Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

navel

Další z návykových seriálů, který stojí na skvělých hercích (nejen na Kevinu Spaceym) a bravurním scénáři, který rozhodně popisuje víc, než jen zákulisní politické intriky. ()

shinlove

Viděl jsem spoustu seriálů. Sleduji hodně seriálů i nyní. Ale žádný mě ještě tak nepohltil, jako HoC! Nechci mluvit o postavách, scénáři, režisérech, nebo jednotlivých sériích, natož dílech. Chci komplexně po 39 epizodách zdůraznit, že takhle dokonale vybroušený diamant jsem ještě neviděl. Od první do poslední minuty vždy vymyšlené a zahrané dokonale a zase a pouze dokonalost je v každé z těch cca 1950 minut. Těším se na další sérii, snad nebude poslední. Má nejoblíbenější postava: Doug Stamper. 5* ()

Danixxx

Kombinace testosteronu, pragmatismu, dramatu, žraločího instinktu a sarkastického humoru v doprovodu jednosměrného dialogu s divákem a to vše v podání brilantního Kevina Spaceyho. U každé série si pokládáte otázku, kam to všechno ještě může směřovat. Neustále si myslíte, že už jste na vrcholku, ale s každým dalším dílem vás to konverzační porno zase pěkně usadí do hloubky křesla a nutí vás s otevřenou pusou hltat veškeré cliffhangery, které vám servilně scénáristé podsouvají. Společně s Braking Bad asi nejlepší drama seriál moderní doby. Američani umí a nebojí se to ukázat. Díky bohu za Netflix.. ()

Nemezzis

House of Cards jsem začal sledovat díky Davidu Fincherovi a nelituju, líbí se mi jak Frank mluví přímo k divákovi, mám rád jeho citace (“Democracy is so overrated.“, “A great man once said, everything is about sex. Except sex. Sex is about power.”) Kevin Spacey (Frank Underwood) ne obráceně :) je pro onu roli, jak stvořený. 1.série 100%, 2.série 95%, 3.série 90%. Držím mu palce. Síla a moc ze 4.série přímo vyzařuje a hlavně se tam stále něco zajímavého děje 100%. 5. Série. 100%. ()

zjs

Můj nejoblíbenější herec Spacey si tu užívá jednu ze svých nejlepších rolí. Pravda však, že pochvalu si tu zaslouží všichni herci. Nikdy nebyla politika tak napínavá a servírovaná ve svém vlastním kabátě, jako v tomto seriálu. Nemilosrdnost. ()

ardeas

Seriál, k ktorom, ak nemáte charakter F. Underwooda, nemáte komu fandiť. Všetkých, ktorých si obľúbite na morálnej strane rieky, potopia. Nemilosrdný, dravý, plný zvratov, zvrátenosti a pokrytectva, v komornom ale veľmi úspešnom duchu hesla: "Účel svätí prostriedky" a ešte k tomu z prostredia politiky, z ktorej (mimo politikov) je nám všetkým zle. Človek sa až diví, že to má tak vysoké hodnotenia, keď sa tam zbieha všetko zlé a negatívne. A v tom tkvie úspech, bravúrne napísané a nehanebne zahrané, to žne úspech. ()

redsock

Neuvěřitelný seriál. Úžasný, strhující a šílený zároveň. Nepřikreslené nahlédnutí do americké politiky, při kterém se přesvědčíte o tom, co za intriky jsou politici schopni provést, jen aby se dostali výš. První dvě série skvělé, třetí za nimi trochu pokulhává, ovšem excelentní čtvrtá série dokazuje, co přesně je House of Cards zač. Rozhodně doporučuji! ()

fikee

Underwooda jsem utratil v pulce treti sezony. Je to zajimave, ale strasne repetetivni a chybi mi tam vice postav, ktere nejsou uplni moralni invalide. ()

Peddro

Po seriálu MASH jednoznačně nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. Nejsem fanoušek seriálů, protože nemám rád ,nekonečné příběhy", ale House of Cards bych mohl sledovat pořád a doufám, že 5. série nebude poslední. Seriál by měl trvat dokud bude Frankova postava žít. Není to jako MASH, kde mohu každý díl vidět 100x, ale doufám v hodně dlouhou řadu. Frank je lidská zrůda, přesto mu v seriálu nelze nefandit:-). A postava Claire je naprosto dokonalá, je o něco menší zrůda než Frank, ale i tak je to krásná záporná postava. Chápu, že se neuděluje OSCAR za seriál, protože dobrý seriál se netočí každý rok ( za mě jsou 3 dobré seriály MASH, Dr. House a Dům z karet), ale toto umělecké dílo by mělo být ověšeno cenami.. Pozorný divák vidí odkaz na Richarda Nixona a jeho okolí (Agnewa, Hunta, Reboza,Hoowera, Fitzsimmonse, Kissingera a další). Také jeho vztah s Claire je podobný jako Richarda a Pat Nixonových - byl chladný a měli oddělené ložnice, cestovali často zvlášť. ()

Sheemass

Francis Underwood je chladnokrevný politik a muž činu, který ví co chce a nebojí se jít za svým a to i přes ,,mrtvoly”. Vynikají Kevin Spacey v roli politika a manžela, v tomto původně britském seriálu, nám ukazuje jaká je skrytá stránka veřejného dění a jak lze získat moc. Poutavé, chytré, skvělé natočené s vynikající atmosférou a skvělým obsazením. House of cards jednoznačně patří mezí nejlepší seriály posledních let. ()

Captain_Tom

Návod jak se nemáte stát prezidentem USA. Frank Underwood (Kevin Spacey) si jednou umanul že všem ukáže kdo tu má vlastně na vrch. Musím uznat že Kevin Spacey zde udělal opravdu velkou část toho co z toho seriálu teď je. Ti co mají rádi intriky a politiku vůbec DOPORUČUJI. Já jsem osobně uchvácen tímto seriálem i když tam není ani kapka humoru a když už ano tak mi běhá mráz po zádech a usměji se snad jen úžasem. Varování: tento seriál je občasně hodně sadistický a mládeži nepřístupný. ()

Kivis

Po dlouhé době jsem dal šanci nějakému seriálu. A jak mě to rychle a pořádně chytlo, tak mě to někde v polovině druhé série zase pustilo. Ne, že by to začala být totální nuda, ale najednou se vytratilo to nutkání pustit si další díl. A tak šly dny, měsíce, teď už asi i roky a já si další díl pořád nepustil... ()

Sathine

Většinou seriály moc nehodnotím, protože jsou většinou nekonečné a nejdou jen tak jednoznačně ukončit. K tomuto seriálu se ale musím vyjádřit. Poslední sérii jsem dokoukala včera. Nemyslím si, že by seriálu tak moc ublížil odchod Spaceyho, ale spíš snaha scénáristů udělat to ještě více šokující a nepřehledné. Jenže nějak to nedotáhli až do konce a místo závěrečného vyvrcholení a aspoň nějakého vysvětlení se vlastně nic neobjasnilo. Takže celých 8 dílů bylo pro mě naprosto nepochopitelné, proč ten dělá tohle a ten tohle a je s tím nebo je vlastně s tím? Neříkám, že předchozí série v tomhle byly jiné, taky to bylo dost zmatené a vyznat se někdy chtělo opravdu velkou dávku trpělivosti, ale to co předvedli v poslední sérii, to už byla opravdová katastrofa. Bohužel. Nemyslím si, že s Robin Wright jako prezidentkou, šlápli vedle. ()

inndanka

Na vysokej úrovni prepracovaná politická dráma zobrazujúca divadlo na najvyšších postoch americkej vlády, v ktorej sa môže všetko. Dívate sa pozorne? Pri sledovaní tohto famózne premysleného seriálu to avšak stačiť nebude. Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vtiahne do zákulisia intríg hlbšie akoby ste očakávali, a to aj vďaka lámaniu štvrtej steny. Jeho manželka, Claire Underwood mu je viac ako len reprezentatívne garde, a ak ma niečo mrzí tak, že som ju prvé série tak veľmi podcenila. To je avšak len zlomok z toho, čím si tento seriál získa vašu náklonnosť. No príde deň, kedy si uvedomíte, že ten šarm, ktorým vás ohúril sa niekde stratil. Pár dielov na to sa vytratí aj Francis a s ním všetky kvality tejto drámy. Odchod hlavnej postavy zo scény avšak nie je jediným nepriateľom na bojisku, od ktorého tvorcovia dostávajú ranu do tváre. Boj nakoniec prehrali, ale so cťou až do poslednej scény. A či chcete alebo nie, ak tomu dáte šancu, aj tak koniec koncom ostanete ohromení. ()

kotrlak

Demokrati v akci! Neuvěřitelný že fabrika na odpad Netflix vyrobila tak dobrej seriál. Dokonce i šestá season je slušná, i potom co byl hlavní protagonista a motor celýho seriálu, zlehka deviantní obojživelník K.Spacey puritánskejma americkejma médiama odsunut ze scény. ()

Lacro

Touha po moci, při které je náš sympaťák Francis schopen přecházet mrtvoly. Skvěle obsazený seriál a hlavně neskutečný Kevin Spacey, který dodává pořádný koule týhle dialogový slasti. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)