Osemnásťročná Alex Owensová (Jennifer Beals) žije v Pittsburghu a pracuje ako zváračka v miestnych oceliarňach. Po večeroch si finančne prilepšuje ako tanečnica v Mawbyho nočnom podniku a dúfa, že tento spôsob života nebude praktizovať naveky - jej najväčším snom je totiž štúdium klasického baletu! Každý deň preto tvrdo trénuje, nemá však odvahu prihlásiť sa na konzervatórium... Jej život sa zmení vo chvíli, keď do je života vstúpi predák Nick Hurley (Michael Nouri), ktorý si ju všimol v bare pri tanečnom vystúpení a ktorý sa odvtedy neodbytne snaží vydobyť si miesto v jej srdci... (TV Markíza)

Lukrecie

Tak tento film jsem ve své době neskutečně "žrala", také díky nádherné hudbě. Ale především byl pro mě a je neuvěřitelnou motivací, že lze dosáhnout svého snu. ()

Praxis

Člověk chytne slinu a má chuť jít zapařit někam do klubu na osmdesátky. Příběh prostý, ale co bychom od tohoto typu filmů vlastně chtěli. Nic. Stačí ta hudba, pěkné choreografie tanců a ten zbytek z toho vyleze sám. 70% ()

Ridick

na svoju dobu mozno dobry film, ale ked som ho videl teraz (2007) nijako ma nezaujal tanecnymi kreaciami, toboz nie pribehovo. radsej uz ten dirty dancing ()

MikO_NR_1909

Samozrejme, pieseň What a feeling je jedna z najlepších filmových hitov. Film je sympatický, dejové bunky sú miestami kŕčovité. Ale je to príjemne strávený poobedný čas. ()

PKD

Samotný příběh či snad lépe,jeho zpracování do podoby scénáře je totální achilovkou tohoto filmu. Ta 3 hvězda je za hudbu,páč pan G.Moroder opět nezklamal. ()

Orlau32

Nedokoukala jsem to. Ne, že bych neměla ráda muzikály, ale tento mě dějově neoslovil, no a ta hudba - ten styl není moje parketa. Zkrátka pro mě nic moc. (Zajímavé ovšem je hodnocení ostatních kolegů, kteří se dost blíží tomu mému, ačkoliv tento film obdržel 1 Oscara za píseň "Flashdance" a 3 nominace na Oscara. ) Z toho je jasně vidět, že ne vždy má divák stejný názor jako porota FF. ()

blackrain

Film o velkém snu mladé dívky Alex Owensové v podání herečky Jennifer Beals. Alex ve dne pracuje jako svářečka a po nocích si přivydělává jako tanečenice v nočním podniku. Sní o tom, že jednou bude tancovat v baletu, ale nemá odvahu si podat přihlášku na taneční konzervatoř. Alex bydlí ve skladišti a do práce jezdí na kole. Zamiluje se do svého šéfa. Ten jí chce trošku dopomoci při konkurzu, ale ona to chce zvládnout sama. Působivá je taneční scéna v závěru samotného filmu, kdy Alex okouzlí znuděnou porotu zkoušejících. Pro film je typická hudba 80.let, která výborně doplňuje děj filmu. Irene Cara stvořila nezaponutelnou písničku, která zaznívá na začátku a konci. ()

Tony.cs

Božská kráska v hlavní roli, pár krásnejch slečen okolo, jemná stehýnka, úžasné zadečky, sexy tance. Ale jináč nuda jako prase. ()

kaylin

Skvělá hudba, a to už od prvních vteřin, skvělá taneční vystoupení, také od první chvíle, a navíc výtečná atmosféra 80. let, která je tady nádherně koncentrovaná. Tohle není film, který by mě okouzlil svým příběhem, i když ten je naivně roztomilý, ale prostě tím, jaké prostředí zachycuje, jakou dobu a s jakými postavami. Jennifer Beals je kouzelná! ()

jajinka

Nejlepší na celém filmu hudba, taneční choreografie (ať už na zemi či na ledu). Příběh známy, typický, happyendovský "o Popelce". Bohužel mi tu jako princ Michael Nouri k srdci nepřirostl.. ()

