Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

Marty7CZ

Ne tak dobrý jako Pancharti, ale good. Nejsou pro mě jeho filmy kultovky, ale objevení Waltze je bomba obrovská. faktem je, že ty filmy umí... ()

Hanzo47

Tohle byl tak silný zážitek, že se mi to muselo trochu rozležet. Tak za prvé tady bylo pár technických nesrovnalostí, kdy si amíci čepujou pivo ještě před Občanskou válkou, ale tomu rozumí asi jenom náš národ. Ostatní země asi ani netuší, kde ho vynalezli. Ale Tarrantino je prostě Tarrantino a kdo hledí na detaily. No byla jen otázka času, kdy se dočkáme jeho prvního westernu. Je dobře, že to natočil hezky po svém. I když mi to přišlo udělané celé trochu narychlo a né až tak propracované jako ostatní jeho filmy, ale dialogy se kterými se ostatní przní měsíce Quentin napíše za 5 minut takže je to asi jenom moje vize. Herecké výkony byli perfektní a rozebýrat je do detailu by bylo zbytečně dlouhé jako celý film. ()

syphoon

Tak já nevím. Abych pravdu řekl, zas tolik jsem od toho neočekával, a to se mi myslím vyplatilo. Kdyby pod tím nebyl podepsaný Tarantino, tak si troufám trvdit, že by to zdaleka nemělo takový ohlas jako nyní. Chabí scenář, který zachraňují skvělí herci Foxx, Waltz, DiCaprio a v neposlední řadě i L. Jackson. Hudba je výborná, to se musí nechat, akcí je zde taky jako máku s spoustou "tarantinovské krve", ale ten scenář! 3 hodiny utečou jako voda, ale po skončení si vlastně řeknete, tohle by se dalo smrsknout do hodinky a půl naprosto v klidu! Sumasumárum, dobrý film, který na to aby byl skvělý ba přímo oskarový, má hodně daleko! 70% ()

beso74

Film, v ktorom funguje všetko tak ako má byť, film, ktorému jeho precíznosť a presnosť môže závidieť aj správa metra v Tokiu. Majster Tarantino vie nadávkovať akciu, napätie, drámu i humor v dych berúcej kombinácii, ženúcej film tempom, o ktorom sníva nejeden pyrotechnik tesne po zbabraní svojej poslednej misie. Ústredná dvojica, Dr. Schultz a Django, je klasickým príkladom všeobecnej pravdy, že protiklady sa priťahujú a hlavne dopĺňajú. Navyše, ich protipól, Calvin Candie je tak zlomyseľný a odpudzujúci charakter, že keby bol Django natočený pred rokom 1997, ústrednou postavou v Titaniku by musel byť niekto iný, sorry Leo. Jeho hamletovská scéna s lebkou a súčasne prenášaný príspevok na tému rovnosti, bratstva a priateľstva medzi rasami, je podstatne hrozivejšia ako neskorší pohľad na hordu po zuby ozbrojených ozbrojencov tlačiacich sa do domu a dychtiacich spraviť zopár desiatok dier do istého majiteľa kože ebenovej farby. Film má niekoľko rovín, príbehov i významov, z ktorých si je možno podľa chuti vyberať, ale to divák nesmie mať voči Tarantinovi, podobne ako bieli plantážnici niekde na rozľahlých pláňach Mississippi, predsudky. Jedine, čo do filmu nepatrí, aspoň podľa mňa, je scéna s tancujúcim koňom na záver, ibaže by to podkutý chudák spravil sám od seba, ako prejav radosti, že prežil natáčanie. ()

Hisnuklusi

Quentin příjemně překvapil a natočil akční jízdu, okořeněnou o fajn hlášky a černým humorem. Takovou dávku akcí myslím, předvedl jedině snad v Kill Bill dvojce. Naprosto nesrovnatelné s Panchartama. Ani lepší a ani horší, ale určitě nesrovnatelný, protože se mistr vůbec nějak extra neobtěžoval jakkoliv komplikovat děj (velké překvapení pro mě) a prostě nechal postavy lítat po rasistické Americe a zabíjet lumpy. Super. Velké překvapení. Když jsem to pouštěl v jednu ráno, nebyl jsem si moc jistý tím, jestli je vlastně vhodná doba rozjíždět Tarantinův tříhodinový film. Uteklo to jako voda a já mám obrovskou chut dát si to ještě párkrát. ()

Gnatteris

Nevím, možná tomu dám víc po dalším zkouknutí. To první mě zklamalo (a to jsem velkej fanda Tarantule). Prostě po úchvatných Panchartech to zas tak úchvatné nebylo a dokonce jsem se chvilkama i nudil a to jsem u Tarantina zatim nezažil. ()

