-scéně v pilotu u vyvalených očí) jsem si uvědomila, že Zooey je vážně krásná (a ano, ty vlasy jsou super) a navíc ta zastydlá třináctka, co hraje, jí docela sedí; Nick mě zaujal ve chvíli, kdy se podíval na Jess, když odcházela na rande; Schmidtovi jsem dosud moc na chuť nepřišla... je vážně divnej; a Winston je čím dál větší sympaťák. Tak uvidíme, co bude dál :) //19.3. První řadu mám úspěšně za sebou. Jess se mění z dítěte přes naivku k hysterce. Postupně je dán větší prostor klukům, což je na jednu stranu dobře, ale stejně nemám pocit, že by něčí linka byla vážně zajímavá (jeden díl jsem jen proklikala a nepřijde mi, že bych o něco přišla). A ten Nickův želví obličej mě začíná štvát. Zkusím ještě pár dílů druhé řady. //21.3. Jess bez práce je něco děsivýho. Radši zkusím jiný seriál. //8.9.2014 Občas to chytnu o víkendu ráno (v nekřesťanskou hodinu) v TV a musím se přiznat, že se na to těším (druhá řada). Takže buď jiný rozpoložení - nebo to chtělo prostě jen čas. A už mám ráda i Schmidta :D ()

tranquill

Seriál jsem sledoval především kvůli Zooey Deschanel, která je výborná a zdaleka převyšuje svým herectvím ostatní. A to je právě kámen úrazu, ostatní sestava nestíhá a vůbec humor není postavený na mou notu, bohužel je často trapný. ()

UniqueNett

Dlouho mi vadila Z. Deschanel. Nebo mi možná vadila role Jess, nevím. Každopádně jsem si dlouho zvykala a hodně se přemáhala, než jsem si dala celou první sérii. Nechtěla jsem se seriálu vzdát, protože ostatní postavy mě vážně hodně bavily (především Schmidt). Ale postupně jsem si zvykla a ke konci třetí série už se dokonce i nahlas smála. Ano, je to vtipné. Ano, postavy jsou skvělé. Ano, Jess se může zdát chvílemi dost protivná. A ano, stojí za to seriál sledovat. ()

Automaniak

Pilotní díl bych hodnotil tak podprůměr, špatný rozjezd a špatné vtipy....(1-5)...od 6 dílů se to rozjíždí neskutečně dobře, přicházejí vtipné scény, tkz. každým dílem je NEW GIRL lepší a lepší. Za Max Greenfield musím dát prostě plus, v tomhle seriálu válí..1. serie 65%, 2. série 80%, 3. série 80%, 4. série 85%. ()

quip

Pokud je New Girl sitcom, tak úplně odlišný takového 2 Broke Girls (2011). Zooey má úžasně úsporný způsob vyjadřování (línou pusu) a spolu s Jakem Johnsonem a Maxem Greenfieldem jsou spolubydlící, na které bych jednou sám rád natrefil (Lamorne Morris je ok, ale na Damona Wyanse z pilotu nemá EDIT: z Winstona se stala má nejoblíbenějsí postava - who knew?). Pushing Daisies je fajn, ale trochu moc mimo, a objevem ledna/února 2012 (velmi specifické, což?) je pro mne tedy New Girl. Pokud čekáte vtip za vtipem, něco ve smyslu prvních tří sezón HIMYM, budete se nudit. Pokud ale v sobotu dopoledne rádi strávíte tři hodiny nad novinami a užíváte si krásu každodennosti, New Girl se vám bude líbit. It's quirky enough. EDIT2: Upping the game. Season 5 final episodes bring it all. ()

Kejdyna

Nápad je to fajn - strčit opravdu střeštěnou holku do bytu se třemi úplně rozdílnými kluky. Jenomže Jess je občas dost divná a ne úplně tak vtipná, jak by být mohla. Většina vtípků vyvolá spíš rozpačitý úsměv než výbuchy smíchu (i když je pravda, že třeba 12.díl mě dost pobavil) a něco velkého tomu prostě chybí. Zooey je sice úžasná, ale tady mě tolik nebaví, kupodivu mě nejvíc baví Schmidt, i když bych ho občas pořádně proliskala. Pravda ale je, že kdyby New Girl stopli a další série by se nekonala, trochu by mi chyběla. ()

