Osemnásťročná Alex Owensová (Jennifer Beals) žije v Pittsburghu a pracuje ako zváračka v miestnych oceliarňach. Po večeroch si finančne prilepšuje ako tanečnica v Mawbyho nočnom podniku a dúfa, že tento spôsob života nebude praktizovať naveky - jej najväčším snom je totiž štúdium klasického baletu! Každý deň preto tvrdo trénuje, nemá však odvahu prihlásiť sa na konzervatórium... Jej život sa zmení vo chvíli, keď do je života vstúpi predák Nick Hurley (Michael Nouri), ktorý si ju všimol v bare pri tanečnom vystúpení a ktorý sa odvtedy neodbytne snaží vydobyť si miesto v jej srdci... (TV Markíza)

nash.

Finálový tanec před zkušební komisí má své kouzlo, svým způsobem se zapsal do dějin žánru a ovlivnil jeho budoucí podobu, ale film jako takový mě ani s odstupem let nijak zvlášť za srdce nevzal. Nepomohly ani osmdesátkové disco hity ani natřásající se hýždě Jennifer Bealsové. Možná kdyby tančila s tou svářečkou.. ()

Slarque

Producenti Jerry Bruckheimer a Don Simpson chtěli do kin přitáhnout mladé publikum, takže vyprodukovali romantický taneční film o mladé svářečce. Vyšla jim sázka na filmařsky neokoukaný Pittsburgh, na mladou krásku Jennifer Bealsovou, disco hudbu Giorgia Morodera i ukecání režiséra Adriana Lynea. Dobře, scénář není z nejsilnějších, ale nostalgicky uznávám, že to funguje pořád víc než dobře. ()

Chrustyn

Prostě osmdesátka o tom, že když něco chcete a tvrdě makáte, tak toho dosáhnete. Ve své době trhák a celkem nadčasová záležitost. ()

dopitak

Hudební legenda, ať se kolegové vztekají, jak chtějí. Zastoupení 80´je absolutní. Doba ocelová - pittsburghské železárny a svářečka Alex. Chybí mi tu erotika (výstup od naproti se nepočítá). Naivita filmem cloumá, a dá se to jen jednou. Původní dabing Barrandova už pro HCE režii Jiřího Stracha. Neseděl mi Vašinkův starší hlas, ale když se mrknete, kolik bylo Nourimu, hádali byste mu o patnáct míň. ()

marhoul

To bylo o té svářečce, že jo? No tak ve své době, někdy na druhém stupni základní školy jsme z toho s holkama měly oči navrch, ne že ne... ale jinak je to velice úsměvný cajdák. ()

triatlet

Jennifer Beals je kouzelná i s tím svářečským maskováním. A když se obleče jako Popelka a vklouzne do tanečních piškotů, tak se hravě vyrovná ostatním tančícím princeznám v Hříšném tanci nebo v Pomádě. Mě prostě v raném mládí oslovila Alex. Díky výborné hudbě a líbivé choreografii zamhouřím oko, nebudu hledat mezery v jednoduchém scénáři a Flashdance si rád znovu pustím. ()

MM11

Jednoduchá historka koketující s diskem a jakousi povrchovou snahu o psychologii. Nebo to vidím moc tvrdě? Každopádně Adrian Lyne natočil vkusný film, v žádném případě urážející a vlastně sympatický svým sdělením a v první řadě písničkami. Je jim podřízeno úplně všechno. A protože ty jsou melodické a oddechové, je takový i tenhle film. ()

eraserhead666

Dokonalá esence mých milovaných osmdesátek. Taneční, vzhledová, hudební, účesová. Je to prosté, ale chytlavé. Taneční čísla jsou skvělá (mé nejoblíbenější, po hrdinčině tréninku, je punkové vystoupení její kolegyně v klubu), hudba super. A Jennifer Beals...A prosím, moc, moc, moc prosím, ať nějakého debila nenapadne udělat remake. Tak to byla ta delší, umírněnější a slušnější verze komentáře. Ta upřímnější, výstižnější, bez politické korektnosti a kratší je: Když jsem to v roce 1990 viděl poprvé (bylo mi 12 let), tak jsem nad tím pohonil. Když jsem to viděl včera, pohonil bych taky. Mám prostě pro mrštné tmavovlasé svářečky slabost. ()

Ivoshek

No, jak říkají ti chlapci že Sheffieldu v "Do naha!", takhle se svařovat nedá, má tam moc plynu. :)) Příběhově je to něco jako Rocky pro ženský a s lepším soundtrackem. ()

JASON_X

Jít v ca šestnácti na Václavák do Alfy na Flashdance, pak na kafe do Koruny a po nové pěší zóně na hranolky do Arbatu, mi kdysi přišlo jako existenciálně hluboce naplněný večer. A ještě druhý třetí den rozvíjet s kamarády fantazie o skvělém a sexy životě v zemích zahnívajícího kapitalismu a zcela soukromě snít o skvostném zadečku a krásné tvářičce Jennifer Beals... jo jo, to byly časy... Díky bohům že už jsou nenávratně v tahu. Ale je to holt nostalgie. ()

mm13

Taký skoro až gýč (i keď umiernený, prostý vyslovene otravných či trápnych momentov), no ale Jennifer Beals ma dostala! Štvrtá hviezdička bez váhania, nedá sa inak. ()

duklak2

Atraktivní Beals a ostatní herecké výkony dodávají tomuto filmu glanc. Tento snímek považuji za klasiku mezi romantickými filmy a doporučuji ho všem ženám. Hudbu jsem si dokonale vychutnal a vzpomínám na ni dodnes. Příběh by si ale zasloužil větší propracování a i stopáž snímku by potřebovala trochu více natáhnout:-) ()

5150

Mám rád příběhy o mladých lidech, kteří pořádně neví co se životem a jen tak sní. Mám rád příběhy o velkých láskách, jejich rozchodech a usmiřováních. Mám rád písničky 80. let, tanec a Jennifer Beals. Mám rád FLASHDANCE..))))) ()

Terez.S

jsem taneční maniak a tudíž taneční filmy vyhledávám .. tohle už je taková klasika, která mě ale nějak zvlášť nenadchla ... ()

corpsy

Tento snímok vás svojou intenzitou ovládne a nenechá len tak sedieť. Po zhliadnutí budete hneď chcieť navštíviť nejaký retro disco klub a poriadne to roztočiť. Až rozprávkový príbeh v rannom MTV balení s dokonalým soundtrackom. ()

joehot

Ten film má sobě mnohem víc emancipace a především stylovosti, na které se ty dnešní ani nechytaj. Kamera úplně neskutečná. ()

NinonL

Romantický příběh o tom, jak chudá dívka ke štěstí přišla, se spoustou krásné hudby, krásného tance a trochou nezbytné vášně. ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (viac)