HanaGr

Opět celej Tarantino. Potoky krve a ženská lítající deset metrů vzad rychlostí blesku po střele J. Foxxe ze schodů...ouuu! Jenom proto, že je to od Tarantina se z toho nepo...na můj vkus zbytečně dlouhý, občas dost nudný (několikrát jsem si film stopla a šla brouzdat po netu) a přehnaný (ale co jinýho od známého rejži čekat). Nicméně tři hvězdy dávám - a to jen a pouze za vynikajícího Ch. Waltze (kterej mě hooodně bavil), samozřejmě mého milého Lea (tady byl nechutnej a děsně nesympatickej), no a poslední hvězdu musím zkrátka dát za čupr scénu s D. Johnsonem a jeho bandou, řešící stupidní kápě na palice (tu scénu jsem si pustila min. 4x a furt se směju). Víc nemám, co dodat... ()

slavokvasic

is that him ?-Yes- Absolutely ?-I don,t know- What ?- I don,t know what does it mean- If you,re sure -Yes. Sú filmy, ktorým by patrila aj 6-ta extra hviezdička v hodnotení, a pre mňa si ju Django abolútne zaslúžil. Ani by som nevedel povedať, ktorá scénka bola pre mňa najlepšia. Asi všetky a spolu to tvorí bezchybný celok. Pulp fiction sa musí trošku poposúnúť na prvej priečke Tarantínových filmov, lebo teraz sa tam natlačil aj Django. ()

mimozakon

Filmik som si pozrel za letu z LA do Londyna. Musel som sa moc brzdit aby som spolucestujucich nebudil zo spanku smiechom. Vynikajuca zabava a paradne obsadenie. Na velkom platne urcite este lepsi zazitok. ()

Don82

Při úvodních titulcích jsem přemýšlel, jestli lze ve filmech od Tarantina objevit něco nového. No a Django potvrdil že ano. Kdo kdy viděl něco od Tarantina, určitě bude při tomto filmu opět mlaskat blahem, jak se mistr Quentin vyřádil ve svých představách o westernu ve kterém hraje Němec titulní roli a co všechno se mu nakonec podařilo převést na plátno tak, že vše klape jak má a při jednotlivých scénách se nebudete stačit divit, co všechno je možné. Výborná přehlídka herců, skvělé záběry nejen na krajinu a vybuchující proudy krve, společně s kousavým černým humorem dohromady vytváří skvostnou podívanou, která se neomezuje na jeden směr děje. I přes mírně zdlouhavou střední část musím dát plný počet, protože tak promyšlený film od Tarantina tady dlouho nebyl. ()

Araziel

Po skvělém začátku (a asi i průběhu) jsem se začal trochu nudit. Technicky je to dokonalé, ale dá se stavět jen na tom? Quentina mám moc rád. Na tenhle film jsem slyšel ódy ze všech profesí... ale nebyl ten příběh trochu málo? Nelze to srovnávat s něčím jiným, jen si myslím, že Tarantino si sám nasadil tak vysokou laťku, že i když je stále stejně dobrý, nevděčný divák čeká pokaždé něco víc. Zvuk výstřelu děla při přestřelce nebo dopad jaderné střely při zásadním momentu filmu jsou prostě geniální, o tom není pochyb. Nicméně se musím omluvit, jak jsem to chválil, musím bohužel dát jen 4*. Bohužel tyto 4* daleko převyšují ostatní, kteří možná dostali i 5*, ale modlou bude Quentin, až zemře. Pak si těch nekritických 5* zaslouží. A nebude muset zrovna zemřít při výbuchu dynamitu :-) ()

Rimland

Ehm, no, tedy.. V porovnání s Pancharty jednoznačná otáčka nazpět. Dějově nijak zvlášť zajímavé, dialogy taky slabší (čti scénář na sundej kuklu). Tradičně super hudební složka. Herecky dobře obsazené, ALE: Foxx jako Django ve mně nevyvolal pražádné sympatie a jeho postava mi byla upřímně celkem putna; Waltz sice bezva, nicméně projevem to až moc připomínalo Landu,s tím rozdílem že tenhle Němec je jednoznačně proti rasismu (vskutku zajímavý záměr, uznávám); DiCaprio je fajn slizák, ale beztak jsem mu toho kruťase moc nevěřil (mám pocit, že je to jeho hlasovým projevem - na tyhle typy postav zkrátka moc nesedí); Jackson k popukání. Trestuhodné nevyužití postav Remara a hlavně Gogginse (jeho Billy Crash mi přišel zdaleka nejzajímavější; on prostě tyhle jižanský xenofoby umí, viz Justified). Což vede k dalšímu problému. "Závěr" přišel moc brzy a "pravý závěr" byl absolutně o ničem. Plusové body jednoznačně za scénu s KKK - byla geniální, ale vzbudila falešné naděje. Na zabití večera ok, ale že bych toužil po tom vidět to v blízké době znova... ()

vaava

Spojení snad všech vlastností, které měly předchozí Tarantinových filmů. Napětí Reservoir dogs, lehkost příběhu Jackie Brown, šlechetnost Kill Billa, drsnost a vtip Pulp Fiction... od krvavých scén vyhnaných do extrému tak, že jsou směšné, až po chvíle, kdy se zdánlivě "nic neděje", ale člověka mrazí v zádech a chce si zakrýt oči. Tarantino jede dál! ()

naprstecek

Moc hezký film. 5 hvězdiček v tomto případě je málo. Dobrodružný příběh otroka,který bojuje za svou svobodu.Určitě se podívám znovu. ()

papadoce

Najlepší soundtrack aký som kedy počul. Rap v záverečnej prestrelke je tak bizarný, že už len za to dávam dve hviezdy. Herecké výkony nad priemer. Pecka. ()