Mira90

Hmm, takže - máme tu Zooey. Potud v pořádku. Všichni tři spolubydlící - tedy Winston, Schmidt i Nick jsou taky fajn, ale tak těžce šablonovití... No budiž. Ne že by to snad byl nějaký propadák, spíš taková oddychovka. Tedy alespoň po první sérii, docela rád zjistím, jak to bude dál. ()

Shakaar

řekl bych, že se jedná o podobný případ sitcomu Joey, Mr. Sunshine nebo Go on. Ve všech případech hlavní tvůrci, se dosadiili do hlavních rolích a utvořili v podstatě One man show. V New Girl je to trochu extravagantní Jess, která mi hodně připomíná Phoebe z Friends. Nicméně právě Phoebe beru jako nejslabší článek v serii, ve které to jinak klapalo. Tady to vzhledem k ostatním kolegům tolik neplatí. Prostě její partneři ji nestačí...nejen herecky, ale i postavami. Osobně nechápu že už to má 2 řady. Jeden ze serií které bych ihned odstřelil...ale jak se říká, who cares :D. Na základě první řady, jsem tomu dal 2* a narozdíl od Go on tomuto nedám další šanci.UPDATE: Tak "Go on" nevydrželo první řadu a New Girl se dočkalo dalších 6 řad. Řekl jsem že dál nebudu pokračovat, ale na druhou stranu jsem to Zooey nemohl udělat. A jaké byly? V podstatě se vezly v duchu té první. Nečekejme nějaké velké drama, cíťáky, je opravdu nevázaná zábava. Tvůrci se poučili a naštěstí až tak nešli cestou Friends, HIMYM, ale spíše Scrubs. Asi jako každý si musel k seriálu najít cestu. Některé věci pobaví, některé spíše trapné - a takový je celý seriál. Jake Johnson se zlepšil, Max Greenfielda jsem pravděpodobně začal mít rád kvůli jeho roli ve Veronice Mars. Takže jo, je to vyloženě odpočínková zábava. Poslední řadu jednak posunuli o pár let dál, byla zkrácená a evidentně si nedělali moc hlavu s koncem - vedl se ve stejném duchu jako seriál a neudělali z toho až tak velký cíťák na konec. Za to lze vzdát respekt. Zvyšuji na 3*. ()

ondkuc

Po dlouhé době zase jeden ze seriálů, u kterého jsem se nedokázal smát potichu... Když k tomu připočteme Zooey.. jasných pět hvězd! ()

Doski

Pro mě obrovské překvapení a opravdu se bavím. A skvělý soundtrack. Na nic si to nehraje a je to vcelku jednoduché a oddychové. Nadprůměrně průměrný seriál z prostředí přátelských vztahů. ()

DeeH

Během jednotlivých episod se cítím jako na vlně sinusoidy. Některé okamžiky jsou úsměvné, nicméně často jsou vtipy slabé a hloupé. Zooey, jako taková ,,jiná" holka, působí mile svou neznalostí a tím, jak je sama sebou. Na druhou stranu si říkám, že má i rysy aspergeru. Kluci jsou ale sympaťáci, tak se na to vlastně dívat dá, když se hodně nudíte. ()

Likan7

Esence průměrnosti. Celou první sérii jsem si na ty postavy zvykal. I tak mi ale nikdy nikdo nepřirostl k srdci, nejblíž tomu snad byl Winston, který tu hrál většinou jen druhé housle, a občas Schmidt. Scénář tu ale byl většinou při nejlepším průměrný a všechno prakticky držela Zooy Deschanel. První příchod Megan Fox pak seriál trochu nakopnul, jenže se tu moc neohřála a při druhém vstupu do seriálu už to byla bída. Stejně jako úplný konec... Asi bych lhal, kdybych řekl, že mě mrzí, že už další díly neuvidím. Postavy nejhorší nebyly, ale scénář byl prostě slabý... ()

DadysGirl

Pořád nevím kam s tím... Zatím se mi to jeví spíš na tři *, ale Zooey má potenciál na 4*... Asi jí dám ještě šanci... Ale jo... Celkem se to rozjelo... :) A Zooey je prostě girlie girl a tím je k sežrání... ()