V roce 1961, dva roky po absolvování hrdinů z Pomády, zastihneme na Rydellské střední škole opět povedený ročník budoucích absolventů. V módě jsou rychlé motorky, "cool" výraz a školní gangy. Patřit k "Růžovým dámám" je pro každou studentku Rydellu vyznamenáním. Ovšem "Růžové dámy" vždy neformálně patřily jako ozdoba k výkvětu pánské části Rydellu, k tzv. "T-Birds. Nejobletovanější dívkou školy je po všech stránkách sexy Stephanie Zinoneová. Největším outsiderem je naopak nováček z Anglie Michael. Mezi motorkáře v černých kožených bundách slušně vychovaný mladík s nevinným výrazem zjevně nezapadne. Ve školních lavicích je ovšem s nepředstíranou lehkostí premiantem. Když se Michael zahledí do Stephanie, jeho šance jsou mizivé. Ostatně, rada jeho dobré kamarádky zní: "Když nepatříš k T-Birds, můžeš koukat, ale ne sahat!" Stephanie má navíc oči jen a jen pro tajemného motorkáře, který ji zachránil, aniž by nechal poznat svou tvář. (oficiálny text distribútora)

Erufael

Nenazval bych to odpadem. Určitě to není taková tragédie. Jednička byla super. Muzikál za 5 hvězd. Dvojka právě v porovnání za perfektní jedničkou velice - ale velice, pokulhává. Pokud ale pomineme zdařilejší jedničku, jedná se o muzikál na hranici 1 až 2 hvězd. A filmového podprůměru. A filmový podprůměr, to zas není tak hrozné přece. Herecké výkony jsou poněkud strnulejší a postavy těžko uvěřitelné. Film o outsiderovy na cestě stát se největší čávo široko daleko. Za sebe bych mu dal palec nahoru za nezdolnost a 2 hvězdy, trochu na just - jako proti tomu převážnému "odpadnímu" hodnocení tady. ()

Greg25

Občas se tady setkám s hodncoením, které mě zarazí. A upřímně zarazilo mě i tohle hodnocení, uvážíme-li fakt, že kdyby tahleta dvojka byla natočena po roce 2000, má hodnocení minimálně na 40% za předpokladu, že by tam nehrála Paris Hilton..... Upřímně berete-li to jako dvojku, je to katastrofa - role se akorát prohodily - místo drsného kluka drsná holka, místo jemné dívenky jemný chlapec, který se snaží přijít na to jak být drsnější, místo aut motorky a nemožný závěr o krále a královnu plesu (nebo čehože?) v bazénu. Opravdu ničím to nepřekvapí a kdo to bere jako pokračování jedničky, tak ten vyloženě trpí, už proto, že oba snímky byly natočeny v příliš krátkém časovém horizontu na to, aby takovýto filmový hřích byl odpuštěn. Upřímně není to nic moc, ale 63. nejhorší film kinematografie to tedy rozhodně není, sestry Olsenovy točí mnohem větší kraviny a prochází jim to a to kvůli jedinému důvodu jsou mladší než tenhle film i než Michelle Pfeiffer a jsou právě v kurzu, tak se jim odpustí kde co i degradace filmografie. 40% ()

Aleee89

Dvojka se mi teda vůbec nelíbila. Je to trapná kopie jedničky, nezmohli se na nic nového. Na jedničku se můžete dívat pořád, ty hity si taky můžete zpívat pořád, ale toto ne, ty písničky jsou docela děsné a herecké obsazení mi taky nesedlo. Neměli se do dvojky vůbec pouštět, protože jednička je klasika a tenhle film jí sahá tak maximálně po kotníky... ()

otík

Zcela zbytečné, trapné a nudné pokračování legendární Pomády, přesto však pomohlo nastartovat kariéru krásné Mišce Pfeiffer, což už samo o sobě si zaslouží jednu hvězdičku. No a to je tak asi vše proč tento film hodnotit. Kromě solidní taneční choreografie film nenabízí vůbec nic zajímavého, písničky nikoho neosloví, příběh je prosťoučký jak prošoupané kalhoty v zimě. Prostě nuda. Hudba: Louis St. Louis ()

choze odpad!

Krásně zbytečné pokračování, jehož jedinou inovací je převrácení schématu jedničky - drsňačkou je Michele Pfeiffer a citlivý protějšek představuje nažehlený dovoz z Anglie. Vše co v jedničce fungovalo na jedničku, působí ve dvojce trapně a sebeparodicky a to nemluvím o velmi, velmi slabých písničkách. ()

• Obsazeno bylo na 500 postav. (rafix)
  • Pamela Seagull (Dolores) nebyla schopna dokončit natáčení, protože měla autonehodu, když jela na natáčení. Většina jejích scén již byla natočena, ale na některých ji musely zastoupit dvojnice, třeba jako ve scéně s hledáním talentů. (HappySmile)
  • Annette Funicello měla původně hrát paní Masonovou, ale odstoupila kvůli problémům s rozvrhem. (HappySmile)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (viac)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (viac)