Dr. Hawkeye

Don Simpson a Jerry Bruckheimer roztáčí kola svého stroje na peníze! Dynamická hudba, rychlý střih, svižné pohyby (jak kamery, tak představitelek), zkrátka a dobře - intelektuálně nepříliš náročný celovečerní videoklip, na který se dobře dívá. (No dobrá, s odstupem let je to poněkud horší, ale jako kulisa k rozcvičce je ideálním doplnkem) Tržby USA: 92 921 203 $ Počet kin: 1140 Rating: R ()

Trevor

Ku komentáru filmového znalca zo susedneho historického mesta iba dodám že ako dieťa so staršou sestrou som si film pamätal najmä z toho že v prelomovych rokoch o ňom s kamarátkami stále rozprávali a dlho bežal na rôznych hudobnych kanáloch ako napríklad VIVA na ktorej som si ako capart mohol oči vyočiť. Inak naozaj podpriemerný film. ()

Colonist

Já to prostě musím napsat: nenávidím tento film!! Co je to sakra za stupidní scénář - svářečka, co se chce stát tanečnicí. Asi jsem jediný, ale už jen to mi prostě přijde jako naprostá pitomost (samozřejmě, může se to stát, třeba je někde v Kladně řidič fekálního vozu, který se marně snaží dostat do filharmonie, ale na mě to působí opravdu hloupě). Nemluvě o tom, že je tento film prakticky o ničem. Hudba z 80. let mi (někdy) nevadí, ale v tomto filmu jsou písničky, které mi spíše lezou na nervy. Nemluvě o hlavní představitelce. Nemám moc rád hudební filmy a muzikály (tím nechci říct, že bych byl vyložený odpůrce tohoto žánru), ale raději si pustím kterýkoliv jiný, než tenhle! Omlouvám se za tento komentář, kde svou nenávist nedokáži objektivně argumentovat, ale kdybych chtěl být objektivní, musel bych se na tento film znovu podívat. A to by mé duševní zdraví asi nepřestálo. Snad každý z nás má nějaký film, který nám ani nevíme proč leze na nervy, a tohle je jeden z těch mých... ()

Aleee89

Takový slabší Hříšný tanec. Hudba a písničky dobrý (až mě překvapilo, že je všechny znám a vůbec jsem nevěděla, že jsou z Flashdance), bohužel, jak už bylo psáno níže, to zpracování není tak dobré, je takové suché a bez šťávy. Dívat se na film dalo, ale na Hříšný tanec to prostě nemá. ()

kajas

Hříšňák v temnějším kabátku, s pomalejším tempem a méně sympatickými postavami. Moje hodnocení ale táhnou nahoru dnes už legendární písně a závěrečné taneční vystoupení. ()

Fanucci

Ani jsem to nedokoukal. Svářečka, která si po nocích přivydělává tancováním u tyče...Hrozná debilita. Navíc je to muzikál a ty nesnáším. ()

Beagle

Prima retro kousek jako vzpomínka na mikiny na jedno rameno a připomínka toho, že Jennifer Beals vypadá pořád stejně dobře. ()

Jigy

O čem že to vlastně bylo? Už vím: kroutící se zadečky, upnuté dresy, zpocené holčiny a nejznámější vypalovačky let osmdesátých. Takže si z filmu pamatuji vše důležité :-) ()

easaque

-3* tento v dnešní době už klasický taneční muzikál jsem nikdy neviděl celý až teď o Vánocích a nemůžu říct, že mu ty roky od vzniku nějak uškodili a dalo se na něj stále dívat. Příběhově sice nepřináší nic překvapujícího a nového a je to moderní "pohádka", kterou si užijou nejvíce nedoceněné ženy. Ale na druhou stranu je slušně natočený a držel jsem pěsti "svářečce", ať se dá do kupy s princem i uspěje v konkurzu až do konce. Takže tři hvězdy jí už dám ze sentimentality a pohody :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (viac)