Godhaj

,,And now Django, you may choose your character‘s costume.“ Z první hodinky jsem byl přímo unešený. Příběh odsýpal, obsahoval spousty režisérských vychytávek a výborné dialogy. Pak se ale něco zvrtlo a zbylou hodinu a tři čtvrtě už jsem jen doufal, že přijde co nejdřív konec. Všechno, co mě bavilo na první části, bylo pryč. Příběh se nikam neposouvá, postavy kecají o ničem a scény jsou natahované až do extrému, prostě vata, kam se člověk podívá. To vše způsobilo, že jsem se nudil. A aby toho nebylo málo, tak moje ušní bubínky potrápil sice hodně originální, ale nehodící se soundtrack, např. z hip hopu mi bylo vážně špatně. Celkově vzato je tak pro mě Django velkým zklamáním s pouze několika světlými momenty (jednoznačně nejlepší byl bezesporu vynikající Christoph Waltz), což je na film trvající skoro tři hodiny opravdu málo. ()

dannyd14

Moje ja malo tú česť sa pozrieť na zúbok pána Djanga a operácia prebiehala spočiatku bezbolestne, bez ťažkostí. Hlavnú kostru tvorí práve Christopher Waltz, ktorý podal najvyťaženejší výkon spomedzi všetkých. Miestami pripomína postavu Sherlocka Holmesa, ale s tým rozdielom, že svoje ruky si špiní krvavou prácou. Zápletka je zaujímavá a skvelá, ale akonáhle sa vŕta ďalej, spúšťa sa "nuda" party a kaz dobrého dojmu. Hlavnými faktormi sú plytké odvíjanie sa od zápletky, ktorá stratí svoje čaro kdesi v polovici, čo je obrovská škoda, do deja sa mi nehodil Dicaprio (aj jeho účes je horibilne nevkusný a detský) a záver bol mierne odfláknutý. Ale za to chválim skvelý výber soundtrackov, efektné scény (handroví kovboji) a Djangove akčné kreácie. Spomedzi Tarantinoviek taký slabší odvar. 85% ()

Bgraphy

Dobrý filmek. Hodně krve, kýbly krve. Nejlepší Tarantino, kterého jsem viděla. Bavil. Myslím že se QT inspiroval v Sukiyaki Western Django/ Nemilosrdný střelec, kde se ukázal alias cowboy legenda Ringo. Myslím, že tato role jej nadchla natolik, že se podepsal pod nové novorozeně, v úplně nové košilce - Django Unchained. Pocta klasickým a spagetti westernům. Tento Django vypadá velmi velkorozpočtově, eňo ňuňo včetně všech dokonalých detailů. Veškerá místa, městečka, baráky, opulentní salónky vypadají velmi realisticky, skoro lze vnímat místní prach. Postavy slizké, smradlavé a hnijící. Klasika říznutá typicky vtíravými hláškami, jako ve většině Tarantinovek, tentokrát s občasným občasným rapem. Pět hvězdiček za tutti frutti zvolenou hudbu, která podtrhává celkový dojem. Kýbly krve v tónech Johnny Cashe s Jamesem Brownem....lahůdka ....znovu nalezených, dávno zapomenutých skladeb. ()

Gromit

Sice mám raději Hanebné pancharty, ale ani to nic nemění na faktu, že Nespoutaný Django je znamenitý film. Tarantino za posledních pět let neuvěřitelně vyzrál a jeho první filmy se s těmi, které točí teď, nedají vůbec srovnávat. Nespoutaný Django sice nabízí klasický westernový příběh, nebyl by to ale Tarantino, kdyby jej neokořenil černým (ale hodně černým) humorem a až comicsovou brutalitou. Skvostné jsou i dialogy, přičemž některé hlášky si o zkultovnění doslova říkají (hádka členů ku-klux-klanu ohledně děr v prostěradlech). A nesmím zapomenout ani na herce, především na báječného Christopha Waltze (hodně zasloužený Oscar) a ďábelského Lea DiCapria. Je třeba něco dodávat? Tarantino pokračuje ve spanilé jízdě, kterou zahájil Hanebnými pancharty. Tak jen doufejme, že v ní bude ještě hodně dlouho pokračovat. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake