Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

makakus

House of Cards je výjimečný seriál. Už tím, že vzniknul adaptcí jiného seriálu, který je adaptatcí románu. Vlastně šlo především o to, převést anglické reálie z doby Margaret Thatcher do Bílého domu. Najít scénáristu, který se v podhoubí americké politiky dokonale vyzná. Beau Willimon to zvládl dokonale, i když nemá praxi významného politika podobně jako autor románu (místopředseda strany a poradce Železné lady). Opět vznikla naprostá pecka, za anglickou verzí tato podle mne v ničem nezaostává, ba naopak - rozdíl 20 let je hodně vidět.. Někomu se líbí Richardson víc než Spacey, ale to je prostě rozdíl mezi Británií a Státy, i ve stylu herectví a celkového pojetí. Spacey je taky dokonalý, jen jiným způsobem. A sestra nezapomenutelné Rooney Mara (z Fincherových Mužů, kteří nenávidí ženy) Kate je podobně úžasná. Mrcha, se kterou ale soucítíme. Podobně jako se spoustou dalších - není to tak ukrutně černobílé jako verze BBC. Fincher je prostě světová třída ve výběru lidí, se kterými vytváří své majstrštyky - nejen herců, ale i režisérů, které tady vyzval ke spolupráci.. ()

kiros179

Po Bossovi je to další hutný seriál točící se okolo politiky. První sezóna si drží velice solidní tempo, máte pocit, že příběh se stále někam posouvá, v podstatě bez jakékoliv "vaty". Spacey, Wright i Mara - výborní. Dokonalý pocit z první série (klasicky) malinko znechutil konec, místo toho aby se věci vyřešili, většina se nám automaticky přesouvá do další sezóny, ale i přes to seriál vřele doporučuji. Pokud vám nevadí větší "ukecanost" ,politika popř. ztrácení se v počtu postav, nebude zklamáni. Poslední dobou začínám mít pocit, že se kvalita postupně přesouvá z kin do "televize", ještě před pár lety naprosto nemyslitelná věc. 90% ()

soviczka

Goethův Mefistofeles by vedle Francise Underwooda vypadal jako samaritán. Kevin Spacey vytvořil spolu s Robin Wright vskutku ďábelský manželský pár. Manipulace, intriky a moc ještě nikdy nebyly tak sexy. Menší update po zatím poslední sérii... Už to není sexy... Je to tak přitažené za vlasy a brutální a nemorální, že manželům Underwoodovým přeji blízký konec na elektrickém křesle a to je co říct, protože mně obvykle žádný záporák není dost záporný... ()

kedu

To je přímo neuvěřitelná ptákovina:-) Kamenné obličeje, nepřirozené pohyby, posezy a postoje. Gesta jak z reklamy na novou škodovku... Kdo tomuhle může věřit? Vážení ovčané - kdo jiný. Britové svůj majstrštyk - Jistě pane ministře - mají zararchivovaný a není k němu co dodat. Hlavním znakem tohoto parodického seriálu byla významná informace - řekl bych skutečnost - oznámení - tedy, že politik (ministr nebo ministerský předseda) není pro realizaci politických a ekonomických cílů důležitejší více, než maňásek na ruce loutkáře. Tyto filmy a seriály se jeden jak druhý vyhýbají zcela záměrně podstatě věci, kterou jsou mocní lidé, kteří jsou právě těmi hybateli důležitých dějů, kde politici mají maximálně rozdané herecké party, které lépe či hůře zvládají. Hezký film či seriál by byl o majiteli firmy Blackwater (dnes se již jmenuje jinak) nebo o některém významném obchodníkovi majícím na starost prodej či nákup vojenské techniky - to by se dalo dobře natočit i u nás. Nebo o řediteli firmy Veolia nebo Nestle nebo o řediteli respektive majiteli těžařského koncernu... ()

lucky.loo

Bravo Kevin Spacey, kterému je role jako by vystřižena na míru, bravo Dobbse, bravo, scénář a režie. První série je ve srhujícím tempu a nemá slabých míst, už se nemohu dočkat dalších dílů. Dokoukal jsem 2. sérii tedy 13. dílů, byla dle mého o malinko horší než ta předchozí, ale Spacey opět exeloval, bravo! P.S: Mr. Underwood you have finaly made it :). Hodnocení druhé série: 89% ()

Mara12

Jak všichni víme politika, je svinstvo. Proto nás nepřekvapí, že hlavní postava v House o Cards není žadný Mirek Dušín (bojující za dobro lidstva), ale ďábelský sociopat, kongresman Frank Underwoood, ztvárněný vynikajícím Kevinem Spaceym. Nedokážu si představit, že by někdo další dokázal zahrát postavu Underwooda přesvědčivěji, dokonce se odvážím tvrdit, že seriál bez Spaceyho by dosahoval pouze poloviny svých kvalit. Shrnutí - House of Cards je dobré politické drama s excelentním hercem v hlavní roli. ()

