Životem znuděný učitel angličtiny Jack (Tom Malloy) potkává okouzlující tanečnici Jessicu (Amy Smart) a jeho život najednou začíná mít smysl. Oba se snaží získat nejen srdce toho druhého, ale společně pak i titul na Světovém šampionátu ve swingu. Vyjdou z toho jako vítězové či poražení? (oficiálny text distribútora)

SallyZen

"Láska a tanec" je nudná, trapná, klišoidní a hloupá záležitost. Není tam žádný moment překvapení, je to předvídatelné už od začátku. Herecky slabé, scénář dost špatný. Jediné, čeho jsem si užil je pořádná dávka Swingu. Tento tanec jsem nikdy předtím moc neviděl. Tady se mi moc líbil. Láska je tu sice otřesná, ale tanec to aspoň trochu zachraňuje. Fakt ale jenom trochu. 25% ()

ViktorEl

Práve som tento film dopozeral a chcel som si ísť už lahnúť a nechať si hodnotenie na ráno, ale do rána by som zabudol o čom to bolo, ale už asi o 15 minút si na tento film ani nespomeniem. Išiel som ho pozerať s tým, že to nemôže byť až také zlé ako je to hodnotené, veď čo sa dá pokaziť na céčkovom tanečnom filme v ktorom hrá sympatická Amy Smart, Ale opak je pravdov! Začiatok celkom dobrý, hluchý tanečník to tu ešte nebolo, bolo to pekné a mohlo to byť zaujímavé. Všetko však išlo z minúty na minútu dole vodov. Najviac ma nahneval ten hlúpy scenár a príbeh filmu. Zvyčajne nezvyknem byť tak ý pesimistický k hodnoteniu, ale čakal som oveľa viac ako mi ten film dal. Vlastne nedal mi vôbec nič a ešte naopak zobral mi hodinu a pol, ktorá sa mi už nikdy nevráti. Dlho som rozmýšľal čo také si pustiť a pustil som si asi to najhoršie. Jednoznačne najhoršie natočený tanečný film. Tá jedna hviezdička je za choreografiu tancov. A nakoniec to hodnotenie sa mi už nezdá až také zlé (35% - 45%) ()

Ceberus

Hříšný tanec zas a znovu. A ani tentokrát mě to příliš nenadchlo. Jako fanoušek akčních blockbusterů nejsem zrovna fanda filmů s tuctovými romancemi - ty můžu sledovat v reálném životě, na to nepotřebuji televizi. Vizáž Amy Smart netřeba komentovat, nějaké brýle to nemůžou zkazit. :-) Dále Billy Zane parchanty prostě umí. A nakonec Malloy... roli by odehrál v podstatě kdokoli. Jakožto neslyšící na jedno ucho jsem pochopitelně hlavnímu hrdinovi fandil, ale nemyslím si, že by hrdinův handicap z filmu dělal něco zvlášť výjimečného. Koneckonců mohou si podat ruce se seriálovou agentkou FBI Sue Thomasovou ()

casef

Pro filmy a pořady o tancování mám slabost, takže jsem se hodně těšil a navíc se sympatickou Amy Smart. Začátek ještě ujde, ale potom to jde hodně ke dnu, choreografie tanců nejsou špatné (některá vystoupení jsou naopak hooodně dobrý), ale děj filmu je jedna velká nuda. Hlavní dvojice se ohání tvrzením, že k úspěchu je potřeba chemie mezi tanečníky, ale ta mezi nimi není ani za mák. Jednu hvězdičku jsem přidal za mého oblíbence ze "So You Think You Can Dance" Benjiho Schwimmera. ()

Jara.Cimrman.jr

"Bar = stabilita = bezpečí." Já ti Kente rozumím, ale tímto přístupem svou tancechtivou snoubenku Jessicu jistě neohromíš a hluchý tanečník Jack brzy rozvibruje své tělo tak mocně, že láska zase jednou porazí mamon. Tady zkrátka nejde o nic jiného než o kroucení boky v rytmu hudby, různé výměny partnerů a školení Kenta z bisexuality umělců. Mně to připadalo přiměřeně zábavné, neboť jsem lehkonohý tanečník, po jehož kreacích zůstávají díry v parketách, otlučené zdi a chirurgická oddělení se plní mými pošlapanými partnerkami. ()

• Natáčení probíhalo v amerických městech Albuguergue a Philadelphia. (Terva)