GoustDog

Myslím, že si to zaslouží plnou palbu. Je to jeden z dalších progresivních "pokusů" na bitevním poli seriálů, jehož mouchy pod bedry fantastického Kevina Spaceyho ztrácejí význam. Nejedná se sice o výplach typu "Spartacus", kde divák vypne a nechá se unášet, ale tím lépe. Opravdu velmi slibně rozjetá série, která místy velmi dobře zrcadlí "boj na život a na smrt" v politice. ()

optimal

Po prvej sérii som nadšený. Kevin Spacey dokazuje svoje herecké kvality a spolu s Robin Wright tvoria dokonalú dvojicu, ktorú spája predovšetkým túžba po moci. Je fascinujúce, ako dokonale si dokáže pripraviť svoje špinavé ťahy, aby dosiahol svoj cieľ. Kariéristická mrcha v podaní Kate Mara je veľmi presvedčivá. Séria mohla byť o niečo kratšia a nie tak totálne prejablkovaná, inak nemá chybu. 1. séria 100%, 2. 100%, 3. 90%, 4. 80% ()

curfew77

Pekelná jízda. Konverzační seriálek ze zákulisí americké politiky určitě není pro každého, ale pokud tohle téma můžete, zamlsáte si. Potěšila Kate Mara, co se týče Spaceyho, to byla sázka na jistotu. Jen ten konec přeci jen vzbudil maličko rozpaky. Uvidíme, co přinese druhá série. 90 %. II. série: Za sebe musím říct, že kvalita šla myslím přeci jen maličko dolů: Frankovi bolestně chybí uvěřitelný a lidský protihráč, jakým byla v první řadě Kate Mara, zbyly jen složité a zamotané politické intriky, místy až příliš dokonalé - až jsem tomu všemu občas odmítal uvěřit. Tentokrát jen za 80 %, laťka byla zkrátka proklatě vysoko. ()

Lewisssek

Když to přítelkyně po prvním díle označila za telenovelu, měl jsem chuť se s ní pohádat. Po pátém díle mám chuť s ní souhlasit. Druhá série řádně přitlačila a zvyšujeme na 100%. ()

Queendom

S01: nechytlo za srdce, ale čistá práce. čtyři hvězdicky, nebo 85%; S02: 3,5. Jo, to vlastně nejde. Tak tři hvězdičky. A možná 70%. Ale pořád slušnej nadprůměr, zvlášť poslední tři díly. ()

Kacer

Jistě pane ministře v syrově drsném podání. Třetí série: s každým levelem stoupá i obtížnost nepřátel, což platí o to víc ve hře o moc. Závěrečný díl třetí série je nabitý emocemi trochu skrytě, zato s o to větším efektem. Výhoda konce je, že už nejde fandit vůbec nikomu a tak čekání na další řadu bude v pohodě. ()

G3orgig

5 hvězd, plná palba... Není to dokonalý seriál jako Game of Thrones, či Suits, ale bavil jsem se u něj opravdu výborně. Po několika epizodách první série jsem hodnotil pouze 4* ale svůj názor jsem přehodnotil a nyní po shlednutí obou sérií musím uznat, že některé díly dosahují až na hranici geniality. Nicméně! ... Vidím zde lehkou podobnost s Breaking bad a to v tom smyslu, že pokud divák nefandí hlavnímu charakteru, tak si seriál neužije. ()

oasismanik

Ja ani neviem, čo ma na tom tak baví, politike sa snažím vyhýbať a na ukecané drámy fakt veľmi nie som. Asi je to tým, že je to špičkovo natočené a excelentne zahraté a tým, že hneď prvú časť, ktorá ma okamžite vtiahla do deja, režíroval môj obľúbenec David Fincher. Uplna špička medzi seriálmi. 10/10 ()

blowup

Po první sérii si člověk myslí, že už to nemůže být s charakterem hlavní postavy horší, po 11. dílu druhé mám oči navrch hlavy. KS je skvělý a monology na kameru cynické a k mrazivému smíchu. Zločiny jsou čím dál závažnější a jako studie hajzlovství je to perfektní - obrazem, strohostí, běhání v nočním parku je hrozivé. Povaha vypečené manželky je pro mne vrcholem - směs zdánlivého sociálního cítění, zdánlivé jemnosti, zdánlivé krásy - absolutně hnusná postava. Ještě čekají dva díly, tak kdo by to tak mohl Francisovi "dát sežrat"? ()

darthvader77

Máma mi vždy říkala, že politika je svinstvo a tenhle seriál to jasně dokazuje. Objektivně zpracovaný pohled na to, jak to v praxi bohužel opravdu funguje je pro diváka sondou do hlubin těch lidiček, do kterých cpeme peníze z našich daní. I když se tady setkáme pouze s americkou scénou, podobnosti můžeme hledat i u nás. Kevin Spacey naprosto výborný, stejně jako elegantní Robin Wright. Mile mě překvapila i Kate Mara, která má o něco vděčnější postavu než v Transcendence, takže naprosto vynikne její talent. Dobra herečka a ještě k tomu pěkná to se v současnosti bohužel moc nevidí. V tomhle seriálu je ovšem tou nejlépe vytvořenou postavou Frank Underwood, jenž se svou mizernou prohnanosti a nezvyklými monology na kameru, v kterých vysvětluje pravidla hry dává pojmu seriálová postava nový rozměr. A i když se mu ten dům z karet začne v 10 epizodě první série trošičku bortit ze svého charisma neztratí ani trochu. Druhá sérii nabízí veliko eskalaci té první s tím, že všechno, co jste viděli nabírá na intenzitě a poslední záběr je přímo geniální. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)